» »

sapphire 9600 non pro

sapphire 9600 non pro

Shark-357 ::

hello!!!


mam eno vprasanje imam namrec zgoraj omenjeno grafo cist novo ki ima frkvence po defoultu 324/202 jaz imam na 430/260 lahk dam tud ram tam do 270-280 sam vec pa ne gre ker fasem hude artefakte kaj cem narest da bom lohk frkvence bl gor spravu

lp
dejan

Blue22 ::

za začetek si je treba omislit hlajenje..kaki hud hladilnik na gpu nebi škodil...se mi pa zdi da narmanj proizvajalci poskrbijo za ram...taka revščkana rebrca dajo gor, da lahk z njimi sam zobe pucaš.. če pa si pripravljen tudi nekoliko tvegati si pa lahk z dobrem hlajenjem omisliš tudi voltmod...vendar pri v modu bodi previden..kartice so si zelo različne..
kurc kne vem kaj bi napisu

c00L3r ::

Maš srečo, en moj kolega ma neko noname Radeon 9600, pa ni varno dat rame čez 240, ker so že hudi artifakti.

tx-z ::

hmm, jst mam tole grafično, pa sm rame dl na 490 pa so se počas že začel ti artifakti, mal je slika bla ..čudna.. ampak bi se še dal zdržat, na 470 pa ni blo problemov...gpu pa je zaenkrat delu na 420, 437 kokr je max. za program s kerim navijam pa tut še ni blo problemov, je kdo že kej več probavu?

aja, ti maš pomojm 128MB različico k ma 4ns rame ne?..jst mam 256MB 5ns...
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

tx-z ::

aja, do 260 jo ti spravš?...a ni dost?..sj jo navijš iz 400MHz na 560..to ni dost?
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Shark-357 ::

jah gpu gre tam stabilno do 440-445 pr 452 ze zmrzne ram pa pr 270 ze fase artefakte
ja pa jz mam 128 mb kart6ico s hynix 4 ns rami nekje sm bral da se da neki narest s to kartico ampak noben v-mod al pa kej kao en bios zamenjat da bi rami delal okol 400
sam sm pozabu kje sm to gledu sj pomoje bi gpu spravu se gor ker lohk povecan napetost na agp slotu samo zaenkrat dokler si ne omislim hlajenja in senzor za toploto ne bom tega sprobaval se...................
sicer bom pa morda kupil 9600xt ker prodajam to grafo ce bo kdo kupil sploh

tx-z ::

hmm, to je čudn pr men, piše da naj bi mel hynix rame, mam pa samsung, vsaj tko piše na spominu na kartici...
hh, si že pomislu da morda ne rabš 9600xt, mislm tko no, men s to grafično delajo vse igre na kr dost uredu grafiki, recimo med-high na 1024*768...če je pa navita pa še tok bolj, no sicer je pa tvoja odločitev..
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Shark-357 ::

ja sj laufajo spili kr dobr NFS underground use do konca brez stekov AmericasArmy k je se bl zahtevn spil mam tud use do konca pa mam od 40-70 fps

Zgodovina sprememb…

tx-z ::

no sj, jst sm zdele far cry igral k zgleda kr zahtevna, pa mi je na medium delal okol 20 frameov zdj sm dl pa na very high pa navil na 420/450, pa je tut delal ene 20...prej pa ene 12-13
tx-z

Shark-357 ::

aja, do 260 jo ti spravš?...a ni dost?..sj jo navijš iz 400MHz na 560..to ni dost?



ni mi jasn kva s tem mislis jz rame sam do 260-265 nekje spravim ????

