» »

Radar detektor

Radar detektor

«
1
2

-ziga- ::

Zanima me, če ima kdo kaj praktičnih izkušenj z radar detektorji.
Ali res delujejo?
Ali opozorijo dovolj hitro, da se da upočasniti do radarja?
Ali deluje na vseh vrstah radarjev?
Ali res ni prepovedan pri nas?
Ali ne piskajo nonstop tudi ko ni radarjev?

Zelo bom hvaležen, če mi kdo odgovori na ta vprašanja. Prosim še za kak link ali ime kvalitetnega radar detektorja.

snow ::

Vozi po omejitvah.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

lugre ::

V Zakonu o varnosti cestnega prometa, ki je bil objavljen v Uradnem listu R. Slovenije štev. 83, z dne 29.o7.2004 in je začel veljati 13.avgusta 2004, uporabljati pa se začne 1. januarja 2005, so te prepovedi tudi navedene. V 24. členu tega zakona je navedeno: "Udeleženci cestnega prometa ne smejo uporabljati in tudi ne imeti pri sebi ali v vozilu ali na njem naprav, s katerimi bi lahko otežili, motili ali preprečili delovanje merilnih ali drugih naprav ali tehničnih sredstev, ki jih uporabljajo pooblaščeni organi pri nadzoru cestnega prometa. Naprave ni dovoljeno vgraditi oziroma namestiti v ali na vozilo". Napravo lahko policist tudi zaseže. Predpisana je tudi globa in sicer za udeleženca v cestnem prometu, ki uporablja takšne naprave 120.000 tolarjev, za pravno osebo ali samostojnega podjetnika posameznika, ki vgradi takšno napravo v vozilu, z globo najmanj 2.000.000 tolarjev in odgovorna oseba pravne oseba 200.000 tolarjev. Z globo najmanj 200.000 tolarjev se kaznuje tudi fizična oseba, ki vgradi oziroma namesti v ali na vozilo prej navedeno napravo. In se nasvet, cejene, predvsem pa varneje bo, če boste vozili v v skladu z omejitvami hitrosti.

LP!

steev ::

Delajo v redu, zaznajo tudi vse vrste radarjev, tudi tiste na avtocesti. Dosti je tudi lažnih alarmov, kar je dobro. Je pa res da bo detektor zaznal laserski radar (ročni radarji ki jih uporablja policija), ko bos verjetno že izmerjen.
:|

ali3n ::

@lugre: ziga sprašuje po detektorjih, ne po jammerjih...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

-ziga- ::

@snow
Nisem norc in vožnjo vedno prilagodim razmeram, ampak včasih so omejitve postavljene butasto, policaji pa se postavijo ravno tja, kjer ni skoraj nobenih možnosti za nesrečo, je pa tabla 50 ali 60, čeprav je ravnina in nikjer ničesar.

@lugre
Tako kot je ali3n rekel, zanimajo me detektorji. Ti naj ne bi motili radarjev.

@steev
Hvala za info. Škoda, če laserskih ne zaznajo dovolj hitro. Ravno s temi ročnimi se postavijo na najbolj neumna mesta.


Če ima kdo še kake informacije se priporočam:)

Dr_M ::

ce imas sreco, rocnega zazna ce meri koga pred tabo, ce si prvi v vrsti, jebiga :D :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Blond ::

Tako kot so ti povedali.
Detektorji pač iščejo signal. Stacionarni ga skos oddajajo in te detektorji pravočasno odkrijejo.
Tisti ročni radarji pa delujejo ko policaj pritisne na tipko. Tak, da če si prvi ti bo detektor zaznal točno takrat ko te bo policaj nameril.... PREPOZNO.

Če pa si v koloni pa te zna rešit.

Tak da so in niso ti detektorji. Seveda pa jim ne smeš 100% zaupat. Včasih pa te rešijo.

Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

ql000 ::

Če se "radar" nanaša na laserske merilnike hitrosti vozila, je stvar fotodiode, ki zazna valovno dolžino svetlobe s katero strelja laser. Z ustreznim filtrom se da tudi zmanjšati, če ne že eliminirati lažne alarme. Načelo se da danes z relativno malo denarja narest zelo dobro fotodiodo (neverjetno kaj se danes da vse dobit kot sample>:D ). Kot dobra fotodioda mislim predvsem hitrost fotodiode. Ko nitro (policaj) ustreli z laserjsem na avto je avto dejansko v snopu svetlobe in takrat se da s pravo fotodiodo in periferno elektroniko to svetlobo zelo hitro detektirat in obvestit voznika. Hec je samo v tem, da mora biti tvoja elektronika hitrejša od policajeve. Fajn bi bilo, če bi nekdo nekje zvohal, katere laserske radarje uporabljajo naši policaji (proizvajalec in predvsem valovna dolžina svetlobe laserja). Da se pa zadevo tako naredit, da policaj ne bi imel blage veze v kaj buli. :D

Blond ::

Ampak tudi s tem nisi nič reši. To je samo v teoriji uporabno v praksi pa ne.
Detektor te bo sicer opozoril, ampak prepozno.

