» »

stalni podnapisi

stalni podnapisi

seawolf ::

Ali kdo ve kako vgradit podnapise v divx (.avi) film brez konvertiranja le tega v kakšen mpeg.
(podnapise in film že imam sedaj je treba le to dvoje združiti).

CaqKa ::

podnapisi naj imajo enako ime kot film ter končnico .sub
torej
tojeimefilma.avi film
tojeimefilma.subpodnapisi

pri tem naj bo film in podnapisi v istem imeniku. (lahko pa daš podnapise tudi na disk v imenik c:\subtitles\ pa bo ravno tako delalo.

nato pa potrebuješ še vobsub (poišči z guglom) ter ga inštaliraš na mašine kjer bi rad gledal ta film z podnapisi... nato film zaženeš ter bi moralo delovat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

seawolf ::

Ja to vem ampak jaz hočem da so podnapisi vgrajeni v filmu da nimas filma in podnapisov ampak samo film ki ima ze podnapise notr

CaqKa ::

potem pa brez da bi na novo kodiral nebo ali pa zraven kakšnega progija inštaliral nebo šlo.
ali eno ali drugo boš moral naredit...
pri drugem imaš dve opciji...
ali daš vse skupaj v matroska format ( o tem nevem kaj dosti sem pa slišal da se da to s tem naredit... v bistvu samo multiplexiras streame v eno datoteko.. podobno kot dvd.) pri tem rabiš program/kodek ki bo to znal razvozlat.
druga opcija pa je že opisani vobsub.

seawolf ::

ja zdaj sem dobil en program ki to naredi vendat je potrebno film konvertirat v mpeg samo jaz bi rad da ostane v formatu divx

bosstjann ::

virtualdub in plug-in potrebuješ da lahko divx prekodiraš v divx+podnapisi

seawolf ::

kaksen plug-in ker enega sem že poskusu pa ni delal

CaqKa ::

a nisi v prvem postu napisal da nočeš konvertiranja?

seawolf ::

ja samo drugega nacina ne najdem

CaqKa ::

pa si pripravljen na računalniku kjer boš to gledal inštalirat kakšen program?

seawolf ::

to ni za računalnik je za dvd (ki podpira vrtenje divxov) in ne mi govorit o VCD in SVCD ker se mi ne da čakat 2 uri da zadevo enkodira.

Gabro ::

To se imenuje hardcoded subtitles!!!
Doom9 forum

Pojdi na tale forum in poišči, nisem se še česa takšnega lotil, vendar ne verjamem da bo šlo brez encodanja.

lp, Gabro

seawolf ::

dobro hvala zdaj ko vsaj vem kako se zadeva kliče bom že kaj poiskal

V-i-p ::

pri tem naj bo film in podnapisi v istem imeniku. (lahko pa daš podnapise tudi na disk v imenik c:\subtitles\ pa bo ravno tako delalo.


CaqKa, če nisem narobe razumel tvojega posta, potem ni res, da mora biti končnica .sub, lahko je kateri drug format podnapisov, če je le enako poimenovano, dela bp. Kot drugo pa, zakaj bi moral imeti še tisti vobsub, saj vsak dober program podpira podnapise, z enakim imenom jih pa tudi zažene sam?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

CaqKa ::

ker ko imaš vobsub delajo podnapisi v vseh programih...

seawolf:
nevem zakaj nisi prej povedal da gre za komponento... ker kakor hitro to omeniš se marsikaj spremeni... ccc.
za to početje rabiš vobsub ali pa kakšen drugi podnapis plugin ter virtual dub.

Tito ::

Ni mi jasno zakaj želiš to naredit? Večina novih DVD enot zna brati podnapise... Tako da tista ki spozna divxe in Xvide bo znala tudi podnapise prebrat (če nič drugega obstaja nadgradnja biosa...).

Ne vem kaj ti bi to pomagalo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Subtitle Workshop urejevalnik podnapisov

Oddelek: Zvok in slika
4212498 (1156) KiNgKoNgX
»

Kako v Windows Media Player, ob predvajanju filma naložiš podnapise?

Oddelek: Zvok in slika
1111006 (5115) boogie_xlr
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11928164 (7600) LexLuthor
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14526056 (13391) podtalje
»

Kako convertirat DivX v VCD??

Oddelek: Zvok in slika
414437 (3073) jabe

Več podobnih tem