» »

AMD Sempron 3100+

AMD Sempron 3100+

1
2
»

Oblivion ::

@AtaStrumf: Mi je vsec tvoj nacin razmisljanja. Ko bi ga le imel vsaj pol toliko kot ti :)). Sam glede na to, da pridejo vn S939 v 90nm a se ti res se vedno splaca potem vzet s754? A nebi bil bolj logicen preskok kar na s939?

xenon74 ::

To stalno čakanje naslednje 3 mesece, da cene padejo in pridejo novi modeli je res iz trte zvito. Jaz sem A64 3000+ kupil lani v decembru (12/03) Takrat je proc stal 60k in plata 38k. Torej je v 9. mesecih cena padla za 8.5k+9k, kar v tej dobi ni nevem kakšen denar (17% manj). Že takrat je folk pametoval kako brezveze je kupit socket 754 proc češ: "jaz bom počakal do maja da pride socket 939!" Zdaj nekateri - verjetno isti - čakajo na 90nm drugo revizijo in potem DDR2 (drugo revizijo).:D Nikoli ni konca temu čakanju! Cene pa ne padajo kar za polovico.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

AtaStrumf ::

Uuuuu Zlate je pa veliko našparal :D. To glede čakanja je velikokrat kar res, ampak vseeno obstajajo boljši in slabši časi za nakup. Trenutno niti ni tako slab čas, ampak zna se zgoditi, da bo čez 2-3 mesece VELIKO boljši in če ravno ne trpiš tako hudo se splača počakat.

Glede S939 je pa tako, da bojo sicer novi proci sicer res bistveno cenejši od trenutno dostopnih S939-tk, a še vedno občutno dražji od S754 A64 2800+, temu pa je potrebno potem prišteti še razliko v ceni platke in hitro prideš do neproporcionalne razlike v ceni in hitrosti sistema, ki ga za tak denar dobiš.

Moj cilj je plačat čim manj in pol navit čim bolj. Ne rabim Dual Channel, ker kot so že mnogi testi pokazali sploh ni velike razlike, ki bi mu govorila v prid. Za tistih par % pa definitivno ne dam 20-30k. Raje kupim nov disk, kak poceni digitalc itd.

Zlate ::

Ma veste kaj fantje, čas je da si priznamo, da vseh teh nadgradenj sploh ne potrebujemo. Za 90% stvari ki jih počnemo z računalnikom, čisto zadošča sedanja konfiguracija. Vendar pa...
Preprosto se ne morem upreti, da po določenem času računalnika ne zamenjam oz. vsaj nadgradim, poštimam, spremenim... Mislim, vsaj zase lahko to trdim, da mi je skoraj večji užitek v pazljivem izbiranju komponent, debatah o tem, preučevanju podatkov, prebiranju testov itd...
Potem, ko pa enkrat vse kupiš pa sploh ni več taka fora:'( . Verjetno ni nič drugače kot ko smo bili majhni, pa je bila vsaka igračka v izložbi boljša od tiste ki smo jo imeli v rokah:D .
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

AtaStrumf ::

Ja, maš verjetno kar prav :D. Najbolj zabavno je gledat, pa čakat, pa študirat, pa dnar praskat ter seveda pol vrhunec kupit in se par dni igrat, pol je pa vse po starem :).

Zadnje čase igre (edini razlog za kaj jaz sploh rabim več kot 1,0 GHZ procesor) samo še naložim (če sploh), zaženem, ugotovim, da mi ni zanimiva in pozabim nanjo. Za kaj takega je tudi trenutni računalnik več kot dovolj, a kaj ko je tako zabavno imeti najhitrejši računalnik od vseh na vasi oz. si vsaj misliti tako.

AtaStrumf ::

Evo mojega Athlona XP 3200+ z ABIT AN7 sem zamenjal za Athlona 64 3200+ Newcastle CG z ABIT KV8 K8T800Pro in mastno doplačal :D. Razlika v winsih je predvsem bistveno hitrejše inštaliranje programov, sploh 3D Marka 2001 SE, benchal pa še nisem veliko, a 3D mark je poskočil iz cca. 17k na 20k :D To je bilo veselje :).

