» »

Radar

Radar

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

cryptozaver ::

Zadnjic me ja na ac ujel radar (laser). Plavi so stali pri nekem izvozu in prezali... Ko sem jih opazil. Ustavili me niso so pa peljali za mano se ene 10 km in me ustavili tik pred cestninsko. Pokazali so izmerjeno mi hitrost (kao 40 km/h prevec). Sedaj mi grozi sodnik za prekrske. So ravnali prav, ko so me zaustavili sele po 10 km?
  • polepsal: Mavrik ()

Barakuda1 ::

DA

cryptozaver ::

Kaj pa to, da so stali na odstavnem pasu ko so merili z rdr, ter mene prisilili da sem se ustavil spet na odstavnem pasu? Kolikor vem je odstavni pas namenjem cemu drugemu kot ustavljanju!

cryptozaver ::

Pa se nekaj. Kdo in zakaj je spreminjal besedilo moje teme? Tisto kar pise ni to kar sem napisal JAZ?! Manjka nekaj besed. A bomo postali kot Americani ki v javnosti ne pustijo kaksne socne, medtem ko je cist normalno da predvajajo raznovrstno nasilje (malo karikiram). Upam da ne boste zbrisal tudi tega!

Ziga Dolhar ::

cryptozaver, če bi kdorkoli kaj spreminjal tvoj post, bi bil ta podatek naveden pod postom.

Tako pa ni ...
https://dolhar.si/

Gandalfar ::

cryptozaver: tvojega sporocila nihce ni spreminjal. Ce bi ga spreminjal bi ti to videl. Lahko napises novo sporocilo in ti ga bom spremenil in bos videl kako se sprememba vidi. Ce pa prehitro tipkas ti pa ne moremo pomagati. Ce se ti zdi, da kaj manjka v zgorenjem sporocilu pa dodaj tistih par besed v sporocilo, ki ga bos se enkrat napisal.

cryptozaver ::

OK verjamem vam ne sebi.

Olajuwon ::

A bomo postali kot Americani ki v javnosti ne pustijo kaksne socne, medtem ko je cist normalno da predvajajo raznovrstno nasilje (malo karikiram)
Ne govori o stvareh, ki jih ne poznaš...

Gandalfar ::

Olajuwon: ??

cryptozaver ::

Razmislimo se enkrat. Citiram URList:

Za dokazilo o pravilni dodelitvi merilnega rezultata kontroliranemu vozilu je treba hkrati uporabljati video sistem ali fotoaparat, ki je čvrsto pritrjen na merilnik hitrosti, razen v primerih, ko je rezultat merjenja hitrosti mogoče takoj po meritvi neposredno prikazati vozniku kontroliranega vozila


Meni ni nihce predocil nobenega posnetka. Zatorej so, glede na to da so me ustavili 10km potem, lahko izmerili koga driugega?

Pravniki?

Keyser Soze ::

A si zahteval, da ti pokažejo posnetek. Če nisi, ti ga pač niso. Drugače ti bi ga lahko, ker imajo vse posneto. Še vedno imaš možnost pritožbe kjer bodo potem videli, če si ti na posnetku, čeprav ti povem, da je ponavadi bolje plačati pol pa pozabiti. Pravna teorija se razlikuje od sodne prakse.

Moja sestra je plačala kazen, čeprav so jo ujeli v koloni z radarjem, ki ne omogoča slikanja oz. dokaza. Z utemeljitvijo sodnice, da je izjava policista dovolj. Pa ni slaba pravnica... Tako da...

Kar se pa tvojega primera tiče. Policisti te lahko snemajo tudi kaj dlje kot 10km in te ustavijo recimo šele čez 100km, ko ti zaviješ z avtoceste - če se jim da. Lahko te pa lepo zapeljejo dol z avtoceste na izvozu ter te peljejo do nabljižjega mesta kjer se da varno ustavit. Tako da bodi vsaj vesel, da te niso okrog vozili in so te ustavili na odstavnem pasu, kar ni nič narobe.

BigWhale ::

Rok za pritozbo na kazen si ze tako ali tako zamudil. ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

cryptozaver ::

Nisem, nisem. Gre za to, da sem se skliceval na omenjeno zadevo, rad bi pa se mnenje kakega pravnika.

Fuzz ::

Kako naj ti pa pokaže posnetek, če te je pa z laserjem izmeril???

Keyser Soze ::

Jah policaja slikajo, ko z lasersko pištolo strelja naokoli. Halo... Kako pa drugače.:\

Čaki, a ti to resno al se bolj kot ne zafrkavaš?

PROVIDA 2000 sistem. Khm...:\

P.S: Je eden od načinov. Imajo radarje, ki delujejo na podoben princip kot provida, le da so manjši. Taki da jih lahko držijo policisti v roki. Rezultat je pa podoben. Slikca(radar) ali film(provida) z izpisanimi podatki.