Zgodovina sprememb…

tx-z ::

ram pa pr 270 ze fase artefakte


torej pr 540 MHz(2x270)...moja grafična gre do max ene 470...torej 2x*235
tx-z

Shark-357 ::

aja to se tko0 gleda 2X kao to pa nism vedu zato js gledam folk prav men je sou ram na 600 js pa cukast gledu wtf men gre komi do 270 lol zato sm mislu xt kupt

thx Ziga zdej stekam kva si hotu povedat:D

tx-z ::

np...sj pr navadmu spominu je tut tko.. sdr(single data rate), ddr (double data rate)...torej kr so ddr rami na grafičnih..morš *2 dat

teb grejo pomojm rami do tok, kr maš 4ns rame..jst pa 5..
tx-z

Shark-357 ::

Se prav da grafa ni tolk slaba :D pa še neki me zanima jaz imam atlantis verzijo ali je ta boljša kot navadna samo radeon 9600 sapphire ker sem gledal grafe in sta si razlicnr tud po hladilniku ceprav sta od istega proizvajalca??

Zgodovina sprememb…

killah bee ::

če praviš da ima grafa tovarniško že navit gpu in ram ni tako slaba,itak pa je sapphire
znan po tovarniško navitih grafikuljah,če se motim naj me kdo popravi,vem pa da je 9600XT od te firme tudi tovarniško navit in to sploh ne mal!:) ,
drugače pa si lahko :)) ker se ti tako navija>:D ,
kake maš pa kej rezultate v 3dmarkih

Shark-357 ::

V 3DMARKU03 sem dobu 3155 tock najvec z naslednjo konfiguracijo
amd athlon xp 2000+@2200+12.5 X 143FSB(morm odklent se mnozilnik da ga lohk še bolje navijam)
2 X 512 ddr 400mhz ram
Epox 8Rda+
60 GB Maxtor
9600 radeon
itd..........

DjTonic ::

Kakšnega Athlona pa maš? Na katerem jedru? Ker Palominotom ter Thoroughbreadom A se moreš malce bolj posvetit.

killah bee ::

pa maš rame sinhrono s cpu-jem ali jih goniš na 200 FSB
,če nimaš sinhrono jih daj,da bo cpu/ram 1:1 (če maš fsb od cpu-ja 143 dej še rame tolk,in
guala8-O meu boš višji rezultat,ko boš pa mel odklenjen proc pol pa le FSB na 200(400),
drgač jest z Xt-jem dobim 4018 točk,
proc mam pa 10,5*200@2100MHz,pa nastavitve v gonilnikih na performance,
v 3dmarku01 pa dobim 13065 pik,grafa ful mal navita
gpu520/ram650:P

Zgodovina sprememb…

Shark-357 ::

DJTONIC:imam palomino procesor pa kaj s tem mislis da se jim je treba bolj posvetit???


Killah bee:nevem na kolk gonm rame se ne spomnim kje pogledam na kolk mam rame lol

DjTonic ::

Ja s tem mislim, da je odklep malo bolj zapleten kot na legendarnih Thunderbirdih, saj poleg drugačnega pakiranja vmes prste imel še laser. Zato moramo za odklep tega CPU-ja luknjice nekako zapolniti. V največ primerih se je uporabljalo kar sekundno lepilo. Vendar pazi da si prej s selotejpom zaščitiš druga mesta. Vmes pustiš eno tako zarezo. Potem samo z tapetnim nožkom lepo zravnaš površino med mostički in vmes npr: namažeš termalno pasto in če boš naredil tak kot sem ti razložo odklep brez težav uspe. Glej slikce.




Vendar se, da vseeno CPU odklenit, samo malo več časa si vzameš.



Shark-357 ::

Hvala DJTONIC zelo uporabni napotki to bom delal v ponedeljek ko dobim vodno hlajenje za proc(sicer thermalteake aquarius 2 sam je 10K pa ga bom uzel boljs kot cooler ziher ceprav imam silentboost ki dela na 21 decibelih in odlicno hladi cpu tam 50 max load)

bom porocal o napredku:D 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMark05 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1237967 (5114) Jaffa
»

Navijanje FX 5900 XT (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
624822 (3338) Caligula
»

PC2700 na 467Mhz pri 2,2,2,5

Oddelek: Navijanje
272539 (1744) BaRtMaN
»

navijanje gf ti4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
824741 (3603) mloncar
»

R9800 Vmod

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332543 (2080) morphling1

Več podobnih tem