» »

Gentoo problem

Gentoo problem

«
1
2

Senzacionale ::

Mam en mali problem, prosim za help.

Ko vse instaliram za gentoo, nardim grub, restartam pol pa izberem gentoo v meniju pa se vse naloz ok, pride do konca, toda ze sumliv mi je ker ni graficnega nalaganja.

Rece This is localhost.(none) (linux...)
localhost login:

pac se logiram kot rot, notr pa ni nobene mape, startx ne dela, rece no server found, pa x11 je vse ok blo skompajlan.

Sem se mogoce kej zmotu pr grub.

Hda1 je win xp
hda2 je linux
hda3 je boot za linux
hda4 je swap

Moj grub pa zgleda takole:
grub> root (hd0,0) tu mam root (hd0,2)
grub> setup (hd0) tu isto (Install GRUB in the MBR)
grub> quit (exit the GRUB shell)

TU PA

default 0
timeout 30

splashimage=(hd0,2)/grub/splash.xpm.gz

title=Gentoo Linux 2.4.25
root (hd0,2)
kernel /kernel-2.4.25-gentoo root=/dev/hda2

title=Windows XP
rootnoverify (hd0,0)
chainloader +1


Je to vse OK al zakaj zajebava.

Hvala

Senzacionale ::

pa se to ka na liloti pa splash image ni mozn

2nemesis ::

A si prepričan da si vso namestitev naredil do konca?
Gento dokumentacija

A si vse naredil od Code Listing 6 do 9, a si morda odnehal pri 11.b. Reboot and Enjoy - beri dalje!

CCfly ::

No zdaj pa glavno vprašanje. Ali si sploh kakšne programe emergal ?
Drugič: ali si mogoče ogleduješ boot screen ko prižgeš računalnik.
Tretjič: na lilotu ne boš imel splashscreena zato ker uporabljaš grub.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

Senzacionale ::

Nop programe se nisem emergal, sam prazen pa tud nebi smelo bit , niti enga fajla, ne zastopim kak misls ogledujem boot screen ko prižgem racunalnik.

In tudi startx ne dela kot sem reku. kar je cudno!

Senzacionale ::

Ja su sem cez dokumentacijo

CCfly ::

grub.conf izgleda v redu. Daj poglej kaj ti izpiše mount.

moj_nick ::

Rabiš X.org (ki ti inštalira komando startx) in pa KDE ali Gnome

S tem, ko si naredil inštalacijo, si dobil delujoč bootable Linux sistem brez GUI orodij. Te boš še moral inštalirat.
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

CCfly ::

pa x11 je vse ok blo skompajlan.

It tega sklepam da je emergal xorg ali pa xfree.
emerge -s xorg
in
emerge -s xfree
ti bosta vse povedala. Če nimaš inštaliranega enega od teh strežnikov seveda ne boš imel startx (pravzaprav niti ostalega ne ampak to so detajli :) ).

Senzacionale ::

Torej gola instalacija brez vsega je sedaj. Ostalo je potrebno se poinstalirat.
Ka x.org lahk kr z emerge instaliram. Sam problem je ker net ne dela tu, cudno.

Ko das live cd not se ti lepo pokaze gentoo napis, slikca od gento,...

ka potem tega ni vec

CCfly ::

Pri Gentoo-ju se trudijo da ne bi ničesar vsiljevali uporabniku distribucije. Artwork je vsiljevanje. Če ga želiš si ga pač porihtaš. Meni osebno tista grafika ne pomeni kaj dosti.

Za mrežo boš moral pa malo več povedati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

borchi ::

slikce in to: a si genkernel uporabu za kompajlanje kernela? pri njem maš opcijo, da ti naredi bootsplash. kake parametre uporabljaš pri bootanju kernela? aja, vidim, da nobenih - bo treba vseen še enkrat prebrat dokumentacijo, ane!?

localhost.none - torej predvidevam, da nimaš nič v /etc/dnsdomainname?
in nisi naredu rc-update add domainname?

to da ni nobenga fajla v /root direktoriju pa ni nč čudnega, če nisi še nobenega ustvaru!
l'jga

Senzacionale ::

ok, zdej mi je jasn.

Ne sem su sam kompajlat ker sem mi je zdel bols, pr slackware je slovse ok skoz ko sem kompajlu tle pa net ne dela, ko pa das live cd not pa je delal. Torej ka bi blo bols da bi pustu genkernel da uslihta vse namest mene!