Aha pa filmčke z FRAPS-om v HL2 anon mi dela sedaj bistveno boljše.

Je pa točno tako kot sem napisal. Par dni veselje pol pa več ali manj vse po starem.

Zgodovina sprememb…

jernejkobal ::

A je že kdo odklenu semprona in kako!!???

Dr_M ::

NE DA SE!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

xenon74 ::

ŠE!
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Dr_M ::

ce do zdej nobenmu ni ratal, tut zdej ne bo.
tut intelovih se nihce ni odklenu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Kako si upas omenit to besedo na S ? 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Spajky ::

Zlate je napisou: "...čas je da si priznamo, da vseh teh nadgradenj sploh ne potrebujemo..."

heh, ma še IMHO kar prav! Se ni kaj dosti spremenilo bistveno (razen marketinško pranje možganov folku da meče proč denar, da jim preveč ne padejo profiti) zadnje 2-3 leti!

Recimo naprimer praktična hitrost (ne teotetični max bandwith!) Rama: instalirajte si npr. WinRAR3.3 , odprite ga in poženite test (Alt+B) za par minut in povejte tle rezultat (Resulting,KB/s); prej downclockajte svojo uber OC-mašino na 133MHz real clock ram speed (266ddr AMD ali 533ddr Intel ali 133sdram) da lahko primerjamo hitrost Ram podsistema direktno med seboj (vidimo takoj razliko v %). Moja dobra stara BX-ica s/na Pc133/cas2 in potweakanim chipsetom izvrže 375 točk.

Če tu pa tam kaj malega dogradiš in raje optimiziraš Bios in OS /z drajverji/ (zato je treba poznat "male skrivnosti" malo globje, tj. imet prej navedeno 2 leti, da skužiš vse trike!) in ne kar na slepo metat pare skoz okno vsake pol leta. Brzina mašin za običajne smrtnike (beri v glavnem Office work) se je v zadnjem času v praksi samo zanemarljivo povečala (hardwer prehitel software).

Evo še ena dva real life bencha: CPUMark99 (ZiffDavies Inc.) [moj Tulc na 1,35GHz = 119] ali MadOnion´s PCMark2002 (Futuremark) [moj Cpu 3398]; za disk pa isto PCMark2002 [moj star QuantumF+AS 20Gb 7200/2M da 626 točk]. Če bi zadeve hotel met enkrat hitrejše, bi rabil dobit duple rezultate!

Za grafe pa nevem zakaj folk ma naštimano 32-bit texture v igrah (ni razlike praktične v sliki) in pa več kot 1024*768 rezolucijo (pustimo extreme) in to posebej če je LCD za monitor (najnovejša moda!), ko pa vendar kake bistvene razlike ni opazit v praksi (malo se opazi pri Demotih, če dobro gledaš!). Med intenzivnim "zasvojenskim" igranjem streljačin pa itak ne opaziš razlik, kakor tudi ne če šiba skor 100fps ali več (pri manjši rezoluciji in bitnosti textur = več FPS!) Meni se zdi, da gre vse bolj v smeri TL potrošništva (moj je večji, novejši od tvojga).

Lahko se pa tudi motim .... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

AtaStrumf ::

Probaj zalaufat 3D mark 2005 ali pa Rthdribl pa boš videl razliko :D. 16 vs. 32 bitne texture je pa že zdavnaj non issue za nove grafike. To je še iz časov Voodoo-jev 2 in TNT, ko si rabil dva VooDoo-ja na SLI, da si lahko poganjal na 1024x768. Ja, to so bili časi.

