» »

Radar

Radar

Temo vidijo: vsi

BigWhale ::

A detektorje za provido ze prodajajo? :>

Zorro ::

BigWhale je izjavil:

A detektorje za provido ze prodajajo? :>


Ja, že zelo dolgo. Montira se ga na zadnjo šipo, spredaj pa si nastaviš majhen ekranček z daljincem, da upravljaš detektor. :P

 detektor

detektor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

kmetek ::

pa zakaj hudiča tok drage avte nabavljajo?

St235 ::

Ker z 15 let starim golfom bi nekoga pri 200km/h bolj težko ujeli.

||_^_|| ::

dzinks63 je izjavil:

Nova provida, Audi a4 quattro.



To niso provide. To so avti obmejne policije al nekaj takega, ki nadzirajo promet po celi državi, večinoma po AC, družbo delajo škodam octaviam combi.

dzinks63 ::

Sekcijsko merjenje hitrosti
O tem so govorili že 2008.
Sekcijsko merjenje hitrosti na naših cestah
Dinamični sekcijski nadzor prometa na ljubljanski obvoznici
O tem se že dolgo govori

Gre tokrat zares? Bodo ti radarji sedaj res postavljeni? A bo moral biti sekcijski pas za merjenje povprečne hitrosti ustrezno označen ob robu ac?

BigWhale ::

O tem sem jaz govoril ze ob uvedbi ABCja... :> Stvar bi bila na moc uporabna.

;-) ::

Kako je lahko slika avta na enem in drugem mestu dokaz da si prehitro vozil ?

Mi je jasno na kak način, ampak to so tud višje sile. Jih drugot že imajo ?

BigWhale ::

;-) je izjavil:

Kako je lahko slika avta na enem in drugem mestu dokaz da si prehitro vozil ?

Mi je jasno na kak način, ampak to so tud višje sile. Jih drugot že imajo ?


Kaksne visje sile? A burja k piha in ti avto naprej potiska hkrati te pa mozganska kap in ti onesposobi obe nogi, da ne mores zavirati?

St235 ::

zelo enostavno. Avto na točki A ob 12:00, avto na točki B, ki je 100km oddaljena od točke A ob 12:30. Ne rabiš bit ravno doktor fizike, da zračunaš. da vozi prehitro.

Dvomim, da boš policaje prepričal, da je so se odprla meddimenzinalna vrata, ki se te prestavila za 90 km bližje cilju in si ti v bistvu ves čas vozil lepo počasi in varno.

Če veš razdaljo med točkama in čas lahko VEDNO izračunaš povprečno hitrost vozila med točkama. Na podlagi te povprečne hitrosti nato tudi plačaš kazen. Seveda pa ti ne mroejo nič če 99km prevoziž z 200km/h potem greš pa za pol ure na kavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Matev ::

Kako je lahko slika avta na enem in drugem mestu dokaz da si prehitro vozil ?


ni samo slika
je predvsem čas ko si bil na začetku in čas ko si bil na koncu merjenja

Seveda pa ti ne mroejo nič če 99km prevoziž z 200km/h potem greš pa za pol ure na kavo.


mislim da bodo merili na odsekih kjer ni gostiln in črpalk
toliko tudi niso blont tile naši policaji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

BigWhale ::

Matev je izjavil:

mislim da bodo merili na odsekih kjer ni gostiln in črpalk
toliko tudi niso blont tile naši policaji


Tudi kjer so taki objekti ni nic narobe ce se meri. Dvomim, da se bodo nasli taksni tepci, ki bodo vozili 210km/h in potem stali na bencinskih crpalkah...

Vsaj veliko jih ne bo no. :>

Pyr0Beast ::

Ne, bodo šli pa na kafetek vmes.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matev ::

Dvomim, da se bodo nasli taksni tepci, ki bodo vozili 210km/h in potem stali na bencinskih crpalkah...


mislim da bo huje to da se bodo vsi sedaj vozili cca 10kmh počasneje od omejitev
da ja ne bi šlo preko

Pyr0Beast ::

Zakaj opažam da se pojavlja nagnenje da se kaznuje folk samo, da se jih kaznuje in se praktično več ne dela nič na tem, da bi se kakšno rešitev dejansko vpeljalo ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RockyS ::

Tisti kateri se bo 99km vozil 200km/h zadnji kilometer pa imel "gumidefekt" je bedak.

