» »

AMD Sempron 3100+

AMD Sempron 3100+

«
1
2

AtaStrumf ::

Danes sem končno našel Semprona 3100+ tudi na slovenskih cenikih. Mlacom ga ponuja za 37k, JAE pa za 39k, kar je PREVISOKO če naredimo en križni račun glede na recimo 3000+. Po takem izračunu bi morala biti cena 35k, kar je še vedno absurdno glede na ameriških $127, torej cca 25,5k, ampak ... Če ima kdo kak dober vir evropskih cen (AU, IT) bi bilo to dobrodošlo za primerjavo.

Tolk za uvod, zdaj me pa zanima, če je kdo tega Semprona 3100+ že nabavil ali ga v kratkem bo, da nam malo pove kateri stepping je in kako se navija. Sem lovil informacije o tem 3100+ po netu, pa je bolj bogo. Nobena od večjih strani, vsaj tam kjer sem jaz gledal, ni navijala 3100+, kar mi je kar malo sumljivo. Niti xbit labsi, ki nikoli ne pozabijo navit stvari, pravzaprav oni niti članka nimajo 8-O.

Meni je zanimiv predvsem zato, ker je edini siguren način, da dobiš novo jedro, pa še najcenejši je. DC/512kBL2/x86-64 bom pa že nekako prebolel, če se bo fajn navijal, torej vsaj 2,4 GHz na default ali malo višji voltaži.

AtaStrumf ::

Sem šel še mal pokukat na AT forume, če je kaj novega in sem celo najdu nekaj malega. Kot kaže 3100 leti na 9x266=2,4 GHz na 1,6V (stock cooler) za šalo. To je to kar hočem videti :D. Pravjo sicer, da se tudi novejši A64 2800+ glih ene tolk navijajo, samo dobit novejšega A64 2800+ je verjetno dost težji kot pa 3100+. Kdo kaj več ve o tem? Jaz sem od mojga 2100+ AIUHB čist ven padu :8), to je bilo pa že dost več kot eno leto nazaj.

DarwiN ::

Ti se rajši vprašaj kaj sploh boš z tem novim sempronom, ko pa imaš XP2100+ ki ti tudi mora it na 2300MHz..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

AtaStrumf ::

Navijal, kaj pa drugega >:D. Že let pa pol nimam kaj za delat. Iz 2100+ sem šel na 2500+ (oba navita na 2,2 GHz) iz Epox 8RDA3+ na Abit AN7 in iz 9700 na 9800 Pro. Dolgčas |O. Vse je več al manj isti šmorn.

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::

Sempron je trenutno zagotovo zgrešena investicija, vsaj pri tej ceni... kot prvo ima prenapihanjen rating, 3100+ za 1800MHz in 256kB cache, ter brez podpore x86-64, napram A64 2800+, ki ima prav tako 1800MHz ima še enkrat toliko cachea ter x86-64 podporo. Pri tem da je cena Semprona 37k, A64 2800+ pa 40kSIT... mislim da razmislek ni potreben. Če bo cena padla na ene 25kSIT, bo to super nakup, prej pa niti ne.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

sempron ma rating za celerone in NE za ksne p4 in a64...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

To je res cene so pri nas za zdaj prenapihnjene, vseeno pa mislim, da za kakšnih 30k ne bi bil zgrešen nakup, sploh če se res dobro navija. In to je to kar bi rad slišal od koga, da ga ima, da se fajn navija. Treba je vzpostaviti mal bazo podatkov o teh čipih. Sempron 3100+ in A64 2800+, ker to sta oba potencialno najboj zanimiva čipa za navijalce.

A ma kdo vsaj kak fajn link, kjer se kaj več o tem pogovarjajo?