V praksi imaš 250m ravnino in omejitev 50km/h ti pripelješ 80km/h.
In tvoj "merilnik" te bo prej opozoril kot bo policaj izmeril.
In potem ?
Potem že policaj stoji na cesti in maha z liziko ... piskalo ti sicer je ampak nič ne pomaga nažalost ;)

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Brane2 ::

lugre:

Kot jaz razumem tisti člen, ti je s tem prepovedano uporabljanje samo tistih naprav, ki bi aktivno motile policajev merielnik, recimo tako, da bi ga poskušale zaslepiti ali oddajale lažne odboje itd. Pasivni "antiradar" ki le zaznava lasersko svetlobo oziroma radarski signal in samo opozori voznika ne pade v to kategorijo- vsaj IMHO.

EDIT: Sem spregledal odgovore- očitno to velja res samo za jammerje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

BigWhale ::

Ja, takrat, ko tebe 'radar detektor' opozori na 'radar', je tebi nekdo hitrost ze izmeril oziroma ti jo ravnokar meri. Je ze prepozno.

Laserski merilniki, dvomim da imajo tako sirok snop, da bi 'sekal' mimo avtomobila pred teboj, radarski merilniki verjetno ja.

steev ::

Pri stacionarnih radarjih (niso laserski) ti jih zazna pravočasno.
:|

BoBr ::

Torej radarski detektor je vseeno dovoljen? Samo detektor ne jammer.
Also known as "Intel-aš".

Dr_M ::

ni prepovedan. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

> Pri stacionarnih radarjih (niso laserski) ti jih zazna pravočasno.

Ce pobere kak odboj od kje potem lahko ja, ali pa ce si na ravni cesti in tvoj detektor ulovi radarski snop 2km pred radarjem, pred teboj pa ni nikogar.

Ali je pa radarski merilec narejen tako bebavo, da meri hitrost 20 sekund. ;)

flasha ::

Če je glih govora o radarajih me nekaj zanima, je kak predipis (jaz mislim da je) da more policaj še te meri z ročnim radarjem imeti le tega na stojalu (kajti če ga preprosto drži v roki lahko pride do napak (namernih/nenamernih)=?

LP Nejc

Brane2 ::

Ne vem če je ravno predpis, verjetno pa je določba,d a mora inštrument uporabljati v pogojih, v katerih je bila njegova poraba in točnost deklarirana.

Če to pomeni, da mora biti inštrument praktično popolnoma statičen, potem najbrž uporaba "iz roke" odpade.
On the journey of life, I chose the psycho path.

darkolord ::

> še te meri z ročnim radarjem imeti le tega na stojalu

Oporo potrebuje (streha avtomobila recimo zadostuje).

> Ali je pa radarski merilec narejen tako bebavo, da meri hitrost 20 sekund. ;)

Mislim da jo meri skozi

Fave ::

Za stojalo ne vem, vem pa da je glede temperature ena omejitev. Če se prav spomnim so ti merilniki hitrosti, ki jih uporablja naša policija narejeni za temperaturno območje -5 do 40 st. C. Pomeni, da če je temperatura izven tega ranga rezultat ni merodajen in je ničvreden. S strani meroslovja in posledično tudi pravno.

Pa še, če te ne meri na ravni cesti je omejitev glede radija ovinka.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Alfa Dog ::

Jaz uporabljam tega: stran na www.rockymountainradar.com

To je detektor in motilec, vendar se da motilec izklopiti - jaz imam vedno izklopljenega.
Odkrije stacionarne in mobilne radarje, prav tako tudi laser (preizkušeno). Provide ne zazna (ni preizkušeno).
Res je kar nekaj lažnih alarmov, vendar se da to kar dobro regulirati, saj ima 3 stopnje občutljivosti. Lažne alarme povzročajo predvsem avtomatska vrata stavb ob cestah in alarmni sistemi na črpalkah, trgovinah...

Lp

BigWhale ::

> Provide ne zazna (ni preizkušeno).