Ampak glede na vsa dela, ki se trenutno(in se še bodo) izvajajo na naših AC potem ni težav da bi prekoračil, itak se bomo v kolonah vozli.

thinc1990 ::

jst mam pa en uprašanje za une, k so že dobil slikico oz. če kdo koga pozna, k je dobil slikico. najbl me zanimajo dejstva. kako je s tem, če te slika stacionarc? a greš pred sodnika, al dobiš sam sliko, položnco in obrazložitu?

St235 ::

Odločba + slika + položnica.

profii ::

Kako je pa če si na sliki poleg enkoga ki je šel čez omejitev na stacjonarcu?

Matev ::

Kako je pa če si na sliki poleg enkoga ki je šel čez omejitev na stacjonarcu?


potem pa dobita oba

če so le slikali takrat oba

profii ::

Matev je izjavil:

Kako je pa če si na sliki poleg enkoga ki je šel čez omejitev na stacjonarcu?


potem pa dobita oba

če so le slikali takrat oba


jaz sem šel pod omejitvijo, nekod me je pa prehiteval...in mislim da je pobliskalo tist trenutek.... kaj potem???

M-XXXX ::

Matev je izjavil:

Kako je pa če si na sliki poleg enkoga ki je šel čez omejitev na stacjonarcu?


potem pa dobita oba

če so le slikali takrat oba

Nekje sem pobral, da če je katero koli vozila poleg tebe na sliki (v pasu merjenja) potem je meritev neveljavna. Tole drži vode?

urosh ::

po mojem nestrokovnem znanju => ja, drži vodo. Sem mel podoben primer, pa po dveh letih nisem dobil nič :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

St235 ::

Če sta hkrati slikani dve vozili ni mogoče ugotoviti katero vozilo je vozilo prehitro, zato samo brez panike.

;-) ::

Tako je.

gibadbrasil ::

Prebral sem veliko uradnih listin glede tega kje lahko radar stoji,vendar pa nisem zaslediu ali lahko avto-radar stoji za zaščitno ograjo v ovinku in meri hitrost?
Nisem malo na cestah tako da me je danes poleg tega radarja ki ga imajo ponavadi v Renault Kangujih,sedaj v Cliotih...

BigWhale ::

Sprasujes, ce sme? Verjetno sme, sicer ne bi. Verjetno ni predpisano kje lahko ali kje ne bi smel tak avto stati. Je pa odvisno od tipa radarja, ce gre v resnici za radar. V vsakem primeru bo radar pokazal najvisjo izmerjeno hitrost takrat, ko se tarca premika pravokotno na radar.

amigo_no1 ::

Odvisno od radija ovinka.
V pogojih za uspešno meritev posamezen radar je predpisan tudi minimalen radijus ovinka.

St235 ::

misliš maximalen? V pravilniku je deifnirano kako se meri z stacionarnim radarjem v ovinek in kakšna je toleranca.

Ziga Dolhar ::

Lakotnik: minimalen. Od neskončnega [neobstoječ ovinek - ravna cesta] do X. (Maksimalen radij bi pomenil, da smejo meriti na bolj ostrih ovinkih, ne pa na blažjih :).)
https://dolhar.si/

dronyx ::

gibadbrasil je izjavil:

Prebral sem veliko uradnih listin glede tega kje lahko radar stoji,vendar pa nisem zaslediu ali lahko avto-radar stoji za zaščitno ograjo v ovinku in meri hitrost?
Nisem malo na cestah tako da me je danes poleg tega radarja ki ga imajo ponavadi v Renault Kangujih,sedaj v Cliotih...

