» »

Problemi pri navijanu

Problemi pri navijanu

Dreamer__ ::

Lep pozdrav!

Mam en problem:

Mam naslednjo konfiguracijo in sicer:

Amd athlon xp 2500+ mobile
Abit nf7-s
Radeon 9800 pro
2 x 256mb 400 GEIL
Wd 120gb 7200rpm 8mb
q-tec 550w
Kuler je vantecov
mam še priklopljeno neonko in 120mm ventilator ki je prikloplen na plato!

Problem pa je...dvignem fsb na 200 za začetek množilnik pa dam na 10 in po približno petih minutah se računalnik vgasne (prime95) in začne se oglašat sirena...ko sem dvigno fsb na 210 se računalnik sploh ni hotel zagnat oz. vklopit.

Kaj bi lahko bilo narobe? je možno da je napajalnik tok slab da ne proizvede dovolj energije? ali bi lahko kak 120 mm ventilator vplival....v glavnem nevem kaj naj naredit:(

že vnaprej hvala za odgovore!!


Lp

Jackal ::

Lahko je več dejavnikov za (ne)navijanje.

Lahko imaš premalo hlajen "severni most" na matični plošči. Možno je tudi, da bi mu moral malo povišat napetost. Razlike med enakimi ploščami so namreč kar velike.
Druga možnost je, da te kaj RAM bremza. Poskusi samo z eno palčko rama, da bo samo single channel.
Napajalnik bi moral zadostovati, razen če ni kak tisti s preveč pravljičnimi watti.
Sicer ne poznam toliko te matične plošče, samo baje ima nekakšne probleme z množilnikom 10.
Poskusi kak nižji množilnik in navij FSB do kolikor pač gre. Tako najlažje najdeš mejo RAM-a in matične plošče. Ta procesor bi se moral pa po pravem kar lepo navijat.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

DarwiN ::

Glede na to da se računalnik nenadno vgasne sta po mojem lahko samo 2 stvari, preslab napajalnik (tile watti pri manj znanih firmah znajo bit tako kot watti pri slabih zvočnikih:200W za 2500 SIT 8-O ) , ali pa bolj verjetno da je tvoj napajalnik dovolj kvaliteten ,se ti pa procesor pregreva.V biosu se da nastavit pri kateri temeraturi se naj avtomatsko vgasne mašina,podane vrednosti se od verzije biosa razlikujejo, a daj nastavit na 90 stopinj....Možno je tut da ramom timingi ne pašejo ,vendar v tem primeru se pomojem nebi vgasnilo ampak bi resitiralo.
Northbridge bi moral brez problema nest 200FSB,res pa je da se nikol ne ve.Prav tako bios in faktor 10 ...Tukaj nastane problem ko hočeš it dalje kot 225.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Rekec ::

Po mojem ne gre večat FSB ker imaš nastavljen FSB/DRAM ratio na 1:1, kar pomeni, da ko povečaš FSB se ramom poveča frekvenca za isto cifro, zato ker pa rami ne zmorejo višje frekvence zašteka pc ali pa se resetira.
TO RAZMERJE MORAŠ SPREMENIT, ČE NE NE BO ŠLO DLJE NAVIJAT!!!!!!!!

mare87 ::

Rekec: jao. Rami so deklarirani na 400 oz. 200 mhz, zato morjo it na tolko in tudi računalnik ne freezne ali kake bsode ne meče ven, ampak se izklopi comp in v začne piskat nadležna sirena, tudi pri 185 ipd. Procesor sem jaz že testiral in gre do 2400 pri 1.75v. Nastavlja sma vse meje za temperature na najvišjo možno mejo. Glede množilnika 10. Pol sploh nebi bootalo, zaradi tega, pa še to se dogaja komaj nad 220 mhz. Pomojem je napjalnik saj ma ma 12v komaj 20 amperov, kar majo 550w eni čez 25a.

delfinus ::

Meni je racunalnik izklopilo s sireno, ko sem imel v masini se sibkejsi napajalnik Chieftec 360W in sem navijal. Z instalacijo Anteca TruePowerja 480W tega vec ni. Lp, D.