Kako bi pa zaznal kamero? :)

Saj provida je, ce prav vem, v bistvu samo kamera?

darkolord ::

Štoparca s kamero :)

Alfa Dog ::

Sej zato je pa ne zazna, ker ne oddaja nobenih žarkov... Sem pač napisal da je ne zazna, da si ne bi kdo delal kakih utvar:\

b ::

Jaz imam občutek, da Provida ujame samo tiste, ki so nedofukani (beri: radi tekmujejo in jim je avto za ritjo v izziv...), al pa ne gledajo v ogledalo. Ja moraš videt avto, ki se ti lima na rit in v katerem sta dve osebi in kamera... Če se ti ne posveti, za kaj gre, je kazen po mojem kar primerna...

Alfa Dog ::

Ni ravno tako preprosto. Provida lahko vozi precej za tabo, ni nujno da se ti lima na rit... Če je tema, pa tudi na 2m razdalje ne boš videl, da sta v avtu dva škifa in kamera (preverjeno na Hrvaškem, ko so naju s sodelavcem na avtocesti dobili pri 189 km/h:\ :\ )

šernk ::

če ti edn sledi pri 190km/h moraš ja vedet da neki ni v redu a???
sicer pa provida večinoma lovi le tiste večje prekrškarje 150+ drugih se enostavno ne splača
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

#000000 ::

Provida te more prehitet al pa vsaj vsporedno s tabo peljat, kokr sem zadnjič bral en pdf na nei od avto moto strani, ker drugače "baje" posntek ni vreden nič beri=baje. LP

WarpedGone ::

Slabo si si zapmnu, glih kontra je. Ti moraš njega prehitet, da ti lahko začne sledit in merit tvojo hitrost.

Če prigoni za tabo in se ti zalima na rit, ti pa pospešiš in mu skušaš pobegnit, lahko le kliče kolege da te prestrežejo, njegova meritev ni veljavna.
Zbogom in hvala za vse ribe

Alfa Dog ::

če ti edn sledi pri 190km/h moraš ja vedet da neki ni v redu a???

Ja, tako preprosto je to. Zato do sedaj s Provido niso dobili še nobenega prehitrega voznika.

BigWhale ::

> Če prigoni za tabo in se ti zalima na rit, ti pa pospešiš in mu
> skušaš pobegnit, lahko le kliče kolege da te prestrežejo, njegova
> meritev ni veljavna.

Zakaj pa to in kdo jim je pisal tak bebav software?

darkolord ::

Software? :D Tista kamera pri providi je tam itak samo zato, da je morebitni prekršek tudi evidentiran (da voznik ne more rečt "to nisem bil jaz"). Deluje pa nekako tako, da meri prevoženo razdaljo, policaj pa upravlja s štoparico, zadeva pa potem izračuna povprečno hitrost

BigWhale ::

In zakaj potem ne deluje, ce se ti policaj pribliza od zadaj?

Ne razumem.

Alfa Dog ::

Da ne boste tukaj tople vode odkrivali:
VIDEONADZORNI SISTEM PROVIDA 2000
Delovanje:
Delovanje videonadzornega sistema Provida 2000 temelji na vizualnem spremljanju prometa s hkratno kontrolo hitrosti in prevožene razdalje s pomočjo tahografa, računalnika in videosistema. Uporablja se lahko tudi iz stoječega (parkiranega) vozila za merjenje hitrosti kontroliranega vozila na vnaprej določeni dolžini odseka. Hitrost vozila izračuna na podlagi podatka o prevoženi poti, ki ga dobi od senzorja hitrosti vozila, in podatka o času vožnje, ki ga dobi od lastne ure. Računalnik na podlagi teh podatkov izračuna povprečno hitrost vozila.
Namenjen je nadzoru in urejanju cestnega prometa. Poleg osnovne funkcije je uporaben tudi kot učni pripomoček za udeležence v prometu, pripomoček operaterju oz. policistu za dajanje opozoril in navodil udeležencem v prometu ter za ugotavljanje in dokazovanje kršitev cestnoprometnih predpisov.
Videonadzorni sistem PROVIDA 2000 je sestavljen iz sprednje barvne videokamere, glavne enote z LCD prikazovalnikom, upravljalne enote (Police Pilot), videorekorderja (S-VHS format) za arhiviranje posnetkov in dodatne (zadnje) paličaste videokamere. Sistem omogoča tudi zapis avdiosignala, ki ga policist izreče kot komentar ob nadzoru prometa in ugotavljanju kršitev cestnoprometnih predpisov.
Videonadzorni sistem PROVIDA 2000 omogoča štiri načine merjenja povprečne hitrosti vozil:
• merjenje povprečne hitrosti (neposredno) v parkiranem patruljnem avtomobilu z meritvijo časa pri znani razdalji;
• merjenje povprečne hitrosti (posredno) v premikajočem se patruljnem avtomobilu z meritvijo časa pri znani razdalji;
• merjenje povprečne hitrosti (posredno) v premikajočem se patruljnem avtomobilu s hkratno meritvijo časa in razdalje;
• merjenje povprečne hitrosti (neposredno) v premikajočem se patruljnem avtomobilu z meritvijo časa in razdalje.