Oblivion ::

V Italiji dobis Sempron 3100+ za 150€ kar znese 35k. Se vedno predrago

Shark-357 ::

kar se tiče A64 2800+ morm rečt da se super navija 240 fsb brez dviga voltaže več zaenkrat nisem testiral:D

T(he) Boss ::

Kak pa sam AMD razlaga take ratinge? Saj ti ratingi so misljeni ravno za nepoznavalce, da bi jih lahko primerjali z intelovimi mlincki, zdaj pa pride neko v trgovino, pa vidi 3100+ za 35 jurjev, 2800+ pa za 40, sicer ime ni cisto enako, ampak to sploh opazi nena, pa kupi 3100+ :\

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Uradno: PR+ rating je za primerjavo s starim Thunderbirdom (seveda ta primerjava že dolgo ni več na mestu), koliko MHz bi moral imeti AMD Thunderbird, da bi bil tako hiter kot K7/K8 (AXP, A64).
Neuradno: Sempr0n kot konkurenca Celeronu, Athlon64 kot konkurenca P4.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jaffa ::

AU: Cena 132€...

Sam jaz mislim, da je future in socket 939... In da se splača malo počakat še...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Tarzan ::

Žermany: 130,81€ za Sempr0na 3100+ BOX

PS: Opazil sem, da je cena narasla iz 125€. Ne vem zakaj se je bastard podražil, pa ga ja ne kupujejo kot vroče žemljice ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Tarzan ::

Aja, enako frekvenčno-navit Athlon 64 2800+, isto BOx verzija, pa te v isti štacuni olajša za 146,20 €. Po mojem je izbira na dlani - Sempron je absolutno precenjen! Upam, da samo zaenkrat!

<i>Podnapisi.NET</i>

AtaStrumf ::

OK, ker vidim, a eni bolj površno berete poste pa bom še enkrat explicitno povedal, kaj mislim (!), da zna biti največja prednost Semprona 3100+ pred A64 2800+, če seveda je, kar bi pravzaprav rad ugotovil.

100% NOVO JEDRO --> SUPER NAVIJANJE ZAGOTOVLJENO IN NE LOTERIJA KOT PRI A64-KAH

Upam, da ne bo kdo sedaj užaljen, ker kao kričim, samo kaj čem vam, če pa nobenmu ne potegne kaj sprašujem.

TribesMan ::

Še enkrat beri moj prvi post...

Kar se pa navijanja tiče, 80% A64 ki jih trenutno lahko kupiš pri nas so zadnja verzija jedra Newcastle ki se odlično navija... jedro CG... to so vsi procesorji, ki so pakirani v novo kartonasto embalažo in ne v plastično... Sicer pa ni problem, ko greš kupit CPU, pogledaš da so v OPN kodi zadnje dve črki AX in si zmagal...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

AtaStrumf ::

Khm, kako to, da jaz tega ne vidim, v tvojem 1. postu :\. OK, to je odgovor, ki sem ga hotel slišati, no vsaj del njega.

MEDENA ::

sam stran roke in denarnico od semprona...

ricola78 ::

MEDENA, zakaj pa roke stran od semprona 3100? Osebno mislim da je ta definitivno vreden tistih 130$. Atastrumpf kakor si rekel, definitvno se splača kupit ga za 30k, vendar so pri nas trgovci mal preveč požrtni in po moje dajejo cene tko mal na uč. Perforamnčno je zaenkrat po moje v rangu amd64 2800, kajti itak 64bitnosti ne moreš ponucati razen če imaš linux ali beta xp, ki so še ful hroščat. Sempron 3100 mislim da se kljub majšemu cashu dobro odreže. Amd ima pač drugačno arhitekturo kot intel, ki rabi veliko casha da se lahko kosa z amd-jem.
Atastrumpf, če najdeš kakega za dobrih 30k, ga vzemi, sicer se bolj splača amd2800+.
Osebno bom še mal počakal, da pridejo jedra na 90nm tehnologiji.

MEDENA ::

zato ker dobiš A64 2800+ za 150$...al pa 3000+ za cca 170$...

ricola78 ::

Link No tu imaš dokaz, da se zelo dobro primerja z amd64 in to v linuxu. Če gledaš da za 10% majn denarja dobiš le 2%-5% počasnejši procesor absolutno ni tako zgrešen nakup kot trdiš ti. Mislim da je v windows aplikacijah razlika še manjša. Res je da ne dobi 64 bitnega sistema, vendar lahko čez kake pol leta ali 1 leto menjaš za 64 bitnega.
Je pa res da lahko za par jurjev več dobiš že zdej amd64 2800. Če se pa res tako dobro navijajo, pol pa sploh niso tako zanič da bi človk reku roke stran.
Dejstvo pa je da so ostali semproni predragi napram bartonom. Rešilo bi jih le to, da bi omogočali ekstremno dobro navijanje>:D !