Senzacionale ::

Ka pa to ko sem potegnu dol se nek cd prov za p4, ki pa ni bootable, a so tle gor ti programi ali kje!

CCfly ::

Ja na CD-ju imaš paketke. Pravzaprav sta dva CD-ja. Na LiveCD-ju imaš osnovne paketke, na drugem pa še ostalo šaro. Če imaš dobro povezavo do Interneta se ti splača kar najnovejše stvari gor namestit.

Če imaš probleme z mrežo povej katero mrežno imaš in če si sploh kaj konfiguriral za mrežo.

Ko imaš zrihitano mrežo, potem gre pa stvar neako takole:
emerge sync
emerge ime_programa
če ti piše da je treba popraviti config datoteke pa še
etc-update

Če boš inštaliral s CD-ja lahko uporabis:
PKGDIR=/mnt/cdrom/packages emerge ime_programa
Ker imaš že P4 paketke lahko daš:
PKGDIR=/mnt/cdrom/packages emerge --usepkg ime_programa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

Senzacionale ::

za net mam 2 mbit dsl.

Ka pa da bi reku naj kar vse namesti se da, da vse z neta potegne in namesti, kar je drugac na drugem cd-ju. samo tam je lahko ze kaj staro, na netu pa je up to date vse.

CCfly ::

Zrihtaš mrežo in emergaš programe.
Ko daš emerge sync ti emerge pobere dol informacije o paketkih, ki so potem v /usr/portage.
Ko daš emerge xorg kot primer emerge pogleda v svoje drevo(/usr/portage), pregleda kaj potrebuje, potegne paketke dol v pravilnem vrstnem redu, izvede prevajanje programov in ti jih namesti.
Vsakič ko daš emerge sync se ti drevo posodobi (spodobi se da tega ne pocnes vec kot enkrat na dan).
koda daš v npr. emerge -u xorg ti bo posodobil xorg paketek in vse paketke, ki so povezani z xorg.

Kar pomeni da ko imaš Gentoo porihtan, samo še nadgrajujes paketke, ki jih želiš nadgrajevati. Dobro pa je da se malo spoznaš z osnovnimi zmožnostmi emerge in etc-update.

moj_nick ::

adsl-setup
adsl-start


Če bo šlo skoz, nadaljuj z navodili iz enega mojih prejšnjih postov. Če ne bo povezal, paste-aj en lep lsmod.
110111001001010001010000

Brane2 ::

Kar se diska tiče, videti je kokt da v /etc/fstab nimaš tapravih stvari. Grub in kernel že prideta do diska, kernel zatem naloži init, vse zatem pa je štala.

Poglej, kaj imaš torej v /etc/fstab in po potrebi popravi zadevo.

Kar se mreže tiče, poskusi z "adsl-setup", če še nisi - tako da stvar shrani tvoje podatke.

Nato startaj zadevo z adlsl-start in opazuj, kaj se dogaja.

Aja, pred tem z "ifconfig" poglej, katere mrežne ti sistem sploh zazna in kako so nastavljene.

Moral bi izpoljuniti vsaj "lo" in "eth0", če že drugega ne. Če vrednosti ne ustrezajo, jih nastavi. Mislim, da namesrevrje,, IPje vseh tvojih kartic in default gateway lahko nastaviš v /etc/conf.d/net.
Poglej tudi v mapo /etc/init.d, če že imaš skript za aktivacijo mrežne. Ta je link na /etc/init.d/net in nosi ime /etc/init.d/net.eth0, eth1 ali še kaj več, odvisno, koliko kartic imaš v sistemu.

Zdaj sem v WInsih in ne morem it pogledat, zato ne morem 100% reč, ali je treba vsak tak skript posebej dodati v željeni runlevel, ali pa sistem sam poskrbi za aktivacijo vseh kartic s ssvojimi parametri. Če jih boš moral dodati, uporabiš "rc-update add net.eth0 default" (poglej, če nisem zadnjih dveh argumentov zamešal)

Glavnem, poglej stanje kartic bo bootu (ifconfig), routing tabelo (IIRC route -n) in efevntualno iptables tabelo. Aja, glede na to, da misliš imeti tole direkt na ADSL, imej iptables enablean v kernelu in če nimaš drugih načrtov ga vsekakkor enableaj ob aktivaciji ADSLja !
Še to, nato z iptables -L preveri, če stvar sploh dihta ! TIsta aktivacija firewalla samo uploada določene tabele v kernel in se ne ukvarja s stvarmi dalje. Če kernel ne bo imel podpore za iptables, bodo te tabele mrtva črka na papirju....

