» »

Kako convertirat DivX v VCD??

Kako convertirat DivX v VCD??

N-E-O ::

Upam, da bo imel kdo kaksno idejo kako spremeniti DivX format filma v format VCD. Poskusil sem že s programom TMPGC, vendar ko sem film zapekel na CD mi ga DVD predvajalnik ni zaznal. V programu sem pravilno nastavil vse nastavitve (PAL,...) a se vedno ne dela: No Disc.
Ali obstaja še kakšen drug program??
Ali morda druga rešitev??

Pomagajte prosim!!
:\
Follow the white rabbit.
  • premaknilo: bastadu ()

OrkAA ::

Skodiral si ga prav, vendar bi ga moral zapeči z nerom in sicer kot video cd, ali še bolje - super video cd

sash ::

vendar je treba imet nameščen dodatek za nerota (Nero SVCD MPEG2 Plug-in) ker men drugač ni delalo
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Dr_M ::

ja zapect mors kot vcd ali ce kodiras z mpeg2 kot svcd. ampak svcd podpira bl mal predvajalnikov,najveckrat ksne no name firme. to mors pac sam ugotovit kaj ti predvajalnik spila.
:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

N-E-O ::

Ja sj to kar vi govorite je men jasno. Jz zapečem v Nerotu kot VCD pa prej konvertiram v ta file. Pa pol ko dam pod lastnosti cd-ja, je vedno zapečenga sam 3 MB....datoteko ki sem jo zapekel nikjer ni,., tut DVD predvajalnik mi jo ne zazna... Isto se dogaja s SVCD datotekami..... Poskusil sem ze tudi z ostalimi programi za peko recimo: Instant CD+DVD.....
Drgač pa writerja mam Teac W540E (40,12,48) tk da podpira fajle vcd in svcd...potegnu sm si tut vse plugine za Nerota....

A je še kaksna moznost....
Če je kdo za obsirnejso debato naj mi pise na neo_matrix@email.si

Follow the white rabbit.

ali3n ::

morda bo ta link v pomoč: http://www.dvdrhelp.com/convert
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

sash ::

N-E-O ja saj to je tud meni delalo, da ko sem zadevo skonvertiral z raznimi programi je bla pol na CD-ju velika 5M pol je pa nič ni hotlo brat, ko sem pa namestil tist plug-in od nerota pa je zadeva čudežno postala normalno velika in celo začela delat 8-O
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Tr0n ::

Tako jaz naredim VCD s podnapisi:

- VirtualDub + VobSub (TextSub za VirtualDub)
- odpres film v VirtualDubu, Video/Filters, add TextSub, poisces podnapise, nastavis style, ki ga zelis...
- ce je zvok v AC3, ga bos moral najprej locit od filma in nato pretvorit v .wav, ce je VBR MP3 ga prav tako najprej locis
- Audio / Wav Audio..., poices .wav datoteko
- File / Start frame server...
- pozenes TMPGEnc
- odpres frame server datoteko (.vdr), zloadas nastavitve glede na FPS filma (23.976 - NTSCFilm, 29.976 - NTSC, 25.000 - PAL) in startas encodanje

Penny ::

Ka bluzite???
Evo vam najboljši in naj bolj kakovosten način!
Zalaufaš tmpgenc, nastajiš tam na video cd - oznako pal (to vete)
če se vam ofne čarovnik(wizzard) najprej zajemi film, daj next,dej tam klukico pred clip frame in nastimaj resulucijo,klikni settings spod in še na frame rate in ga odkleni (unlock)
v okencu označiš številko (23,25,29)na koliko teh je pa č film delan(to lahko preveriš recimo na bsplayerju)ko si to naredil lahk začneš kodirat.(to je pomebno zato, ker če je delan film na recicmo 23 teh pikslov, prevzete nastavitve so pa na 25, bo mpeg datoteka štekala in nebo tekla gladko tako kot divx)
Glede podnapisov!!
Pustite pri mero virtual dub, in si rajš inštalirate ffdshow
film in podnapise si nasnemte na disk, jih poimenujte enako in kliknite konfiguratijon v ffdshow, tam odklukite okence pred napisom subtitles, kliknite uporabi in adijo...
Če ste naredli vse cool, zalaufite film in ta bi zej mago met dvojne podnapise (ene od bsplayerja in ene od ffdshowa, tisti od ffdshowa bodo prikazani na vcd-ju)
zadeva simple in easy!
če ne štima, pišite vcd_stuf@email.si
sory za narečje
korošci pač
LP