AtaStrumf ::

Medena tiste cene v dolarjih ne veljajo za EU. Če imaš ti kak kontakt v ZDA to še ne pomeni, da ga imamo tudi vsi ostali. No, jaz enga imam pa si ne upa švercat, pa je že 2. letos prišel v Slo. Edin digitalca je za enga kolega prinesel, ker za to ti pa ne morjo nič.

Glavno vprašanje glede Semprona 3100+ je ali je varen nakup za navijanje oz. bolje rečeno, če je bolj varen od A64 2800+. Če TribesMan pravi, da so AX OPN 2800+ varen nakup pol se dejansko 3100+ ne splača, vsaj ne po trenutnih cenah pri nas. Če bo ostala tako majhna razlika pol se tudi nikoli ne bo izplačal, ob domnevi, da je to o AX-ih res.

90 nm verzije bi pa res že rad videl. Uni Oakville-i so se pojavili že 2 ali 3 mesece nazaj, samo še vedno nisem videl nobenega uradnega testa 90 nm A64. Me prav zanima če so vredni čakanja ali se bo ponovila zgodba s Prescotti.

ricola78 ::

Mislim da ima AMD mal "probleme" s proizvodnjo pri 90nm. Sicer so baje uspešno sestavili amd64, ki se ne greje tako, kot se presscot, predvsem tudi zato ker uporabljajo SIO tehnologijo (Silicon on insulator). "Probleme" imajo pa zato, ker mislim da imajo le 3 tovarne in ta tovarna ki naj bi proizvajala 90nm procesorje še ni v polnem zagonu, ker jo šele sedaj končujejo v Dresdnu. Sploh pa se jim očitno ne mudi pretirano šiftat na 90nm, ker bodo baje še v kratkem izdali FX-55 (2,6Ghz) in amd64 4000, ki bo isto na 2,6Ghz in bosta oba procesorja še na 130nm. Imam filing, da ko bodo šiftali, bodo šiftali skoraj vse proce na 90nm(le SemprOn na socket A bo po moje še 130nm).
In te večje spremembe imajo očitno namenjene za 2005, ko bodo začeli masovno prodajo tudi plošč z PCI-Express in kasneje še podporo DDR2.
Toda naš zanesljivi partner Abit nas je presenetil in že izdal ploščo osnovano na K8T890, ki že podpira PCI-Express vodilo( link).
Ugodno bi bilo za nas, če bi tudi z Sempronom šiftali na 90nm, kar pomeni, da Socket A nebi še tako hitro umrl.

Bi pa rad še enkrat povdaril, da je SemprOn 3100+ zelo vredu procesor in vreden svojega denarja, žal pa mora tekmovati z amd64 2800+, ki je pač 64biten. Vendar se 3100+ z lahkoto kosa z Intlom 2.8 GHz, medtem ko je precej cenejši!

Če pa pogledamo resnici v oči 8-O (the truth):) ugotovimo, da je 3100+ vsekakor ugoden nakup, je pa amd64 2800+ sedaj še bolj ugoden nakup. Če bi bila cena 2800+ 50k, kot je bila 2 meseca nazaj
bi bil Sempron vsekakor smotern nakup, ker so pa cene tako padle pa ni več tako smotern. Mislim da so amd64 umetno dvignili ceno s prihodom 3100+, ker sem zasledil,da je bil v mlacom 39k sedaj pa je blizu 42k. Pa tudi nekaterim bartončkom so dvignli ceno.

Uf sem se razpričal...:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ricola78 ()

AtaStrumf ::

Tole sem našel v Anandtech Overclocking Buyer's Guide:

Please do not be confused by the silly number that AMD gave the Sempron. It is a 3100+ only compared to Celeron. The real performance is a notch below the Athlon 64 2800+. It runs at the same 1.8Ghz and has 256k of cache instead of the 512k of the 2800+. However, we have found the Sempron 3100+ to be a dynamite overclocker. On 3 different 754 boards, we reached 255 to 260 CPU settings at the stock multiplier of 9. A little quick math shows that the Sempron reached 2340MHz with ease at stock voltage. That means that it will run almost as fast as the top FX53/3800+/3700+, which operate at 2.4GHz. We're certain that more creative overclockers will reach even further with the 754 Sempron. At a price of $123, this certainly qualifies as a value overclocker!