The B ::

Poglej v navodila al pa na net kaj pomen tisto piskanje. Ker različna piskanja različne stvari pomenjo. Sam po tvojem opisu bi reku da je to una zavijajoča sirena. To piše da je problem z procesorjem. A obstaja možnost da je hladilnik slabo gor dan?
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

OwcA ::

Pri čemerkoli z EV6 ne uporabljati asinhronega načina delovanja!


Pri čemerkoli z EV6 ne uporabljati asinhronega načina delovanja!


Pri čemerkoli z EV6 ne uporabljati asinhronega načina delovanja!

Otroška radovednost - gonilo napredka.

mare87 ::

Točno tako Owca, torej ne furat druga kot 1/1 ram/fsb.

mare87 ::

The B procesor doseže v loadu tam nekje 53c in ne gre višje, tako da tu ni problem.

DarwiN ::

Tole uganko bo zanimivo rešit, res me zanima kaj je narobe, ker tut napajlnik verjetno ni kriv,ker pol bi se mašina čist vgasnila in nebi nič piskalo, take so vsaj moje izkušnje.Ne vem, probajta za test mosfete hladit z enim ventom,pa timinge relaxirat,voltažo ramov spremenit, FSB in AGP spread spectrum oboje na OFF. Imam sam dual ram noname PC3200 in dela maximalno na 195 !!!! (BTW: moj podpis na žalost ne drži več, sem uničil one tahude rame ).Probajta tut za hec samo z eno palčko rama kot je že nekdo omenil, ali pa menjat slot v katerem so rami.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

delfinus ::

Shutdown in zavijajoca sirena na Abit NF7-S pomeni tudi neustrezne napetosti oz. nihanje napetosti. Meni se je to dogajalo, ko sem navil, na bivsem napajalniku Chieftec 360W. lp, D.

Dreamer__ ::

darwiN: mosfete itaq hladim z 120mm ventilatorom..hm menjo bom napajalnik pa bo kar bo, vzel pa bom antec truepower 430w....če pa to nebo pomagalo pol pa res nevem kaj naj nareim..edin da kišto vržem skoz okno vun na dež..heh:> joke

jest10 ::

Malo zvišaj napetost na procesorju

mare87 ::

Jest10 je probal 1.7v pa ne pomaga, se še vedno ugasne.

DarwiN ::

Mare87 testirajta tvoj napajalnik pri njemu, da nebo morda po nepotrebnem novega qpil !
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mare87 ::

Ni tak easy, ker nisem jaz blizu njega doma, sem samo njegov sošolec ;).

Dreamer__ ::

hm...lahk pa jaz maretu pelam kišto..pa on proba doma...mu dam kišto za experimentiranje za par dni..sam napajalnike menjavat huh...kr nekaj dela:> sam se mi še najbolše tak zdi..pa še lahk kaj nastaviš da bo kišta letela ko "marija" heh..kaj praviš mare??:>

mare87 ::

Jah ok, probaj še jutri napajalnik če nebo delalo pa pripelaj. (dalje se tak boma zmenla)

mare87 ::

Ni bil kriv napajalnik. No ja bil je delno kriv saj mu radeon 9800 ni vredu delo. Na začetku so se kr črte ene pojavle čez cel zaslon, zdaj dela ok. Zjutraj je kupo Anteca 430W in sma Qteca ven vrgla. Pred tem sem še dol vzel hladilnik in ugotovil, da jedro pocesorja (glede na nanos paste) gleda čez bakreni vložek.






Probal sem navit na 166x 11 in 1.7v in komp se je ugasnil takoj v biosu. Meja za izklop in opozorilo je bila 70c. Opazoval sem temperature in bilo je 46c ko se je komp vgasnil. Sem pa opazil, da so temperature hitro naraščale. Ostal nama je na sumu cooler (vantec aluminij z bakrenim vložkom, 4600 rpm), zato sma probala mojega Silent Boosta. Ko sem dol jemal cooler sem ugotovil, da spet gleda čez rob vložka pasta, in tudi drugače se ne da coolerja gor dat, tako da vantec je malo zasral pri tem hladilniku. Nastavla sma na 200x 12 in 1.75v in stvar je brez problema prestala prime. No pol se je odločo, da bo šel po silent boosta v bof in zdaj mu komp dela a ok :). Temperature so 53c pri 2400 in 1.75v prime full load, prej pa je imel 53c pri 1.575v in 1833 mhz. V biosu je kazalo 12v linijo 11.91 pri 1.575v, kasneje pod full loadom in 2400, 1.75v pa je še vedno 11.91v kar je super, saj ni nič nihanja. Edino nižje so začetne voltaže od mojega Chiefteca 420w, s tem da pri meni bolj nihajo. Če maš kaj za dodat borut you are free to do it:).

