» »

prilagajanje rad hat 9.0

prilagajanje rad hat 9.0

1
2
3

TICKO ::

evo povem!:))

em ja! hm zdj ce js razumem potem je to tako da najprej ustvarim direktorij in potem je treba mountat! kaj je to?no in morm si nastimat da avto mounta da nebom za vsako to delu! je tako?8-O

TICKO ::

HM takole sm js to naredu pa nc ne dela! najprj sem odpru fstab (/etc/fstab/) in dodal disk! pa se slikice

tukaj sem najprej dodal hda5 v /etc/fstb!

tukaj sem pa hotel mountat ampak brez uspeha:D


kaj sem naredil narobe?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Gandalfar ::

sej ne mountas direktorija ampak cel disk

torej samo /dev/hdb5 in ne /dev/hdb5/stuff

prix ::

Elow!:D

Joj joj :) Najprej za Gandalfarja clovk se vredu ne obvlada gaficnega okolja pa bi rad installiru Debian ali Gentoo k to je res mal prehudo za zacetnika a je tko :) ?

Potem pa zate TiCkO svetujem ti da se 1x pregledas celotno temo in si preberes moj post v katerem sem ti napisal use pa se u mastnam tisku sem pisal s tem da mores ti zamenjat naprimer /dev/hdc5 z /dev/hdd ali pac kako mas. Js sem si prvic zapisal ob namestitvi redhata kako ti je naredilo particije oziroma kako so oznacene. Ce mi je pretezko mountati disk potem idi se na lazjo distro kot je SuSE ki to naredi sama.

Naj ti bo napisem se ti 1x:
Ukazi si sledijo povrsti.

mkdir /win
mount /dev/hd* /win

ce znas uporabljati VI napises

vi /etc/fstab

ce ne znas vzames kaki X window writer in si s tistim uredis /etc/fstab

v etc/fstab napises

/dev/hd* /win vfat rw,auto,noexec,user,uid=500 0 0

naj ti powem da je med /dev/hd* /win TAB in ne presledek kot sem vido na slikicah da si delo. Se pravi presledke delas s tipko TAB.

Ko si to naredil more zadeva spilat.

cd /win
ls

in morejo se videt datoteke tvoje FAT32 particije.

Upam da ti bo tokrat uspelo.:D
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

TICKO ::

LP!
em hvala za tole grem zdle probat! no da povem sem uceri zvecer neki se delu in mi prepozna disk z imenom stuff ampak mi ga noce odpret vrjetno ker ni prav mountan!

no pa se tole dans sm kupu mrezno pa kabl! pozor prikljucim js vse notr lepo ceis happy ko bom lahk sou na net z linuxu prepozna mrezno vse lepo in prav! poklicem na amis jim sporocim nove mace in potem kr naenkrat nc! pa spet odstranim mrezno poklicem mi rece tip da morm navodila za modem prebrat! gledam js not pa vse nardim tk ko pise poklicem se 1x spet neki!jao prav zdle od 14.00 se ze jebem s tto mrezno! zdj sm pa poklicu pa so mi nazaj mace za usb uklopl da sm lahk na netu! mislim katastrofa ej:'( ! skor znorel! jao! zdj grem pa k stari mami dol na drug comp ko mam dol adsl sprobat ce sploh dela tale mrezna! ce ne jo pa ju3 nazaj nesem!

nix grem js probat tole z disku!
ajde tnxy!:|

TICKO ::

aška še ne vem?! lej tti diski ko so hda1 pa hda2 pa itd. pa pol hdb1...pa hdc1 v cem je fora! sam a,b,c na koncu? pa kk naj js vem ker je tist moj disk po vrsti? js sm kr tk napisu hda5! a je ql to?8-O

Gandalfar ::

TiCkO:

Imas vec moznosti:

a) gres na SuSe
b) preberes si knjigo, ki jo ima root987 v podpisu
c) najdes enega od nas, ki zivimo z linuxom in se gremo osebne instrukcije
d) zelo, zelo pozorno ponovno preberes to temo, uporabis zdravo logiko, howtooje itd..

prix ::

Elow!:D

Tko je Gandalfar. TiCkO na to temo si dobu najmanj od mene 10 postov. Glej v Linuxu je disk /dev/hd potem pa so naslednji diski /dev/hda /dev/hdb/ /dev/hdc potem pa so se stevilke. itd.,..

