» »

Koliko GB prostora za Win OSje?

Koliko GB prostora za Win OSje?

Microsoft ::

Trenutno imam na HD Win XP Pro. Sedaj bi rad gor še namestil dva Osja; Win 2k Pro in Win2k3 Server. Koliko veliki particiji naj keriram?
Sprašujem zato, ker z tema dvema OSjema še nimam izkušenj...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

pikachu004 ::

ja kolko je pa velik disk? ce das gor win2k lahko xp-je glatko zbrises ki so za en x****.

Microsoft ::

pikachu004, diska je zaenkrat več kot dost. Od 220GB je frej še 27GB + 49GB. Sam jst zdej ne bi rad, da bi pol naredu eno 30GB particijo, Win 2k3 Server pa bi pol porabil 3GB.

Jst bi rad, da bi blo na particijo po nameščenem OSju kvečjemu še 1GB placa.

Win XP ne mislim dol vržt. Bojo še naprej ostali "glavni". Ostale OSje bom pa namestil zato, da jih "spoznam".


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

pingo76 ::

Za win2000 pa ti bo najverjetneje dovolj karkoli nad 2,5Gb če želiš imeti še dober giga fraj.

He he, ko so boš navadil Win2k me prav zanima če bodo še WinXP glavni. Glavni jajc morda :D. No ja, presodi sam.

Microsoft ::

Me pa še neki bol ko ne offtopic me zaniam.

Recimo, pol ko maš 2 OSja na disku. Kako narediš, da ti na začetku ponudi izbiro, katerega boš zagnal. Pa da po pretečenih n sekund izbere default OS, ki ga sam nastaviš. Stvar je tudi v tem, da so OSji na različnih diskih (2 diska).

Pa mogoče še to. Kako je s tem, ko daš gor še RedHad 8.0. Se isto potem prikaže v meniju za izbiranje različnih OSjev pri zagonu?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

pingo76 ::

2 varianti:

1. Nameščaš MS software kronološko (win2k nato winXP sicer ne vem zakaj ter nato win2k3)
Windowsi namreč težijo če nalagaš starejše windowse na disk na katerem je nameščen "višji" OS.

2. Uporabiš kak boot commander če to sploh še obstaja.

pingo76 ::

Z red hatom pa ni vsaj kolikor sem jaz videl nobenih težav če ga namestiš kot zadnjega. Potem pa ti bo boot ponujal LILO ali GRUB ali kaj drugega. NAj pove kak linuxaš ker jaz sem staromoden.

pikachu004 ::

za red hat ne vem ce je enako ampak pri mandrake te vprasa ce hoces uporabiti obstojeco win particijo in koliko prostora naj zavzame. tako da ti potem razdeli win particijo npr. na polovico (izberes sam koliko) pa win ostanejo gor.
drugace pa jst xpjev nisem maral ze od samega zactetka....

Hux ::

Sploh se mi nesanja kaj hoces spoznavat tu. Sej ti 3 sistemi so si podobno kot jajca jajci. XPji pac majo ovi zelen skin ki ga v Serverih tudi lahko vklopis. Pol pa mas jajco klona.

Reje si zberi za spoznavanje kaki drugi Os kot pa gnila jajca.

Drzgace pa je 3GB vec kot dovol.

Rdeca Kapica pa tudi Mandrake delata prav lepo ce ju namestis za windowsem. Se bootloadere ti skonfigurirata. Sicer Windows imenuje Dos ce ne spremenis ampak vseeno lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Azrael ::

Multi boot, mogoče ti bo kateri od naštetih programov koristil.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028663 (12097) darkolord
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607058 (5614) krneki0001
»

kako instalirati dva operacijska sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
132052 (1830) Ziga Dolhar
»

Linux vs. Windows; v prihodnosti... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1199248 (7414) poweroff
»

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

Oddelek: Operacijski sistemi
201834 (1660) twosocks

Več podobnih tem