Tilen ::

In kaksne so bile takrat cene teh Voodoo-jev v primerjavi z danasnjimi HIGH-END kartami ? 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AtaStrumf ::

Jaz sem dal za mojga iber ta hudga 35k takratšnjih SIT (1999), druzga mi je pa podaril kolega, ki ima mal preveč keša. Ampak fora je da so takrat stvari LETELE, ne pa tako kot danes, ko tudi R9800Pro (high end ne dolg nazaj) dost hitro spraviš na kolena. Ampak to niti ni fer primerjati. Razlike so enostavno prevelike.

Tilen ::

Saj! jaz vem, ko sm upil moj pc prvi taki bol kulturni (533MHz) in sm mel gor Voodoo 3 3000. tam je palilo vse in svasta ! In to dolgo casa. Zdaj pa kr neki ... :\ 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

voodooji so suxal do konca.
jest sm najprej mel voodoo1 pa je biu se kr soliden, potem sm pa nabavu rivo 128....en ati rage 128 in potem riva tnt2 (mimogrede je dobesedno pohodila V3..) ki sm jo gonil vec kot 3 leta :) na njej sm se igral UT2003 bp v 800x600@32bit na medium detajlih :)
kostala me je pa celih 36k sit, nova.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

Ok mal smo zašli s teme, zdaj pa direkt nazaj. Na X-Bit labs so KONČNO napisali članek o navijanju Semprona 3100+ in tukaj je njihov zaključek (točno tako kot sem sam govoril, if I may say so):

We should note that the Sempron 3100+ processor delivers good performance even without overclocking. Having only 256 kilobytes of L2 cache memory, it is just 1-2% slower than the full-featured Athlon 64 2800+. Of course, the lack of AMD64 technology may disappoint some users, but this technology is not very important today – 64-bit operating systems and applications are not widespread, and the competitor desktop processors hasn’t yet acquired a similar technology yet.

As for the gain you receive by overclocking the Sempron 3100+, we enjoyed a performance growth of about 25% by clocking our sample at 2.52GHz (40% frequency boost). Thanks to that, the overclocked Sempron 3100+ could outperform the Pentium 4 3.4GHz as well as the Athlon 64 3400+ by about 5% in average.


Folk to je to. Pozabte A XP. Za razliko v ceni vzameš tega hudička in si care :D. Itak pa bo baje cena kmalu šla dol na $100 in če malo preračunamo to pomeni, da bo Sempron tudi pri nas prišel pod 30k. Sweeeet, razen, da sem se jaz že izprsil za 3200+ :'(, ampak tako je itak vedno, da jaz kupim kak mesec prezgodaj in zapravim tako po 20k preveč čist spotoma.

Mogoče le še to, da naj bi kmalu prišli ven tudi 90 nm Semproni 754. A je to dobro ali slabo ne vem, vsekakor je zdaj tale 130 nm proc trenutno zelo dober nakup, ampak zaradi manjka pametnih testov 90 nm AMD procov, kar je totalno weird, pa še ne vemo z gotovostjo kako je z 90 nm.

ricola78 ::

Ne vem zakaj nisi upošteval svojega filinga in vzel Semprona3100, če ne druzga bi ga lahko vsaj stestiral. Tudi jest na forumu povdarjam, da načeloma zaenkrat ni extra razlike med AMD64 2800+ in Sempron3100. In logično je sklepati, da se bo procesor bolje navijal kot ostali zaradi manjšega jedra. Mogoče si bom sam omislil tega semprona, sam bi blo fino, če bi obstajala 939 verzija, in nebi bilo problema upgrejdat na kej boljšega, čez kako leto. Tko sem jst v zlatih časih imel Duron 800 in Abit KT7A, potem sem ga zamenjal z AMD1200TB, pol sem zamenjal plato in vzel NF7-S in takrat sem jo vzel predvsem zaradi zvoka. (in lepih oc zmogljivosti). Že sama plata mi je na istem procu z DDR ramom v 3dmarku01 za več kot 2000 pik izboljšala rezultat. Mislim da je bil celo članek na S-T o tisti plati in duronu, čeprav nisem še poznal slo-techa takrat, sem očigledno pravilno izbral sistem.

