» »

prilagajanje rad hat 9.0

prilagajanje rad hat 9.0

1 2
3
»

TICKO ::

odloču sm se da grem na suse ampak bi rad 9.0 sam je se ni nikjer za dobit! torej kjer suse mi priporocate!?:))

Gandalfar ::

TiCkO: agenda.si ga prodaja.

Gejmer ::

Umm taksno menjanje distrubucij je skrajno neumno saj sem občutil na lastni koži.

Da povem kako je bilo.

Začel sem z mandrake in ga veselo uporabljal. Nato sem hotel bit 1337 in sem šel na Red Hat 8.0. Sam spet mi ni blo dovolj in sem hotel biti še bolj 1337 in sem nastimal Gentoo 1.4 rc4 (pravi bav bav) no nekako mi je uspelo vse uspostavit ker imajo zelo dober install manual! Ampak potem me je začel zajebavati ker še tudi jaz nimam dosti linux znanja zato sem sevedno hotel bit 1337 ampak Gentooja nisem prenesel zato sem pred 5dnevi nastimal debiana. Huh installiral sem vse in po pomoči slo-techa sem uspel nekako konfigurirati ampak moje linux znanje je ševedno premajhno da bi kar tako vihtel Debiana ali Gentooja zato sem si danes rekel da na takšne distrubucije se ne bom spuščal dokler nebom imel zadostnega linux znanja. Zato sem si danes naštimal Red Hat 9.0 in zanjga apt-get in sem srečen mož! Deluje mi Xmule itd itd! Tako zdaj grem pa brati: http://www.icon.co.za/~psheer/book/node... >:D
Nanda yo?

TICKO ::

evo oglasem se vam z novo tezavo! presedel sem na suse 7.3 in spet mam problem z internetom! poslal sem mail na podpora@amis.net in:

> Sem uporabnim vašega kabelskega interneta in imam modem Coresma
> Phazer prek USB-ja in sedaj potrebujem gonilnike za Linux OS gre za
> distribucijo Red Hat 9.0! Torej prosim če me lahko napotite na
> stran kjer jih lahko snamem oz. da mi jih vi pošljete ako jih
> imate!

RedHat 9 prepozna modem brez dodatnih gonilnikov. Tukaj je izpis, ki sem
ga dobil, ko sem Coresma Phaser priključil na RedHat 9 mašino:

hub.c: new USB device 00:1f.2-1, assigned address 2
usb.c: USB device 2 (vend/prod 0xba8/0x110) is not claimed by any active
driver.
usb.c: registered new driver acm
acm.c: v0.21:USB Abstract Control Model driver for USB modems and ISDN
adapters
CDCEther.c: CDCEther.c: 0.98.6 7 Jan 2002 Brad Hards and another
usb.c: registered new driver CDCEther
CDCEther.c: Found Header descriptor, CDC version 110.
CDCEther.c: Imperfect filtering support - need sw hashing
CDCEther.c: Can't use SetEthernetMulticastFilters request
CDCEther.c: detected BULK OUT packets of size 64
CDCEther.c: interrupt address: 1
CDCEther.c: interrupt interval: 128
divert: allocating divert_blk for eth1
CDCEther.c: eth1: CastleNet External Cable Modem 003054A3958A
CDCEther.c: eth1: 00:30:54:A3:95:8A

in nato se je pojavil nov vmesnik eth1, na katerem je modem.

to je bilo za RH 9.0! in sedaj se sprasujem kako je z sese 7.3 in odgovor:

> Zanima me tudi za Linux Suse 7.3 in pa 9.0?!

Vsi Linux kerneli verzije 2.4 bi morali imeti podporo za USB na vasem
modemu. To vkljucuje Suse 7.3 in 9.0.

> To se pravi da bi moralo isto delovati kot na Rad Hat linuxu?

Tako je.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ampak ne dela!!!!!!! grrrrrr

roscha ::

A si sploh siguren da imaš kernel 2.4? Možno da furaš še 2.2 Poglej : >>uname -a

Tudi če imaš 2.4 ni nujno da imaš že prekompajlane module. Če so jih samo insertiraš z insmod blablamodul.
Naj bi delalo. Drugače boš lepo prevedel kernel. Info kao to gre imaš na www.tldp.org. Med how-toji.

