» »

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

twosocks ::

O Linuxu nimam pojma...samo tok, da se znajdem not...

Imam na 40Gb diksu 3 particije + 3Gb frej za Linux particijo...

Kako spravt zdej na to particijo Linux, ne da bi kaj povozil oz. da bo vse še naprej delal?

thanx
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

whatson ::

simple kot pasulj:D

ob inštalaciji radhata konvertiraj neparticioniran plac v Linux particijo ter swap particijo (swap naj bo nekje 100-200 mega) potem instaliraj linux na to Linux native particijo / in določi swap...
Pri redhatu ti bo LiLo (LinuxLoader) avtomatsko zaznal druge OSe in ti jih bo namestil kot izbiro ob bootu... če ti tega ne bo naredil editiraj lilo.conf file...

NIč ne boš izbrisal, če se boš izognil win particij...
:D

farewell
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Vexto ::

Lahko izbereš naj se ti linux zažene iz diskete, torej LILO na diskteti (nevem kako je pri RED HAT, ker sem ga nehal uporabljati, pri SuSE je to zelo enostavno).
Drugače ti bo lilo povozil MBR (master boot record) na disku, kar seveda ni nič narobe. Vendar če boš inštaliral kako M$ sran... bodo le ti povozili MBR in lilo-ja nebo več in stem tudi linux-a neboš mogel zagnati (razen z disketo).
Smeh je pol zdravja, nasmešek pa pol smeha

whatson ::

eh... disketa naj ti bo samo za obnovitev liloja... ne kot boot za linux... škoda disketnika :D
ko ti winsi povozijo Lilo pač greš s to disketo gor in napišeš "lilo"
pa je... 0:)
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

bastadu ::

Mene ob instalaciji ni nc vprašalo če hočem LILOja la ne, sploh mi ga ni namestil tak da moram zaganjat z diskete:'( Pa mam še win2k gor. Ma kdo kakšno idejo v čem je fora? Zaka mi ni zaznal win2k?

whatson ::

emm.. LiLoja si potem sam instaliraj...
in potem dodaj Win2k not...
postpek si preberi v enem izmed HOWTOjev na www.lugos.si
, da ti nebom vsega pisal...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

matic ::

Jest ti priporocam da si das gor rajs mandrake ce si zacetnik, ker je instalacija bl na simpl k pa instalacija win2k.. vse particije ti lepo prikaze, kje lezi kaj in kje bo kaj stalo.. ob instalaciji daj tssto foro custum.. kjer te vprasa kako hioces instalerat.. (pa ne advance!)

Za zacetnika kot si ti se ti vse skup sploh nebo razlikovalo od red hata oz. se boljs ti bo! Lazje! Se posebi potem instalacija zvocne, modema,..

Mandrake od verzije 7.0 naprej >:D

G[e]c ::

Red Hat 7.1 je cist cool sam en problem mam, jest mam win2k+ red hat 7.1 gor pa se mi lilo nikakor noce instalirat ze ob instalacij javi error da nej raj naredim disketo, prov glupo k morm iz diskete lovdat linux ce ve kdo kako bi to resu bi blo super.
Matic mandrake pa red hat sta cist ista zdej mandrake 8.0= red hat 7.1 sam men se zdi mandrake 8.0 vs bugast red hat mi je bols je pa neki res v mandraku se mi je instaliru lilo tuki se mi pa noce ;((

Vexto ::

mandrake ima mislim da "grub" namesto lilo-ja, kot privzeto. Grub je kar dober, samo ga je pa lilo v S.u.S.E 7.1 prekosil.
Smeh je pol zdravja, nasmešek pa pol smeha

G[e]c ::

Mandrake 8.0 ima oba sam jest sm dal lilota gor pa je delu!

bastadu ::

Kero jedro ima zadnja verzija SUSE? Pa kero verzijo KDE?

bastadu ::

Pa kaka razlika je lilo pa grub?

G[e]c ::

Lili in grub je v bistvu isto sranje oba sta boot loaderja. Pri mandraku 8.0 je lilo enkraten ful lep design grub sicer nisem probu sam lilo je bil vcas tekstoven da si mogu reimo napisat linux ali pa win pa pritisnt enter grud ma pa ze od vsega zacetka tak bolj graficen design, v principu pa oba isto delata. Sluzite pa temnu namenu ce imas vec OS na racunalniku.

SuSE Linux 7.1 features a completely revamped boot process. For the first time, Lilo now exceeds the 1,024-cylinder limit for the boot partition.