Torej zgodovina se ponavlja :). Ta test na Xbitlabs, bo ziher dvignil prodajao Semprona, bolj kot katerakoli reklama.:D
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ricola78 ()

Dr_M ::

sam bi blo fino, če bi obstajala 939 verzija

sej bo :)


sam men neki ni jasn cist...
na xbitlabs majo eno tabelo procesorjev...

Athlon64 FX53 2.4GHz 1MB L2 sledgehammer jedro, S939
Athlon64 4000+ 2.4GHz 1MB L2 sledgehammer jedro, S939

WTF???8-O 8-O


edit: epox ma novo revizijo EP-8KDA3+, s trofaznim napajanjem namesto dvofaznim :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

AtaStrumf ::

Socket 939 Semproni so za enkrat izginili iz Roadmapov! To o 4000+ in FX 53 je res, s tem, da bo potem ko izide 4000+ zunaj tudi že FX55 z 2,6 GHz.

Mene najbolj jezi, kje so kaki pametni testi 90 nm S939 A64??? Za zdaj so informacije v redkih "testih" in forumih precej zmedujoče.

ricola78 ::

Procesorji na 90nm se zaenkrat malo bolj grejejo, vendar z dobrim hlajenjem se jih da baje bolj navit kot 130nm. Sej je podobno kot pri novih P4 na 90nm. To so pač porodne težave, ki jih bojo sproti odpravljali. Meni ful ni všeč kako AMD poimenuje svoje procesorje kr tko mal na uč. Čim ima procesor 512KB casha več je kao za PR 200MHz hitrejši. Kar pa vemo, da ni res.
Pa tudi tej semproni na socketA so me mal razočarali vsaj glede nazivnosti. Imam filing, da se AMD počuti ful močnega in je za moje pojme premalo agresiven proti intlu. Tako kot je zaspal z athloniXP, ki se dejansko niso arhitekturno skoraj nič spremenili razen višjih frekvenc. Pa tudi za 90nm AMD64 se je šušljalo da bodo podpirali SSE3 in še mogoče še kej, pa so ga sam mal zmal zmanjšali. Upejmo, da se mu bo posrečil dualcore procesor, sicer bo lahko v kratkem v slabši tekmec od Intla.
Bral sem tudi da imajo v planu 8-core procesorje>:D . To bo znalo bit zverinsko močno, pa še če bojo postali taki proci zelo komercialni, bojo tudi programi bolj pogosto pisani za multi procesorske sisteme (npr igre). Čez 3-4 leta bo doom3 laufal na 300-400 slikcah, tako kot laufa zdej Quake3:D . Najbrž bojo takrat tudi grafične z 32 teksturnimi cevovodi in 1GB rama gor >:D .
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

AtaStrumf ::

Semproni imajo tak PR, ker se primerjajo s Celeroni. V tem pogledu imajo še prenizkega :D.

Zheegec ::

Procesorji na 90nm se zaenkrat malo bolj grejejo,

Prescott (Pentium4) se res bolj greje kot Northwood (Pentium4), 90nm Athlon64 pa se grejejo MANJ, okoli 25W na oka manj, temperature so pa res podobne, samo tukaj so pa vzroki drugje.
So pa res dobivali tudi precej višje T z 90nm Athlon64, najbrž zato, ker BIOS ni prepoznal CPUja in mu je dajal 1.5V namesto 1.4V (0.1V je kar precej).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ricola78 ::

Na testih sm zasledil da se bolj greje, pa še to je, da zaenkrat so high end proci še vedno na 130nm. Zdajšne proizvodnje linije po moje še niso tako kvalitetne, kakor bojo čez par mescev in takrat bo tudi tudi temperature padle.

