» »

Radar

Radar

Temo vidijo: vsi

perci ::

Boeing: Ne buč kotalit. Misliš, da bo preiskovalni sodnik kar naloge za preiskavo izdajal zarad enga ušivga radar detektorja. Prosm te, no. Nalog lahko policaj dobi samo zaradi suma kaznivega dejanja, ne pa zato, ker sumi, da imaš radar detektor.

Gandalfar ::

Mas prav ampak vedi, da navadni policaji niti slucajno ne poznajo vseh predpisov.


Valda da poznajo. Ce je njihovo edino delo 'zajebavanje' voznikov jih bodo v sluzbi ze mal poducili kako in kaj, da bodo to kvalitetno opravili. Saj ni treba da zna tam neke hude pravilnike za droge, pozna tisti del zakonodaje, ki jo rabi pri svojem delu. Te pa ni toliko.

Tear_DR0P ::

zanimivo kako vsi zmerjate labsyja.Očitno še noben ni slišal za primere, ko so kriminalce moral spustit zaradi dokaznega gradiva pridobljenega na nedovoljen način. Ala prisluškovanje brez sodnega naloga in podobno. Sodnik se mora držat črke zakona, pa če je še tako pameten.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

cryptozaver ::

@Gandalf

...verjetno si se mlad (saj s tem ni nic narobe) in nisi dosti na cesti tako da pac se ne ves vsega...

Gandalfar ::

Mal naivno se mi zdi razmisljanje, da se policaju ne da naucit tisto malo zakonodaje, ki jo mora poznati za uspesno delo (in da mu sef ne tezi potem, ko kej zajebe)

Matev ::

Zanimivo je tudi, da skoraj vsak gostilniški aksponat poseduje mnogo več znanja o pravilniku policistovega dela kot katerikoli mož postave.

cryptozaver ::

A ni se bolj naivno mislt da je policaj vesten posten in pozna vse predpise ki jih mimgrede ni tko malo? CPP sicer ni zelo obsezen pa vseeno malokdo pozna vse predpise.
Preglej si se pravilnik o pogojih za delovanje laserskega merilnika kjer pise vse od vremenskih pogojev do tega, kaksno mora bit okolje da ne pride do vecjih odstopanj od predpisanih. Takih pravilnikov je malo morje.
Kaj menis?

Gandalfar ::

Da se zelo hitro znajde v disciplinskem postopku ce je nesposoben.

cryptozaver ::

nedvomno

Matev ::

Kolikokrat se slišijo zgodbe v stilu:
Me je policaj vprašal če sem kaj pil in sem rekel ja. Ko sem napihal 0.0 me je pa čudno gledal. Jaz pa njemu - ja pil sem vodo.

Šankboji so polni takih zgodbic ki so se pripetili enemu njegovemu prijatelju ali pa prijatelju prijatelja. Da ne omenjam zgodbic o tem kako pijanec zabije policaja ker leta nima kape na glavi.
Ali ker je napačno meril hitrost...

Boeing ::

perci: smiselnost preiskave zaradi suma, da imaš detektor/motilec je sicer vprašljiva, ampak teoretično oz. po črki zakona grejo stvari kot opisano, in če slučajno naletiš na kombinacijo tečen policaj/pikolovski komandir/zoprn sodnik, se ti bo zgodilo točno to.

btw: nisi edini, ki je na pravu/pozna koga s pravnim faxom, ravno tako kakor jaz ne....

J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

aljazh ::

Uporaba motilca (jammer-ja) je prekršek po ZVCP. Nalog za preiskavo izdan s strani preiskovalnega sodnika pa je domena kaznivih dejanj. Kolikor mi je znano, uporaba motilca ni kaznivo dejanje, temveč "le" že omenjeni prekršek po ZVCP. Potemtakem ima policist možnost zaradi suma uporabe nedovoljene opreme ali naprav odrediti izredni tehnični pregled vozila, kjer lahko odkrijejo morebitni nameščeni motilec.

Labsy ::

MOTILEC
---------

točno tako! Uporaba naprav, katerih eden od osnovnih namenov je motenje pravilnih meritev, motenje naprav za nadzor prometa itd. bla bla, je po ZVCP prekršek! Za sankcioniranje prekrškov ne rabimo sodnih nalogov, ampak samo sledimo Zakonu, ki predpisuje osnovne in druge ukrepe proti kršitelju. Osnovna ugotovitev policista pri najdbi motilca bi bila verjetno ta, da vozilo ni tehnično ustrezno, oz. bo zahteval potrdilo o homologaciji za to napravo. To je kazen 30.000 SIT, lahko pa najde še kakšen prekršek (ne da se mi zdaj brskat po ZVCP) in posreduje nalog sodniku za prekrške. Ker je vozilo tehnično neustrezno, ga lahko izloči iz prometa.
(BTW - če ti ne gorijo žarnice za osvetlitev armaturke, je vozilo ravno tako neustrezno, kazen 20kSIT, prepoved nadaljevanja vožnje in izredni tehnični pregled - tolk v info :D )