TICKO ::

kako pa naj dljam krnel 2.4 ce nimam neta na linuxu!?pa kk se nadrgadi:8)

moj_nick ::

@TiCkO

Verjemi mi, nočeš kernela nadgrajevat. Raje si ubodi novejšo distribucijo, jih je, kot mogoče že veš, ko listja in trave (predvsem listja te dni:D)

Calidore ::

Mam vprasanje:

Rad bi si installeral driverje za geforca. Dl sm NVIDIA-Linux-x86-1.0-4496-pkg2.run z nividine strani. hocm zazent in mi napise, da mi lavfa X server in da naj grem vn iz njega in poiskusim se enkrat. Kako naj to nardim?

lp

moj_nick ::

A je tko težko pogledat mal nazaj po temi, kjer ti piše odgovor. :\

btw. Men ni blo treba nič restartat X-ov pri inštalaciji driverjev. Zakaj morate vi in jaz ne? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

prix ::

Elow!:D

Calidore!

telinit 3

run NVidia.......

enter,enter,enter,....

vi /etc/X11/conf.... (PATH nevem ce je pravilen)

edditiraj ene par stvari pise use u Readme!
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

roscha ::

Moj_nick: Ne straši uporabnikov. Kompajlanje kernela ni nikakršen bav-bav in je verjetno ena prvih malo bolj zahtevnih stvari ki sem jo počel v Linuxu. Edino kar je fino pazit da ohraniš še star kernel, da v primeru ko gre kaj narobe do te mere da se ne da prit v sistem (kernel panic: cannot mount boot -- recimo) rebootaš s starim kernelom in poizkusiš skompajlat ponovno. Sploh je pa tle forum, naj fante gre skozi navodila, poizkusi, kar mu ne bo jasno pa vpraša. NOBENA distro nima vključenih vseh možnih kombinacij. Nekatere stvari se sploh ne dajo naložit kot moduli recimo. Tako da tvoj nasvet ni ravno pameten. Plus tega se pa sliši kot da bi vozniku ki ima prazno gumo namesto naj jo zamenja z rezervno dejal naj zamenja avto....

moj_nick ::

@roscha

Slabe izkušnje z moje strani. Mel sem že okoli 20 različno konfiguriranih kernelov in mal manj kot 10 različnih sourcov (ta prva je bla gentoo-sources-2.4.20) in me kak specialn hardware (apple ipod) še zmerm zaj****. Enkrat dela, drugič ne >:D

Sicr sm pa zj uibr kernel konfigurejšn majster :D

TICKO ::

evo:

uname -a
Linux (none) 2.4.10-4GB #1 Fri Sep 28 17:20:21 GMT 2001 i686 unknown

in kka zdj zka ne dela?!?8-O

borchi ::

TICkO: nisem šel pregledat coltnega thread-a ampak lahko, da imaš probleme z mrežno (torej netom). V nekaterih kernelih morem js disable-at ACPI, torej moreš v kernel-u disable-at acpi. torej lahko re-kompajlaš kernel brez acpi-ja al pa obstoječemu kernelu sporočiš, da ga naj ne uporablja. v tem primeru bi naprimer uredil /boot/grub/grub.conf v tisti vrstici, kjer piše neki takega kot:

kernel /vmlinuz-2.4.20-18.9custom ro root=LABEL=/ hdc=ide-scsi

dodaš pci=noacpi, torej:

kernel /vmlinuz-2.4.20-18.9custom ro root=LABEL=/ hdc=ide-scsi pci=noacpi (vse v eni vrstici)

no seveda moreš najprej ugotovit a uporabljaš grub al mogoče lilo.

edit: eh sedaj sem šel mal brat in vidim, da sem brcnil v temo! lahko, da je problem z usb-jem. dej zlistej katere module ti naloži:

lsmod

pokaž še kaj napišeta:

ifconfig

in

usbview
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

roscha ::

Ok torej 2.4 kernel imaš.
Tko kot je borchi rekel:
lsmod
ifconfig
usbview (ni nujno da je že na sistemu. Na Debilkotu npr. ga po defautu ni)
opali še: lspci
Vse tole našteto kot root seveda!

Katere usb module imaš za ta kernel pa pobrskaj v /lib/modules/verzija_kernela/kernel/drivers/usb
Če nikjer nimaš usb-ohci ali usb-uhci bo kriza. Se pravi nimaš modulov skompajlanih, bo treba kernel
kompajlat. Drugače pa insmod usb-uhci, (ali pa usb-ohci) pa da vidimo.. Ampak zaenkrat rajši napiši kaj ti pjunejo ven oni zgoraj našteti ukazi.