Ma vem zakaj imajo Semproni tak PR, ma so mal zapretiravali z njimi. Vsaj na enem testu sem zaseledil, da je novi Celeron D, precej boljši od prejšnjega pri istih frekvenvah, kar je razumlivo, saj ima dodatnih 128KB casha, ki ga arhitektura P4 krvavo nuca, pa še FSB so mu dvignili. Le ve nekaterih špilih je bil boljši Sempron, v ostalih testih pa je bil hitrejši Celeron D. Pa še fino se navija ta novi celeron. Mislim da ima le Sempron3100 dokaj realni PR.
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

Zheegec ::

Na testih sm zasledil da se bolj greje

Že dokazano je bilo, da 90nm Athloni64 oddajo MANJ toplote, da se manj grejejo. Za temperaturo je pa teoretično možno, da je višja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ricola78 ::

Nism mislu koliko toplote oddaja, temveč, da ima višjo temp. Nekako je logično, da bo manjša tehnologija oddajala manj toplote, če izvzamemo prescotta. Sem prebral že dosti mnogo člankov o tem in še jih bom, ker me to pač zanima. Mogoče se včasih narobe izražam tako da feel free 2 correct me.
Mogoče bom poskusu spisat en člank o novejših procesorjih in nekatere primerjal med sabo.
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

xenon74 ::

ricola78:
Daj linke do testov!
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

ricola78 ::

Khm, se oproščam, ker ne podajam dejstev, bom v prihodnje bolj vesten. Dobil sem kar nekaj testov 90nm procov (google rules), sam nisem prepričan, da glih tistega, o katerem sem poročal.
Testi so si zelo nasprotujoči, tako da je res možno, da je tam kjer so pri 90nm procu višje temp., višje napetosti (1.5), kot mi je AtaStrumpf sugestiral.

link1

Link2

Link3

LP, bom obveščal, ko dobim kakšn nov test. Sicer sm začel delat v eni firmi in bom mogoče dobil v roke kakšn nov proc. in ga osebno stestiral:D.
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

Spajky ::

Res je, da se gretje v celoti zmanjša s prehodom na tanjšo tehnologijo, vendar je tudi jedro manjše in posledično kljub temu večje gretje na cm2 jedra. Poleg tega je zato tudi rahlo višja temperatura v samem jedru notri, ki se potem še zvišuje z dvigovanjem takta na višje frekvence kot prej...

AtaStrumf, upam, da ne kupuješ uber hardwera samo za benchmarkiranje; jest sem mislu razlike v živo, ne benchmarke! ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

AtaStrumf ::

Sem opazil razliko tudi v stvareh, ki jih redno uporabljam. Čeprav se morda zdi malo čudno, a recimo do roba poln DVD-R mi je spekel na 4x-ni hitrosti kako minuto in pol hitreje. Tudi meni ni jasno kako, a se pozna. Tudi raranje/unraranje, ki ga delam non stop gre hitreje, pa veliko stvari je opazno hitrejše, samo sami windowsi pa mogoče res ne delajo nič hitreje, a tu so verjetno drugi tweaki.

Nekaj kar sem totalno razočaran, da še vedno traja 100 let je recimo to ko shranjujem Mlacomov cenik, odprem word, grem v IE okno z zloadanim cenikom in dam Ctrl+A (označi vse), Ctrl+C (Copy) in pol grem v word in dam Ctrl+V (Paste), a to traja tam od oka 5 sekund, skratka ene 4 sekunde več kot bi si mislil, da bi rabil za kaj takega. Tudi AXP je isto rabil ful dolg, samo so bili uni winsi totalno zabasani in sem mislil, da je to krivo. To, da je isto na novem procu in svežih winsih mi je mal čudno recimo in če se da komu sprobat kolk njemu traja in to napiše bi bil zelo vesel, sploh če mu dela isto počas :D.

LuiIII ::

AtaStrumf, imam rešitev za tvoj problem s cenikom. V bodoče lahko poiskusiš z downloadom xls datoteka na njihovi strani.>:D

Lui

AtaStrumf ::

Sem vedel, da bo nekdo to rekel :D. Vem za to foro in moj problem sploh ni problem, samo čudi me kaj traja tako dolgo (saj 5 sekund ni tako grozno dolgo, da ne bi mogel počakat). Excell mi je pa beden, ker ne scroll-a sproti če premikaš drsnik na desni strani in itak imam že ene 100 cenikov od njih vse v wordu in bi jih rad imel vse tako (še iz časov preden so dajali tudi excel gor).

zile ::

Ata: traja ravno "blink of an eye" na P4 2.8GHz. :D
Doma sprobam še na AXP 2700+, me zanima res.