Evo to mene glih muci tale clinder grrrr.

SuSE 7.1 ima jedro 2.4, KDE 2.0.1

Kernel 2.4 or 2.2.18
glibc 2.2
XFree86TM 4.0.2
increase in the number of applications with LFS (Large File Support) and IPv6 (Internet protocol version 6) support
"graphical" LILO

twosocks ::

Hm, jest sem si glih FTP-jal RedHat dol (2,5 Gb - 5 CD-jev), zdej pa pravte da je Mandrake ful na easy za inštalirat...ful lažji od RedHat-a. A je res taka razlika, da se mi splača še Mandraka vzet dol? Aja pa kero verzijo Mandraka?

hvala
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

G[e]c ::

Prvic mi sploh ni jasno od kje ti 5 cdjev Red hat 7.1 ima 3 cdje cd 1 in 2 pa pover tools. Mandrake 8.0 pa red hat 7.1 sta cist ista v zadnjih verzijah tko da sta oba cist na easy za instalirat.

twosocks ::

5 DC :) Vse kar sem najdu v ISO direktoriju sem dol vzel...maš prav 3+2 CD:) =5

Aha, potemtakem imata obadva intštalacijski vemsnik na nivoju winOS-ov? Pa obadva sta zadost pregledna, da lahko kateregakoli en ne preveč prbit računalničar inštalira?

thanx
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

bastadu ::

Gec, najverjetneje si je dol potegnu RH Dulexe Workstation 7.1 različico (vsaj verzija 7.0), ki vsebuje 5 CDjev:
2 inštalacijska, Power Tools, Doc's (full pomoči) in pa en CD programov, kot so napriemr StarOffice, AcrobatReader ... Torej skupaj 5 CDjev. Če kerga zanima prodam verzijo 7.0 na 5ih CDjih za 2.500SIT (stroške pošiljanja plačam jaz ali prevzem v okolici celja). Se vem da to spada pod male oglase, sam ko se glih tle govori o tem :)

Aja še mail!

twosocks ::

Ok, odločil sem se za RedHat 7.1...zdej pa mi ni jasen, kako z Nerotom nardim iz tistih ISO fajlov BOOT-able Cd-je...A dam tm new cdrom (boot) pa bo, al moram sam lepo zapect iz ISO na CD (sam Nero neki tezi pa isce svoj format nrg ISO imag-ov)...pa a sam v CD, al morta bit oba BOOTable?

hvala...
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

iBojan ::

Če že nimaš ideje kako to narediti ti lahko malo pomagam, downloadaj si VMWARE pa ga zaženi pod Win2k in si potem lahko tam instaliraš Linuxa brez problemov. Pa še ena velika prednost je ;) Ni ti treba nič formatirati diska saj ti naredi virtualno particijo na kateri maš potem linux ;) Lahko pa maš več verzij linuxa, win3.11 ali kaj podobnega in še BeOS .... Vse ti je odvisno le od prostora koliko ga imaš na voljo ;) Jaz imam Win2k in poganjam linuxa z VMWare pa mi vse super laufa tako da ti lahko zadevo le priporočam ;)

lp, _GeS_

bastadu ::

Jest sem pa enkrat probal tisti vmware, pa mi nč kej ne diši... Za probavat OSe je pa res najbolj enostavn, sam ko ne laufajo glih tak kot bi v resnici...

twosocks ::

Me ni nč več jaesn...sem z Nerotom nekak zapeku ISO image, pol sem ga pa hotu pogledat v Raziskovalcu, pa ga noče odpret...je to normalno?

Ok zbootat se sploh noče, pol sem pa prenesel boot.img pa rawrite.exe za disketo nardit pa sploh noče delat proram...kr neki...

pol sem si WMware gor dal pa probal DOS gor inštalirat pa mi po prvi disketi kr napiše neki kot a:\^c pa crkne, se ne odziva...

aja, kako pa na virtualni disk nalagaš? a vse prek CD pa floppya?

*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554756 (3716) mile
»

winXP in Linux (najboljsi nacin za zdruzitev?)

Oddelek: Operacijski sistemi
231768 (1496) dr.J
»

Kako pogosto na novo nameščate sistem?

Oddelek: Operacijski sistemi
301695 (1018) govno
»

Kateri distribucijo Linux-a imate oz. katerega naj izberem?

Oddelek: Operacijski sistemi
271369 (993) SLOWWWeb.net
»

Linux RH7.1 newbie help!

Oddelek: Programska oprema
391608 (1309) lordgreg

Več podobnih tem