TICKO ::

Hm zadno komando usbview mi odpre okno in je moj modem notr zaznan vendar ni v uporabi pa se obarvan je rdece! torej kaj bi lahk blo! ce ne bom pa dal skrin šote pa prlimu! sam u glavnem linux prepozna modem prek usb ampak ima neke tezave!;((

kloshar ::

Ej, kater Linux je pa težji za inštalacijo in konfiguracijo: Gentoo ali Debian? Najprej mislim probati Debiana. Sem si pa z obeh strani sprintal installation manuals. Mislite, da bo pomagalo to dosti pri inštalaciji?

LP

moj_nick ::

Brez Gentoo dokumentacije ne prideš nikamor.

Fora pri Gentoo je ta, da uporabljaš osnovna orodja za inštalacijo - fdisk in mkfs za particioniranje, ročno kompajlaš jedro, narediš lilo/grub in fstab config itd. Vse je lepo razloženo in ni razloga za kakšen strah.

Debian na drugi strani, ti za vse sam poskrbi z raznimi skriptami itd. Meni osebno to ni všeč, ker v bistvu ne veš kaj delaš.


Pa še stalna dilema: portage vs. apt-get (unstable)

Po količini paketkov sta si nekako enakovredna, s tem, da bo pri portage nastalo manj problemov zaradi dependencyjev.

Še zanimivost: lahko si ustvariš svoj portage tree, v katerih imaš svoje ebuilde (navodila za inštalacijo programov) - vključuješ patche, za najnovejše verzije samo spremeniš filename (če še niso vključeni) itd.


In še nekaj proti stalnim anti-portage argumentom:

Portage podpira binary pakete - lahko si jih narediš za sebe ali za druge. Mislim da sta trenutno v portage binaryja za openoffice in mozillo. Načrtovan je popoln binary portage.

Kmalu bo prišel fićr --security, ki bo updateal samo security patche.

In še za konec:
Debian nima USE variableov - to zgleda tako, da poveš portage, kaj hočeš met inštaliran. Zgleda takole:

USE="gtk2 -gtk gnome -kde -qt"
S temi opcijami ti ne bo inštaliralo programov, ki laufajo v kde ali imajo gtk1. Če imajo možnost za gtk1 in gtk2, ti bo izbralo gtk2 (mozilla npr. (btw. pokažite mi to v Debian)).
Tako pride prav tudi za izbiranje sound daemona, ker če si narediš USE="oss -esd -alsa" ti bo programe kompajlalo s podporo za oss, pri ostalih ne bo delalo.

Vse USE variable maš napisane nekje.

Kar se tiče optimizacij: vem, da kake prehude nimajo smisla, vendar sem razliko med -03 in -0s zares opazil pri zaganjanju programov.


V bistvu je na koncu odločitev tvoja, fer pa bi bilo počakat na reply kakega Debianovca.

Gandalfar ::

moj_nick: kako pride USE do koristi, ce uporabljam binary paketke?

Z Gentoo imam bolj filozofske probleme. Ce ima nekdo cas par dni porabit za kompajlanje potem naj se igra z gentoojem. Ce pa mu ni potrebno kompajlati, ker ima itak binary paketke potem pa tole pac ni bistvena prednost pred Debianom.

Ne bi sel zdej v Debian vs. Gentoo vojno. Trdim, da kompajlanje distribucije zahteva prevec vlozka casa, zahteva pozorno branje dokumentacije in dobro znanje anglescine. V primeru, da se ti kaj zalomi ali pa da zabluzis USE/compile tage bos imel zanimive napake in ti ne bo nic jasno.

Sicer pa uporabljaj tisto Linux distribucijo za katero dobis support. Jaz imam dovolj dela z podporo za Debian. Izberi gentoo in uzivaj v dodatni zacetni stopnji kompleksnosti. Ubistvu s tem, ko izbiras distribucijo izbiras to kdo ti bo support nudil. Vse ostalo so finese. Gentoojevci so vedno zagreti, predlagam, da kar njih izberes :)

Na Gentooju me sicer moti pomanjkljiv policy in QAQC model napram Debianu. Vesel bi bil, ce bi me kdo preprical v nasprotno. V kaksnem drugem threadu :)

TICKO ::

ka pa js: :'(

kloshar ::

@Gandalfar: ti bi me rad v drek porinil, a, da bi šel ta težko inštalirat :D :D

Zahaljujem se vama za odgovore, verjetno bo prvi padel Debian, saj še nisem tak majster, da bi znal vse naredit brez pomožnih skript.