Popravek:kriv je word. V wordu traja 5s. V notepadu pa trenutek sekunde. Word vleče neke črte čez cel text, v notepadu je pa plain text.
Mogoče je kriva celo grafična, ker ni dosti hitra v 2D. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

sn0wball ::

bi bila plata ABIT KV8 uGuru Ath.64 VIAK8T800 SATA Lan OTES uredu za Semprona 3100+ glede na to da je kar poceni, 108,96 €?

AtaStrumf ::

NE! Za Semprona obvezno nForce 3 250 plato, ker ga bo treba navijat in pa dober RAM za zraven, da bo po možnosti delalo sinhrono ali vsaj malo višje od 200, da mal skompenziraš single channel. Če pa ne misliš navijat pol je pa ABIT-ka OK. Lahko se celo midva zmeniva, ker jo jaz imam samo bi raje nForce 3-ko.

sn0wball ::

mhmja, mislim navivat

katero plato bi pa ti recimo priporočal ker resno razmišljam o nakupu Semprona 3100+

se sploh splača kupit Semprona 3100+ in Nforce3 Socket 754 plato, ali je bolje malo prihranit in kupit Semprona 2800+ in Socket A plato?

je razlika tolk velika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sn0wball ()

AtaStrumf ::

Ja itaq :D! Sempron 3100+ in nForce 3 250 plata od MSI-ja pa dobra palčka RAM-a pa si car!

sn0wball ::

zakaj ravno MSI?:D
asus,epox,gigabyte?

sn0wball ::

bom verjetno izbral eno od teh plošč ker so kar poceni (sm si prebral članek tle na slo-techu)

Gigabyte K8NS nForce3
Gigabyte K8NS PRO nForce3
MSI K8N NEO FIS2R -Platinum

verjetno bi bla Gigabyte K8NS nForce3 kar najbolj uredu ker je poceni, firewire-a in nevemkolko sata priključkov itak ne rabim da bi moral kupovat PRO varianto

AtaStrumf ::

Samo zapomni si kar plačaš to dobiš. Ni glih tolk dobra kot MSI, ki je trenutno referenčna plata za nForce 3 250.

MEDENA ::

Zapomni si

Matična je večina sistema...če tam zajebeš ti nič ne pomaga...

Zakaj DFI ? ker owna

sn0wball ::

končno sm dobil nekoga ki prodaja DFI plate, PCHAND ima DFI LANPARTY UT nF3 250Gb za 30k
pri PC-DOM je Sempron 3100+ 30k

tako da pride vse skupej kar ena nizka cifra
sam zdej se sprašujem, a ne bi blo bolje dat še približno 7k več za Athlona64 2800+ ?0:)

aja in prasci pri enaa.com so v enem tednu dvignili ceno Semprona 3100+ iz 31k na 35k;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sn0wball ()

Tilen ::

Ja splaca se dat 7k zraven in ja pol se splaca spet 7k dat zraven za ... in 7k zraven za ...

sarcasm off

Ja splaca se.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

7k sit je ze kr velik. pomoje da se se splaca tok. itak predn bo ksn uporabn software, bos ze menju procesor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

athlon64 VS sempron64 (soc.754)

Oddelek: Kaj kupiti
91155 (987) mtosev
»

P4 3.2mhz vs. AMD 64 3200+

Oddelek: Kaj kupiti
231523 (1225) billy
»

Pomoč pri odločitvi nakupa novih komponent (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684303 (3069) maticm
»

Sempron ali AMD64

Oddelek: Kaj kupiti
211573 (1165) Dr_M
»

AMD Sempron je tu

Oddelek: Novice / Procesorji
292911 (2911) Sgt. Lipnikar

Več podobnih tem