Tr0n ::

Penny: malo si zabluzo, on bi rad imel podnapise direktno na VCD, se pravi da bi postali del filma, ker bo zadevo gledal na standalone dvd predvajalniku

Penny ::

Itak da bojo na dvd playerju, tisti od ffdshowa bodo!!!

jerko4 ::

Hej!
Kako to narest. Dam start frame server pa so same nule. Pa kako loudas v programu TMPGEnc fajl .vdr. Pa kako ga sploh nardiš?

JEro:\

Jochaan ::

Ej penny to glede podnapisov ne dela !!

Jinxy ::

TMPGenc je eno sranje, ful počas dela...jest uporabljam Cinemacraft Encoder, ki je 2x hitrejši, pa lepš nardi

jerko4 ::

Pa lah daš s tem programom cinemacraft encoderjem na cd podnapise? Kj javte!

JeRo:\

jerko4 ::

Zakaj mi program loči zvok in sliko. A se to pol da normalno na cd? Zvok in sliko posebej in istočasno bere. Ajd!

JeRO:\

jerko4 ::

Kakšni so pa napotki po enkodanju? Men cinemacraft loči zvok in sliko kva pa nj pol nardim da dam to na cd. Pa kako je s podnapisi?

JEro:)

SasoS ::

CCE je enkoder ne authoring program. Imaš sicer opcijo da v nastavitvah izbereš Mpeg Program stream names elementary stream ampak veliko bolje je ako po končanem enkodiranju vzameš recimo kakšen Vcdeasy, zmuxaš in narediš image. Podnapise pa moraš nekak renderirat v file notr...z kakšnim filtrom u virtualdub recimo...

jerko4 ::

Nč ne dela, vse sm probu. Brezveze je to. Folk nabavte si DVD+RW (4,7 GB) in si gor djte film film v formatu avi. To je to.! Mejte se!

JeRo:D

jerko4 ::

Neki mi je ratal. Podnapise mi je ratal dat zravn videa. Sam rabm en encoder k bo pretvoru AVI fajl v MPEG. Tmpgenc je počasen. Cinema craft je hitr sam razdeli zvok in sliko. Pol pa ne vem kaj nj nardim. Nj mi en pove za en normalen encoder. Uživite!

JerO:\

Sunna ::

glede nerota

z mpeg2 patchom mam samo VCD opcijo ce dam video cd. kako zbrat SVCD v Nerotu ?

pa se to imam Sony-ev DVD player in ko not ruknem VCD al pa SVCD imam crnobelo sliko ? format sm nastimal PAL ?
ma kdo kaksne izkusnje ? kabl je S-video

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunna ()

Sunna ::

bump ? noben ?

jabe ::

ne vem, če je tale post sploh še aktualen, če pa ga vendarle kdo prebere, ker ga zanima kako najlaže spraviti divx v vcd in to s podnapisi, mu svetujem naj proba s dvd2svcd. kljub imenu programa obstaja tudi opcija avi2vcd. 2x klikneš, počakaš par urc, zapečeš u nerotu in gledaš.

danielka84 ::

kje za hudica lahko odpres frameserver v TMPGenc ko ga naredis v virtual dubu?
lp

b-rabbit ::

kje dobite vi(prosim za link) podnapise za svcd-je ali vcd-je?:\


lp

Predator ::

tukaj imaš ene "par" linkov zbranih

bf4ed ::

Tr0n:
- pozenes TMPGEnc
- odpres frame server datoteko (.vdr), zloadas nastavitve glede na FPS filma (23.976 - NTSCFilm, 29.976 - NTSC, 25.000 - PAL) in startas encodanje

Kje odpreš v TMPGEnc frame server?:\

Tr0n ::

