» »

Kateri AMD procesor kupiti

Kateri AMD procesor kupiti

alien-tech:blue ::

Zanima me kateri procasor AMD Athlon se splača kupiti,da se ga da navijati.Ker sem slišal,da so bartoni 2500+ zaklenjeni ne vem pa za ostale.

boštjan ::

tudi ostali so,tako,da kar po 2500+posezi in 200X11 bi ziher moralo it.

alien-tech:blue ::

To se pravi,da sedaj če kupim kater koli procesor je zaklenjen in se ga ne ga navijati?;(( Pa bo v kratkem prišel kateri ki bo odklenjen,tako kot so bili pred nekaj časa?

jest10 ::

Kaj da se ga ne da:D
Kaj pa FSB? Tukaj bo še vedno šlo

kajzer ::

Zaklenjen CPU pomeni, da mu množilnika ne moreš spreminjat, FSB mu pa lahk povečuješ, tk da za navijanje ni panike.

Microsoft ::

Sem jaz tole prav razumel?!8-O

Trenutno imam 133x11.5, kar skupaj nanese 1.5GHZ (Athlon 1800 pač). Kaj če sedaj FSB povečam recimo na 166 bo stvar delala? Dvomim...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

kajzer ::

Verjetno bi ti delalo, sam moreš voltažo mal dvignit, če pa ne pa daš množilnik na 11 al pa na 10.5 frekvenco pa na 166.

Microsoft ::

Zdele sm probaval, pa stvar ne dela glih. Množilnik je bil na 11.5, FSB pa 150 in 160. Stvar se ni zagnala al pa se je tam, ko bi šel nej RAM test skoz vse skupaj ustavilo.

Sem pa lahko prebral, da se je DRAM CLOCK iz začetnih 266 dvignil mislim da na 318 MHz. Sumim, da so RAMi tisti, ki so onemogočal zagon. Drgač so bili na oti skos mlačni. Proc pa se tudi v tem kratkem času ni pregrel, ker je za hlajenje poskrbljeno.

Pa tam, ko se pr RAMih nastavi neko frekvenco, sem dal na 133MHz. Imam pa neke preproste RAMe 2x256/2100.

Drgače se je pa frekvenca dvignila skoraj na 1.8GHz.:D Sam stvar ne dela.;((

Kaka ideja, kako rešiti problem?

kajzer, bom pa sedajle šel še poskusit malo tvojo idejo, samo na en post še odgovorim.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

jurcy ::

amd 2600+ sem slišal da je dober.drži tole?:\

boštjan ::

jurcy,jp prav si slišal,a tudi 2500+ je ok

kajzer ::

Miha probi 12x150, voltažo proca in rama poveči, če pa ne gre pa sam množilnik povečuj (12,12.5). Lahk tut probaš nastavit frekvenco rama v biosu na "by SPD", pol pa ne boš mel problemov z FSB-ju, ker ostane frekvenca ramov skoz privzeta v tvojem primeru skoz na 133 (DDR 266MHz).

Microsoft ::

No, zdele mi je pa ratalo en malo navit. Proc sem dal na 11.5x150, napetost pa sem dal na 1.9V.

Pr RAMih pa sem napetost dvignil tudi na 2.9V. Bom sedajle poskušal tisto, da bi dal by SPD. Mislim, da sem prej celo imel tako, ampak mi je vedno spreminjalo DRAM CLOCK. Sedaj je na 300MHz, in tehle nekaj minut dela bp.

Umes sem zagnal še F&H, kjer je proc obremenjen na 95%, trenutno pa je temperatura na 48C ali manj.

Glede množilnika. Jaz imam zaklenjen proc, tako da dvomim, da bi ga lahko kar tako višal.

Sedajle grem po poskusit glede tistega, da bi pri RAMih nastavil by SPD. Aja, pa še to; kje so meje FSBja? Hlajanje NB?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Ekola, sm že nazaj. Največ, kar sem lahko naredil, je FSB 150MHz, množilnik 11.5, vseskupaj pa pri voltaži 1.9V proc, in DIMM 2.8V. Zanimivo je, da sem v BIOSu nastavil DIMM voltažo na 2.8V, v MBM pa mi kaže 2.9V.

Se je pa vedno spreminjala frekvenca DRAM CLOCK z FSBjem. Nekako ne znam, da se to ne bi spreminjalo. Sedaj je ta frekvenca 300MHz. Pa sem nastavil na by SPD ali pa kar manula na 133MHz. V obeh primerih pomnoži FSB.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

kajzer ::

A Athlona 1800+ maš zaklenjenega?!

Meje FSB-ja? Rami!Drugač je odvisno od plate do kolk FSB ti podpira sam največja ovira je ram al pa proc če je zaklenjen in se slabo navija (če je pa odklenjen pa mu itak množilnik zmajnšaš, FSB pa povečaš)

Microsoft ::

Množilnik je zaklenjen (zaenkrat).

Drgače dvomim, da se proc ne bi dal dobro navijat, ker trenutno dela na 1.9V 11.5x150MHz, pa je temperatura (vasj tako kaže MBM) med 47C in 49C.

Drgače tam, ko lahko vpišem FSB, mi ponudi meji 133 in 255.


(če je pa odklenjen pa mu itak množilnik zmajnšaš, FSB pa povečaš)

In ravno to nameravam v prihodnje narediti, ampak kot sem že napisal, težava je v višanju DRAM CLOCK, ker te frekvence ne morem obdržati na 266MHz.

Pa še prosil bi te, če lahko tole nadaljujeva tukaj, ker tale topic ni glih najbolj primeren tem debatam.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

alien-tech:blue ::

To vem da je 2500+ dober vendar ma množilnik zaklenjen kot tudi 2600+.kaj pa če bi kupil kaj večjega nap. 2800+in več je tudi zaklenjen množilnik.

boštjan ::

tudi tudi,a se skoraj ne splača.ker pol že pluješ v vodah P4 800FSB procov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ob spreminjanju FSB se spreminja DRAM CLOCK

Oddelek: Navijanje
141901 (1732) Microsoft
»

kolk navit 2600+

Oddelek: Navijanje
321720 (915) Tugo
»

Unlock AMD XP in stabilnost ???

Oddelek: Navijanje
181200 (817) R@C@
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231713 (1469) VASkO
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351819 (1524) danielka84

Več podobnih tem