Gandalfar kako knjigo ima to root987??? res me zanima. Oziroma sprasujem tebe root987 kaksno knjigo mas to :D
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

roscha ::

Jezus kakšne tlele strelate. Če nimate pojma bol da ste tih. Sploh zate velja PrimoX.

Prvič: Podpora za NTFS v kernelu je experimentalna SAMO za pisanje. Branje dela b.p. Tako da ne širi krive vere.
Drugič: Diski se v linuxu označujejo s črkami, particije pa s številkami.

Torej: hda je PRVI FIZIČNI disk, hdb drugi, hdc tretji in tako naprej...
hda1 je prva (primarna) particija na prvem (fizičnem) disku. hdc2 je potem druga particija na tretjem disku etc...

Ker je Ticko napisal da ima samo EN disk, so njegove particije zagotovo hdaX. X bo najlažje našel z ukazom cfdisk. Napiši si nekam na papir, za kasneje. Problem pri samem kreiranju mount pointa je tudi to da je skreiran z root acc., potem seveda ne štimajo permissionsi. Zadeva seveda dela bp. dokler je prijavljen kot root, kar pa je v Linuxu salto mortale...

Enako velja za tvo /etc/fstab. z permissnom 500 si naredil kaj? SAMO root lahko piše in bere po mountpointu....



Zdaj pa SAMO za Tickota: v konzoli poženi cfdisk (kot root), pa tle gor napiši na kateri particiji je kaj. Potem pa nadaljujemo... In ja, s cfdiskom NE ČARAJ NIČ prepiši podatke in QUIT!!! Bo šlo?


by!

prix ::

Elow!:D

Glej roscha js to vem zdej pa to powej cloveku ki dela s tem prvic. Ce bi pogledu par postov nazaj bi vidu da sem napiso isto kot ti da je v kernelu oznacena NTFS podpora kot experimental samo za pisanje po njej in ne tudi branje. In js mam tko nastavljeno in berem disk tudi z navadnim user privilegijem tko da s tem ni nic narobe. Pa roscha ko bo ugotovil ker disk je "stuff" bojo moji podatki drzali. Zdej pa je use odvisen od TiCkOta.
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

Gandalfar ::

roscha: bolj varen nasvet je pomojem:

dmesg | grep hd
potem pa tiste diske, ki jih imas z
fdisk -l /dev/hdx
pregledas .. ampak ja.. naceloma je velik razlicnih resitev :)

Drugace ima pa knjigo v podpisu .. je pa tak, lustkana linux knjiga http://www.icon.co.za/~psheer/book/node... :)

roscha ::

Saj glede varnosti imas prav, samo hitrejs je pa moja finta, sploh za ex Win userja...

Ja poti je pa v Linuxu itak vedno vec...

No da se Tickota cujemo, ce se ni ze ustrasil vsega skup....

BadB0y ::

Ticko kablski modem ti mora delat preko USB-ja v redhat-u. Edino kaj je moreas v /etc/modules.conf vpisat alias za modem in ga prestavis pred modul za mrezno kartico ce jo imas. Keteri pa je modul pa sem pozabil. Dela pa preverjeno bp. No vsaj tile od kks-ja modemi delajo. Sigurno ti bo kdo znal povedat ker modul je za modem.

LP

root987 ::

Hehe...Me veseli da je celo moj podpis nekomu pomagal. Vsaj meni je dal za takratne čase kar nekaj pametnih nasvetov - in še danes kaj pogledam noter.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

TICKO ::

evo oglasam se vam iz linuxa! zelo sm happy! da vam povem kk sm butast!s tisto mrezno so bli blemi ampak pustmo zdj to! grem js lepo prek usb v linux vendar usb kabl ni bil vstekan! pridem v linux ustekam kabl net dela! jupiiiiiiii! cist nor! aškajeto! da sm se predrku s ttmu netu a na koncu pogruntam da je sam to!jao jao:)) no to zdj dela pa lahk kr direkt brem pa delam za disk!

em ja evo zdle grem zrihtat disk pa vam cez kake 10minut sporocim! ce ne bo kj hudoi narobe!:D joke :)
ajde brb

TICKO ::

ček dis aut:

[root@localhost ticko]# cfdisk
bash: cfdisk: command not found
[root@localhost ticko]# dmesg | grep hd
Kernel command line: ro root=LABEL=/ hdc=ide-scsi
ide_setup: hdc=ide-scsi
ide0: BM-DMA at 0xd800-0xd807, BIOS settings: hda:DMA, hdb:pio
ide1: BM-DMA at 0xd808-0xd80f, BIOS settings: hdc:DMA, hdd:pio
hda: Maxtor 4R060J0, ATA DISK drive
hdc: HL-DT-ST GCE-8481B, ATAPI CD/DVD-ROM drive
hda: host protected area => 1
hda: 120103200 sectors (61493 MB) w/2048KiB Cache, CHS=7476/255/63, UDMA(100)
hda: hda1 hda2 < hda5 hda6 hda7 >

ka pa daj!?
8-) uh grem mal carat!

