» »

what tha f... is burn in

what tha f... is burn in

«
1
2 3
...
5

overheat ::

en mi je svetoval naj nardim "burn in" z mojim procesorjem.Kaj to pomeni in kaj bi s tem pridobu
hello :)

SrBo ::

Burn in že sama beseda ti pomeni veliko! To ti je pospešen postopek razlaufanja procesorja da ˝izgubi tovarniški vonj ˝:D in začne delovat optimalno! Drugače ti neznam razložit !
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

Spajky ::

Da proc izgubi "tovarniški vonj" jest uporabljam še eno tehniko... :D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Highlag ::

Vzameš en brener pa ga mal zakuriš.
Bencin tudi drugače pomaga. Par kapljc in vžigalnik delata čudeže.
:\



Prvič slišim, da bi moral procesor "prekurit", da bo delal normalno.

To sem še slišal za interkonekt kable pri hifi-ju. Tam audifilom prodajo čudežne škatlice, kamor kable priključiš. Kaj točno škatlica dela ne vem, ker še nobene nisem imel v rokah, menda pa skozi žice spusti tok višji kot tisti ki teče skozi njih pod normalnimi pogoji, ter jih na ta način uteče. Podobno velja za ostale komponente, ki morajo biti prižgane nekaj časa pred poslušanjem, da se stabilizirajo.
Never trust a computer you can't throw out a window

gofra ::

Še enkrat: burn in je dolgotrajno obremenjevanje procesorja (ali rama) z nekoliko nižjo napetostjo (za primer: če je stvar stabilna pri 1.7V, pri 1.675 pa ti recimo pogrne Prime95 potem burn in izvajaš z napetostjo 1.675 V) s čimer čip/procesor "natreniraš/navadiš/naučiš", da privzame to napetost za optimalno. Drugače rečeno: po burn in-u bo procesorl prenesel mučenje s Primeom pri napetosti s katero mu prej ni zneslo.

Burn in programov imaš malo malo morje - pravzaprav je vsak program, ki procesor molze 100% in se ne ozira na morebitne računske napake (Prime recimo se ob prvem errorju ustavi, enako Super Pi) pač pa s tem nadaljuje. Lep primer "noterpeke" rama je recimo z orodjem Memtest.

S tem sicer dolgotrajnim procesom lahko dosežeš, da ti bo sistem deloval z nižjo voltažo pri enakih hitrostih ali pa ti omogočil, da boš z nespremenjeno voltažo dosegel višje hitrosti kot si jih prej. Previsoka napetost je namreč sovražnik numero uno, kar se čipovja tiče...


lp

igor0203 ::

kaj pa če pol računalnik zamrzne?

gofra ::

s tem sicer dolgotrajnim postopkom


;) , ponovi vajo. Če je tvoj sistem stabilen pri neki A napetosti in B hitrosti, potem ti skorajda zagotovo ne bo zmrznil pri tej isti B hitrosti in A-0.025 V oz. vsaj ne zaradi tega. Stabilnost testiraj s Primeom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gofra ()

SrBo ::

Hja pač odviješ ali pa povečaš voltažo ! Ponavadi zamrzne če ima premalo voltažo ali pa to pomeni max kar zmore tvoj proc !!! :D
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

Dodgeviper ::

Zmrzne ti lahko iz mnogo razlogov!
In ne samo zaradi tega ker bi to bil maximum proca.
Našteval sedaj nebom, dokler nebo nekdo rabil
Lp

igor0203 ::

ma mene itak pomoje mem controller jebe, ker rama ne morem met na 250MHZ 2-2-2-5, čeprav Memtest z lahkoto opravi... :\

Caligula ::

Jz sm zdej malo zmeden. Na googlu sem prebral, da je burn in treba izvajat pri cimvecji voltazi in cimmanjsi temperaturi.
Se pravi, da naj voltaza nebi bila nizka.

Kaj je zdaj res burn in oz kaj je res koristno za vecje overclocke kasneje?