If 64-bit capabilities and/or double the cache are important to you, then spend $20 more and buy the 2800+. The 2800+ has also developed quite a reputation as an excellent overclocker and you will find the $20 to be very well spent - returning great value for your additional investment.


Kot kaže sta oba proca zakon.

TribesMan ::

Sej točno to sem že v nekaj temsh jest napisal... pomojem se ne splača cincat in bolje da vzameš A64, sploh ker je pri nas cena enaka... za 5kSIT več pa dobiš že 3000+...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zheegec ::

"Probleme" imajo pa zato, ker mislim da imajo le 3 tovarne in ta tovarna ki naj bi proizvajala 90nm procesorje še ni v polnem zagonu, ker jo šele sedaj končujejo v Dresdnu. Sploh pa se jim očitno ne mudi pretirano šiftat na 90nm

Imajo 3 tovarne. Ena izdeluje flash v USA, druga se imenuje Fab 30 (Dresden, Nemčija) in izdeluje procesorje, tretja je Fab 38 in je še v izgradnji (Dresden, Nemčija), bo pa zadolžena za 65nano proizvodnjo in naprej, delovala bo nekoč leta 2005 (najbrž konec 2005).
Torej imajo dejansko samo ENO tovarno.
Fab 30 se počasi konvertira na 90 nano, prvi ne-mobile procesorji so bili ravno odposlani nekaj dni nazaj. AMD pa najbrž popravlja svojo napako s prehodom iz 180nm na 130nm pri AXP - najprej samo počasnejši procesorji na 90 nano, hitrejši (recimo FX-55) pa šele potem, ko bodo dobri yields (izkoristki), ter ne bo težav z njimi. Kar spomni se prvih Throughbred-A procesorjev.
Prav gotovo pa se jim mudi "šiftat" na 90 nano, saj to pomeni večje zaslužke, več procesorjev na en 200mm wafer (šele Fab38 bo imel 300mm waferje), kar pomeni tudi večjo proizvodno kapaciteto. AMD menda namerava v sredini Q1 2005 izdelovati SAMO še 90 nano procesorje (kako bo z socketA Sempr0ni pa ne vem, 90 nano SOI Strained Silicon varijante bi bile ZAKON).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ricola78 ::

Alien3001 hvala, ker si me mal popravil. Sem bral o teh tovarnah že več kot kakšno leto nazaj, tko da sm že mal pozabil:8) . Ni pa dolgo nazaj, ko sem bral o ta novi tovarni in se mi zdi, da so že bli pri koncu z delom.

A si 100% prepričan, da v ZDA ne delajo tudi procesorjev?

Zheegec ::

Samo eno tovarno za CPU imajo, Fab38 je pa res končana, samo opremo je še treba zrihtat, to pa traja 0:) Pa zagon proizvodnje bo tudi trajal.
So pa že odposlali prvo pošiljko 90nano desktop procesorjev, vmes MENDA tudi A64 3200+ socket939 za okoli $200. Končno nekaj pametnega. Kolikor sem prebral, se bodo kar precej manj greli clock-for-clock, pa tudi malo hitrejši bodo clock-for-clock.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ricola78 ::

Sm bral ja. Medtem ko bojo 4000+ in FX-55 še na 130nm. Itak da traja zelo dolgo, preden porihtajo proizvodne obrate. Po moje tej ta prvi 90nm ne bojo še za kupit, čez par mesecev pa najbrž že.

AtaStrumf ::

Problem je da bojo kot kaže tile 90 nano Socket 939, kar pomeni dražje plate, poleg tega da bojo že sam CPU-ji dražji, kar skupaj nanese preveč keša.

Kolk folka bi kupilo kak A64 2800+ Newcastle, da se skupaj zmenimo pa nabavmo nekje zunaj (kjerkoli je najceneje, pa da veš točno kaj kupuješ) pa delimo poštnino/bencin?