Zgodovina sprememb…

cryptozaver ::

Ne vem kako si lahko tako default preprican da te vsi laserji kar slikajo. To ni tocno!!! Mene so merli z Traffipatrol merilcem ki NIMA!!! nobene snemalne naprave.

Ce pa bi imel in glede na to da mi rezultat ni bil neposredno predocen, bi pa valjda morali k prijavi prilozit se sliko. Ki pa je niso...

Fuzz ::

kayser soze: če pa sam pravi, da so ga z laserjem izmerili.

SLO policija ročnih laserjev, ki bi še fotografije zraven delali, nima.

cryptozaver ::

Sm slisal da ma tut take ze. So pa novost.

Keyser Soze ::

Aja, a si prepričan. Sploh veš, kako delujejo radarji. So ga zmerili z laserjem. Druge pa merijo z vodo predvidevam. Mislim svašta.

Kar se tiče pa pritožbe. Povedal sem ti kakšna je praksa. Pa naj si bo z ali brez slike. Ne mislit, da si Bog, če nimajo tvoje slike.

Fuzz ::

Kayser: ne pametuj in si še 1x preberi, da je govora o ROČNEM merilcu hitrosti (sem uporabil univerzalen termin "merilec hitrosti", da se ne boš slučajno spotaknil ob način delovanja). Poleg tega imaš napisano znamko naprave - Traffipatrol. In ročni Traffipatrol ob izmeri hitrosti ne naredi nobene fotografije.

In ja, so tudi drugi načini merjenja hitrosti, ne samo laser. Multanova 6F naprimer.

In ja še 1x, prepričan sem, da SLO policija nima ROČNIH merilcev hitrosti, ki bi zraven delali fotografije!

Keyser Soze ::

Pol se pa oglasi pri nas, pa ti pokažemo.:D

Fuzz ::

:) Z veseljem, kam pa naj pridem?

cryptozaver ::

Narod bojte se Kayserja - je POLCAJ!!!!!!!!!!!! :O

Fuzz ::

Zelo dvomim, še zmeraj čakam, da mi pove, kam lahko pridem pogledat "čudo tehnike".

Dzonson ::

fuzz pelji se 200 po obvoznici in mogoce se z kayzerjem kje srecata in nemara celo skupaj slikata >:D

Keyser Soze ::

Hint: Ni policaj. Je še študent.:D

cryptozaver ::

A mogoce polcaji (ali kandidati) niso ljudje? ;)

poweroff ::

Dajmo pogledat iz drugega zornega kota.

Si vozil prehitro? Si. Ali prehitra vožnja ogroža tebe in druge udeležence v prometu? Ogroža.
Ostane torej le še vprašanje ali je prišlo do napake v postopku? Če je odgovor ne, potem lepo plačaj. Glede na povedano zgoraj sklepam, da je odgovor ne.

Če je pa odgovor DA, ti najbrž ne bo treba plačati, zapomni pa si, da je kazen nekaj tisočakov razmeroma nizka s tem, kaj bi se ti lahko zgodilo, če bi prišlo do nesreče.


Če si TI vozil prehitro in je policaj to izmeril - kdo je kriv? Policaj?
sudo poweroff

cryptozaver ::

Policaj me je z nekom zamenjal. Posledic prehitre vožnje pa se jaz zavedam in bi bilo lepo ce bi se jih cisto vsi.

BigWhale ::

Hm, si preprican? To je malo tezje dokazljivo...

("It wasn't me it was an one-armed man!") ;)

cryptozaver ::

Dokler ni nekomu nekaj dokazano ni kriv!!! A ti si pa se po Stalinu. Po defoltu si kriv, pol pa dokaz da nisi. ajajaj...

BigWhale ::

Jaz s takim argumentom raje ne bi hodil na sodisce... ;)

Ceprav je valid ampak, nevem...

cryptozaver ::

Ma ne bi zdej razpravljal o sodiscih. Samo par zadnjih primerov poglej pa je vse jasno. :(

poweroff ::

Tvoj prvi post: Zadnjic me ja na AC ujel radar (laser). Plavi so stali pri nekem izvozu in prezali... Ko sem jih opazil. Ustavili me niso so pa peljali za mano se ene 10 KM in me ustavili tik pred cestninsko.

Kasneje pa: Policaj me je z nekom zamenjal.

S kom te je torej zamenjal? :D
sudo poweroff

cryptozaver ::

Ne bi vedu.

STASI ::

No naši so končno začeli postavljati tudi statične radarje!!!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

SkIDiver ::

Ja. In imajo 400 statičnih radarjev. Največ na AC KP-LJ in na obvoznici bojda pred vsakim tunelom. SKratka previdno na cesti.

