» »

333MHz rami preko 466Mhz FSB

333MHz rami preko 466Mhz FSB

«
1
2

DjTonic ::

Juhu popoldne sem šel k enemu kolegu iskati svoje nove rame za benchmarke in sem z njimi zelo zadovoljen. Gre za Kingston Value PC2700 (BH-6) rame in se res noro navijajo 8-O. Brez težav delujejo pri 220Mhz FSB in pri timingih 2/2/2/5 pri 2,85V >:D :D. Slabost je le ta, da imam le eno ploščico po 256MB ;((.

Več sledi. Zdaj imaš še v načrtu Voltmod ramov na Asuski P4C800-E.



  • zavarovalo slike: OwcA ()

Dr_M ::

odlicno :)) :)) najbolj mi je vsec druga slika. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LittleDevil ::

Katere rame najbolj priporočate za navijanje?>:D

LP

Dr_M ::

take, ki si jih lahko privoscis...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

take, ki si jih lahko privoscis...

ko bi vse v dnaru bilo,pa ni,nekaj tudi sreča igra tukaj

Dr_M ::

ko bi vse v dnaru bilo,pa ni,nekaj tudi sreča igra tukaj

drzi, ampak drazji kot so, vec moznosti je za sreco :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DjTonic ::

No, ja veliko je odvisno tudi od čipov. HyperX-i 3500 (CH-5) so me na tej plati kr malo razočarali, saj lahko o teh številkah le sanjam. Na NF7-S so delovali kr lepo, so šli max do 252Mhz.

Te Kingstone 333Mhz, sem zdaj pri 6/2/2/2 spravil na 227Mhz. >:D:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

OwcA ::

Hehe, sedaj pa le pogumno, cilj je znan. >:D
Otroška radovednost - gonilo napredka.

DjTonic ::

Jup, samo moram od nekje potegnit še eno ploščico za Dual DDR.

VASkO ::

peobaj v avstriji
tam ma valueram pc2700 od kingstona skoraj vsaka trgovina. pa obvezno vprasaj, kaksne cipe ma gor.

Tic ::

Pa ce bo kdo kupoval tam, nej se men 2 palcki. Resno ;)
persona civitas ;>

ohter ::

lp!

men sicer gredo rami do 200 in tudi fsb, tako da delata sinhkono 1:1, vendar dobim ful slabi skor na 3dm2001. najvišjega dobim, ko imam ram in fsb na 1:1 182 mhz. in timonge 7 3 3 2,5 .

msi 6570 nforce 2 barton 2600+ 2x 256 rama kingston in noname.

al še je kakšna druga finta?

DjTonic ::

Evo tale user je uporabljal iste rame kot jaz. To je zaenkrat največ kar sem zasledil glede teh kingstonov. Saj so jih nekateri gonili še na več samo nimam screenshota. Sicer pa ubijalski FSB, ki je po zakasnitvah sodeč kar lepo podkrepljen z malo več napetosti >:D :).

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Tic ::

Woha... Kje se to dobi :)
persona civitas ;>

DjTonic ::

Hm, če imaš srečo lahko naletiš na kakšne rabljene ker novih več ne delajo. Druga možnost so zdaj novi OCZ Ultra Limited PC3200 z BH-6. Po rezultatih zgleda, da so to the best rami, i lovin it :).

Owca, pazi se me v Sandri Mem Bandwidth >:D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

OwcA ::

@DjTonic: že zaležance imam od čakanja. Rabim malo vzpodbude za 7k. :P
Otroška radovednost - gonilo napredka.

DjTonic ::

Hehe, nov rezultat bo prišel čisto potihem. Vendar ni nikoli prevega trenutka, da bi kišto razkopal in naredil 2 voltmoda >:D. Hudo bo tole s 7k ja :D.

