» »

Nujno potrebujem nov napajalnik

Nujno potrebujem nov napajalnik

Ashrack ::

In v mislih sm imel naslednjega

SUNNY TECH
CWT ISO-500
z oznako:
POWER SUPPLY ISO ISO-500 ATX 420W P4 CE/TUV/UL/CUL/VDE/FCC/LOWNOISE + ACTIVE PFC (56079)
Cena je pa 10200SIT v megahitu. A se mi ga splaca uzet?

Ps. Tu je priblizna porabo mojega PCja:
11,65A on 12V = 139,8W
12A on 5V = 60W
7A on 3,3V = 23,1W
TOTAL = 223W


__________________
CPU : ATHLON XP 2100+, 300W PSU
MOBO : ECS K7S5A
RAM : 512MB 2700 DDR
DEVICES : IBM IC35 40GB 7200RPM – Primary Master, TEAC CDRW 52X – Secondary Master
GPU : Hercules FDX 8500LE 64MB @270/270 using 9100bios
SOUND : Hercules FORTISSIMO II
OS : Win XP PRO SP1 / Win98
....

Ashrack ::

Kdorkol?
....

boštjan ::

ta napajač mam sam(če ma 2 venta) in isto plato.Malo sem tudi že navijal,tam do 147FSB sem navil in je delalo vse OK.Edino zarad ćesa mi je do zdaj zaštekal,je bil prah v napajču(v ventih).Če pa maš kaj več keša(16k) pa nabavi 420W čiftekov napajač v AGT.

sash ::

--------------------
Think different...
TOROiD Group

Ashrack ::

Zj vm vzel ISO400 model. In mam ene hude probleme z njim.
Moj namen za nakup močnejšega nnapajalnika je bil zaradi grafikulje R8500LE ki ima zelo veliko porabo na 3.3V(saj veste problem z vertikalnim črtam pri premajnih amperih na 3,3V railu). Ampak sedaj z močnejšim napajalnikom(400W) in tudi z veliko bolšo amperažo na 3,3V 12V in 5V se je problem še poslabšal. In tudi v MBM mi odmeri na 3,3V napetost samo 3,2V še slabše kot pri prejšnem napajalniku ki je bil pa 300W model.
Kupu sm ga pa dans pr Megahitu in zdaj me zanima ali je to nekakšna napaka v napajalniku da ga nesem nazaj v garancijo?
....

sash ::

ni vsak 400W napajalnik dejansko 400W napajalnik, sploh ne te poceni alternative, če boš malo pogledal po cenikih drugih trgovin, ki prodajajo med drugim tudi kvalitetne napajalnike tipa Antec, Enermax, ... boš videl da boš za 300W napajalnik odštel verjetno nekaj več denarja kot za megahitov 400W rekvizit, a za razliko ti bo (verjetno) z 300W Antecom zadeva delala veliko boljše kot z temi alternativnimi 400 in več vatnimi zadevami.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Ashrack ::

Ta dejansko je 400W saj sm sam preracunal kalkulacije!!!!

Zdj mi pa vi sam povejte ali je to napaka napajalnika da mi MotherBoard monitor in tudi bios na 3,3V zazna samo 3,2V da ga nesem nazaj v garancijo? Kar tudi povzročalo še večje preglavice R8500LE!

ps. pa četudi bi bila tvoja trditev pravilno mi potem razloži zakaj mi je pa na napajalniku slabšem v vseh pogledih in citiram "megahitovem rekvizitu" delalo boljše in tudi na 3,3V je MBM in BIOS zaznal 2,26V?
....

frenk ::

big dady: pust bios in mbm monitor, pa v roke vzem voltmeter

matevzm2 ::

Ce ti isti senzor kaze manj kot prej je verjetno res manj. Mogoce ne gre za napako ampak prej slabo kvaliteto napajalnikov.
Kot ze pred mano bi ti predlagal napajalnik kaksne bolj znane znamke, pa cetudi na njem pise malce manj. Pri tebi tako ali tako ni kaksen strasen problem moc, prej kvaliteta.
Jaz sem zraven ohisja dobil Chieftec 360W in nimam se problemov. Ce pogledam koliko stane samostojno se mi pa sploh zdi kar ugoden nakup. Meni zaenkrat lepo vozi NF-7S z Athlonom XP1700 (2G, 1.75V), Radeona 8500LE, dodatna IDE in SCSI kontrolerja, 3 ventilatorje, DVD, CD-RW in 7 diskov.

jest10 ::

Big Daddy:
Prerečunal?? To ti ne pove čisto nič o tem ali je napajalnik res sposoben dati iz sebe 400W in če ima dobro regulacijo napetosti.
To moraš napajalnik lepo obremeniti in meriti tok in napetost. To je edini način.
Grem staviti da v resnici ne iztisne iz sebe 300W pri kolikor toliko stabilnih napetostih:D :D

sash ::

@ Big Daddy

Ta dejansko je 400W saj sm sam preracunal kalkulacije!!!!


hehehe :P
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zoidberg ::

Na mojem chieftec-u 420W je 3.3 linija 3.39V.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Ashrack ::

Kje si ga kupil pa za kok kesa?
....