Vir: Policija

Azrael ::

Razprava v tej temi že nekaj časa ne sodi več v Elektrotehniko, zato sem prestavil v Ložo.

Hvala za razumevanje.
Nekoč je bil Slo-tech.

BigWhale ::

To se vedno ne razlozi zakaj bi moral ti policista prehiteti, da te lahko izmeri, da sistem ne deluje, ce te on dohiti.

ali3n ::

Ne vem kaj tok komplicirate s to provido; zadeva je "navadna" štoparica s kamero; čisto vseeno je kdo koga prehiti... itak merijo povprečno hitrost na par kilometrov - dejansko v korist prekrškarjev... te pač sledi 5, 6, 7 km... in te ustavi; pokaže posnetek (z ispisano povprečno hitrostjo na tem odseku...); in si pečen. Konec lonec... nobene znanosti.

Odkriti se je ne da, saj nima aktivnih senzorjev (radar itd...); le kamero. Pomagajo ostre oči in gledanje v vzvratno ogledalo; in seveda preverjena stara metoda - cegu/polenček pod gas >:D

Za vse nejeverne Tomaže - Video - dan z voznikom provide
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Dr_M ::

BigWhale: ne gre za tehnicni problem, ampak za zakonodajo. za vozilo s provido ravnotako velja omejitev hitrosti. ce ti peljes 170km/h po avtocesti in te nakljucno dohiti, je meritev neveljavna, ce pa ti njega prehitis in gre on za tabo, potem je veljavna. Torej, on lahko prekoraci omejitev, ce si ga prehitel in on sumi, da vozis prehitro.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OZZY ::

Nekaj glede teh provid....Nemci so delali lansko leto en test teh sistemov in so ugotovili,d a so izjemno nenatančne oz. kažejo preveč....z višjo hitrostjo so postale še bolj....Prišli so do ugotovitev, da odstopa dejanska hitrost do 20% od dejanske. Recimo pelješ 160 pa ti kaže 190km/h....

Še bolj pa je zanimivo, da so policaji to vedeli in tudi proizvajalec, samo te napake niso objavili. zakaj...vsak si lahko misli svoje. Ali so napako odpavili ne vem, samo so v oddaji rekli, da so začeli od takrat upoštevati to napako.
Go with the flow.

'FireSTORM' ::

Ali res delujejo?
Ali opozorijo dovolj hitro, da se da upočasniti do radarja?
Ali deluje na vseh vrstah radarjev?
Ali res ni prepovedan pri nas?
Ali ne piskajo nonstop tudi ko ni radarjev?


Ne.
Včasih.
Nevem.
Res ni prepovedan pri nas.
Piskajo pri vsakem petrolu.

Zadeva ki pa res deluje je Radar Jammer, ampak je prepovedan.
Those penguins.... They sure aint normal....

B-D_ ::

"Provida detektor" ki implementira video kamero + OCR zmožnost branja tablic in opozarja takoj, ko prečita tablico shranjeno na interni "bad guys" listi bi se prodajal kot vroče žemljice.

Osvetlitev za ponoči bi imel pa isto kot imajo kradljivi stacionarci... array super močnih ledic izven vidnega spektra.

Če zadevo skombiniraš še s kakim Garminom in vse skupaj tedensko updejtaš preko neta na nekem sajtu ki deluje na principu wiki-portala ( npr geopedia.si ) in cel community dodaja kamere ter kradljive odseke kjer "v soboto ob 3h zjutraj hodijo otroci v šolo ob 3km dolgi cesti preko polja" in morajo ustavljat kriminalce ki vozijo 0.7km/h prek omejitve 40 na uro... :\


Toliko folka in toliko znanja na kupu, da bi pa se nekaj razvilo, kar celo koristi v boju proti nesmiselnim krajam krofojedcev, se pa noben ne spomni.

C_maniak ::

zakaj pri petrolu piskajo?

Alfa Dog ::

Mislim da zaradi alarmnih sistemov oz. videonadzornega sistema.