JIM22 ::

DJTonic kateri so to rami "Ultra Limited PC3200 z BH-6"? Kolko denarja to nanese in trgovina, ki jih prodaja?:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

DjTonic ::

Rami so znamke OCZ in so precej dragi. Za trgovino pa malo pogooglaj. Limited pa so zato, ker BH-6 čipov ne izdelujejo več.

OCZ PC3200 Platinum LTD Edition (2/2/2/7) Klik

JIM22 ::

Pri nas se dajo dobit? Moram mal pogledat. Sem prej mal gledal po tujih trgovinah in so cene mal večje od Kingstona. Timinge ima pa zlo dobre. Kaj ti si te nabavil? Kolk se pa kej navijejo?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

..::Wacky::.. ::

Mi lahk kdo razlozi kak se rame navija? :D (Kingmax 2x256 DDR PC2700)
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

boštjan ::

sinhrono s FSB,torej če maš razmerje med frekvenco rama in FSB enako,se skladno s spremembo spreminjanja FSB-ja,spreminja tudi frekvenca rama,pa ne pozabi še na timinge

kajzer ::

Sinhrono z FSB-jem. Se pravi da se navija z procesorjem.

Boštjan prehitel si me!:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

..::Wacky::.. ::

fsb mam na 122mhz (x18), uradno P4 1,8Gh.. kuk so pol rami hitri? ka pa ce tam dam razmerje 2:3 al pa 4:5? Ka so to timingi?
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

VASkO ::

Kingston HyperX3000 512MB in 256MB majo gor BH-5 winbonde

DarwiN ::

Kaj pa pravite na to:
Imam PC2700 noname rame in delujejo na 245MHZ in to timingi 3 3 2 2.5 ....
Delajo pa CL2 do 223Mhz z timingi 3 3 2 2 .....
Čudež , Dal ali Ne ??? Jaz poznam odgovor :)

boštjan ::

da niso no name rami:))

..::Wacky::.. ::

Pa daj povejte kak se to navije.. te timingi pa to, pa tist ko sm ze prej napiso..:\ Sej ste vsi neki profici! Pomegajte ubogemu lamerju..0:)
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

boštjan ::

za lamerje:) ,pa brez zamere

..::Wacky::.. ::

ok, tnx! Kje torej zacnem? :P FSB mam na 122 ka pa zde?
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

All ::

BTW
Tamle v cpuz je polje kjer piše performance mode.
kaj točno pomeni in kje se to omgoči, ker pri men piše disabled:(
THX
Slikca

OwcA ::

To je PAT tehnologija. Če imaš ploščo z naborom i875 jo eksplicitno vklopi v BIOS-u. Pri i865 je stvar malo bolj zakomplicirana, ker se moraš poslužiti trika, da jo vklopiš za FSB > 200 MHz.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Z-lot ::

Zanima me nekaj v zvezi z nastavitvijo BiOSa Epoxove plate 8rda3+, kar naj bi reševalo težave z navijanjem nekaterih RAMov.

Kaj pomeni/naredi nastavitev "Memory Precharge" - opciji sta Enabled in Disabled? Odgovora na to vprašanje nisem dobil v nobenem manualu ali na googlu.
Bi mi kdo morda znal pomagati?

All ::

niti na 200 mi ne dela :( :( ..tko da ,,bo potrebna prodajno nabavna akcija

GUFY ::

Jaz imam pa 2 ploščici Kingston Value ram-a pa se mi sistem ne postavi, če ni ras to cas vsaj na 3. Ali ima kdo kakšno idejo?
 value ram.jpg

value ram.jpg

Pa še slikica

Tic ::

Jaz sem imel tudi OCZ EL 3500 pa se ob ras to cas 2 ni bootal sistem. Mogoce bi povisnaje napetosti preko 3v spremenilo zadevo.
persona civitas ;>

GUFY ::

Tic: probal sem že 3.3V pa nič. Zgleda da s temi rami ras to cas ne gre na 2;((

TribesMan ::