Če nimaš fixnega IPja, aktiviraj dhcpd (rc-update add dhcpd default) in ga nastavi - v ETC mapi mora biti če kaka podmapa dhcod, file dhcpd.conf ali kaj podobnega. DHCPD bi moral vedeti vsaj, za katere kartice velja...

Pingaj najprej IP svoje kartice, nato drugi kkonec svojega PPP linka, nato recimo kaj v siolovem omrežju za kar poznaš IP (recio DNS 193.189.160.11 ali 193.189.160.12), nato pa kaj z imenom, recimo www.siol.net. To ti bo bolčj podrobno pokazalo vir problemov...

Brane2 ::

Še to: IP drugega konca svojega PPP linak ti pove ifconfig pod ppp0:

tisto poskusi pingati, kar pomeni D-SLAM v Telekomovi/SiOLovi centrali...

Ponavadi drugi konec ni v isti mreži kot bo tvoj konec PPPja, zato ti bo uspešen ping povedal,d a ti routing dela- da torej tvoja pixna ve, kam poslati vsak paket, katerega naslov ni ravno trivialen in ne sodi v mrežno skupino katere od kartic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Poldi112 ::

Jaz imam tudi problem. Grub se nalozi, izbrana moznost pa ne.

root(hd0,0)
Filesystem type is ext2fs, partition type 0x83
kernel /kernel-2.4.25 root=/dev/hda3
Error 15: File not found
Press any key to continue.

Sem sel z st-linux pogledat ce ni mogoce direktorij od kernela narobe napisan, pa je kompleten disk prazen??? Delal sem direkt po navodilih. Skompajlal kernel, ga skopiral v /boot. Ampak zdaj je vse popolnoma prazno.
A je se kaka druga varjanta kot ponovni install?

Senzacionale ::

Ok net dela sedaj, sem dal genkernel pa poslihtu vse tak kot je treba. Zdej me pa zanima, dal sem emerge sync, vse je posodobl

Zdej pa pac instaliram tiste stvari ki jih rabim

Ce dam emerge xorg samo instalira nic en pogleda kira je najnovejsa verzija in mi to pove, ce pa dam emerge -u xorg p apogleda vse v zvezi z xorg instalira in posodobi.

Hvala

Brane2 ::

Poldi:

Da nisi pozabil mountat /boot, preden si pesnel tja kernel image ?

Če si pozabil na to, ti je stvar končala na glavni particiji.

naredi "mount /boot" in nato poglej v mapo /boot...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Senzacionale ::

pa se to ko dam emerge sync rece na koncu An update to portage is avaliable. It is highly recomended that you update portage now, before any other packages are updated. Please do so and then update ALL your configuration files.

To morm nov portage dol dat ce prav zastopm. z emerge --update portage

Drugac pa sem nasu za update systemskih paketov
emerge --update system
za cel sistem
emerge --update world
za pogled kaj bo potegnl
emerge --pretend paket
za vidt ce je gor kot si ze reku
emerge -s paket

Pa sam še to pa mislm da bo

ka je fora
emerge --update system
emerge --update world
emerge --update --upgradeonly world
emerge --update -deep world

KA ti updejta vse, cel sistem

Sam ka pa je fora da das udate al pa ugrade al pa oboje hkrati
Hvala

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Brane
Sorry, ne razumem najbolj. Saj ko sem naredil chroot je bil /boot pac en direktorij na disku. Kaj naj bi rabil mountat takrat. Tudi malo sem pogledal navodila od instalacije in ni nikjer omenjen kak mount.
Niti ne vem iz kje naj naredim mount /boot. Iz live cd-ja? Ker tja sem sel vseeno poiskusit, pa ni slo.
In kako je mozno da je disk prazen?

Senzacionale
Sorry ce sem v tvoji temi postal tole, ampak mislil sem da so tvoji problemi ze reseni.

Brane2 ::

Hehe.

Klasičen zajeb.

MOraš mountat /boot mapo.

Tat ti je z Live CDja /mount/Gentoo/boot

Sedaj se mi mudi na teren. Nimam časa za detajle-pozneje o tem.