TICKO ::

btw
http://www.icon.co.za/~psheer/book/node...
tole mi se kr ne dela niti v mozilli!?;(( why?:'(

Gandalfar ::

vrstica:

hda: Maxtor 4R060J0, ATA DISK drive

ti pove, da se pod napravo hda skriva trdi disk .. podobno ti za hdc pove, da se tam skriva dvd-rom..

sedaj, ko ves, da je tvoj disk na /dev/hda pogledas katere particije so gor:

hda: hda1 hda2 < hda5 hda6 hda7 > ti pove, da imas gor 1 in 2

ce te sedaj zanimajo informacije o tem disku napises:

npr.

a1200:~# fdisk -l /dev/hda

Disk /dev/hda: 60.0 GB, 60022480896 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 7297 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/hda1 * 1 1216 9767488+ 83 Linux
/dev/hda2 7176 7297 979965 82 Linux swap
/dev/hda3 1217 7175 47865667+ 83 Linux

in ti bo povedalo kaj imas kje.. pri tebi se bo sevada razlikovalo

Sedaj bos dobil podatek na katerem /dev/hdxy imas particijo, ki jo potem mountas:

mount /dev/hdxy /mnt/ -t vfat

TICKO ::

evo tkle sm naredu!

LABEL=/ / ext3 defaults 1 1
none /dev/pts devpts gid=5,mode=620 0 0
none /proc proc defaults 0 0
none /dev/shm tmpfs defaults 0 0
/dev/hda7 swap swap defaults 0 0
/dev/hda5 /win vfat rw,auto,noexec,user,uid=500 0 0
/dev/cdrom /mnt/cdrom udf,iso9660 noauto,owner,kudzu,ro 0 0
/dev/fd0 /mnt/floppy auto noauto,owner,kudzu 0 0

kk pridem vn?!jaoo

Gandalfar ::

evo.. pa se ga imas na /win mountanga .. uspelo ti je ocitno :)

TICKO ::

a1200:~# fdisk -l /dev/hda tole mi ne dela napise tole:
[root@localhost ticko]# a1200:~# fdisk -l /dev/hda
bash: a1200:~#: command not found


???

TICKO ::

napisu sm tole:

vi /etc/fstab

in sm vse lepo spremenil pa presledke s tab naredu in zdj kk to shranim!kk vn pridem?

tkle je:

LABEL=/ / ext3 defaults 1 1
none /dev/pts devpts gid=5,mode=620 0 0
none /proc proc defaults 0 0
none /dev/shm tmpfs defaults 0 0
/dev/hda7 swap swap defaults 0 0
/dev/hda5 /win vfat rw,auto,noexec,user,uid=500 0 0
/dev/cdrom /mnt/cdrom udf,iso9660 noauto,owner,kudzu,ro 0 0
/dev/fd0 /mnt/floppy auto noauto,owner,kudzu 0 0
~
~
~
~
~
~
~
~
~
~
~
~
~
~
~
~
-- INSERT -- 2,14-17 All

TICKO ::

tkle je! js zdj vidim vse datoteke ki so na tele stuff particiji! in sicer pod /win/ ampak js bi rad to mel kot disk da na namizju kliknem z desno pa dam diski pa da je tam! sj mi je ze uspelo ampak ga noce odpret
napise pa tole:
Nautilus ni mogel priklopiti izbranih naprav.
kk zdj to dat kot disk na namizje?!?
tnxy se 1x

:D

TICKO ::

pa tole se ko me ful zivira! zaka si ne morm dat resulucije na 1024*768!?! pa ko dam display setings pise da je na 1024*768 ampak je 800*600! pesda!;((

TICKO ::

ko dam okj mi napise tole:

Display settings changed

You need to log out and restart the X server for the changes to take effect.
Configuration was written to /etc/X11/XF86Config, original configuration saved as /etc/X11/XF86Config.backup.


kako se resetira x server? a to je vrjetno isto kot ce resetiras comp.?
8-O

root987 ::

Heh...Meni je tisto knjigo pravkar uspelo odpreti prek Internet Explorerja 6. Hm...Mislim da vem, kje je tvoj problem. To se je meni dogajalo dokler se je v XF86Config datoteki poleg 1024x768 nahajal tudi vnos 800x600. Ko sem ta vnos odstranil(ročno), je bilo namizje vedno velikosti 1024x768. A ta moj poseg(nasvet by Gandalfar) je potekal na Slo-Tech Linuxu, vendar mislim da je v RH9 enako.

