» »

Corsair Twinx XMS pc3200 512mb se ne navijajo*?

Corsair Twinx XMS pc3200 512mb se ne navijajo*?

mamamia ::

No, mam te rame (2 palcke) v dual ddr nacinu, na nf7-s rev 2.0.
Vglavnem bsode dobivam pri 410mhz... Se pravi nocjo se navijat...
Je to plata kriva al kaj?

No ce ma kdo slucajno tele rame, naj mi pove freq. pa timinge in bom probal...

hvala

kuglvinkl ::

Dvigni voltažo.
Your focus determines your reallity

Tic ::

Timingi, vdd chipseta?
persona civitas ;>

TribesMan ::

Izklopi spread spectrum modulated in CPU thermal throtling, pa CPU bus disconnect. Pol se javi še enkrat.
Pa ne preveč ohlapnih timingov uporabljat, ker se zna zgodit da delajo slabši kot pa bolj zategnjeni.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mamamia ::

Ok, chpset je na max, torej na 1.7 ce se ne motim. Rami so bli na max (2.9v se mi zdi).

No, tisto bom sel izklopit. Aja, kako vem po kok timinge nizat, visat in po kok...

Alpa se najbolse ce mi kdo pove prblizne timinge... Da vem pr kok prblizno experimentirat..

Na kok naj bi sploh sli teli rami?


Hvala za pomoč!

TribesMan ::

Tile twinXi bi skoraj morali delovati na 2.0-2-2-7 timingih. Če ne gre probaj 2.0-3-3-11. Te dve nastavitve so zelo univerzalne. Vsaj po mojih izkušnjah, razlike med eno in drugo pa je okoli 50MB/s prenosa manj pri drugi. Mal se igračkaj.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BaRtMaN ::

Zanimivo. Meni se Corsair XMS PC2700 512MB navijejo na PC3200 (torej 200MHz) brez kakšnih problemov. Voltaža 2.7 V, timingi 2.0,2,2,5. Na Abit NF7-S 2.0.

mamamia ::

slaba novica... Potem ko sem tisto naredil kar ste rekli (izklopil tiste moznosti, nastavil fsb, voltazo) je komp prisel v xp, pognal sem teste, a je vrglo bsod. Pol sm probu se en drug timing, pa se je pr boot screenu resetiralo. Zdej ne pridem vec v winse... sem resetiral cmos, safemode probal, vse kar se da, sam v winse ne pridem.

Zdele bom povozu xpje pa probu.. cene grem z recovery konzolo resit podatke in nato format. cene pa na serivis pod garancijo. Vzrok okvare neznan :\

aja, zdej sm na drugmu kompu.-

BaRtMaN ::

Probaj _takoj_ po zagonu računalnika tiščati Insert tipko. Mogoče pomaga.

boštjan ::

če se ti rami ne navijajo žal ne bo nič z uveljavitvijo garancije,no vse odvisno od trgovca. prvo kar probaj je da jih daš na 400NHz in daš na timinge,ki jih je predpisal proizvajalec.če to dela,pol ram ziher ni kriv,če pa nazivni timingi ne delajo pri 400MHz pa bi lahko reklamiro rame.

boštjan ::

Izklopi spread spectrum modulated in CPU thermal throtling, pa CPU bus disconnect.

TribesMan, ker tudi mene nekaj rami zezajo,kingston KHX 3200A,me samo zanima kje je ta spread spectrum modulated ,ker ga nisem najdo.system je v podpisu
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

TribesMan ::

Ta nastavitev je ta kjer se določa AGP fast writes, AGP memory size, pa PCI enhance mode... mislim da je to četrti (ali tretji) meni od zgoraj navzdol (na levi strani). Možne nastavitve so 0.50% ali pa disable. Pomenijo pa to da režejo zgornji del frekvenčnega spektra, ki vnaša največ EM motenj v okolico. S tem pa seveda popačijo signal in nič ne pripomorejo k navijanju. Obstajata FSB spread spectrum in AGP spread spectrum, izklopi oba.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

FSB spread spectrum in AGP spread spectrum mam že zdavnaj izklopljeno,za spread spectrum modulated pa bom še 1X pogledo,upam da sem ga samo spregledo.aja mam pa 18 BIOS gor.

boštjan ::

tribesman,spread spectrum modulated jaz ne najdem v biosu.evo tukaj je slika od advanced chipset features in spread spectrum modulated nema gor.točno tak zgleda moj bios,le da mam jaz vse kar je treba met onemogočeno,onemogočeno.

kihc ::

A tile spread spectrumi pomagao samo pri doseganju višje frekvence FSB-ja ali tudi celotnega procesorja)

TribesMan ::

Ahem bostjan, spread spectrum modulated je nadpomenka za FSB spread spectrum in AGP spread spectrum. Torej disablani morjo zgoraj omenjena, AGP in FSB spreda spectrum, prav tako CPU disconnect function in CPU thermal throtling. Ostale nastavitve nimajo veze z stabilnostjo FSBja. Preglej še mal CPU Interface, in CPU FSB/DRAM ratio, prvi je bolje na enabled ampak ponavadi bolj stabilno na dsabled. Drugi pa mora biti na 1:1 (oziroma 2:2, 3:3; 4:4...) drugače dobiš ven svinjarijo, pazi da nimaš nastavitve By SPD ker se zna zgodit da ti plata sama usili kak sumljiv delilnik...