Če se komu da kaj napisat o tem, prosim...

Senzacionale ::

Poldi112 ni panike, ja je ze skoraj, upam :), drugace pa ni panike ti kar.

root(hd0,0)
Filesystem type is ext2fs, partition type 0x83
kernel /kernel-2.4.25 root=/dev/hda3
Error 15: File not found
Press any key to continue.

Meni se je to tudi dogajalo, si dal genkernel ali si sam kompajlal, zgleda kot da si kompajlal sam, si pol instaliru module, bzImage. Mene je enkrat matralo ko sem zajebal root, ceje na hda1 je ok, drugace te to matra.

Poldi112 ::

Kernel sem sam kompajlal, tole sem tudi instaliral:
make dep && make bzImage modules modules_install

V bistvu sem si vzel cas in lepo pocasi vse po manualu naredil, z izjemo par malenkosti (najvecja je da je kernel vanilla in ne gentoo). Ampak to ne bi smelo vplivati.

Na hda1 boot, root je na hda3 (direkt kot v manual:)

Tisto z mountanjem mi se vedno ni jasno. Sem sel v live cd, pa noce mauntat ker hoce file type, man mount pa ne dela. Plus da itak nisem natancno vedel kaj hocem.
Upam da hitro prides s terena, oz. kdo drug.

moj_nick ::

bootneš liveCD

mount /dev/hd* /mnt/gentoo (root particija)
mount /dev/hd* /mnt/gentoo/boot (boot particija)

chroot /mnt/gentoo /bin/bash

Pošlihtaj vse

exit
umount /mnt/gentoo/boot
umount /mnt/gentoo
reboot


Če te sprašuje za filesystem, dodaš pri mount opcijo -t filesystem (npr. ext3, vfat, reiserfs)

----------------------------------------------------

Portage:

emerge -s imepaketa (išči po imenu)
emerge -S imepaketa (išči po opisu in imenu)
emerge -av imepaketa (bolje kot --pretend)
emerge -avDU world (update-aš world oz. system)

Razlaga:
-a pomeni --ask (naredi --pretend in te vpraša, če boš to inštaliral => prišparaš na času)
-v pomeni --verbose (pokaže, katere USE flagse bo uporabil)
-D pomeni --deep (še bolj preveri programe, da ne bi katerega izpustil)
-U pomeni --upgradeonly (če si kak program emerge-al iz ~x86, ti ga ne bo šel downgrade-at)
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Senzacionale ::

Poldi112 si nareu boot particijo bootable, z vanila nisem delu tak da ne vem, razlike pa po mojemne bi smele bit



moj_nick! thnx you

Poldi112 ::

Poldi112 si nareu boot particijo bootable

Ne vem ce misliva isto, ampak dal sem ji tisto zvezdico v fdisk-u.

Zdaj sem mountal kot je rekel moj-nick. Tu so neke moje zadeve, nekaj jih manjka, sploh pa ne vem kaj naj popravim. Recimo /boot je prazen. Sem sem pri instalacijo posnel /boot/grub/grub.conf. Saj bi ga se enkrat napisal, ampak glede na to da grub dela ne vidim smisla, sploh ker uposteva parametre iz grub.conf, ki sem ga shranil tja.
Ce mu dam ifconfig rece:
Warning: cannot open /proc/net/dev (no such file or directory). limited output
Direktorij /proc imam popolnoma prazen.
Na /usr/src imam linux in linux-2.4.25 - tako ime sem dal namesto linux-2.4.25 nekje na zacetku instalacije. A je to moj kernel?

CCfly ::

Gentoo ima particijo za /boot vedno unmountano, verjetno zaradi varnostnih razlogov. Če hočeš popravljati grub ali uporabiti novo jedro moraš narediti nekako takole:
mount /dev/hda1 /boot (daljšam ampak to je zato da imate velč za tipkat)
cp /usr/src/linux/arch/i386/boot/bzImage /boot/kernel-2.x.xx
cp /usr/src/linux/.config /boot/config-2.x.xx
cp /usr/src/linux/System.map /boot/System.map-2.x.xx

Popravi si grub.conf v /boot/grub in stvar je rešena.