Nikjer, frame server ustvaris recimo v VirtualDubu, ki ga nato odpres v TMPGEnc (.vdr).

bf4ed ::

Tr0n daj hodi na irc. Namesto avi odprem tisti fajl?
Kaj samo avi odprem in pustim fram server v ozadju in potem ko napravi mpeg so podnapisi gor?:\ Ker .vdr fajla ne morem odpret v TMPGEnc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

Penny ::

Aje res tk težko inštalirat ffdshow (pazit morš da je bolj novejša verzija).
Odpri ffdshow configuration in obklukaj kvadratek pred subtitles.
Zdaj pojdi v mapo kjer imaš film in poimenuj podnapise in film enako.
Lahk je zvok v ac3 ali mp3 ni važno. Odpri ga v tmpgenc zlovdaj nastavitve (pal ali ntsc)
in začni kodirat.

Če pa hočeš met popolen vcd, si pa nabavi Cinemacraft 2.67.09.
Avisynth plugins, vobsub za podnapise.
Js na svojmo xp 1700 nardim poprečen film v 25 minutah, pa še velko lepši nardi.
Medtem ko mi je tmpgenc delal 1h 20 min pa slika nikol ni tekla gladko, kot bi si človek želo!!

bf4ed ::

No ja bom sprobal novejši ffd, pa da vidimo kaj bo.:\

Zulf ::

Jaz pa delam VCD-je(pravzapravXVCD-je), za DVD tak;

Najprej dekompresiram film.avi z programckom(AVI decompress)-kasneje ni potrebno izločiti zvoka. Dobiu boš datoteko z imenom film_pcm.avi.Če hočeš dodati še podnapise si namesti(DirectVobSub) in glej da imaš podnapise v isti mapi kot film in z istim imenom;(film_pcm.avi)-(film_pcm.sub).Nato pod Option v TMPGEnc odpri Environmental Setting > VFAPI plug-in nato premakni DirectShow multimedia file reader(miška desno) na vrh.
Odpreš TMPGEnc, zapreš wizard, klikneš New project, za video source izbereš dekompresirano avi datoteko(film_pcm.avi), nato pod load izbereš VideoCD(PAL) if the original source in 25 fps or
VideoCD(NTSC) if the source in 29,97/30fps or
VideoCD(NTSCFilm) if the source is 23,97fps, pol še enkrat load in v mapi EXSTRA izberi unlock.cfm
Pol odpreš SETTINGS, pod system nastaviš na MPEG-1 Video-CD(non-standard), pod VIDEO pa ;Under Video, you can change the Size to 720x480 (for NTSC) or 720 x 576( for PAL).Bitrate si izračunaš z BitrateCalc (da vidiš na kolk cd-jev boš spravil zadevo).Pol pa sam še START.

Jst pretvorim vse filme na 2 CD-ja, vseeno, če je avi na enem ali dveh CD-jih in je slika na DVD-ju odlična, bolje kot standardni SVCD(zaradu resolucije)

Pa še nekaj.
Ko z film_pcm.mpeg delaš VideoCD z Nerom OBVEZNO ODKLJUKAJ "Create standard compliant CD", drgač bo Nero reku da ni standardni VCD in ne bo hotu zapečt.

Pa še en odlomek takšnega VCD-ja KLIK ki je pretvorjen na ta način.Posnemte kot nestandardni VCD in poglejte na DVD-ju.

Penny ::

Že že!
Samo če res dobro pogledaš mpeg narejen s tmpgenc-ju in če je izvirni film v formatu ntsc, boš videl da se slika narahlo zatika (ne teče gladko). Še posebej če slika prikazuje neko dogajanje od blizo in se pomika levo ali desno! Seveda je za povprečnega uporabnika
več kot solidno, sam če hočeš imeti res vredo pa hitro je Cinemacraft pravi program za to!

Zulf ::

Si probu potegnt dol moj odlomek(prejšnji post), pa boš vidu kak je dobra slika, ker je resolucija filma 720x480 ne pa 352x240 kot pri standardnem VCD-ju.Pr Cinemacraftu pa ne morš nastavt resolucije, tko da je slika ful kockasta(robovi so nazobčeni).SVCD se zatika, in pestane meglen,zabrisan, VCD(XVCD) pa ne.
Res pa je, da je Cinemacraft velik hitrejši.Film mi pretvori v 45min, TMPGEnc pa mele ist film skor 3 ure.

