» »

Ob spreminjanju FSB se spreminja DRAM CLOCK

Ob spreminjanju FSB se spreminja DRAM CLOCK

Microsoft ::

Naslov pove mojo težavo. DRAM CLOCK je po defaultu 266. Sedaj mi je uspelo FSB spravit na 150, vendar se ob tem DRAM CLOCK spremeni na 300MHZ. Pri nastavitvah v BIOSu za RAMe sem nastavil by SPD ali pa kar manualno na 133, pa vseeno ne dela.

Ker mi pri FSB 155MHz PC že zaštrajka, sumim, da so za to krivi prav RAMi, ki so neki čisto osnovni 2x256MB/2100(266).

Kako naj zadržim frekvenco DRAM CLOCK na 266? Če se to sploh da...

Imam pa matično ploščo EPoX 8K3A+, enkrat sem že nadgradil bios.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Trubadur ::

fsb in frekvenca rama morta bit enaka
Berite Thomasa!

OwcA ::

Za (starejše) AMDJE je najbolj priporočljiv sinhron način delovanja RAMA, torej si obsoje na povišanje frekvence le-tega, ko zvišuješ FSB.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Microsoft ::

Se pravi, da je težava v procu in da ni izhoda?

Drgače pa tako nameravam odklenit proc. Potem pa lahko recimo nastavim 13x150 in bo DRAM CLOCK ostal na 300MHz.

Pa pri katerih AMDjih pa je ta obvezna sinhronost odpravljena?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

kajzer ::

Js lahk nastavlam na kolkih procentih fsb-ja mi laufajo rami (50%, 75%, 85%, 90%, 100%, 120%,...) in s tem lahk pridem pod mejo privzete frekvence ramov. Npr. zdele mam 460 MHz fsb, če nastavim na 85% mam frekvenco ramov 390MHz, čeprav to nikol ne uporabljam (skoz na sinhrono).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

Microsoft ::

Stvar ne dela, kljub temu, da sem namestil najnovejši BIOS.

Drgač pa še ena zanimivost: Prej, ko sem imel FSB na 133, je proc en frame (F&H) obdeloval nekje 8min, sedaj ko je FSB 150, pa porabi 7min. Kul.;) 8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

kajzer ::

Poglej če maš u biosu kje FSB/DRAM ratio in se tam mal pošpilaš.

Microsoft ::

No, stvar je v tem, da tam, ko so nastavitve za RAM, mi zraven kaža surent frekuenci ali neki podobnega (zamrznjeno seveda) in ta številka je vedno 133. Po tem bi pričakoval, da bo DRAM CLK 266, vendar se mi je do sedaj VEDNO naredilo tako, da se je upoštevala FSB frekvenca in ne 133MHz, kot bi sam želel. Damn.

Bom še enkrat šel malo skos BIOS. Pa še v knjigico od MB sem pogledal, vendar nič kaj pretresljivo novega nisem zvedel.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Sedajle sem še malo poskušal spreminjati nastavitve in sem prišel do naslednje ugotovitve:
Če dam FSB na 133, potem lahko izberem, ali bodo RAMi delali na 133 ali na 166 MHz. V obeh primerih stvar dela.
Če pa dam FSB na 150, pa mi nastavitve, da naj RAM dela na 133 MHz, sploh noče upoštevati in avtomatsko vzame frekvenco FSBja, t.j. 150MHz.
Damn!;(


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

VASkO ::

imas VIA KT333 vezni nabor, ki ne omogoca tega, kar ti hoces. drugace pa itak ne bi nic pridobil, ce bi navil FSB in hkrati pustil RAM, da dela na 266MHz DDR zaradi dodatnih zakasnitev, ki so potrebne pri asinhronem delovanju FSB:DDR. delalo bi ti enako ali pa celo pocasneje.

drugace pa zgleda, da ti RAMi ne omejujejo OCja, ce ti delajo (sicer asinhrono pa vendar) na 333MHz. zato pa se odklene procesor, da mu znizas mnozilnik in hkrati zvisas FSB tako, da je frekvenca jedra ne previsoka. voltazo procesorja si kaj povisal?

Microsoft ::

VASkO, napetost sem procu dvignil na 1,9V, DIMM pa na 2,9V. Vse dela stabilno, saj že kako uro poganjam F&H pri 95% proc obremenitvi. Pa tud kak gaming ne porušu sistema.

RAMe mam 266MHz, vendar jih lahko za tranutek dam na 333MHz.

...zato pa se odklene procesor, da mu znizas mnozilnik in hkrati zvisas FSB tako, da je frekvenca jedra ne previsoka.

Kako naj to naredim? Če z zvišanjem FSBja avtomatsko dvignem DRAM CLK? Mislim, da bi moral glih obratno. Povečat množilnik, FSB pa pustiti na 150.:\
Pa mislim, da si se tole pripisamju teksta malo zmotil. Napisal si, da bi proc odklenil, da bi lahka zmanjšal množilnik. To že lahko sedaj.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

kajzer ::

Če ga lahk zmanjšaš, ga lahk tut povečaš do 12,5.

Microsoft ::

kajzer, po defaultu je 11.5x133. Če dam na 12, se mi ob zagonu pokaže 11.5 in frekvenca se ne spremeni. Ko grem v BIOS, pa kaže 12.

Sem pa že naročil tanko špico (0.5mm) za spajkalnik, da prelotam mostičke. Nekje sem celo bral, da je za nekatree proce dovolj, da že kar en mostiček prelotaš, pa je množilnik odklenjen. Drži to kej?

Pa v članku n STju sem prebral, da je treba še odklenit L11 mostiček (nisem 100%, da je ta pravi). S tem pa bi naj omogočali še nekaj v povezavi z voltažo. Kaj jaz to sploh rabim narediti, ker že sedaj imam proc na 1.9V?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

kajzer ::

Ka pa če daš na 12,5?

Glede mostičkov si pa tule mal poglej!

Microsoft ::

kajzer, če dam na 12, se mi ob zagonu prikaže 11.5. 12.5 pa nimam, ker se vsi naslednji povečujejo za 1 do 15. Če dam recimo na 13 ali več, morem pa BIOS resetirat z tistim jumperjem.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705169 (4000) Pyr0Beast
»

Kateri AMD procesor kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
161310 (1175) boštjan
»

pomagajte n00bu pri navijanju xp 1.4 GH (1600+)

Oddelek: Navijanje
91057 (988) mega_n00b:)
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593430 (2869) morphling1
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351819 (1524) danielka84

Več podobnih tem