(Za poškodbe in uničen hardware ne odgovarjam!!! :D )
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

prix ::

Elow!:D

No TiCkO koncno ti je uspelo. roscha vidis da so bili moji podatki pravilni in da nisem strelal use v špansko vas.:D Drugace pa TiCkO iz Vi se gre z ukazi najprej : (ctrl+.) pol pa wq cela komanda naj bi zgledala :wq in ta komanda ti shrani in izhod. Aja a lahko beres disk kot normal user in ne kot root.
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

TICKO ::

em hm! zdj sm se na novo prjavu kot ticko ne kor root in ni diska! pa js hocem da je disk na namizju kot cd-rom ne pa kot mapa! pac tk kot je v st linuxu
8-O

TICKO ::

zdj se kot root ne vidim dika! spet mountat? kk nardim da se auto!;((

TICKO ::

rott987 dj mi povj kk naj naredim da uno 800x600 zbrisem! ne bos ti kriv ce kj sfukam to itq vem! kam treba it!:\

TICKO ::

E325: ATTENTION
Found a swap file by the name "/etc/.fstab.swp"
owned by: root dated: Mon Oct 20 22:58:04 2003
file name: /etc/fstab
modified: YES
user name: root host name: localhost
process ID: 4303
While opening file "/etc/fstab"
dated: Tue Oct 21 14:39:14 2003
NEWER than swap file!

(1) Another program may be editing the same file.
If this is the case, be careful not to end up with two
different instances of the same file when making changes.
Quit, or continue with caution.

(2) An edit session for this file crashed.
If this is the case, use ":recover" or "vim -r /etc/fstab"
to recover the changes (see ":help recovery").
If you did this already, delete the swap file "/etc/.fstab.swp"
to avoid this message.

Swap file "/etc/.fstab.swp" already exists!
[O]pen Read-Only, (E)dit anyway, (R)ecover, (Q)uit, (D)elete it:




wtf???

evo zdj sms e pa odlocu da vse os zacetka naredim pa da tte mape pa to vse kar sm delu zbrisem da lepo nardim ker sm ze 100x mountu pa mkdir pa vse je cista zmeda! tk da najprej zbrisem pa na novo lepo naredim pa je?8-O

moj_nick ::

Za resolucijo:

Odpreš file /etc/X11/XF86Config

Poiščeš vrstice z resolucijo:

Section "Screen"
Identifier "Screen 1"
Device "nVidia"
Monitor "Samsung"
DefaultDepth 24

Subsection "Display"
Depth 8
Modes "1024x768" #spremeni to vrstico#
ViewPort 0 0
EndSubsection
Subsection "Display"
Depth 16
Modes "1024x768" #spremeni to vrstico#
ViewPort 0 0
EndSubsection
Subsection "Display"
Depth 24
Modes "1024x768" #spremeni to vrstico#
ViewPort 0 0


Vse ostale pusti pri _miru_, pa čeprav so mogoče drugačne od mojih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

prix ::

Elow!:D

Ce ne znas z vi delaj z kakim graficnim programom naprimer kaj je ze u redhat kak Kwrite al pa pac navadno belezko kot u windowsih in popravi /etc/fstab zbrises lahko /etc/fstab.swp to je to ker pac nisi shrano u vi in ti je samo neke shranilo... Pa js ti priporocam da gres po vrsti lepo in na nov nalozis RedHat ker zdej mas use sfukano pa lepo sprot use zapisujes in potem k mas system up lepo povrsti delas tko kot smo ti napisali. to je moj predlog zdej pa se sam odloc. Ker men se zdi bedasto 5x isti post napisat pol pa ne nardis tko kot ti recemo. Mal mores uporabit zdrave logike,google,howto,... potem je sele Slo-Tech ceprav to ni vedno tko sam zdej k mas tolk info bi pa mogu stvar skapirat. Id se 1x skos use poste in poglej kje si ga zafuko in ce ne razumes konzole jo uporabljaj cim manj in probaj z X window aplikacijami. Zdej pa bi bil ze skrajni cas da ti uspe.
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

TICKO ::

ja tnxy! pa sj mi je uspelo! sj dela vse ampak morm zdj naredit 1x! ne pa 100X kot je zdj :D ! sj bom ko bo cajt na novo nalozu linux pa bo!