Tattoo- ::

Poglej si tukej:

Napajalnik

Zoidberg ::

V JAE za 12900+DDV
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Ashrack ::

ZOIDBERG
Kolk ima tvoj ChiefTEC amperaze na 3,3V 12V 5V?
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

nicjasno ::

Jaz sem kupu zaj enermaxa 400W, za 15k. Moram rect da ima zelo stabilne napetosti in pa majhna odstopanja, kljub mocni obremenitvi ki jo mora zaradi moje masine prenest. :D

boštjan ::

ki pa si ti enermaxa 400w dobo za 15K?

Zoidberg ::

+5 40A
+3.3 30A
+12 18A
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

nicjasno ::

V rolanu.

schurda ::

BTW, na MBM se lahko zaneseš, če imaš Abit ploščo. Sem preveril napetosti. Razlikjejo se na manj kot stotinko volta.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

boštjan ::

nicjasno,daš link od tega enermaxa na rolanovi strani,kr jaz ga ne najdem:(

sash ::

pri rolanu masričesa neboš našel na njihovi strani, tiskto kar boš pa našel pa skoraj zagotovo nima :\ - mam z njim precej izkušenj, tako da ti povem da najbolje da se oglasiš v trgovini pa vidiš kak je na stvari, ker tud telefonski pogovori so bolj tak saj ti tip tdi da ima zadevo, pa prideš v trgovino čez 5 minut pa ti reče da tega nikol ni mel :\
--------------------
Think different...
TOROiD Group

boštjan ::

pol pa bo treba res it osebno vprašat

nicjasno ::

Jaz sem cakal 1 tedn na njega. Ker so ga morali narocit. Hvala bogu poznam fante tam.

boštjan ::

če jih ti poznaš,pol se lahko obrišem pod nosom da ga tudi jaz dobim za 15k

Ashrack ::

BOŠTJAN
A bi mi loh puvedu kakšne voltaže ti odčita bios na 3.3V , 5V in 12V
Pa kateri napajalnik in plata,procesor,grafika

HVALA
....

boštjan ::

zdaj trenutno sem na starem systemu(glej podpis),ker na novega ne morem XP naložit.
Za sunny tec PSU pa pravi:
3,3=3,22 kaže
5=4,89kaže
12=12,10kaže
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Ashrack ::

Če se prav spomnim ali nisi imel včasih R8500? No če si ga mel a mi loh puveš katerega pa alit ti je vse delalo kot je treba? Pa še kateri bios imaš na Elitki?

HVALA

ps. Glede tvoje trenutne napake pa nimam nobenega bolsega predloga kot so ti jih že povedal na topicu. Sory :(
....

boštjan ::

ne 8500 nisem nikdar mel,imel sem 7000 DDR,sem pa jo skoraj kupo.na elitki pa mam bios iz 11/29/02 od cheepota,mislim da je to zadnji bios za k7s5a v3.1, pol so ven prihajali biosi za k7s5a pro.

Boky ::

Big Daddy a si preprican da je z graficno vse ok?

Ashrack ::

BOKY
100%
Sm jo probal na drugi masina in je super delala tudi na 310/270! Zdj sm prisel do zakljucka d more bit neki splato narobe!

BOŠTJAN
Obstaja že novejši BIOS! Ne vem točno kaj popravi! Pejt na www.OCWORKBENCH.COM!
ps. Zkva je moj prejšn topic rdeče barve?
....

TribesMan ::

R8500 ima lahko problem z napajalnikom, saj se vsa grafična napaja iz 3.3V linije, kar močno obremeni to linijo in zato rade napetosti nihajo... posledic mi najbrž ni treba razlagat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

bigdady,en tvoj post je izbrisan,ker je identičen drugemu,le da si pri drugem še nekaj malega dodal.
meni pri tem biosu vse štima,tak da ne mislim se več zafrkavat

Dr_M ::

tega noben ne ve da vecina maticnih kaze namest 3.3V iz napajalnika vio core napetost??
pr men lohk kaze od 3.4V do 3.75V, odvisno kok nastavim.
eni pa res verjamete usakmu napisu....:\ :\ :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ashrack ::

A loh ti to mal bl razložiš, pa če je mogoče še kakšn uraden člank ki bi potrdil tvojo tećnjo.
....

Dr_M ::

mel poglej po slo-techu. velik se je ze govoril o tem.
ce pa ne verjames, pa ni moj problem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Dr_M: ti bi moral rečt da nekatere plate merijo Vio namesto 3.3V linije... ne pa da večina, kar sploh ni res... No ubistvu pri 90% platah je 3.3V linija kar Vio... tak da je to bl šiš miš.

Recimo pri Abit NF7 piše v BIOSu Vio voltage, ubistvu je pa 3.3V linija, saj se spreminja, če spreminjaš izhodno napetsot napajalnika.

LP

TribbesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

no to je res, ker majo nf2 pod 2V vio.
via in sis chipseti majo pa 3.3V+. tko da je to to :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TAGAN napajalniki

Oddelek: Strojna oprema
291891 (1360) cbelica
»

nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
302183 (1712) Boki_
»

Chiftek 420W spreminjanje voltaže (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
806726 (5338) BigSexy
»

Ali je ta napajalnik zakej???? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523606 (2844) pele-on
»

kateri napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
121790 (1613) Fury

Več podobnih tem