» »

Vprasanje o cudnem obnasanju racunalnika med navijanjem.

Vprasanje o cudnem obnasanju racunalnika med navijanjem.

Death Knight ::

Imam naslednjo tezavo. Imam procesor Pentium 4 2400/533, ki sem ga uspel naviti na 2844mhz pri napetosti 1,650V (tudi pri 1,625V je stabilen, ampak to zdaj ni vazno:)) ). Problem nastane, ko ga probam naviti se cisto malo; na 2863mhz. Ko ga pri tej hitrosti testiram z PCmarkom in z 3Dmarkom mi testi potekajo brez vsakih problemov. Ko pa zazenem kaksno igro (Npr. NBA 2004) mi po kaksnih 10ih minutah (tudi prej) igra zamrzne ali pa ob zamrznitvi pokaze se napako, ki jo lahko samo skenslam in grem normalno v winse. Vcasih me vrze iz igre v windowse tako kot, da se nebi zgodilo nic. Enostavno pristanem na namizju med igranjem. Kaj bi lahko bil problem? Visal sem ze voltazo in probaval vse mogoce ampak nevem kaj bi bil problem. Razlika med FSBjem prej in potem je smesna, razlika v hitrosti pa samo 19mhz in so ze problemi. Zakaj?

Najlepsa hvala vsem.

Death Knight ::

Nihce nic ne ve?

Death Knight ::

Bom se enkrat lepo prosil. Ima kdo kaksno idejo?

tiborrr ::

Hja, zdaj tako:
- Ali ti pomnilnik ne zmore visje hitrosti
- Ali dobi pomnilnik premalo voltaze
. Ali pa dajes procesorju premalo stroma.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Death Knight ::

Premalo voltaze procesor nima. Lahko je kriv edino RAM? Kako to mislis da ne zmore visje hitrosti?

TribesMan ::

3DMark in PCMark nista glih programa, ki bi ti povedala kaj veliko o stabilnosti sistema. Mogoče če bij ju pustil laufati na dolgi rok več ur skupaj... Veliko boljši za te namene je Prime 95, ali pa Folding @ Home.... To so vsi programi ki se jih poganja na dolgi rok (recimo 24h stabilnega delovanja Primea 95 kaže na verjetno stabilen sistem). Malo poguglaj in zdownloadaj gre za programe v velikosti 1MB... Vendar svoje delo opravljajo odlično. To so bolj od CPUja odvisi programi.

Če pa hočeš testirat RAM, ti pa svetujem program "memtest86"... deluje v dosu in ti zna točno povedati kir del tvojega spomina ma probleme... priporočljivo!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Death Knight ::

Bom probal. Ker mi ni logicno zakaj bi me zadeva zajebavala. Res sumim RAM.

some1 ::

Do koliko pa se lahko da najvec voltaze pri ramu?
Imam pa plato ausu a7n8x-x.
Ftp://nekdo.no-ip.org

http://freeweb.siol.net/jjuha/slofs


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9120822 (15366) m0LN4r
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323657 (18347) Jst
»

what tha f... is burn in (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
23110429 (6920) KrCbelca
»

Ram za AMD Venice

Oddelek: Kaj kupiti
191236 (1030) Jaffa
»

Problemi pri navijanu

Oddelek: Navijanje
341860 (1479) Mr.B

Več podobnih tem