TICKO ::

em hm za grafiko mi je pisalo notr 1024*768 , 800*600 in 640*480 pa sm tazadna dva kr zbrisu pa se je na novo zagnal pa se ni mogu pol sm pa dal nazaj na 800*600! al so blemi na monitroju al pa na graficni se mi zdi!

prix ::

Elow!:D

Use zapisi tud oznake diskov in ukaze s katerimi si mountal,mkdir,vi /etc/fstab itd.,... Ker to vedno prav pride.

Cool da ti je uspelo in da si zadovoljen sam s sabo in s svojim compom. Zdej se samo XFree86 server porihtas in more delat 1024x786 resolucija.

Mej se!:D

Linux je kot življenje - Ko si na tleh je zafukan, ko odletis u nebesa imas večni raj.:D
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prix ()

TICKO ::

ej hvala vam vsem! res hvala! zdj sm zadovoln! sam probllem je pr men ker ko me neki neha zabavat me drugo zacne! jebemu asa :D sj tta resulucija bo ze nakak!

posluste tole!
mam kablski intrenet prek usb! ugotovim da v linuxu odlicno dela brez driverjev in karkoli! vseeno kupim mrezno in dne dela (juter grem dol na adsl sprobat ce dela) in zdj problem:
pridem v winse ne dela net! klicem na amis ka je to! vse mi tip pove ka morm nardit vse mam enako vse nardim izklopim modem racuunalnik vse vse vse! ampak ne dela net! jao! tk da sm sou formatirat pa dal gor win2000 evo isti problem! sploh ne vem ka bi lahk blo! na linuxu dela net nice a na winsih noce!;(( nekako mu ne dodeli pravega ipja in pomoje so to oni tam neki zbrkljali! dobil sm tud nocve gonilnike za modem pa vse sm probu pa se kr ne dela! prav ne vem! prav mutavga se pucutim zravn wiindowsov! ampak jih pac morm met ker rabi mama grrrrrrr!

btw dans sm se upisu v linux krozek v soli! noro! jupi postavlali bomo streznik pa vsak bo na svoj comp postavu linux pa skompajlu vse :D vsaj neki :) ajde ce kdo ve naj pove ce ne pa jebes windows!

prix ::

Elow!:D

K bi js bil na tak soli ::D k bi meli Linux krozke! Čaga stari. Pr nas se pa profks ukvarja z kazaa in vlece cele dneve dol musko. :D Iz kod si bom js sov do profksa in mu rekel zdej ce boma stavila server za solsko stran. Mislim katera sola?
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

moj_nick ::

Uuuuu... Ful dobr!

Linux krožek, stari 8-)

Ko je moj prfox za informatiko zvedu, d se spoznam na linux je reku, d se raj ne spravlam na njihovo mrežo (pa ne da bi bil kak script kiddie)

Kera šola to?

root987 ::

Linux krožek... 8-O 8-O Katera šola to?? Stari, to mora bit fajn. Sam da pa kdaj kak učitelj reče, da naj se ne spravlam kaj na njih...potem bi se pa verjetno res. :D

Eh, tu na koroškem so to sanje...preden bo linux tu, bom jaz že direktor Microsofta...:\

8-)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

TICKO ::

hehehe! js hodim na elektro racunalinisko solo v velenje vendar zal smer elektrotehnik elektronik (rad bi bil racunalniski tehnik) no in pac tale krozek je tk spoznavanje linuxa pa te zadeve particije, root itd itd! in kao nas konc je ta da namestimo in prilagodimo popolnoima poslovenjeno zadevo linuxa in sicer distribucijo oko/pingo www.pingo.org u bistvu rad hat 9.0 slovenski in prirejem malo spremenjen! sj vrejtn poznate zadevo!? je tako?em pa naj bi se mel med pocitncami zimskimi ena dva dni cel dan v bistvu krozek pa da postavimo streznik in te zadeve!:\ ql ni kaj! se posebej za mene zacetnika! ju3 skocim v knjiznico in sposodim par bukv o linuxu pa bomo cital >:D da js to mal pogruntam stvar! pol pa bo! sj s prijateljem oz. prijatelji delamo (delajo) u bistvu svoj linux kot ST linux malo prirejen itd. sj vam povem ko bo kj prslo iz tega vn :))

zdj sm se pa odlocu da si se zrihtam tk ko mi je PrimozX reku da mi bo bralo to *.exe datoteke pa da bom playu mal cs pa mal spile na linuxu! da koštam zadevo >:D

sam resulucija jeba!