GUFY rešitev tega problema se imenuje BH5... Sam sej veš kako je s tem. Itak se pa ne gre sekirat če je RAS-CAS 3, ker to je samo približno 20MB/s slabše kot če bi bil na 2...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

Pa ravno danes sem dobil te rame od Vaskota, pa sem mislil da jim bo malo zvišanje voltaže kaj pomagalo pa nič. Bo treba res pogledat za rame z BH-5 čipi.

morphling1 ::

Če misliš, da jih boš še kje našel :)
Daj ti jaz posodim svoje, da jih sprobaš še na tej plati, pa boš videl kakšna je sploh razlika.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Iztirjenec ::

Gufy, če boš ubodu kake druge rame, bi tele Kingstone jaz kupil...
Abit AN7, AMD Barton 2600+ @2300Mhz (11.5*200), 2*256 DDR 400 Infineon,
Samsung 160GB SATA 8MB, Sapphire 9600XT 128MB @549/324, Chieftec+Enermax 365W

GUFY ::

Bom dal oglas če se bo to zgodilo.:D

-neo- ::

He,he! Jst mam pa neke noname rame pa tud delujejo na 220 fsb/440 mhz, sinhrono 1:1, gredo tud vec:
timingi so pa 6.2.2.2
gor so pa winbond cipi!

VASkO ::

BH-5 se seveda se dajo dobiti. samo zvohati jih treba - jaz sem prodal prejsnje kingstone, ker sem res rabil 1G RAMa pa sem mislo, da ce bom ze jemal, bom poskusil sreco s KHX3000, o katerih smo ze razpravljali in glej ga glej - BH-5.

treba malo rizika

DjTonic ::

Si vzel dol heatspreaderje? Daj jih malo navij, da vidimo. Jaz ne odstopim od svojih BH-6 :D.

Z 2.85 v biosu delajo max pri 227FSB 6/2/2/2. Bom še poskusil z novim biosem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

VASkO ::

glih prej sem vzel dol HS, ker so pac eni govorli, da je zdaj ze nemogocve dobiti BH-5 na KHX3000. pa pac ni nemogoce. kdo je zaletav pa vsemu verjame pa naj bo tak.

trenutno se delam burnin in glede na to da je doublesided RAM, sem zadovoljen. boota pri 245mhz 6-2-2-2, samo po nekaj casa javi error. zdaj pa bo ze cajt za vdimm mod pa grem podirat kaksne rekorde (no, z doublesided bo to tezko, se grejejo ko prasica)!

OwcA ::

So dejansko dvostranski ali imajo samo čipe na obeh straneh, a z praznimi prostori? Moji so naprimer takšni. 8 čipov razporejeni na obeh straneh.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

VASkO ::

dejansko so dvostranski, 16 cipov na enem modulu.

samo ce pa tak pogledam so potem gor isti cipi kot pa na 256MB modulih pa mogoce niti ni zaradi tega kaj slabsi OC potencial. no, bom videl cez kaksen teden. mogoce se ta teden dobim bartona-M 2400+ (na slepo bom pac probal) in upam, da bo sel visoko, ker pri vec kot 220mhz mi odpovejo mnozilniki 9.0x, 10x in 10.5x pa sploh ni fajn. 9.5x pri 240mhz je pa prenizek multi. rabim procesor, ki zmore 11x.

Iztirjenec ::

Kaj so prednosti burn-ina ?
Abit AN7, AMD Barton 2600+ @2300Mhz (11.5*200), 2*256 DDR 400 Infineon,
Samsung 160GB SATA 8MB, Sapphire 9600XT 128MB @549/324, Chieftec+Enermax 365W
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kingston KHX 3000 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19210386 (7187) celada
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382670 (1606) DimmniBurek
»

Kje v Sloveniji kupt OCZ rame?

Oddelek: Kaj kupiti
291099 (836) gamer
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329013 (5476) AtaStrumf
»

Kvaliteten RAM (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
55024705 (16503) bodom

Več podobnih tem