Dr_M ::

sam tale radar je men cist sumljiv.

1. obrnen je na drugo stran avtoceste
2. previsok je
3. pa se prevec stran od ceste je.

ce gres po desnem pasu, te tole sploh ne vidi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

BigWhale ::

Glede na polozaj kiste, tud slucajno ne mores vedeti kam tocno 'gleda' ta zadeva... :P Najbrz je usmerjena tako, da pokrije tisti del cestisca, ki ga mora, kaj mislis? ;)

poweroff ::

Avtomatskih merilnikov hitrosti v Sloveniji še ni

Na policiji zanikajo informacije o tem, da naj bi policija nabavila večje število merilnikov hitrosti.

Ker je hitrost v cestnem prometu velik problem, si policija sicer že dalj časa prizadeva, da bi se ob slovenskih cestah vzpostavil sistem avtomatskega nadzora hitrosti s stacionarnimi merilniki, vgrajenimi v ohišje.

Vendar pa je bilo zaenkrat v sodelovanju z družbo DARS postavljeno le ohišje za prvi stacionarni merilnik. Prizadevajo pa si, da bi bile instalacije in oprema, ki jo je še potrebno vgraditi, vgrajena čim prej, da bi merilnik lahko začel delovati, so sporočili z Generalne policijske uprave (GPU).

Vir: Mladina
sudo poweroff

cryptozaver ::

Kokr jest vem, stoji en stacionar na relaciji Jeprca-KR drugi pa na delavskem mostu v KR. In to ze dalj casa.
Zdaj a dela a ne... ce koga zanima naj proba usekat mimo ene 150 >:D

Dr_M ::

BigWhale: ko ga bos vidu na lastne oci, potem pa komentiri. jasno? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tero ::

Če bi blo po moje bi morali stacionarne radarje met vsepovsod. Recimo vsak 1 km eden. Te bi ljudje vsaj normanlno vozli
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

bosstjann ::

tist v kr je merilnik vetra drugač

STASI ::

Ja če je kdo kdaj se kej vozu po ANgliji oziroma Škotski je opazu, v mestu je polno statičnih radarjev, tudi na AUtoBahnu.
Pa še to sem opazu na Škotskem. Ljudje vozijo po omejitvah tudi na avtocesti. Če pa gredo prek omejitev je to le nekja 5 milj/uro hitreje.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

cryptozaver ::

Imel sem priloznost prevozit Skandinavijo po dolgem in pocez. Take 'cestne' kulture v EU ne vidis. Svabi, ki jim mamo za kulturne se lahko samo skrijejo. Na cesti se dobesedno skuliras. Nihce ne trobi nihce ni zivcen vozijo po predpisih... me prav zanima zakaj. Kazni so sicer nore ( Švedska: 170+ dozivljenski odvzem vozniske!!!!!) ampak v 14 dneh sem srecal en sam radar. Na Norveskem je z izjemo ene AC (Oslo-Z.Svedska) povsod omejitev 90km/h. Slisi se kar mal bozjastno, pa vendar v dveh urah pades v ta ritem in je cool.

Mislim da samo dvigovanje kazni v nebo ni dovolj.

Tody ::

BAh... nevidim razloga da zapirajo avtoceste... že tko folk počas voz, pa da zdej se morem še 3x več časa pelat zato da bodo nekateri srečni ? Pač gužve bodo ratale to ste lahko prepričani... sem šel učeri mimo tega radarja in ja vsi so vozili 80 km/h in ja ratala je gužva od rudnika do BTC. Zdej pa uživajte v zamaških....

Microsoft ::

Cis tak, zakaj na oni 'digitalni tabli' ni oznacena omejitev hitrosti 100 na tej sliki? Vsaj pri tunelih an Vranskem je tako, da je 100 gor napisano. Al menda celo 80.

Potem lahko gres ces zgornji tunel 130 al ka?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OZZY ::

Glede teh statičnih radarjev..Mam podatek ki naj bi 100% držal, da le ta deluje pred ali v tunelu pod Golovcem. kako vem..ker pooznam osebo, ki je bila z njim slikana in je dobila kazen na dom.
Go with the flow.

Tody ::

Microsoft tiste table so še ena lepa pogrutavščina ko greš recimor ob 3 zjutri domov :) Te table že imajo radar notr in zadeva se prižge če pičiš mimo več kot 80. ja na 80 so naštimane ne na 100 :) In potem še ene pol minute nč druzga ne vidiš k rumeno rdečih pikic :)
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radar detektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5714347 (2225) A. Smith
»

Kako je z mobilnimi radarji na avtocesti ?

Oddelek: Loža
256147 (4799) St235
»

Ali blendate nasproti vozečim? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20448900 (43746) kalko
»

Prekoračitev hitrosti v naselju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8012059 (10503) Dr_M

Več podobnih tem