Da ne omenjam takih clankov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

gofra ::

Na OCforums.com sem si prebral članek kjer Sentinel omenja tehniko, ki jo zagovarjam. Ljudstvo poroča o izjemnih uspehih - sam pa priznam, se še nisem uspel lotiti tega (iščem najbolj odgovarjajoč OC)...

Vesoljc ::

cpu je se vedno mehanicna zadeva in tko kot avto rab neki cajta da se ulafa. metoda zna bit sicer rahlo drugacna ampak princip je pa isti...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Caligula ::

Jah moram rect, da se mi zdi, da tole z minimalno voltazo ima nek efekt. Vsaj meni po 2 dneh cedalje bolj stabilno pri cedalje nizji voltazi vse deluje. Bo treba se malo tole izvajat pa videt.

pinx ::

je CPU Burn-in v1.01 vredu program za burnanje?
kak dolgo bi se cpu naj burnal?
jaz sem nastavo naj izvaja burn-in pol ure... prej je za 200*11 zahteval 1,675V, zdaj deluje z 1,625V. za 210*11 je zahteval 1,8V. bi šlo spravit z burn-in da bi delal na 1,75V ali še manj?

mzidy ::

Sam neki bi še js vprašu:D Če hočeš, da bi ti proc. delal na 255*9 na 1.632V, če hočem, da bo delal na manj, na kateri voltaži naj delam burn-in???
Hvala

gofra ::

Burn in naj bi se izvajal vsaj nekje 8 ur dnevno, rajši pa več - v pol ure ne boš dosegel ničesar. Če pa že, je to po mojem zgolj slučajnost.

Kolikor je meni znano naj bi se postopek izvajalo z napetostjo, ki je za korak (kolikor je pač v BIOSU možno) nižja od prve stabilne. Se pravi, če je sistem nestabilen z napetostjo 1.6V, z 1.625 stabilen štiri ure (Prime), z 1.65 pa popolnoma stabilen (Prime, vsaj 12 ur!) potem se BURN IN izvaja z 1.625...

pinx ::

Recimo da izvaja burn-in celi dan, koliko dni potem mora tak laufat?
keri test v prime95 pa sploh moram zagnat? pa kaj to moram delat na vsakih npr. 50MHz, al ga lahko že kr zdaj dam na 210*11 oz. 200*11,5 pa ga burnam na 1,775V, ker je na 1,8V stabilen? za kolko pa sploh lahko največ znižaš voltažo z burnanjem? če bo pri meni na 200*11 popolnoma stabilen na 1,65V, ga lahko potem še na 1,625V al pa še manj?
najmi nekdo lepo prosim raloži celi posopek burnanja, če pa se mu ne da, pa naj vsaj link prilepi... :P :D
pa keri je najbolši program za burnanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pinx ()

gofra ::

pinx, pogooglaj, tega je ogromno

KLIK za prenos BURN IN progy-a

Pa še linki, do opisov postopka:

SPOMIN
CPU 1
CPU 2
.
.
.
.

Lp

jest10 ::

Meni to recimo nič ne pomaga. Že več kot mesec matram Durona na 2124MHz in 1.75V s F@H pa nikakor ne dela stabilno na 2136MHz. Po kakšni uri F@H vrže napako, Prime pa po 5 ali več urah. Ram 100% ni kriv.

gofra ::

Poskusi na tej isti napetosti zagnati CPU BURN čez noč in potem požen F@H...

Je pa res, da so določeni procesorji precej trmoglavi, kar se tega tiče

jest10 ::

Nekako se mi zdi da ne bo pomagalo. Pa tudi po mesecu F@H bi se mogel videti kaki rezultat.
Je pa procesor že na meji smiselnega navijanja. Za stabilnih 2136MHz rabi že 1.775V za 2148MHz pa 1.825V

Primoz78 ::

Jaz burnam tretji dan (po 4-6 ur) mojega A64 na 1,44V pri 9X300...pa tudi noce delovat stabilno pri tej voltazi...po 3h urah mi vrze error v Prime95...pri 1,456V pa je stabilno delal vec kot 7ur....bom burnal dalje pa bom vidu ce kaj dosezem...:\ Sam zanimivo...z CPU BURN-IN mi temperatura pride do 44 stopinj max...pri Prime95 max FPU stress pa do 48 stopinj...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

