» »

Računalnik se mi skos resetira!

Računalnik se mi skos resetira!

jerko4 ::

Imam problem in sicer s tem da se mi računalnik skos resetira. Za to naj bi bil kriv virus blaster katerega nimam in niti welchia virusa nimam na disku. To sem pregledal s posebnima programoma (Symantec welchia tool in Symantec blaster tool). Kljub temu mam še zmeraj težave. Enkrat se to zgodi ko se normalno pogovarjam preko MSN-ja, drugič ko igram igrce, tretjič ob zagonu windowsa. Nikjer pa nič ne piše zakaj je do tega prišlo. Izklopil pa sem tudi system restore. Zgodilo pa se mi je že to da po parih resetiranjih nisem mogel v windows ker nj bi bil zbrisan sistemski fajl v direktoriju system. Potem moram pa zadevo še enkrat naložit. To se mi je zgodilo že večkrat. Ali ima RAM kaj s tem, ker so mi ga ob začetku leta zamenjali drgače je pa enak kakor prej in se mi to ni dogajalo? Prosil bi za čimprejšni odgovor ker mi gre že na živce tole resetiranje.;((

boštjan ::

če se ti mašina resetira z opozorilom,da se bo system ćez minuto resetiral,pol je ziher kaki virus,če pa se kar sama od sebe,pa maš ziher hardware konflikt.sicer pa nisi nič opisal systema in ali je kaj navito.

jerko4 ::

Nč se ne odšteva. Nimam nč navito. Se sploh ne spoznam na to kako kj navit. Procesor je AMD Athlon 1600+ palomino XP, matična je MS-6380 ATX oz. K7T266 Pro2 Series. RAM pa je 512 DDR z 266 mhz. Ali slučajno Ram ni kompatibilen?

boštjan ::

kako pa imaš za hlajenje poskrbljeno(CPU in ohišja)?oz. kakšne so temp.

jerko4 ::

Ohišje mam na eni strani odprto in zravn sobni ventilator. Za procesor mam pa bakrov ventilator za AMD-je. Temperatura se giblje od 40 pa do 50 stopinj nikoli več.

Highlag ::

1. Lahko pogledaš v Event Viewer za kakšno napako je šlo.

2. Klikni na my computer z desno tipko in izberi properties.
Nato pa v zavihku Advanced, v razdelku Startup and Recovery klikni na gumb Settings .
Odstrani kljukico pri automaticaly reboot.

Ob napaki bi sedaj moral dobiti moder ekran, kjer približno piše katera stvar se je sesula.
Never trust a computer you can't throw out a window

franc3e ::

jerko 100% rami - sem glih zdaj mel tak problem, po enem letu ujemanja mojih 333 z 266 2x256 ramov mi je zdaj kar naenkrat crknil 333.

dobil sem nove 400, vendar bom zdaj rajši zamenjal za stare 266, ker nekaj plata nagaja za večje hitrosti!

vzemi ven polovico ramov, če ne bo šlo, daj drugo polovico notri-pa bo v redu!


lp

jerko4 ::

Sam pol ga bom pa js mogu še enkrat zagnt ane? A ta moder ekran je pol tko kjer ti tud piše da odstrani kkšne antivirusne programe, zadnjo inštalirano zadevo in podobno in uspod piše kje je bla napaka pa pol piše uno 10101010101010010101011 in te zadeve.

Highlag ::

Hmm

V bistvu zgleda takole:
BSOD
Never trust a computer you can't throw out a window

jerko4 ::

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
The IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL error is caused by a buggy device driver or an actual hardware conflict. If you've recently added new hardware to your system, try removing it and see if the error goes away. Likewise, if you've recently loaded a new device driver, you might try using ERD Commander Professional Edition, by Winternals Software, to temporarily disable the new driver and see if the problem goes away.

Tole zgori meni piše na tistem modrem ekranu.

speed machine ::

Da se ti računalnik resetira je skor 100% kriv ram. Men isto naredi če mam preveč navitega, pr teb pa verjetno gre za nezdružljivost. Glede tistga da ti manjka datoteka ko hočeš pržgat winse, je men isto delalo ko sem ga preveč navil. Probi dat kake druge rame not za neki časa. Nej ti jih kak frend posodi pa boš pol vidu.

Izak ::

Meni se je pa ugašal 20 sekund po tem ko sem ga prižgal. Razlog: zanič chieftecov napajalnik. Nov!

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

RC14, odpri si svojo temo!
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sesuvanje winsov ali blue screen n-tič

Oddelek: Pomoč in nasveti
182314 (2103) fictionel
»

Računalnik crknu po testiranju s Primo 95 NUJNA POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
171546 (1250) Bager167
»

Radeon 9800 128 Sapphire

Oddelek: Strojna oprema
421829 (1246) cajne
»

reset računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
141173 (1014) Nikita H
»

sesuvanje xpjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
141963 (1770) JP

Več podobnih tem