» »

Sneg --> Digitalc ne dela več

Sneg --> Digitalc ne dela več

WiseBear ::

Včeraj sem bil tako impresioniran nad snežnim metežem, da sem se odpravil slikat zasnežen gozd:)) . Imel sem sicer dežnik a ni pomagal. Fotoaparat (Sony p72) se mi je med slikanjem kmalu zmočil, hitro sem ga obrisal, a od takrat naprej ga ne morem več vklopit. Ko sem prišel na toplo sem ven vzel kartico in baterijo in ga dal blizu radiatorja sušit. A še vedno ne dela. Ob vklopu zelo na kratko zapiska in se spet ugasne(v navodilih nikjer ne piše kaj bi ta pisk pomenil). Baterije pa so 100% polne.
Zdej me pa zanima kako je v tem primeru z garancijo; a lahko sploh kako ugotovijo da se je pokvaril zaradi vlage.

Hvala,
LP

Poldy ::

Ni rečeno, da je zaradi vlage - sam imam isti model, veliko slikam tudi v metežih in brez dežnika, pa še vedno dela. Fotoaparat pač ne sme crknit, če je zunaj malo vlage. Odvisno je tudi, kako se ti je zmočil - ali je postal moker od snežink ali ti je padel v pol metra globoko lužo.

Če je fotoaparat še v garanciji (in se ti je zmočil samo od snežink), ga normalno nesi na servis in poveš da pač piska in se noče prižgat. Sploh ni druge debate.

Aja, to pa sem nekje prebral:
Če se fotoaparat zmoči (tudi če pade v lužo), moraš takoj vzeti ven baterije, ga neprodušno zapakirati v vrečko (brez sušenja) in odnesti na servis. V tem primeru mu mogoče še lahko pomagajo. Če pade v slano vodo, je najbolje, da ga tam kar pustiš.

lp

Jst ::

To je druga zima, ki jo preživlja moj Sony, pa še kar dela. Imel sem pa podoben problem lani. Zaradi vlage se mi je prvo zarosila leča. Potem sem ga pospravil v torbico. Ko sem prišel domov se mi ni prižgal. Kratek pisk, objektiv se ni odprl. To je bilo za vikend. Moj plan je bil, da ga bom odnesel na servis. V ponedeljek sem še enkrat probal če dela, predne grem v LJ. No nisem rabil iti v LJ, ker je delal normalno. Mogoče ima kakšeno "zaščito". Mogoče pa je bil pri meni problem napajanje, saj je znano, da pri velikem minusu NiMh baterije zgubijo moč.

No če ti še vedno ne dela, ga kar lepo nesi na servis, kjer ti go bodo v roku 1-2 tednov poštimali. Vsaj toliko časa po potrebovali kolegu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Caligula ::

Mogoce ma tako kot videokamera senzor za vlago. Drugace pa nesi na servis in reci da ne dela. Da pa se je to zgodilo, ko je bil zunaj mraz.

WiseBear ::

Poldy: Ne ni mi padel v lužo. Zmočil se je od snežink.

Kot kaže sam ne bo prišel k sebi, tako da ga ju3 nesem na servis.

LP

OnTheMic ::

WEST, pa povej potem, kako si opravil na servisu, da bomo vedl tut ostali, ki se z digitalci mečemo v sneg...

LP:D

WiseBear ::

Danes sem ga nesel na servis in pri tem pozabil vzet ven kartico na kateri so ble slike (vključno s kapljicami na leči:D ). LOL, kako sem kaj takega lahko pozabil.:\ To se bojo smejali serviserji in najverjetneje ne bom mogel uveljavljat garancije.;((

LP

Jst ::

1. Močno dvomim, da lahko digitalni fotoaparat crkne, če na njega malo sneži. (vsaj moj sony)
2. Če ni pri "odtajanju" ven tekla voda, potem se vezje ni zmočilo, ampak zaradi vlage navlažilo.
3. Posledica 2 -> če nisi kupil res cheap dsc, potem je kriv proizvajalec, za kar ti more zamenjati nedelujoč del.
4. Mogoče bodo pa našli kaj drugega, za kar ti bodo spet zamenjali aparat.

Torej imaš več možnosti, da je kriv proizvajalec, kot pa posledica uporabe.

By the way: Moj sony mi "po navodilih" baje pove, če so razmere prehude (tj vlaga, extremna temperatura). Sicer sem malo skeptičen. Ampak iz prej opisane lastne izkušnje, lahko sklepam ravno to.

Nič se bati.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram 2 servis (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35078802 (6712) Twixz
»

Samsung galaxy s6 - fotoaparat

Oddelek: Mobilne tehnologije
163054 (2497) fujtajksel
»

Nokia E7 - poškodba zaradi vlage

Oddelek: Pomoč in nasveti
182383 (2044) matobeli
»

GSM na servis- trdijo da je bil zmočen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10721205 (18232) amigo_no1
»

Telefon padel v vodo (BlackBerry Curve 8900) pomoč...

Oddelek: Pomoč in nasveti
436950 (5650) clothes

Več podobnih tem