» »

Prevajanje windowsov

Prevajanje windowsov

root987 ::

Zanima me, ali je kdo ve, kako Microsoft prevaja svoje operacijske sisteme in programsko opremo? Ali poteka to na isti (podoben) način kot prevajanje razne odprtokodne programske opreme (dobiš .pl datoteko), ali pa imajo kakšne svoje procese. Ko sem to vprašanje zastavil Microsoft slovenija, sem dobil mail da naj kontaktiram nekega tipa, vendar je microsoftov delovnik med 8 in 16 uro in ker prevajalci ne spadajo pod ravno nujne službe, dvomim da ga lahko dosežem, saj po navadi pridem domov šele po 16 uri.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Pat_MaGroin ::

Microsoft nima nic s tem. SW prevaja firma Iolar (nekaj tudi Amidas). Ko sem sodeloval pri lokalizaciji Offica smo dobili kar izvorne datoteke, ki jih odpres v programu, ki je pisan samo za ta namen. Isto je bilo pri prevajanju Lotus Notes - posebej napisan program za lokalizacijo. HTML help se prevaja pa kar s pomocjo TRADOSa, kjer imas lepo zadaj bazo prevodov in jo v primeru zadetkov kar feedas v prevod.

Glede programov in datotek sem ze malce pozabil - je ze dolgo tega, ko sem delal, pri Office2003 me pa niso poklical;( :\ .

LP

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Hm, moj komentar bi bil, kako srednjevesko nazadnjasko... ;>

gettext()!

Ki sicer ni idealen, je pa boljsi :P

root987 ::

@PIC: Najlepša ti hvala. Ravno danes, ko sem prišel domov pred četrto uro (ko majo konec uradnega delovanika) pokličem na Microsoft Slovenija in mi povejo da je tip na dopustu, jaz moram pa do jutri oddati seminarsko nalogo. :D
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

pivmik ::

A lahko kdaj pričakujemo od tebe kakšen leak source kode? :)
Ali si že opravil svojo rundo? :D
LP, Gregor GRE^

root987 ::

leak source kode? opravil svojo rundo? :)) Hočeš reči da jo dam na internet drugim v doseg rok? :) Morda, ampak ne še v kratkem. Lahko pa me PM in se kaj zmenima... ;) Aja, tematika je pa odprta in zaprta koda ter nekaj malega o njunem prevajanju. :D
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPL/LGPL

Oddelek: Programska oprema
486456 (3630) čuhalev
»

Nekateri slovenski poslanci predlagajo prehod na odprto kodo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
38828714 (20410) Matevžk
»

Apple predstavil Mac Pro (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12612773 (8769) opeter
»

Slovenska država ne pozna odprtih standardov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
17014819 (11908) krho
»

slo-tech slovenjenje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
10111792 (8637) moj_nick

Več podobnih tem