Samuel ::

Upoštevat bo treba tudi to, da bodo ti procesorji klokani nižje, torej model 3000+ bo tiktakal pri 1.8GHz in model 3200+ pri 2.0GHz.

Ne bo ne vem kako dober nakup, le iz vidika kasnejse nadgradljivosti bo seveda boljs. :\

xenon74 ::

Nova tovarna se kliče Fab36!

AtaStrumf jaz sem takoj za! Jaz bi vzel 3500+ s939, staro 3000+ sem pravkar prodal in ne bi šel nazaj na s754.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

AtaStrumf ::

U, eni ste pa napredni, kar 3500+ S939. Zakaj pa to, če se pa 2800+ dobro navija in so cenejši 90 nm S939 takorekoč za vogalom? V končni fazi je vseeno kaj vzameš, važno, da si delimo poštnino/benz :D.

Pol sva dva, še kdo :)?

Zlate ::

Hmm... Tudi jaz sem bil čisto zrajcan za nakup Amd64 2800+, pa me je zdele tale 90nm 3200+ socket 939 čist zmedel:( ?!?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

AtaStrumf ::

Zame je že A64 2800+ največ kar se lahko trenutno in in the foreseeable future stegnem, tako da me 90 nm S939 ni čist nič zmedel. Navit A64 2800+ mi bo čist super služil do naslednjega upgreada, ki pa bo seveda S939 90 nm, ampak uni ta pravi, ki bojo šli do 3 GHz. Ti prvi ne bojo pomoje nič boljši za navijat kot pa 130 nm, glede Dual Channel pa velja tist izrek, ki se ga Grm, ni mogu spomnit v Fahrenheit 911: Fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me ali po naše le osel gre 2x na led. Sem precej denarja zmetal, da sem šel iz 1x512 na 2x256 in kar me je teplo še potem ko sem šel na 2x512, razlike pa skor nisem opazil. Skratka jaz na Dual Channel pri AMD-ju ne dan niti tolarja. Ne se pustit, da iz vas za tistih 2-5% izvlečejo cele gore denarja.

AtaStrumf ::

A plata MSI K8N Neo-FIS2R Platinum NF3-250Gb je kul za zraven A64 2800+, al imajo pri nas že kaj boljšega? Recimo DFI LANParty UT nF3 250Gb. Mal me skrbi tist hudič glede SATA diskov in navijanja FSB-ja, kar baje ne gre preveč dobro skupaj, razen baje na DFI-jki. MSI-jka je že tolk stara (04/2004), da review-ji tega še niso preverjali. Imam namreč 120 GB SATA Maxtorja in bom pošizil, če se mi skoruptajo podatki.

Zlate ::

Ok, če ma kdo idejo kje naročiti 2800+ (64 seveda:D ) in pa plato zanj in misli naročat, potem sem takoj za! Če se le da dobiti plato Chaintech ZNF250!
Samo...Ne vem kako je z naročilom iz tujine glede plačila? Verjetno moraš plačati vnaprej, ali pa je mogoče plačilo po povzetju?
Any ideas, kako bi to izvedli skupinsko?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

frenk ::

atastrumf: jest problema z raptorjem in nf7-s nimam...ponavad je problem samo z eno nastavitvijo v biosu, če je pa pri A64 platah kaj drugače pa ne vem.

AtaStrumf ::

Ja pri A64 platah je drugače, ker gre FSB bistveno višje.

AtaStrumf ::

Za proc bi se jaz zapeljal čez mejo, plato bi pa obvezno pri nas kupil za vsaj slučaj, če bo treba reklamirat.

Zlate ::

Hmm... Maš prov, AtaStrumf! Plate rade yebejo.:D
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

AtaStrumf ::

ZipZoomFly.com (direkten link) prodaja A64 2800+ BOX za $140 US, to je cca. 28k. V Slo nas ropajo s cenami nad 40k. Kje je sedaj kdo s stricem iz Amerike, da nam to pošlje :O, al pa če kdo pozna zanesljivo spletno trgovino, ki pošilja čez lužo.

