» »

LCD Monitor - Mrežast

LCD Monitor - Mrežast

TyKee ::

Lep pozdrav.

Imam eno vprašanje. Kupil sem si LCD Monitor ter opazil da slika ni čista temveč ima mrežo.
Izgleda tako, kot da je najprej ena vrsta pixlov normalne barve, naslednja je spet temnejsa ter spet normalna itd itd (ali pa je prva svetlejse barve, potem je normalna, ter spet svetlejsa, kak želiš :)hehe)

Zdaj pa me zanima,
- ali je to odvisno od grafične kartice? Imam 9600PRO,
- ali je to odvisno, ker sem montior instaliral z drugim (enak model), in sem brez restarta priklopil ta monitor,
- ali je kaj narobe z monitorjem?

Upam, da mi boste znali svetovat :)

Hvala.

PS: Če sem narobe ustvaril temo (narobni forum), se opravičujem.

boštjan ::

prek kerega vmesnika pa ga maš priključenega,DVI ali VGA?pa lahko vidimo te nenormalne pixle.Aja pa kero grafo imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

TyKee ::

Grafo sem napisal: Sapphire Radeon 9600PRO, v soboto dobim XTja.

Prikljucenega imam preko VGA (Monitor nima DVI, pretvornika iz DVI -> VGA pa ne bom kupil), da bi ga vklopil na DVI.

Kako mislis vidimo? Ja normalno da se vidijo - crte, ce se ne bi vidlo bi blo QL,
tak pa je vse crtasto...

Caligula ::

Vse kar si nastel probaj odpraviti, ne? Se enkrat instaliraj, instaliraj se enkrat graficni driver, preveri kabel,.. vse to pa naredi hitro oz v 8 delovnih dneh od nakupa, da gres lahko takoj po drugega, ce ta res ne dela pravilno.

Phoebus ::

Nenenenenene ne razumete se najbolj...slika na LCD JE nekoliko mrežasta, ker pixli niso čist drug ob drugem ampak je nekaj minimalnega razmaka. Nobene nastavitve ne bojo rešle tega.

Rečem ti...čez 1 teden ti bo slika majka in ne boš več hotu videt CRT ;)

Caligula ::

Kaj pa vem, mislim, da on govori o prevec izraziti zadevi, da bi to bilo to.

A si kaj gledal v stacunah sliko? Sprehodi se do ene in malo glej slike tam. Ti kaze doma slabso?

TyKee ::

Vse sem reinstaliral, od montirja do graficne,... brez uspeha :(

Crte to vem da so, sam ne tako izrazite kot so pri meni :(

Nevem... bom se kak kabl prevero.

Sam tisti VGA kabl je itaq vseeno kak je obrnjen al je pac kaksno pravilo? (mislim, ker konec kam priklopis)...

Lp

Caligula ::

Kaj sploh sprasujes :D probaj ga obrnit pa bos takoj videl, ce se kaj pozna. Zgubit nimas kaj. Samo resno, ce si probal vse pa nic naj gre monitor nazaj v trgovino.

delfinus ::

O katerem LCDju se sploh pogovarjamo?

TyKee ::

Hehe @ juras :) Bom to postoril...

Se pa pog. o Samsung-u 172N.

Caligula ::

Ta monitor bi mogu prou lepo delat in ce ne, je pac defekten.

Gavran ::

Resolucijo imaš pravo? Kolikor vem, so LCD delani le na eno resolucijo in je ne moreš poljubno nastavljati ali pa imaš slabšo sliko.

Caligula ::

Sam pol se ne pojavlja mreza. Sam bolj megleno je vse.

Kokrkol obrnes je s tem monitorjem neki narobe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
83751014416 (9814) KTr1sk
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219992 (9505) kozorog
»

LCD in naključne zelene pike

Oddelek: Strojna oprema
231446 (1111) Siddh
»

Nujno - nova graficna GeForce 7300GT ima dalec slabso sliko kot 4leta stara GeForce

Oddelek: Pomoč in nasveti
322167 (470) Keyser Soze
»

AGP graficna kartica 1680x1050

Oddelek: Kaj kupiti
222051 (1507) kajzer

Več podobnih tem