ZAKONI
-------

Ok, jasno mi je, da marsikomu ne sede moj izvleček iz zakona. Verjemite, niti sodnikom ne, vendar če bi pritožbo sestavil tako, da sodniku pod nos pomoliš vse zahtevane člene, na katere se sklicuješ, pa potem iz tega sestaviš SVOJO logiko, ki mora biti - jasno - brez lukenj, bo sidnik MORAL upoštevati ponujeno logiko in jo privzeti kot TVOJO resnico. Kajti, nenazadnje, imaš v prvi vrsti pred zakonom označbo, da si NEDOLŽEN, šele v drugi vrsti pa nate čaka obtožujoči nalog. Torej, če v zadostni meri napihneš svojo nedolžnost, jo podkrepiš s kakšnim členom iz Ustave (ki je NAD zakonom!), pa se sklicuješ na neuradnost meritev in enakost pred zakonom, ti lahko uspejo tudi na videz nemogoče.
Tko, spotoma - na tak način že vrsto let pišem pritožbe zase in kakšnega frenda. Najraje se pohvalim s primerom, ko je tip napihal 0.88, šel na odvzem krvi, kjer mu je pokazalo 1.13 promila, potem smo pa po treh pritožbah dosegli celo nemogoče: tip ni bil na koncu nič kriv, pa še policaji so mu morali plačati 5.400 SIT kot stroške, ker je tipček moral pisati pritožbe :D hehehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Labsy ()

rontajzel ::

Pozdravljeni!

Ko že ravno teče beseda o radarjih, me zanima ali ima slovenska policija ročne radarja, s katerimi lahko posnamejo tudi sliko? Namreč zadnjič mi je nekdo trdil da ne...
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

cryptozaver ::

Pozdravljeni!

Ko že ravno teče beseda o radarjih, me zanima ali ima slovenska policija ročne radarja, s katerimi lahko posnamejo tudi sliko? Namreč zadnjič mi je nekdo trdil da ne...


To sicer ne vem, čeprav je zelo možno.

Dobro si je zapomnit nekaj drugega. V kolikor te ujamejo pri prekoračitvi, te morajo ustavit takoj in ti pokazat izmerjeno hitrost. Posredno dokazovanje odgovornosti, je možno izključno s priloženo sliko!!! Tako piše v URL.

dzinks63 ::

Dars bo skupaj s policijo namreč kmalu začel nameščati radarje, ki bo sekcijsko meril hitrost.



A je mogoče že kaj več znanega o tem? Voziti se bo treba po predpisih. Ali pa če ga boš med potjo nažigal in se vmes ustavil na kavici, bi bilo pa tudi najbrž OK.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

mtosev ::

hehe dobro. 80% ljudi bo fasalo kazni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

steev ::

Saj danes sploh ne moreš peljat več kot 120-130 km/h. Preveč folka.
:|

kixs ::

Dars bo skupaj s policijo namreč kmalu začel nameščati radarje, ki bo sekcijsko meril hitrost.



A je mogoče že kaj več znanega o tem? Voziti se bo treba po predpisih. Ali pa če ga boš med potjo nažigal in se vmes ustavil na kavici, bi bilo pa tudi najbrž OK.


o tem je bilo govora pred skoraj enim letom in ne vem, ce se je kaj spremenilo oz. nadaljevalo v tej smeri. Mislim, da nic.

lp

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

kixs ::

Saj danes sploh ne moreš peljat več kot 120-130 km/h. Preveč folka.


Lahko se peljes, samo to izgleda takole: Gas do prvega pocasneta na levem pasu... bremzamo... po minuti se ti koncno umakne in spet gasss do naslednjega pocasneta na levem pasu in ce imas sreco, bo to kak sleper in seveda tako naprej ;((

Razen, ce se vozis ponoci, ko ni toliko prometa :|

Utk ::

Ja pa kaj misliš, da če je gužva na avtocesti, da se morajo vsi 90 vozit po desnem pasu, da se boš lahko ti 160 po levem? Nisi sam na svetu, in nisi samo ti kupil vinjete. Še manj zgradil avtocesto.

kixs ::

Ce smo realni, se ze 130km/h ne mores po levem pasu vozit. Sicer pa ima desni pas enako omejitev hitrosti kot levi - max 130km/h.