Če pa še to ni pa preveri napajalno napetost chipseta, RAMa z voltmetrom, prečekiraj kakšno je hlajenje chipseta... stabilnost 3.3V linije iz napajalca. Poženi tudi memtest 86 in napiš v katerih testih ti zmrne oziroma javi napake... To bi blo pa tudi počazi že vse iz moje baze podatkov o navijanju FSBja na NF2 platah.

Čist tko BTW, kje si ta screen shot najdu? Sem mal uč vrgu na nastavitve timingov pa sem se sam smejat začel. To ti je en šaljivec... 2.0-1-1-1. Na xtremesystems so odprli overclocking contest kjer bo prvi ki bo zalaufal SiSoft Sandra Memory test pri ultra nizkih timingih (2.0-1-1-3) dobil dve palčki enga hudga rama... se ne spomnim kire firme sam je bil res top performance RAM v igri. No enivej največ kar je uspelo majstrom overclockanja iztisnit iz RAMov je bilo 2.0-1-2-5. Manj ni šlo nobenemu. Aja seveda je nagradna igra veljala za FSBje nad 200MHz. No če koga zanima je nagrada še vedno razpisana.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

tribesman,evo mojega problema.tisto pa mam jaz vse izključeno,kar je pod advanced chipset features.edino kar mam nonstop enablano pri navijanju je CPU INTERFACE,fsb/dram ratio pa je nonstop na 3:3.bom še poskušal onemogočit cpu interface,pa bomo pol vidli,če lahko grem več kot 210FSB.

screenshot pa je iz tega testa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

TribesMan ::

Če maš čaz in voljo naredi L12 mod. Nekaterim je pomagal. Ker jaz dejansko vsemanj verjamem da je kriv tvoj RAM. Če imaš možnost si probaj izposodit kak drug procesor od kolega... Mogoče hlajenje northbrdgea? mogoče bi pomagal kak Vdd mod. Probat bo treba kej novga...

Aja v BIOSu je še ena opcija APIC mode probaj disabled... sam prej moraš nastavitve v winsih spremenit. Pot device manager zamenjaj Uniprocessor ACPI PC z Standard PC, pol pa disable ACPI v BIOSu.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

modal ne bom nič,ker ne znam.a misliš da tisto aktivno hlajenje od abita ni ok?bom še tole z apic mode poskušal

mamamia ::

No, je en cajt minilo odkar sm nazadnje porocal.. No po tistem ko sem sel navijat, se mi pac komp ni zbudu.. ok sm su v bios znizat freq, pa druge timinge... pri bootscreenu se resetira... ok dam na default (clear cmos) in se ni hotlo bootat - reset pri boot screenu.
Probu milajrdo timingov... NIC.
Resitev je bil format in izguba ogromno dragocenih podatkov :(

Torej, pri nizkih clockih fašem blue screen... pri 218mhz ne dela... Probu dost timingov, dvigni voltazo na 2,9...

Ma kdo resitev? Jutr bom probu memtest da vidm ce kake napake najde... Ker se mi dozdeva da so defektni rami...

MAter, 40k sm dal za rame upajoc da bom navijal. Pa sm se zmotu. rame za 40k mam na 200MHz. Kurc pa Corsair.

MA se kdo kako idejo, nasvet? Oz. se bolse... Je kdo iz nm, da bi prisel malo pogledat? MAgari da rame zamenamo in probamo kok grejo...

Hvala.

boštjan ::

mamamia,jaz mam kingstone in največ kar sem spravo iz njih je blo 210FSB,dal pa tudi 40k.:'(
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

mato22 ::

Corsair rami se zlo slabo ujamejo z ABIT NF7-S V 2.0. Sem mel tud sam Corsair PC3200 C2 2x256MB in potem še Corsair Twinx PC3200 C2 2x256MB pa niso hotl delat niti na 200 MHz.
Pol sem kupu Twinmose Twister PC3700 ki grejo tudi čez 250 FSB, tjo da so Corsair zlo izbirčni na Abit paltah.
Hotu sem tud probat LL varianto, pa jih žal niso imeli.

BaRtMaN ::

Pa si jih probal na kakšni drugi ne-nForce2 matični plošči?
Ker meni Corsairji XMS PC2700 z lahkoto delajo na PC3200 na timingih 2,0-2-2-7 in voltaži 2,8V (realno 2,94V).

kihc ::

Jaz mam isti ram, in imam trenutno 210 FSB-ja, več ne gre, začne prime95 metat napake, vendar nemorem rečt, da so za to 100% krivi rami, ker imam procesor bolj lene sorte, (barton, 2500+) in mi gre do max 2,2 ghz, vse kar je več je že nestabilno.

Timingi so ql; 2-2-2-5, voltaža pa je max. (2,9 V), čeprav mi programi kažejo 3V, (lahko da je kriv senzor, ali pa regultaor napetosti, skratka nevem...)

Plošča je Nfs-7 2.0

BaRtMaN ::

Da stestiraš RAM do kje gre, znižaj pomnoževaalnik. Če imaš pa že zaklenjenega bartona, smola pač. Sam še nisem testiral, do kje gre moj, ker nimam časa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nihanje FSB-ja

Oddelek: Navijanje
241302 (1015) Dr_M
»

Razočaran na računalnikom! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533447 (2593) kajzer
»

Prosim za nasvet!

Oddelek: Navijanje
281386 (1196) JIM22
»

Pocasen" amd burton 2500+ kaj bi lahko bil vzrok

Oddelek: Navijanje
171448 (1077) zile
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077101 (5233) mare87

Več podobnih tem