» »

Par vprašanj o amd athlonu 1800+

Par vprašanj o amd athlonu 1800+

1
2
»

Razerzone ::

Kako pa te timinge nastimam??

Pyr0Beast ::

V biosu.
Advanced chipset ,ali nekaj takega.
Malo poišči, če boš naletel na to boš imel na izbiro spd/aut/manual Ras,Cas,tRP, tRas
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Razerzone ::

Evo pravkar sem pogledal te timinge imel sem jih na 2.5,3,2,6 dal sem jih na 2.5,3,3,6 in pridem z fsbjom do 137/34 mhz pri 138/35 se racunalnik resetira.. voltažo sem tudi moral dati z default 1.75 na 1.85 temperatura procesora je 67 stopinj.. dobil sem pa vsega skupaj 50mhz. ali je temperatura visoka glede na to da imam ob default nastavitvah temperaturo 64 stopinj? Ali se da se kako dobiti kaksen mhz vn?:D Aja pa še to dal sem nazaj tudi tisti ram ki je 266mhz se pravi dva 333 in en 266...
Aha pa se nekaj pravkar gledam v programu pc wizard 2006 ram timinge in mi kaze da imata tista dva rama pc2700 timinge 2.5,3,3,7 tisti pc2100 pa 2.5,3,3,6 ali je to kaj narobe??

Hvala LP!

Zgodovina sprememb…

Razerzone ::

Pravkar sem moral zmanjsati fsb na 135mhz ker mi se racunalnik v igrah resetira... zmanjsal sem tudi voltazo na 1.8 temperatura procesorja je 65/66 stopinj ko ni obremenjen...

mitjaje ::

Kar se tiče temperatur so kar ekstremne... Za začetek odpri stranski pokrov od kište. Nadalje pa kupi kakšen ventilator ali dva, tri, štiri... Kako se pravilno namestijo ventilatorji, pa si poglej oddelek Hlajenje in modifikacije Mogoče še dokupiš kakšen kakšen boljši hladilnik za tvoj procesor... No vse skupaj te ne bi smelo priti več kot 10k SIT (osnovno) in dalje za ekstremno...

ps: Za iskanje največjega FSB-ja bi ti predlagal SYStool link Tu ti išče errorje samodejno in se ob prvi napaki nastavi nazaj na prejšnji FSB, kjer je zadeva še delovala. Koliko ti naj testira, pa imaš desno zgoraj (prevzeto 1M)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Razerzone ::

Ja s temu sys toolom je problem ker mi ne zazna moje matične... jst pa pojma nimam ker clock generator mam?:D
Maticno mam pa ASUS A7V600-X.. Če lahko kdo tukaj pomaga bi blo lepo:D
Aja temperatura je zj padla na 63 stopinj ne vem pa kako bo v igrah nisem se sprobal.

Zgodovina sprememb…

Razerzone ::

V systool sem dal zj cpu benchmark in pri CPU Load 100% je temperatura 69 stopinj.

mitjaje ::

Ob kaki voltaži imaš tekšno temperaturo?

ps: Uporabljaj popravi namesto 2 posta!!! Zgoraj ob vsakem postu imaš to! Tvojem seveda!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Goldee ::

ps: Za iskanje največjega FSB-ja bi ti predlagal SYStool link Tu ti išče errorje samodejno in se ob prvi napaki nastavi nazaj na prejšnji FSB, kjer je zadeva še delovala. Koliko ti naj testira, pa imaš desno zgoraj (prevzeto 1M)

@sonysony Tud js bi rad preveru najvišji FSB s tem programo, vendar moje plošče ni na seznamu. Imam Gigabyte 7n400e, pa me zanima, če lahk izberem za plato podoben model, torej 7n400l?? Obe imata n-Force2 čipovje ane?
Hvala za odgovor! Btw koliko so pa zanesljivi ti rezultati?

