» »

XMS CMD 2700 c2 --> 3200??

XMS CMD 2700 c2 --> 3200??

Kl3mm ::

OJ glede na to, da je to moj prvi post, bi vas vse lepo pozdravil.
Sicer nevem ali se prov spomnim ampak mislim, da sem enrat na tem forumu zasledil članek, kako je nekdo "navil" ta ram. No če je to res bi tistega ki mu je to ratal prosil da mi obrazloži postopek .....

hvala in l.p.
  • spremenilo: Kl3mm ()

GUFY ::

Tukaj je nakaj napisanega o tem.

Kl3mm ::

Hmmm a nima on 2x256 Kingston Hyper-X 4000 moja crosaira sta 2700=333mgh. Ubistvu me zanima če je sploh možn ta ram navit na 400 mgh?

JIM22 ::

sprobaj navit in boš videl do kot gre.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Boki_ ::

Najprej ker vodim da si nov v svetu navijanja (dobrodošel), naj ti povem da se napiše Corsair in MHz. Tebe za Corsaira skrbi da ne bi se dal navit? Ej, maš enega izmed najboljših ramov za navijanje, prej te bo začel omejevati proc, kot pa ram. Sicer pa navijaš ram medtem ko tut proc, ko dviguješ FSB. Tut ramu je treba povečevati voltažo, pa tut latence lah zategneš, ker corsairi majo nizke latence in kar kvalitetne čipe, ki vzdržijo tut nizke latence.
I'm back

BaRtMaN ::

Čist verjetno maš BH-6 čipe in istre modele kot jaz. Meni ti Corsairji delujejo na 400 MHz (oz. 200 MHz FSBja) brez problema pri zakasnitvah 2.0-2-2-5, potrebujejo pa 2.9V. Te vrednosti se nastavijo v BIOSu, Kl3mm.

Po voltmodu sicer ne več, ker me na NF7-S ovira prenizka Vtt napetost, na katero so BH-6 zgleda preveč občutljivi.

Kl3mm ::

Hvala fantje za nasvete in graje :P(ja vem sm narobe pisou)......
No sem probal z temi tajmingi pa pr men nekak nočjo delat. Moja konfiguracija je AMD 2500+, XMS CMXa2700 c2(kot vidite tud rama nisem prov napisal-> matr sm zgubljen) 2x 256 v dual DDR, Gigabyte GA-7N400-L ,R9500 NP ne overclockan, napajalnik chieftec 480W...

ru7 ::

Za začetek probaj raje 2.5,3,3,7 pa 200FSB. Če bo delalo v redu, potem lahko znižas tajminge. Pa glej, da boš dvignu tudi voltažo procesorju na recmo ene ~1.75V (tok nekje rabjo za 2200Mhz).

Golden eye ::

ja lepo počas navijaj pa vsakič testiraj za 10 min z programom Prime 95 da vidš če je stabilen!! DRgač bi dal pa jest pr teb timminge na najmanj in pol navijal da bi vidu kok zmore ram.... mal experimentiraj :))

Kl3mm ::

Ok včeri sem probavu z tajmingi in mi dela OC cpu 2500->3200(2200) + 2V , RAM 2.5 3-3-6 brez problemov. Rečmo če začnem nižat kero vrednost naj spustim najprej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kl3mm ()

Boki_ ::

Prve tri, #RAS to #CAS delay, #CAS in #RAS Precharge. Zadnja Tras pa naj bo 5 če maš intela, če maš AMDja in enokanalno ram daj na 7, če pa AMD in dvokanalno ram, daj na 11.
I'm back

Kl3mm ::

eokanalno? dvokanalno? a to misliš N-force nastavitev?

Kl3mm ::

Ja sej vem noob sem :8)

SSH ::

single chanell, dual chanell po angleško,mogoče ti je kaj več jasno:D
Če maš 1-nopalčko rama je single chanell :))

Kl3mm ::

Ok hvala za objasnila( >:D ) ...... Ram mi laufa na timingih 3 4 4 7 po defaultu ko navijem proc na 3200+ 2.2mhz. Kje lahko pogledam dejansko hitrost rama ker mi AIDA32 še vedno kaže original clock (166). S tem da je občutna razlika pri merjenju z Sandro...?

ru7 ::

No zdej pa probaj dat tajminge na recmo 2.5,3,3,7 pa povej če ti dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OCZ predstavil 1100 MHz DDR2

Oddelek: Novice / Pomnilnik
163657 (3042) Izi
»

Racunalnik vrze blue screen - overclock???

Oddelek: Navijanje
341501 (1206) Pyr0Beast
»

MemTest

Oddelek: Navijanje
372280 (1454) HyperGL
»

A-bit nf7-s in barton 2500+crap!

Oddelek: Navijanje
281555 (934) Mirč
»

Kateri ram...

Oddelek: Kaj kupiti
461794 (1276) Tic

Več podobnih tem