CCfly ::

emerge --update system
Posodobi sistemske paketke. Priporočam da uporabiš še opcijo -p zraven, da boš videl kaj se bo dogajalo s paketki.

emerge --update world
Posodobi vse paketke na računalniku.

emerge --update --upgradeonly world
--update je neveljaven in ga ne bo upošteval. -U je uporaben zato, da ti ne downgrada paketkov če imaš paketke iz nestabilne veje.
Gentoo ima stabilno in nestabilno vejo (za Intel je to: x86 in ~x86 za nestabilno).
Če je program preizkušen se nahaja v stabilni veji, drugače pa živi v nestabilni. Če je v nestabilni je lahko zaščiten na dva načina in sicer keyword (navesti moraš da želiš jemati iz nestabilne veje) ter package.mask.
Torej že bi žele namestiti programv nestabilni veji:
ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge ime_programa
Če je zavarovan s package.mask je pa stvar malo bolj zoprna (z dobrim razlogom, ker so tu programi, ki so ponavadi še v katastrofalnem stanju).
Ideja je da imaš datoteko v kateri imaš navedene paketke, za katere zaščita ne velja:
bash-2.05b$ cat /etc/portage/package.unmask
>=sys-kernel/linux-headers-2.6.0
>=sys-devel/gcc-3.4.0

Torej --upgrade bo pustil novejše različice programov na miru in jih ne bo nadomestil s starejšimi.

emerge --update -deep world
--deep (-D)
When used in conjunction with --update, this flag forces emerge
to consider the entire dependency tree of packages, instead of
checking only the immediate dependencies of the packages. As
an example, this catches updates in libraries that are not
directly listed in the dependencies of a package.

Kakor vidiš bolj temeljita metoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

Senzacionale ::

Ok, to kapiram zdej vse, drgac pa berem se enkrat dokumentacijo.

problem z misjo
Xorg detect your mouse at /dev/mouse.
Please check your config if the mouse is still not operational, as by default Xorg tries to autodetect the protocol.

sem z cat /dev/input/mice probu in dela neke cudne crke mece sam se odziva

nastimam startx pride v konzolo sam ko pa grem ven, napisem exit u, kr neke crte zacnejo skakat gor pa dol, pa sploh se ne ustav, tak da morem comp ugasnt p ana nov przgat, ka je to narobe

Kak naj mis ustimam, tega ni nikoder, da to ne dela

Hvala

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Ok, zdaj dela. Na koncu imena je manjkal -vanilla (ceprav sem ziher da ga nisem napisat takrat).
Hvala za pomoc. Sicer imam ze nove probleme, ampak glede njih rabim najprej malo brat.
Mi je pa komedijant od os-a mrezni zamenjal :)

Brane2 ::

Mislim,d a ti mreznih ni zamenjal OSa ampak kernel. Na LiveCdju si imel GEntoo kernel, nato pa si si zrolal svojega, ki očitno skenira PCI vodilo v drugi smeri.

Če želiš, lahko to popraviš, vendar mislim da ni vredno truda...

CCfly ::

problem z misjo
Xorg detect your mouse at /dev/mouse.
Please check your config if the mouse is still not operational, as by default Xorg tries to autodetect the protocol.

sem z cat /dev/input/mice probu in dela neke cudne crke mece sam se odziva


Pa popravi /etc/X11/xorg.conf tako da bo device za miško /dev/input/mice, Protocol pa auto ali pa imps/2.

Poldi112 ::

V bistvu mi je bolj vsec, da imam lan na spodnji. Samo v napacno smer sem studiral zakaj je mreza crknila. Res pa ni vredno, ceprav je verjetno zelo enostavno.
Itak bom pa (verjetno) nov gentoo kernel gor dal, samo da najdem ena malo bolj natancna navodila, ker mi tezi da je narejen brez devfs podpore. Zdaj ko je vse sveze se mi splaca eksperimentirat, zgubim precej manj casa ce gre kaj hudo narobe.

Senzacionale ::

Ja sej to sem pol zrihtu tak kot sem reku, sam ne vem ka je s temi crtami ko zajebavajo, kak nardit da po izhodu X ov ne bodo se te crte pojavla pa vse zamuckale, ker cel cel ekran te crte skacejo in se nic n evidi, pomaga samo hard reset.

hvala

Senzacionale ::

kak noro, spet sem neki zamustru, kde kompajla ze 4 ure pa se ni videt konca, bo spet celo noc. Kak to mal pohitrit kot pr system namest da das emerge system das emerge fluxbox.

Je mozno to mal pohitrit za drugic.