Spajky ::

Nič ne kuri bolj kot TO ! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kopriwa ::

link ne pali
edit:že dela :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

Primoz78 ::

Burnam ze ene 24 ur (veckrat po 4-10 ur) pa se vedno nic od tega...zgleda, da ne bo nic...pri voltazi v podpisu rock stable (prime 10 ur) na 300x9 ko dam 305 in vec FSB-ja pa mi ze ob pogonu sandre zadeva resetira...voltazo morm dvignit iz 1,456V na 1,5V ce hocem da dela stabilno...hud preskok za "usranih" 90mhz...:\ Burnam dalje kar z Prime95, ker mi najbolj segreva procesor...

Lp Primoz

p.s. Danes pa zacnem burnat se ram...dobim Geil ONE BH-5 >:D
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

gofra ::

Če si doživel "hud preskok" pomeni, da si zadel steno. Tvoj OC se bo tukaj počasi nehal.

Vau, Geil One (slin slin) :)

Primoz78 ::

Tudi z 2,7Ghz iz 1,8Ghz se mi zdi dober "skok" in sem kar zadovoljen :D ...glede nato, da velik folka fura 3000+ ali 3200+ pri 1,6V se mi zdi kar fajn, da siba stabilno pri 1,456V...zato mislim, da ima se kaj potenciala, seveda pri visji voltazi! Porocam zvecer kako se obnesejo Geili >:D Sam so pa full tezki z temi HS-ji...prej sem mel Corsair XMS pa so bili za pol lazji...8-O

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

gofra ::

Hmmm, morda imajo bakrene heatspreder-je? 0:)

lp

Dr_M ::

cpu je se vedno mehanicna zadeva in tko kot avto rab neki cajta da se ulafa.

ja, vsi lezaji, puse, elektromotorji in vsi premikajoce se deli, se morjo res dobr utect. :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spajky ::

@ Dr_M : Vesoljc-čeva izjava niti ni tako iz trte zvita; materiali iz katerih je proc se mehanično spreminjajo s časom, temperaturo in tokovi/napetostmi/frekvencami in mu "ulaufavanje", če je počasno in postopno koristi. če probaš forsirat preveč in prehitro, lahko zajebeš stvar in imaš čez čas slabše rezultate kot bi lahko. Tudi mrzel avto in nov pred prvim servisom ni zdravo forsirat za dolgročno brezhibnost. Mikro vibracije v procu in piezo efekti (mikronski liveli!) med deli proca se pa tudi dogajajo, samo jih ni opazit v našem velikostnem vidno/slušnem svetu in je to tudi praktično težko izmerit absolutno ... zraven pa zadeve pri ulaufavanju doda še elektromigracija med elementi ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dr_M ::

Spajky: ti lohk te buce komu drugmu prodajas, ne men :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OwcA ::

In kaj je tako iz trte izvitega? Trdiš, da teh pojavov ni, ali da ne uplivajo?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Dr_M ::

trdim, da ne uplivajo.

dokler kdo ne dokaze drugace.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matek ::

A cel kup folka, ki je po burn-inu dejansko bolj navil svoje procesorje oz. so ti bolj stabilno delovali, ni dovolj velik dokaz?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

WhiteWolf ::

Burn IN resnično deluje. Vsaj pri meni na Venicu.

Čez noč (včerja) sem s programom Burn In burnal 12 ur, sedaj mi prime dela stabilno na 2600Mhz na 1.51V, prej na 1.57. Prima testiram trenutno ze 8 ur.

Danes bom spet malo sputil voltažo in spet burnal.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

MadManMato: ja tut jest sm po pol leta ugotovu, da se moj takratni duron 700, lohk navije iz 900mhz cez 1000mhz...

ampak to je lahko zgolj posledica vec dnevnega/tedenskega/mesecnega delovanja, ne pa nekega "zganja"... to je se vedno vse v teoriji.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

WhiteWolf ::

Ne bo drzalo! Vsaj pri men ne.