Dal pa sem samo primer kako izgleda, ce zelis malo hitreje vozit, pa to hitreje je lahko tudi samo 120-130km/h. Ja, na cesti nismo sami.

Utk ::

Ko je res gužva, si lahko srečen tudi če se s 60 naprej pomikaš. Pa zato ni nihče kriv, razen tist, ki ni zgradil še kak pas več.
Bi se pa dost lepše lahko vozilo, če bi se ljudje znali vozit.

BigWhale ::

Fino, fino! Take stvari podpiramo. Ne samo na avtocestah, tudi na lokalnih! Cim vec tega.

smilyxx ::

Hehe ene podobne zadeve so imeli v Angliji, samo se jih je dal zaj***, tako da si šel pod prvo kamero na enem pasu, pod drugo pa po drugem. Mislim da je bilo v Top gearu enkrat.

Dr_M ::

Take stvari podpiramo. Ne samo na avtocestah, tudi na lokalnih! Cim vec tega.


Jest bi to dal na lokalne ceste, na AC pa ne.
Na AC bi dvignil max hitrost na 150, pa minimalno (za osebna vozila) dvignil na 110km/h.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

darkolord ::

Jest bi dal pa miljardne kazni (v EUR) najprej, pol k bi vsi vozili po omejitvah, bi jih pa dvignil.

Dr_M ::

In kaj bi s tem dosegu? Cela slovenija bi bla v zaporu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Constantine ::

Ja pa kaj misliš, da če je gužva na avtocesti, da se morajo vsi 90 vozit po desnem pasu, da se boš lahko ti 160 po levem? Nisi sam na svetu, in nisi samo ti kupil vinjete. Še manj zgradil avtocesto.


Ne, samo držati bi se morali omejitev, ki veljajo za vse. Veliko časa preživim na avtocesti in ljubljanski obvoznici. Za kolone so v veliki večini krivi vozniki ki se ne držijo omejitev in to ne tisti ki vozijo prehitro, ampak prepočasi. Moje izkušnje kažejo da ljudje ki vozijo 90 ali 100 po avtocesti ( razlogi nenznani ) bodo vozili tudi po obvoznici 70 ali 80. Vključevanje na avtocesto z 50, prehitevanje tovornjaka brez pospešitve, vožnja po levem pasu pod omejitvijo brez prehitevanja bi vse kaznoval kot oviranje prometa.

steev ::

Ta debata je ze tekla na tem forumu. O počasnih voznikih. Ene par jih je reko da to počnejo, ker prišparajo na benzu. Wtf? Pejte na lokalne ceste.
:|

Utk ::

Nič manjši problem niso tisti, ki se stalno vozijo po levem pasu, pa tudi če grejo 150.

darkolord ::

In kaj bi s tem dosegu? Cela slovenija bi bla v zaporu.
Dvig povprečne kulture voznikov. Pol bi se lahko ostali normalno vozili (pa še omejitve bi bile temu prilagojene)

steev ::

Nič manjši problem niso tisti, ki se stalno vozijo po levem pasu, pa tudi če grejo 150.

Razlog pa je ...
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Constantine ::

Če bi se vsi držali omejitve 100 in 130, vklučevanje in prehitevanje kot so nas učili v avto šoli bi bile vpadnice veliko bolj prevozne.

@CrniE: kako te nekdo moti ki se pelje po levem pasu 150? Edino če greš ti 160, drugače ni možnosti da bi on tebe oviral ;)

Matev ::

Razlog pa je ...


v tem da se zaleti vate če hočeš prehiteti koga ki pelje 80

steev ::

Ce vozis tako, se bodo tudi tisti ki se peljejo 130 zabili vate.
:|

Utk ::

Nič manjši problem niso tisti, ki se stalno vozijo po levem pasu, pa tudi če grejo 150.

Razlog pa je ...

Ker se tako ne vozi. Če dva avta prehitita tovornjak, se prvi umakne na desni pas, drugi bo pa ostal na levem, magari z isto hitrostjo, ali pa s pol km večjo, ali pa bo te tolk prehitel, da bo praktično vzporedno s tabo. Potem pride naslednji tovornjak, in ne moreš na levi pas, ker je tist bedak tam, ki nikogar ne prehiteva. Namesto, da bi šel takoj za tabo na desni pas, ali te pa prehitel do konca.
In pol imaš še situacije, ko je levi pas poln in se vozi na njem 110, desni je pa prazen, in se ne moreš vozit 130, čeprav imaš ves prostor na svetu.
Sem že dostikrat po italiji naredu po 500 km na dan po avtocesti, v temi, dežju in megli, pa mi ni blo nikdar nič strah. Pri nas naredim 50 km na teden pa je dost več neumnosti. V Italiji te ne bo nihče prehiteval, če vidi, da imaš kamion pred sabo, tudi če še nimaš žmigavca, in tudi če ima ferrarija, ti pa fičkota. Pri nas pa...gas, magari ko že imaš žmigavec, in magari s 50 konjskim avtom, da te pol ure prehiteva in glih tolk da te zajebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

steev ::