Razerzone ::

Sony trenutno imam voltazo 1.75... glede systoola me zanima kako sedaj nastimam da mi ugotovi max fsb?

mitjaje ::

Ja probaj pa boš videl... tam daj find MAX FSB pa če bo delovalo bo, aja pa predtem označi seveda plato, ki misliš da bi lahko delovala. Ker moja je na seznamu, ap nimam teh problemov, se mi pa zdi kar lušten programček :)) Sploh za navitje za kakšne teste. Za redno uporabo pa itak samo prime pa laufat kakšen dan. Seveda pa moreš malo gledat temperature... ni zdravo za procesor prevelike temperature... jaz pravim da je MAX 60C... No kaj se lahko zgodi, da svoj mlinček lahko samo bek vržeš (govorim seveda o AMD-jih, ki nimajo varnosti za prevelike temperature, kot naprimer INEL)

@AMNIR: Tam daš CPU overclock, izbereš plato (če je ne najde sam) in daš START FIND MAX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Razerzone ::

ja sony sej lih to ti hocem povedat da jaz pojma nimam v tistih tam cifrah edino kar mi je znano je nforce 2,4 itd... pojma nimam kaj ma ta moja plata ASUS A7V600X tm so samo neke cifre:D
Ce dam na nforce2 in dam find max dobim tole sporocilo:
Starting maximum FSB detection test...
Could not read FSB.

Zgodovina sprememb…

mitjaje ::

Jaz tudi ne vem :D

Nareti čisto preprosto, greš pa vsakega označiš (seveda lahko izpustiš abit in nforce) in daš start find max, pa če ti napiše FSB can not reed FSB, greš na naslednjega ali pa vprašaj googe.com za več info!

Razerzone ::

Evo na google sm najdu ker clock generator uporabla ta plata. to je ICS 950202 samo tega generatora ni tm v unmu programu?:D
Kaj nj zj obupam?:D

mitjaje ::

Počakaj na prave strokovnjake, ti bodo oni znali kaj več povedat! Mogoče lahko probaš z novim biosom... ali pa preprosto uporabiš kakšen drug program!

Razerzone ::

Bom zaenkrat pocakal na prave strokovnjake:D

Goldee ::

Na moji plati je n-Force2 chipset. V Systools-u ga izberem in mi ga tudi detecta. Vendar pa mi ne prebere vseh vrednosti, dobi mi na primer AGP in PCI clock in pa multiplier od procesorja, vendar pa mi FSB-ja noče zaznati. Ko dam find max mi napiše: "Starting maximum FSB detection test...Could not read FSB." Tole mi je mal čudno. Ali obstaja še kakšen tak program, da ti najde max in stabilen FSB?

Pyr0Beast ::

Systool ne podpira nič pod nf3 za detect.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Blinder ::

Niti meni ne rata navit palominota(1700). Dela recimo na 11*140@1.85v, samo pol naraste temp >60 C in blokira..
Gre bolje z odklenjenim mnozilnikom - delal je na 7.5*200@1.75, pa bi verjetno sel se...

lp

Keltyrael ::

Evo js mam pa xp 1500+ (matična: msi k7t266 pro) sm uspev navit za 200 mhz iz 1300 na 1500 in je dobil oznako xp 1800+
če še povečam fsb se resetera ob zagonu windowsov če dam pa na 166 pa se sploh ne zažene bios...
no ja zanima me pa če kdo ve kje se voltaža nastav
js sm opazu samo neki spread spectrum (0.25%, 0.5%, 0.75%, disable) ki je po defaultu na 0.25% in pa fsb nič pa glede voltaže... če kdo mogoče ve kje bi se to nastavl bi prosu za pomoč

Pyr0Beast ::

Spread spectrum dej na 0/disable, če je vključen, ti zniža frekvenco za 0.25/0.5/0.75%...
Premakni jumperje na matični na 100/100 iz položaja 100/133.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062931 (25354) GaS
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814283 (3309) s5cougar
»

ga-7n400l-FSB?

Oddelek: Navijanje
371488 (1179) killah bee
»

AMD 1800+ palomino!

Oddelek: Navijanje
221547 (1300) Vlady
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593434 (2873) morphling1

Več podobnih tem