TICKO ::

aja pa tole si pogljte
stran od linux krožka ki jo je spacal skupi en majstor ko je v tem dober :D

TICKO ::

odpravu sem probleme z internetom v windowsih in sicer sem vse formatiral zbirsal linux in win pa na novo dal okna gor zdle pa grem se linux!:D

TICKO ::

em hm evo ga uspesno instaliru linux vendar ne morem notr! ko sm instaliru sm nastimu resulucijo 1024*769 ampak je na zacetku vse v redu pokaze se mi okno za ime vpisem ime in potem za password vpisem pasvord in ne morem naprej! vrez me nazaj in se to skoz ponavlja! kaj naj naredim! kako naredit pred zagonom da nastimam resulucijo na 800*600! pa zakaj ne dela :~( ;((

roscha ::

To smo ti že enkrat napisal... Z ctrl+alt+F1 (no F1-F6) Pojdi v konzolo. Logiraj se kot root. poženi vi /etc/X11/XF86Config-4. Popravi konf. datoteko oz zbriši vnose 1024x768. (psst postaviš se na črko ki jo želiš pobrisat in stisneš x). Ko končašstisneš ESC :wq Zadeva je spremenjena. Ponovno probaš v X-e. No še nasvet če vi-ja ne maraš poizkusi pognat mc (midnight commander) za rdečo kapico ne vem ali ga inštalira po defaultu. Debian ga ne.

Aja pozabil. Predvidevam da imaš za login manager kdm. Se logiraš kot uporabnik ali kot root. V preimeru da login kot root uspe, kot uporabnik pa ne sumim da imaš nekaj zbrkano po ~/.cshrc, ~/.login, ~/.Xresources ipd. V glavnem neka peesdarija okrog pravic. Na Debianau (unstable) je par mesecev nazaj bil podoben problem...

Pa malo si loge prečitaj. VSE (no skor vse) se logira v /var/log.

Veliko uspeha!

TICKO ::

ej ne gre mi sploh not tam pri tistem okencu se ustavi! napisem ime in geslo ne gre not nazaj vrze! isto naredi kot root! sploh ne pridem noter! razumete?

roscha ::

Ja preberi si moj prejšnji post še 1x. POJDI V KONZOLO, ter pusti gui login pri miru. Potem sledi navodilom, ki sem jih že napisal. Mmm kaj ti še lahko povem? Popravi vnose v XF86Configu, ter UBIJ X-e. Kako? Ctrl+Alt+Backspace. Verjetno se bodo hoteli sami naložit še 1x Če se ne bodo imaš lažjo pot: reboot ali hard Linux-way : v /etc/init.d poženi ukaz ./kdm restart. (kar rebootaj, bo lažje :D ) Ok se zdaj lahko logiraš?
Še ne? Pripopaj tle gor recimo zadnjih 20 vrstic iz /var/log/XFree86 Čeprav močno dvomim da so Xi krivi. Prej bo kurčevi KDEjevski gui login oz. kdm

Aha še ideja numero 2, imaš v gui-login-u možnost shut down XFree? Oz Ubij X-e po zgornjem načinu, potem se LOGIRAJ v konzoli in poženi: startx Ta varianta pali?

Še zloben nasvet, ki ga NI treba upoštevat:
Zajebi redkrep, pa Debiana dej gor. Una tema od Gandalfa je že krepko dolga, pa imam občutek da nas je kar eno par Debianaovcev tle..

TICKO ::

hm kk pridem v konzolo pred zagonom!? zdj pa ne vem a sm mutav al ka!;((

TICKO ::

a mogoce alt+ctrl+f1 ???

prix ::

Elow!

Preber se 1x roscha post ne 1x 10-krat ker sprasujes kaj je bilo ze powdano.:D
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117130 (32804) RedDrake
»

[linux] problem z zvokom

Oddelek: Operacijski sistemi
282236 (1483) overlord_tm
»

[Linux] Tezave z zvocnim cipom

Oddelek: Operacijski sistemi
221758 (1474) MarkoSan
»

Prehod iz kernel-2.4.26 na 2.6.10 in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
181326 (1185) Shaman
»

problemi z zvocno v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
81452 (1395) BigWhale

Več podobnih tem