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Dreamer__ ::

hm mare87....fse si poveo tak ko treba...niam nix za dodat...:> jah mašinca zaj dela ql:>

royal ::

Jaz tudi ne spravim svojega bartona 2500+ na vec kot 2300mhz..
Mam: epox8rda+ ,ram twinmos 512x1 , napajalnik lc power550,hlajenje vodno,ventilator na mosfete..

Visal ze vse napetosti ,spreminjal rame (timingi) na vse nacine
sam vec ko 209-210 fsb ne dobis,mnozilnik na 11 napetost procesorja sem v biosu mel pa ze tudi zelo visoko..sam ene prave stabilnosti pa ni.
Napetost +12 linije je 12.16 pri 2300mhz.Sumim mal ram twinmos 512.
Napram ostalim ko imajo podobne komponente pa procesor pa jim gre do 2500 in vec stabilno....hvala

mare87 ::

Probaj 200 x 12 ali 12.5, da se znebiš misli da ram ne gre več.

royal ::

Ja,ne gre ratio vec kot 11--lahko das 12 ali 12.5 sam ni razlike vedno pise
(200x11)..hvala

mare87 ::

Jah pol maš zaklenjen proc.

royal ::

Ja,to ze,sam kako bi lahko ugotovil ce je ram 512 twinmos dovolj zmogljiv.Sej ce ne gre spreminjat ratio vec kot 11,pac spremenis
fsb sam men ne dela stabilno ce dam fsb nad 205x11..

mare87 ::

Za 8rda+ je tu nkje max, če bi rad šal višje kupi DFI Infinity ali Abit NF7 2.0.

OwcA ::

No, no, no, nikar tako ozko. Nekaterim je 8RDA veselo delal tudi čez 240 MHz.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mare87 ::

Mišljeno je bilo brez voltmodov Owca ;).

mare87 ::

In pa stara revizija plate.

OwcA ::

Brez voltmodov je res malo bolj packarija, ampak tam do recimo 220 MHz, bi vseeno moglo iti, še raje stare revizije kot nove, ker imajo te kopico težav s kompatibilnostjo z RAM-om.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Mr.B ::

A ne gre z Amd athlon xp 2500+ mobile, ki ima odklenjen množilnik, z voltažo navadnega xp 2500, brez kakršnih koli probemov nad 3000+, pa ti ni potrebno nič fsb dvigovati?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OwcA ::

Če ima plošča 5 biten FID ali procesor privzeto množilnik večji od 12,5 tako ali tako nikoli ni treba dvigovati FSB-ja, se pa splača, ker s tem pohitiš še pomnilniški podsistem in sistemsko vodilo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

royal ::

Mare87:
Kaj mislis s tem,da je plata epox 8rda+ ze preslaba glede ponujane
napetosti procesorju in itd..
Ta moja epox 8rda+ ima v biosu nasljednje napetosti:

CPU (v) gre do 2.200
AGP(v)gre do 1.8
ram(v)gre do 2.9
vdd(v)gre do 2.0..koliko gre pa pri platah abit..lp:\

Mr.B ::

Govorimo o "Amd athlon xp 2500+ 8-O mobile8-O " , tu kaj voltaže nebi dvigoval. Sklepam da ima prenizek množilnik, ki ga ne more dvigniti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barton 2500+@200x10.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
574044 (3087) EvilK|NG
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61132128 (15733) K0K0
»

navijanje bartona 2500+

Oddelek: Navijanje
412023 (1231) george141
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814304 (3330) s5cougar
»

Napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
13916 (783) Trdi

Več podobnih tem