LP

Gandalfar ::

pzorko: ne spreglej velike sticky teme o tem kako debiana instalirat :>

Brane2 ::

Tudi če (baje) Gentoo nima nobenih bistvenih prednosti pred Debianom, je njegov obstoj koristen.

Tako pač Gentoo lahko prevzame vlogo nafrizirane distribucije, za uporabnike vedno lačne hitrosti, obenem pa je solidno stabilen- iz perspektive namiznega računalnika seveda. Vsakdo, ki bi z eno distrbucijo poskušal pokrit vse potrebe tako serverjev kot vseh drugih (SOHO, delovne postaje itd), bi naletel na težave, če ne druge, pa politične itd.

Pa tudi portage sistem se kar solidno hitro razvija- ravno po zaslugi novih uporabnikov namiznih mašin in dobiva nove možnosti ravno zaradi zahtev slednjih.

borchi ::

@Gandalfar: gentoo-ja že dolgo lahko instaliraš brez kompajlanja v pol ure.

ko maš enkrat sistem ga lahko normalno uporabljaš, v ozadju pa si kompajlaš s svojimi optimizacijami tiste dele sistema za katere ti je važno, da so čim hitrejši. ali pa vse.

forum gentoo-ja je neprecenljiv vir informacij in zelooo obiskan.

za USE flag-e pa se strinjam, če tam kr neki napišeš boš v večini primerov tut kr neki dobil. najbolš se je držat kakih preverjenih flagov.
l'jga

TICKO ::

grrrrrrrrrrrrr! js hocem net v linuxu!!!!!!;((

kloshar ::

TiCkO ali kar Tič Golič

Sej bo, sej bo. Saj mene je tudi strah inštalacije Debiana, ker Gandy že zdej grozi. Hjao

TICKO ::

folx!!!!! nalozu sm suse 9.0! pa mi je neskoncno vsec! najbolsi linux za mene! avtoamtsko mi je mountu diske pa vse skocku! modem mi prepozna vendar ne dela! ko ga hocem nastavit mi kr vrze vn uno za un dial up modem pac naj izberem pulzno oz. tonsko izbiranje itd.!

moj_nick ::

lepo TiCkO, lepo ;)

Najdi v menujih konfigurator (heh, kaka beseda :D ) za tvoj adsl/cable modem.

TICKO ::

LP!

Spet jaz! nekako hocem da m uspe zrihtati modem in da bo 1x vsaj lepo delu linux in da bo laufu net! in zdj zadeva je sledeca:

Kaj naj naredim! Modem mi preozna ampak ko damnastavitve pa samo napise:
*ADSL
*Modem
*ISDN
*pa se neki

ce dam modem mi potem naprej napise da nastimam telefonsko kam klice pa pulzno oz. tonsko izbiranje in te zadeve, like dial up! grrrr! in kk naj pol namestim modem!hmm;((

aNy IdeAs?!

BigWhale ::

Kaj sem jaz probal in kaj priporocam? Hmmm...

SLS, precej let nazaj... 45 disket, DA/NE pitalice pri instalaciji, zajebes eno, jovo na novo (mujo na fato), precej staro, ne obstaja vec.

Slackware, malo manj let nazaj, ni packaging systema, ce bi se rad kdo naucil hard core linux administracije po principu osel gre 10x na led in potem se nauci, naj sproba. Slackware je bil moj favorit precej let. Za vse, ki se radi odlocajo kje bo kaj instalirano in kaj bodo instalirali in kako.

Mandrake, lots of eyecandy. Lepa instalacija, lep user interface, RPM paketi, i586 optimised (vsaj takrat), mnja, lepo. Ampak ze ima svoj package manager, zacenjajo se problemi s odvisnostmi in podobnimi zadevami. Za vse, ki bi radi imeli more or less funkcionalen linux, ki tud lepo zgleda.

Debian, .deb paketi, puzzles, vse je po 'reglcih' vse je GPL, vse je open, vse je source. Package system. Malo manj komplikacij, je totalno free, stable razlicica je samo za serverje... Prepocasi izhajajo nove verzije. Zato je tako stable. To je prednost, precej dober security response. Text install, not for the faint hearted. Server choice!