Ravno danes sem naletel na rdeč Clio z radarjem, ki je meril v Preserju in je bil postavljen zelo inteligentno v ovinku, tako da si ga opazil šele, ko si se peljal mimo. Da je smola še večja, sem ravno nekaj minut pred tem poslušal na radiju radarje in ker na moji relaciji ni bil nobeden omenjen, sem pripeljal malo hitreje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

amigo_no1 ::

St235 ::

V pravilniku dejansko ni določeno v kakšnem ovinku lahko merijo. Piše samo, da se odseku reče ovinek če je polmer krivine krajši od 260m. Nič pa ne pove to tem kako oster je ovinek še lahko, da se sme merit. Edina omejitev je kot merjenja, kar pomeni, da mora bit radar nameščen v samem ovinku, in mora merit v smeri vožnje ali kontra njej. Torej je vseeno kakšen je radij ovinka, če je izpolnjen ta pogoj. Radij igra vlogo samo pri tem ali se nečemu reče ovinek ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dzinks63 ::

Zopet nekaj novega, še malo pa bomo na "vrvicah" nonstop.



Radarski sistem Cordon je »imun« na vse vozniške zvijače. Ta lahko namreč na štirih prometnih pasovih sočasno spremlja hitrosti kar 32 vozil. V primeru kršitve sistem zajame fotografijo vozila na način, da virtualno poveča njegove registrske tablice. In to še ni vse. Vgrajena ima infrardeča tipala za nočno fotografiranje in je sposoben ločevanja med različnimi kategorijami vozil (osebni avtomobili, avtobusi, tovornjaki, in podobo).

Looooooka ::

dzinks63 je izjavil:

Zopet nekaj novega, še malo pa bomo na "vrvicah" nonstop.



Radarski sistem Cordon je »imun« na vse vozniške zvijače. Ta lahko namreč na štirih prometnih pasovih sočasno spremlja hitrosti kar 32 vozil. V primeru kršitve sistem zajame fotografijo vozila na način, da virtualno poveča njegove registrske tablice. In to še ni vse. Vgrajena ima infrardeča tipala za nočno fotografiranje in je sposoben ločevanja med različnimi kategorijami vozil (osebni avtomobili, avtobusi, tovornjaki, in podobo).

Matr...jst sm mel pa ze cel nacrt kako bom vsakic najdu nekoga, ki bo po drugem pasu drvel z mano...side by side :P

DonMatejo ::

Obujam temo. Ali je na slovenskih AC še vedno v veljavi, da so radarji napovedani z znakom ca 150-250m pred radarjem? Pozor, radar. Vprašanje je zgolj iz radovednosti, ker je po spletu spet začel krožiti mail s fotografijo radarja na A2 Kranj-Ljubljana. Pa sem se peljal včeraj tam mimo in nisem opazil nobene table, vsakega kola, ki štrli na holjadri iz trave pa res nisem opazil.

Hvala vsem, ki vedo kaj več.

nodrim ::

Vozi po omejitvah pa ti ne bo treba gledat takih nepomembnih znakov.

DonMatejo ::

Moja vožnja ni tvoja stvar. Vsaka označba na cestišču je pomembna. S tem zaključujem dialog s tabo in s tebi podobnimi, prosim za odgovor na vprašanje.

St235 ::

Ne obstaja zahteva, da mora bit radar označen. So pa po mojih informacijah vsa mesta stacionarnih radarjev na AC označena.

BigWhale ::

DonMatejo je izjavil:

Obujam temo. Ali je na slovenskih AC še vedno v veljavi, da so radarji napovedani z znakom ca 150-250m pred radarjem?


Ali je to sploh kdaj bilo v veljavi? Ker, ce je bilo, je to precejsnja traparija.

St235 ::

Ko smo na cesti sami, smo potencialno samomorilno orožje in je to povsem naša stvar, in ne skupna.


domneva, da si na javni cesti kadarkoli sam niha med totalnim idiotizmom in slepo srečo.

BigWhale ::

DonMatejo je izjavil:

Moja vožnja ni tvoja stvar. Vsaka označba na cestišču je pomembna. S tem zaključujem dialog s tabo in s tebi podobnimi, prosim za odgovor na vprašanje.