Prav tako se da rame fino overburnat!
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

OwcA ::

In kaj naredi to več mesečno delovanje, da pride do takšnega razkoraka v navijalskih sposobnostih?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Matek ::

Dr_M, ja sej zdej si ti v bistvu sam povedal, da burn-in deluje. Tvojo nekajmesečno običajno uporabo, ko je računalnik večino časa idle in je 100% obremenjen le tu in tam, lahko enačiš s kakšnim dnevom burnanja, ko ga pač totalno obremeniš za daljši čas. Učinek je enak, le da ga dosežeš v krajšem času.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tilen ::

Pa ste se mene prepricali, se grem malo zafrkavat :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

sm reku, da LAHKO pride do tega, ampak ni pa nujno.
to je se pr men zgodilo samo pr enmu procesorju, od skupno 6 ki sm jih mel.

za ram pa sploh ne verjamem, da to dela.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matek ::

Aja, ne, se strinjam, nujno pa vsekakor ni. Kakšen doseže več z burn-inom, kakšnemu pa sploh ne koristi. To ni garantirana in izmerjena metoda, je le ena od možnosti, ki jo lahko preizkusiš za doseganje boljšega OCja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

pinx ::

@ Dr_M
za ram pa sploh ne verjamem, da to dela.

vprašaj medeno, če se da ram burnat :D

Primoz78 ::

Burnal Geil-e celo noc...pa zadeva ne dela stabilno niti pri 230 2-2-2-5 pri 3,4V...:O privzeto naj bi pa imeli 250 pri istih latencah....CAS 2,5 pa pri 225FSB...kjer tudi ni nic. Sem pustu se mal burnat bomo vidli kaj bo ko pridem iz sluzbe...Meni v glavnem se ni poznalo niti pri Burnanju procesorja niti pri ramih zaenkrat...je pa res, da sem veliko bral in folku pomaga burnanje...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Matek ::

Jap, nič ni zagarantiranega tu, enim pomaga, drugim ne.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Primoz78 ::

...pozabil povedat, da so to GEIL ONE W rami...ki bi morali it na 250 2-2-2-5 za hec...:\ MadmanMato ma prav...ni zagarantirano, da bo pomagalo!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

gofra ::

Konkreten primer posledic burn-in-a CPUja:

Moj AXP-M 2500+ je stabilen pri 2500 MHz in 1.725 V. Kolega pa z enakim steppingom potrebuje za to isto hitrost 1.825 V. Kot cukrček naj dodam, da sem CPU BURN do sedaj zagnal le dvakrat (s čimer ciljam na to, da je redna/dnevna uporaba procesorja z nekoliko "prenizko" napetostjo pravzaprav že "burnanje")

lp

Primoz78 ::

Mislim, da procesorji ceprav isti stepping in teden imajo razlicne karakteristike...burn-in lahko pomaga lahko tudi ne!...sem ze napisal, da sem burnal ene par krat po 4-10 ur in se vedno deluje moj proc na 2700mhz stabilno le pri 1,456V (in vec)...burnal sem pri 1,42 in pa 1,44V...a se vedno ni stabilno pri tej voltazi...sem pustu burnat rame danes, bomo vidli ce bo kaj boljse ko pridem iz sluzbe...:\ Hope so, drugace bodo romali nazaj v stacuno...ker glede nato da so "hand-picked" bi morali bit odlicni...mogoce pa je imel tisti ki jih je izbiral slabo "rokco" in je izbral slabe...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

gofra ::

Hand picked ja..pobrskaj malo po mojih postih kaj imam jaz o tem za povedat (pod heatsprederjema RAMov sta se skrivali popolnoma drugačni vezji, čipi pa so bili narejeni v razmiku pol leta)...
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TEST RAMA to na bi bil članek ampak......

Oddelek: Navijanje
183335 (2506) Primoz78
»

AMD 64 z Venice jedrom (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
72934707 (17070) Jaffa
»

burn in?

Oddelek: Navijanje
281849 (1339) debil
»

Mushkin Redline (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16510149 (6469) WhiteWolf
»

OCZ VX 3200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1468126 (5080) PrimozR

Več podobnih tem