RedHat, isti smorn, kot Mandrake. Sedaj bo pocasi ratal obsolete. RedHat je opustil 'main' support za Joe 'Blow' Average uporabnika. Le kaj mu je storiti sedaj. Se zmeraj kar aktualna zadeva in bo se nekaj casa. Use it for desktop.

SuSe, Eyecandy, eycandy, eyecandy. Vecina stvari dela 'iz prve'. Podprto precej sicer nepodprtega hardware-a. Precej zna sam detektirat in zaznat. Pametna, komercialna distribucija. Ce si je ne morete privosciti, potem uporabiti kak FTP install za tisto malo bolj free verzijo. Ce ni broadband povezave, though luck... ;)

Pingo, nafriziran RedHat s slovenskim installom in poslovenjenimi paketi. namesto red hat networka bo sedaj v uporabi apt-get za red hat. Tudi apt repository ze obstaja. Se mi zdi. Preffered choice over RedHat. Vsaj slovenski je. Tudi office not je slovenski.

Knoppix, Hit and Run distribucija. Za vse, ki bi se radi igrackali in vam dva dni nazaj Winsi niso sesuli diska, da bi lahko danes naredili reparticioniranje, da bi namescali linux.

Slo-Tech Linux, Isto kot zgoraj, v slovnescini! Use it! <- Tole bi morala biti edina prava izbira za vecini S-T userjev... :)

Gentoo, Za mazohiste! ;> I like it! Men je vsec. Konfuzno, kaoticno, instalacija je trajala pri meni nekaj dni, open office.org se nisem instaliral, ker khm, mnja, ker nimam dovolj diska, da bi ga prevedel. :P It rocks! Optimizacija za athlon-xp se splaca, precej precej hitra zadeva, presenetljivo.

(vse ostalo kar sem sprobal, ni omembe vredno)

:)

Ma sej je mal off-topic...

TICKO ::

mam nov problem poleg tega da internet ne dela! imel sem dual boot in sicer win xp in pa suse 9 in zdj je lepo ko sm resetiru se je grub zalaufu pa je delalo lepo ko sem izbral OS! zdj sm pa na novo windowse nalozu pa ni vec gruba kr v windowse za zalaufa! a zdj arbim zagonsko al kaj?! rad bi spet boot loader zalaufu! pa ce kdo ve za internet naj pove!>:D

moj_nick ::

Vrzi not setup cd in imaš po vsej verjetnosti (preverjeno na 7.3 in 8.1 verzijah) možnost ponovne naložitve grub-a.

Take vrste modem, katerega imaš, tak setup moraš pognat. Kaj je tu narobe. Če nimaš dial-up, ne izbrat dial-up 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

TICKO ::

js mam kablski modem - usb!!!!!!
ampak modem mi prepozna edino pod dial-up! v tem je problem!jaoooooo kk me pizdi to! edin rad hat mi je sam avtomatsko modem prepoznal da je lepo delu!;((

moj_nick ::

Piši lsmod in izpiši vse, kar imaš v /dev/usb

TICKO ::

pri lsmod pod root napise tole:

linux:/home/ticko # lsmod
Module Size Used by Not tainted
videodev 6272 0 (autoclean)
usbserial 19836 0 (autoclean) (unused)
isa-pnp 32712 0 (unused)
parport_pc 28648 1 (autoclean)
lp 6304 0 (autoclean)
parport 25608 1 (autoclean) [parport_pc lp]
ipv6 227264 -1 (autoclean)
key 70456 0 (autoclean) [ipv6]
snd-seq-midi 5088 0 (unused)
snd-seq-midi-event 3840 0 [snd-seq-midi]
snd-opl3-synth 11336 0 (unused)
snd-seq-instr 5136 0 [snd-opl3-synth]
snd-seq-midi-emul 5376 0 [snd-opl3-synth]
snd-seq 41424 1 [snd-seq-midi snd-seq-midi-event snd-opl3-synth snd-seq-instr snd-seq-midi-emul]
snd-ainstr-fm 1012 0 [snd-opl3-synth]
snd-cmipci 24280 4
snd-pcm 74116 0 [snd-cmipci]
snd-page-alloc 6676 0 [snd-pcm]
snd-mpu401-uart 4128 0 [snd-cmipci]
snd-rawmidi 15776 0 [snd-seq-midi snd-mpu401-uart]
snd-opl3-lib 7268 0 [snd-opl3-synth snd-cmipci]
snd-timer 17056 0 [snd-seq snd-pcm snd-opl3-lib]
sd_mod 12896 0 (autoclean)
thermal 6180 0 (unused)
snd-seq-device 4528 0 [snd-seq-midi snd-opl3-synth snd-seq snd-rawmidi snd-opl3-lib]
snd-hwdep 5408 0 [snd-opl3-lib]
processor 8280 0 [thermal]
snd 40388 4 [snd-seq-midi snd-seq-midi-event snd-opl3-synth snd-seq-instr snd-seq-midi-emul snd-seq snd-cmipci snd-pcm snd-mpu401-uart snd-rawmidi snd-opl3-lib snd-timer snd-seq-device snd-hwdep]
fan 1472 0 (unused)
button 2380 0 (unused)
soundcore 3940 0 [snd]
battery 5600 0 (unused)
ac 1696 0 (unused)
usb-storage 71776 0
hid 21444 0 (unused)
CDCEther 12252 0 (unused)
acm 6304 0 (unused)
st 29648 0 (autoclean) (unused)
sr_mod 14616 0 (autoclean)
sg 35232 0 (autoclean)
keybdev 2156 0 (unused)
mousedev 4340 1
joydev 5440 0 (unused)
evdev 3840 0 (unused)
input 3488 0 [hid keybdev mousedev joydev evdev]
usb-ohci 19848 0 (unused)
usbcore 64364 1 [usbserial usb-storage hid CDCEther acm usb-ohci]
raw1394 18288 0 (unused)
ieee1394 188260 0 [raw1394]
ide-scsi 11056 0
scsi_mod 100788 6 [sd_mod usb-storage st sr_mod sg ide-scsi]
ide-cd 32416 0
cdrom 29216 0 [sr_mod ide-cd]
nls_iso8859-1 2844 2 (autoclean)
ntfs 80300 2 (autoclean)
lvm-mod 64996 0 (autoclean)
reiserfs 217908 1


vam to kj pomaga!?

TICKO ::

LP!

naredil sem par screen shotov!

modem prepozna!

lastnosti!

se lastnosti

konfiguriranje modema v yaST



to je to! em aja pa se tole:

ifconfig

linux:/home/ticko # ifconfig
lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
RX packets:114 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:114 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:7404 (7.2 Kb) TX bytes:7404 (7.2 Kb)

TICKO ::

LP!
poslal sem mail na podpora@amis.net za tole zadevo z linuxom in modemom in bom zdj vidu kaj bodo odgovorili!8-O

fazy ::

Pozdravljeni !
Da ne bi odpiral nove teme :
V Mandrake-ju bi rad usposobil dial-up povezavo ISDN modema preko Volje;
uporabil sem KPPP;vnesem podatke za klicni dostop (Volja); modem kliče, nato sporočilo v stilu "Daemon unexpectly died - error code 16 (moja opomba : modem hangup)!
Kot zanimivost :dostop do interneta preko Amisa mi deluje-sicer preko neomejenega dostopa firme, ampak ta bo deloval samo še letos.
Odprl sem si klicni dostop še na Siolu-urni dostop; rezultat je isti, kot pri Volji!
Telefonske in gesla sem preverjal večkrat in vedno isti rezultat.
Isto zadevo sem sprobal že tudi v Red Hatu 9 in je rezultat isti : Volja, Siol mi ne delujeta, Amis pa dela !
Ker sem v Linuxu še greenhorn, tukaj pa vas je kar nekaj maherjev, mislim da je za nekatere to mala malca...

P.S.
Iskal sem že po internetu, vendar razen sporočil na razne forume o podobnih problemih nisem zasledil...


Lp

gpg ::

Kaj pa se zgodi, ce skusas klicni dostop nastaviti v Mandrake nadzornem srediscu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gpg ()

TICKO ::

hello!

evo ga zdj pa dela tale net! ne bote vrjeli!

zadevo sm resu tk da sem tam pod, mrezne kartice sem nastavil da je kao neprepoznavna kartica, network device sem pustil enthernet , device number pa 0.next next in dela :) ohohohohoh sedaj sem happy :D :D :D

živel linux :)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117227 (32901) RedDrake
»

[linux] problem z zvokom

Oddelek: Operacijski sistemi
282240 (1487) overlord_tm
»

[Linux] Tezave z zvocnim cipom

Oddelek: Operacijski sistemi
221761 (1477) MarkoSan
»

Prehod iz kernel-2.4.26 na 2.6.10 in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
181328 (1187) Shaman
»

problemi z zvocno v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
81456 (1399) BigWhale

Več podobnih tem