BigWhale ::

Video nadzorni sistem naj bi bila pasivna stvar. Nima ti kaj radar detektor piskati ob njem.

To je tako, kot ce bi se ti bajalica zatresla, ko bi stal nad nahajaliscem premoga in ne vode. :P

Alfa Dog ::

Naj bi bili... Mogoče imajo kake IR senzorje, kaj pa vem. Radar detektor pa res piska ob vsaki črpalki.

X-Hair ::

Zanima me, če ima kdo kaj praktičnih izkušenj z radar detektorji.
Ali res delujejo?
Ali opozorijo dovolj hitro, da se da upočasniti do radarja?
Ali deluje na vseh vrstah radarjev?
Ali res ni prepovedan pri nas?
Ali ne piskajo nonstop tudi ko ni radarjev?

Zelo bom hvaležen, če mi kdo odgovori na ta vprašanja. Prosim še za kak link ali ime kvalitetnega radar detektorja.



Res delujejo.

Po zadnjih podatkih kako te stacionarni radar ( kangoo, ford, pa ta ostala jajca ) slika te opozori dovolj hitro. Vsaj kar sem sedaj imel izkušenj.

Nisem še probal na tisti škatli ko je sedaj trenutno full popularna in jo prestavljajo. Ga še nisem ulovil, da bi probal. Te pa opozori na radarje po AC, vse ostale stacionarne in laser pištole.

Motilec je prepovedan. Za detektorje še vedno nismo prišli do dna al je prepovedan al ne. Če me ustavijo si ga za vsak slučaj snamem iz nosilca in spravim. Par sekund dela.

Ja piskajo tudi nonstop, ko ni radarjev. Vse table nad AC in vsa pomična avtomatska vrata petrolov, omv,... ob cesti. Zato pa maš opcijo tole izkljukat. Prideš spet izven naselja in vklopiš. Če kupiš detekor za 100€ si vrgel denar stran. Tisto vse piska nekaj v božjo mater baje.

Mene piskanje ne moti, ker točno vem na kaj mi piska. V petek se lepo vozimo in kar naenkrat začne piskat prasec ampak čisti drug pisk. Začnem gledat okol in sem ga našel kangoojcka kako je bil naprej skrit , he he.

Še tukaj primer. Če bi prišel tukaj do amena 170-180, bi še imel čas zaviranja na dovoljenih 90. To je zgolj primer, da delujejo, da se mi ne bo kdo sedaj obesil na tistih 170-180 mozoljevci, ker ga nimam zaradi tega.



Tema stara, nekaj sem iskal pa mi je vrglo tole vn :) Mogoče pride komu prav in sem napisal dosedanje izkušnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: X-Hair ()

Machete ::

Živ, a mi lahko kdo pomaga. Znanec, ki ni preveč vešč spletnega nakupovanja me je prosil, da mu naročim radar detektor. Ali ima kdo kaj pojma o tem in mi lahko priporoča nekaj, kar dejansko deluje? Malo nimam časa raziskovati, zato sprašujem, če se je kdo s tem ukvarjal. Hvala.

Machete je izjavil:

Živ, a mi lahko kdo pomaga prosim? Znanec, ki ni preveč vešč spletnega nakupovanja, me je prosil, da mu naročim radar detektor. Ali ima kdo kaj pojma o tem in mi lahko priporoča nekaj, kar dejansko deluje? Malo nimam časa raziskovati, zato sprašujem, če se je kdo s tem ukvarjal. Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

St235 ::

Temo prebrat je pa prezahtevno?
V osnovi so vse približno ista kitajska jajca. Pri klasičnih radarskih merilnikih, še mogoče imaš šanso zabremzat, lidar so bolj pobožne želje. Da o 1001 lažnem pisku ne govorimo.

A je kretenom res tako težko vozit po omejitvah?

Machete ::

Ja težko je, ker sem v hudi gužvi, pa bi mu rad vseeno pomagal. Plus zadnji post je 11 let star.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Pac-Man ::

Če ni vešč spletnega nakupovanja ni vešč rokovanja z radar detektorjem in mu bo piskalo za vsak drek.

Vozi naj po predpisih oz. mu kupi navigacijo in gor POI mapo fiksnih radarjev in popularnih lokacij.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radar detektor-kaj kupiti-je dovoljeno

Oddelek: Problemi človeštva
144469 (3969) Looooooka
»

Radar detektor-kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
348562 (7626) RockyS
»

Radar detektor

Oddelek: Loža
254783 (4160) OttoParts
»

Kateri radar detektor, tudi Navi

Oddelek: Loža
435326 (3870) ;-)

Več podobnih tem