No, s tem se sicer ne strinjam. Oznake, da je na nekem mestu radar so povsem nepomembne in nezazeljene.

Gregor P ::

Ni čisto tako, morda je včasih resnično boljša preventiva kot kurativa, recimo če pelješ prehitro v predel, kjer je res ogromna nevarnost nesreč ter ogrožanje človeških življenj (na podlagi dosedanjih nesrečnih izkušenj); potem je vsekakor boljše, če te še dodatno opozorijo, da je tam tudi radar, če si res tako trd, da samo tabli o omejitvi zaradi večje nevarnosti kot sicer (po mnenju strokovnjakov), ne verjameš:|

Torej povedano drugače, da so zakonodajalcu (na tem določenem odseku ceste) človeška življenja resnično več vredna od "inkasantstva".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

gslo ::

mogoče pa je opozorilo vseeno boljše, da folk počas bremza in gre "tekoče" mimo.. drgač bi pomoje folk trznil tik pred zdajci in bi delal nagle odločitve, še 2 bi ročno zategnila pa bi imeli nalet.. :-D

cebelar123 ::

 radar?

radar?



V Mariboru so se pojavili tile stebrički in glej ga zlomka danes na fejsu nekdo polek te slike napiše, da nas bodo te stvarce slikale.
Ve kdo kaj več o tem na netu nisem nikjer zasledil kaj več o tem. Sem pa videl tale stebriček v živo.

RejZoR ::

BigWhale je izjavil:

DonMatejo je izjavil:

Moja vožnja ni tvoja stvar. Vsaka označba na cestišču je pomembna. S tem zaključujem dialog s tabo in s tebi podobnimi, prosim za odgovor na vprašanje.


No, s tem se sicer ne strinjam. Oznake, da je na nekem mestu radar so povsem nepomembne in nezazeljene.


Kar pa je še bolj nezaželeno pa je jeben radar na sami avtocesti. ZAKAJ!? Je statistično na avtocesti največ nesreč mogoče? Jih je ja, zarad kretenov, ki vozijo v nasprotno smer, ne pa zato ker bo nekdo šel 150 na uro namesto 130... to pa je tud to. Ne vem zakaj imajo švabi lahko autobahn brez omejitve pa še nisem slišal, da bi se tam zarad tega masovno pobijal vsak dan.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BigWhale ::

Ce ti nisi slisal, potem se ne pomeni, da se ne pobijajo. Koliko pasov pa je tam kjer je ni speed limita? Eden? Dva? Trije?

Gandalfar ::

Kokr gledam wikipedijo: German autobahns @ Wikipedia se nemcem nesrece bistveno manjsajo.

Stat.si pa tud pravjo da se niza: http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?...

Ne stekam zakaj bi se posiljeval celo populacijo voznikov zarad manj kot 200 ljudi na leto. Te se bodo pobili tudi zaradi zunanjih dejavnikov.

Senitel ::

BigWhale je izjavil:

Ce ti nisi slisal, potem se ne pomeni, da se ne pobijajo. Koliko pasov pa je tam kjer je ni speed limita? Eden? Dva? Trije?

Imaš primere tudi z samo dvema, brez odstavnega.

BigWhale ::

Senitel je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ce ti nisi slisal, potem se ne pomeni, da se ne pobijajo. Koliko pasov pa je tam kjer je ni speed limita? Eden? Dva? Trije?

Imaš primere tudi z samo dvema, brez odstavnega.


Resno? Zanimivo. Jaz se nemcije spomnim po tem, da je bilo vec znakov za omejitev na 100km/h kot pa znakov za konec omejitev. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radar detektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5714372 (2250) A. Smith
»

Kako je z mobilnimi radarji na avtocesti ?

Oddelek: Loža
256163 (4815) St235
»

Ali blendate nasproti vozečim? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20448930 (43776) kalko
»

Prekoračitev hitrosti v naselju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8012075 (10519) Dr_M

Več podobnih tem