Hvala

moj_nick ::

Direktorij /proc imam popolnoma prazen.


mount -t proc none /mnt/gentoo/proc preden vstopiš v chroot

Priporočam da uporabiš še opcijo -p zraven, da boš videl kaj se bo dogajalo s paketki.


-p je potraten, ker mora dvakrat kalkulirat dependencyje (enkrat pri -p in drugič ko inštaliraš). Uporabljajte -a, ki ti izpiše output od -p in te vpraša, če hočeš to inštalirat. Še bolj priporočljivo je -av, ki ti še izpiše, katere USE flagse bo uporabil.


Še nekaj - nehajte za desktop uporabljat 2.4 kernel, ker ima Gentoo najmanj problemov z 2.6 kerneli med vsemi distribucijami. emerge gentoo-dev-sources


Če ste delali po navodilih, bi morali imeti vklopljen /dev file system support (devFS) v kernelu

Kompajlanje KDE-ja se ne da kaj bistveno pohitrit. Če ga hočeš imeti, boš pač malo počakal. Ne sedi pred računalnikom, ko kompajla, da ti bo čas prej minil ;)
110111001001010001010000

Senzacionale ::

Ok, ka pa s temi crtami, ka se da s tem nardit, da ne bo zajebavalo, bo treba nvidia gonilnike se skompajlat, kot module sem jih vklucu!

moj_nick ::

V kernelu se ne kompajla nvidia modulov. Naloži se jih z emerge nvidia-kernel.

Tisti v kernelu so za framebuffer in jih ne rabiš, če ne uporabljaš grafičnega boot screena.
110111001001010001010000

Senzacionale ::

ok ka pa to v redme na nvidini strani ne pise glede popravljanja xorg. A je isto kot pr xfree

to vem das emerge nvidia-kernel, emerge nividia-glx, opengl-update nvidia

Pol pa pac zamenas v xorg vesa al pa nv z nvidia,...

moj_nick ::

Ja, samo imena so spremenili. /etc/X11/XF86Config v /etc/X11/xorg.conf
Vse ostalo je isto.
110111001001010001010000

Brane2 ::

KDE se da tudi prej skompajlat, vendar tega ne priporočam začetnikom.

Lahko v to vprežeš še sosedovo mašino, če imata podobna stroja in isto verzijo gcc. Oba si instalirata ccache in distcc in si pri compilanju sposojata procesorsko moč. Pogoj je, da imamta relativno hitro piipo v svet- oziroma vsaj med vama/vami (Ethernet je idealen, ADSL bi verjetno tudi lepo delal).

DRugi način je, da si ne prevedeš celotnega KDEja ampak samo željene dele. Ravo včeraj je bil na GEtnoo forumu postan relativno simpl način za to.

Oba načina zahtevata nekaj znanja in nista za začetnike.


Koneckoncev je pa v redu, da se malo načakaš. Šele pol vidiš koliko je KDE in vse okrog njega predimenzionirano in zavaljeno in v skladu stem okorno in počasno. Takrat si v desetih minutah emergeaš še kakega XFCEja, FLuxboxa ali kaj tretjega, ga v enem dnevu poštimaš po svoji meri , si najdeš taprave programe in pol začneš zares delat... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

CCfly ::

Kot je Brane2 rekel. Je pa res da dobiš apetiti po probavanju novih zadev. Jaz imam že ogromno programja gor :D.

Poldi112 ::

moj_nick
Kaj je narobe z 2.4.x oz. zakaj bi hotel (rabil) 2.6.x ?

CCfly ::

Višjo številko ima :D. Kaj naj ti rečem, boljši je v vseh pogledih, pa tudi glede stabilnosti mu nimam kaj očitati.

moj_nick ::

Več podpore hardware-u, večja odzivnost (če se ne spuščam v podrobnosti)

Pazite edino, da boste kompajlali z make && make modoules_install in ne tako, kot pri 2.4 kernelih.
110111001001010001010000
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gentoo - problemi z framebuffer in ifconfig (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674584 (3908) Zaibatsu
»

Gentoo Xorg.conf LCD - sistem se obesi

Oddelek: Operacijski sistemi
361555 (1348) Mr.B
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524791 (4211) HerrBaron
»

Oh spet ta Gentoo!

Oddelek: Operacijski sistemi
271246 (917) Trubadur
»

Gentoo - Install from Stage1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
683092 (2604) noraguta

Več podobnih tem