Zlate ::

Kurc pa Amerika!;(( Carina pa prevoz pa davek pa... Nič ne bo z Ameriko. Anglija mogoče?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

AtaStrumf ::

Razlika v ceni je skoraj 50%-na, tako da na slabšem skor ne bi mogli bit, po drugi strani pa pol res tudi nima več smisla. Največji problem je s carino k jaz nikoli ne vem koliko znaša.

Hja, Anglija, a imajo oni kaj boljše cene? Njihov funt marsikaj zelo podraži še bolj kot evro.

AtaStrumf ::

Sem mal klical za foro v Mlacom in e-misijo pa noben nima 2800+ ali Semprona 3100+. A kdo ve kje v Slo se jih sploh da dobit, če bi recimo nujno rabil.

Dr_M ::

JAE...
uceri sm vidu da majo semprone 3100 tm...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zlate ::

AtaStrumf, 2800+ dobiš v Nakupi.net. Sicer ga na ceniku ni, sem pa danes govoril s tipom iz trgovine, pa je rekel da je takoj dobavljiv.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Oblivion ::

Danes sem ga videl v Shift Center (Mercator) v Novi Gorica za vrtoglavih 47k.

AtaStrumf ::

Thanx za info, samo sem se odločil, da naj A64 še malo počaka. Poleg tega, da bi moral do konca izpranit vse žepe, se je po dolgem času namreč pojavil trend, da se Athloni 64 prodajajo ceneje kot ekvivalentni Pentiumi. Berite tole.

Če poleg tega upoštevamo še dejstvo, da prihajajo bistveno cenejši 90 nm Socket 939 3000+ in 3200+ in, da jaz rad kupujem tik preden je to dejansko pametno, se mi zdi, da se znajo cene A64 v mesecu do dveh precej pasti. Vmes bojo prišle še PCIe plate za A64, kar bi moralo poceniti S754 AGP plate, tako da zdaj morda še ni pravi trenutek za preskok.

Bom že še potrpel teh par mesecev na Bartončku 2,2 GHz. Povrh vsega pa še z diplomo začenjam konc. meseca, tako da bom večino teh par mesecev preživel na faxu, kjer mi nov A64 ne bi kaj dost koristil, če bi ga zdaj kupil.

Zlate ::

Ma kaj pa vem... Tole čakanje je vedno isto. Čakaš nov izdelek, ko pa pride pa čakaš, da mu pade cena. Ko pa mu pade cena, je že napovedan nov izdelek, ki ga je "definitivno" vredno počakat... In spet čakaš in čakaš in...
Nekateri (pametni) pa se s tem ne obremenjujejo, temveč zadevo preprosto kupijo, in potem uživajo v izdelku dokler jim dobro služi.
Vsekakor pa mislim AtaStrumf, da se tebi z Bartonom nikamor ne mudi; čisto dober procesor... Jaz sem pred pol leta prodal računalnik; Barton 2600+, 1Gb Ram-a, 9700Pro, 120Gb Seagate in sem si na hitro iz nekaj starih komponent sestavil Celerona 1.2 (navit na 1.4:8) ), 60Gb diska in GF440mx pa moram rečt, da dela prov luštno:)) .
Vendar ker brez nadgradnje živeti mi ni, sem danes naročil Gigabyte K8NS, Amd64 2800+, Hitachi 7K250 160GB ter dva Seagate 200GB Sata diska, doma pa že čakata dve ploščici TwinMos Twister CL2 512Mb ter MSI 9800Pro, z R360 jedrom - torej 9800XT! Še eno hudo zvočno ubodem (Terratec:P ), pa bo ene pol leta spet mir. Pol bom pa zadevo za dober denar spet prodal, in tako naprej...
SuprNova here I come...:D
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

athlon64 VS sempron64 (soc.754)

Oddelek: Kaj kupiti
91145 (977) mtosev
»

P4 3.2mhz vs. AMD 64 3200+

Oddelek: Kaj kupiti
231516 (1218) billy
»

Pomoč pri odločitvi nakupa novih komponent (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684258 (3024) maticm
»

Sempron ali AMD64

Oddelek: Kaj kupiti
211564 (1156) Dr_M
»

AMD Sempron je tu

Oddelek: Novice / Procesorji
292890 (2890) Sgt. Lipnikar

Več podobnih tem