» »

Navijanje/Odvijanje skozi Windows

Navijanje/Odvijanje skozi Windows

iskra ::

Nekoč, že dolgo je tega, ko mi je kolega omenil, da bodo kmalu prišle na trg neke matične plošče, ki bodo omogočale navijanje/odvijanje skozi Windows brez reseta. Kdo ve za kakšno tako zadevo? :\

Dejansko se mi gre bolj za to, da znižam frekvenco računalnika za čez noč in mirne duše znižam hitrost vrtenja ventilatorjev [ne iščem navijanja do poda]. Z veseljem bi kupil Athlon64 C&Q pa nimam $$ :|

DjTonic ::

Abit AN7 za Athlone XP ima zato namenjen uGuru čip. S pomočjo raznih drugih orodij pa tudi gre. Npr Clockgen, SetFSB,...Povej kakšno plato maš?

OwcA ::

To omogoča že veliko plošč. Nekateri imajo svoje rešitve, daleč najbolj funkcionalne pa so zadevščine kot je clockgen.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

DimmniBurek ::

Moj frend ma Gigabytko pa en prog je zravn dobu pa lohk naštimaš, zabavna zadevca:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

iskra ::

Imam Epox 8K9A če se ne motim ... Stara pa je že kako leto. Po ogledu ClockGenove strani sem ugotovil, da mi plošča tega programa ne bo podpirala ... Nimam nForce dobrot na njej :'(

Če kdo ve še za kakšno ploščo za Athlon XP, nižjega/srednjega razreda (~25 ~ 35.000 SIT), ki podpira to funkcijo, pa kar na plan (nekaj sem našel že na ClockGenovi strani :D)

Dr_M ::

mater...eni mate pa res prevec dnarja...zarad enga jebenga programa bi vrgl stran 30k sit...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

robio ::

Pa sej za 35k sit dobiš skor katero hočeš Nforce plato. Drugač pa ta programček res dela za razliko od Nvidijenga. Aja, mam Asus a7n8x deluxe.

DjTonic ::

iskra ne sekiraj se mislim, da imam rešitev za tvoj problem. Ker imaš KT400 čipovje lahko še poskusiš s programom SetFSB, ki je namenjen sicer 8KHA, a po nekaterih podatkih sodeč (ICS94228 generator frekv) bi se naj ujemal tudi s tvojo plato. SetFSB Download




Dr_M tvoj post pa je tukaj povsem neumesten :\ .

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Dr_M ::

DjTonic: ...neumesten...povsem na mestu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

OK, a obstaja kej kot je clockgen pa da se da recimo mnozilnik znizat, pa FSB znizat pa voltazo znizat?
Ker ce bi pac hotu sam FSB dol dat brez voltaze bi friznl vse.

Skratka men moj Athlon 2400 na Epox 8RDA+ ful lepo dela na 500 Mhz (5*100) ce bi se mi ga dal vsak vecer downclockat prek BIOSa pa se mi ga ne da. Se da do take mere prek Windowsov? Skratka tko, da se da tud voltaza nizat pa po moznosti se multiplier?

iskra ::

~Dr_M: potrebujem SATA, FireWire, LAN in nekaj rezerve za prihodnost :P (PCI-Xpress tudi ne bi škodil) Tako sem za ploščo pripravljen plačati malo več ... Ko se pocenijo Athlon XP 3200+ na kako normalno ceno, pa bom nabavil enega. Za kakih deset mesecev bi moralo zadostovati.

Dr_M ::

iskra: no ce pa hoces se pci-express met, bos mogu pa se mal pocakat. pa mislm da se bo ze takrat splacal platformo zamenat (s939 >:D :D )
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

iskra ::

~DjTonic: SetFSB sem pobral in nekako mi ne ustreza ... Frekvenco sem lahko znižal samo za borih 50MHz, kar pa je premalo ... So morda kje kake posebne nastavitve? Japonščina mi namreč ne gre preveč od ušes in ust :\

~Dr_M: Bomo še videli ... sicer se mi je zdelo, da bo trajalo en čas vendar saj veš, da nikoli ne veš ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

boštjan ::

iskra,pa takrat ko se bo 3200+ poceno,bo tudi athlon64 3000+ še cenejši.pa na s939 athlon XP 3200+ ne bo šel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hocem navit prenosnik

Oddelek: Navijanje
111173 (846) mtosev
»

softwer za tišanje računala

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251814 (1225) *ziga*
»

Navijanje (novejših) prenosnikov!

Oddelek: Navijanje
71397 (1181) carpenter
»

Dothan 1.6 preko 2GHz...

Oddelek: Navijanje
483040 (1979) Jenej01
»

Spreminjanje VOLTAŽe & FSBja

Oddelek: Navijanje
5836 (747) himera

Več podobnih tem