Ker se tako ne vozi. Če dva avta prehitita tovornjak, se prvi umakne na desni pas, drugi bo pa ostal na levem, magari z isto hitrostjo, ali pa s pol km večjo, ali pa bo te tolk prehitel, da bo praktično vzporedno s tabo. Potem pride naslednji tovornjak, in ne moreš na levi pas, ker je tist bedak tam, ki nikogar ne prehiteva. Namesto, da bi šel takoj za tabo na desni pas, ali te pa prehitel do konca.

To ni razlog, da folk ne sme peljat vedno 150 po prehitevlanmu. Nevem. Ta vzporedna voznja se ne dogaja samo takrat. Pomoje si mal zgresil.
:|

Constantine ::

CrniE, ne vem po kateri Itlaiji si ti vozu, ampak tm je stanje katastrofalno :)

BigWhale ::

Ta debata je ze tekla na tem forumu. O počasnih voznikih. Ene par jih je reko da to počnejo, ker prišparajo na benzu. Wtf? Pejte na lokalne ceste.


Eni vozimo 120 namesto 130, ker v enem tednu za en dan bencina prsparamo. Na lokalnih cestah bi ga vec porabil kot ce bi vozil 130.

bond007 ::

Predlagam ti, da tu pa tam najdeš kakega kombija, ki piči 140 - 150, pa se furaš v zaveterju - ne čisto za ritjo, ampak kakih 30m - 40m zadaj. Poraba bi morala biti tam nekje, kot če se bi brez zavetrja vozil 120. Pa boš prej na cilju - nevarno pa tudi ni, če si pozorn, kar pa na AC itak moraš biti.

šernk ::

CrniE, ne vem po kateri Itlaiji si ti vozu, ampak tm je stanje katastrofalno :)


na avtocestah nisem veliko, sem pa zato več po stari gorici, kjer je stanje precej boljše kot pri nas, promet teče praktično povsod brez semaforjev, na krožnih ni zastojev, nesreče še nisem videl (vem pa za samomorilca ki je vozil po avtocesti v naspotni strani). popolnoma nekaj drugega pa so italijanski nedeljski vozniki na naših cestah.

in zakaj pa bi morali vsi voziti 150km/h? ker vam tako paše? ne hvala vozil bom 120 če se mi ne da divjati 140. več kot 140 pa ne ker je avto že v previsokih obratih

oprosti v zadnje sem vozil 50-60km/h po avtocesti in en avto je vozil za mano in me ni prehitel. očitno je bil dovolj pameten da je videl da se več sploh ne da iti
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Dr_M ::

ni problem ce vozis 120 po AC, ampak je problem ce vozis tako hitro, da te prehitevajo kamioni. to je ze oviranje prometa. takemu bi jest dal enako kazen, kot tistemu, ki vozi 200 po AC.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Rippy ::

Če na naše AC postavijo te radarja, omenjene nekaj dni nazaj si kupim motor :).

Constantine ::

Kot pravi DrM, ni problem pri ljudeh ki vozijo 120 ali 90, problem je v tistih ki vozijo 100 ali 80 in se spravijo prehitevat brez pospeševanja. Temu se reče oviranje prometa. In takih ni malo! In to govorim med tednom, da ne začnem kako zgleda med vikendom :))

steev ::

Je problem pri ljudeh, ki vozijo 90. 120 ni, ampak 90 pa je. Ne govorit, da se je normalo peljat 90 po avtocesti.
:|

Constantine ::

120 za avtocesto, 90 za obvoznico :)

steev ::

naj ti bo :P
:|

world ::

Mene nekaj zanima in sicer.Tisti radarji ob cesti ki so ( vi vozite itd.), vam zmerijo samo hitrost ne.A mogoče ve kdo kako delujejo, kje je postavljena kamera na tabli itd.

hvala za odgovore
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

dzinks63 ::

Nova provida, Audi a4 quattro.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radar detektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5714464 (2342) A. Smith
»

Kako je z mobilnimi radarji na avtocesti ?

Oddelek: Loža
256202 (4854) St235
»

Ali blendate nasproti vozečim? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20449055 (43901) kalko
»

Prekoračitev hitrosti v naselju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8012124 (10568) Dr_M

Več podobnih tem