Penny ::

Sem naredil tako kot si rekel. Slika je resnično bolj ostra, vender sem mi zdi, da še vedno ne teče popolnoma gladko. Ne vem, mogoče samo zamo moje oči!
Bi pa delalo film resnično 3 ure!

Probal sem še tvojo finto z cinema craft, ki pravtako deluje, samo da resulucije ne spremeniš v samem programo, ampak jo prej primerno raztegnež.
To naredim s programom FitCD, kamor vneseš film, določiš cilj (vcd ali svcd,..)
poda pa ti podatke za raztez slike ( BicubicResize(688,272,0,0.6,0,0,590,256), AddBorders(8,104,8,104) )
To pa potem vnesem v avisynth skripto, ki jo odprem v cinema craft in začnem kodirat.

Tokrat sem za cilj doličil xvcd in resulucije nisem dobil enake kot ti. Dobil sem 704 x 480 za ntsc in 704 x 576 za pal. Rezultata še nisem probal ker še dela.
Čas kodiranja se je povečal skoraj 2x. Torej 1h 15min, za en film.

Bodo ti xvcd-ji delovali normalno na vseh dvd komponentah, kot navadni vcd-ji?

Zulf ::

Nisem 100% da moja metoda deluje na vseh DVDjih, ker ni standardni bitrate, pravzaprav se mi zdi da sem enkrat na eni strani videl spisek na katerih deluje, in na katerih ne, sam se zdele ne spomnem.Jst mam doma Harman/Kardon DVD 21 in dela bp, sosed ma pa enga Daewooja pa tut dela.

To kar delaš sedaj z cinemacraftom me pa res zanima če bo delal, predvsem zaradi časa kodiranja, mal me sam skrbi resolucija...
Glej da poročaš, kako dela na DVDju!


P.S.
Kaj pa imaš zaen DVD?

Penny ::

Slika na računalniku je odlična, res vidna razlika, laufa gladko vse OK.
Sem pa probal na fotrovem DVD-ju (Mustek, ne vem točno ker, okrog 30000 sit), kjer pa ni delovalo.:(
Pojavila se je čudna zelena slika, zanimivo je, da ko sem začel previjati naprej 2x, 4x, se je pojavila normalna slika. Potem sem probal še tvoj način, ki tut ni delo. Isto zelena slika.
Bom jutri šel mal do kolegov, pa probo na njihovih dvd-jih.
Resulucijo vrjetno nimaš pravo.
Meni Fitcd resulucijo 720 x 480 javi kot DVD, 704 x 480 pa za xvcd.
Se bom še mal špilo!!!

CaqKa ::

jaz sem tudi opazil da na mojem plejerju pri nekaterih datotekah morš malo naprej previt potem pa špila vredi dalje...

pa če se bo komu kaj zatikalo pa je snemal na rw... naj proba isti filetek na običnem cdju... smartbuyevi rwji so namreč čist bogi za moj predvajalnik. trenutno snemam na moore 700 mb rwje ki pa špilajo bp.

tudi sam sem se spravil na varianto avisynth+cce in poročam jutri o rezultatih.. moja mašina je namreč bolj počasna :) sicer se moreš pri tem načinu najprej naučit spisat avs skripto da dobiš pravilo resolucijo in frame rate ampak upam da se bo splačalo.

Kebab ::

@Zulf
Mi prosim poveš, kje si dobil avi decompressor?

Penny ::

Če še koga zanima izdelava vcd-jev s programom Cinema craft, bo ta LINK v pomoč.

Cuoresportivo ::

jaz mam zdaj film v svcd formatu, kak dodam podnapise da lahko gledam na stand-alone dvd playerju.
lep pozdrav(best regards)

jabe ::

z winsubmux. samo s tem programom daš lahko samo nepermanentne podnapise gor. tko k maš pr dvdju, ko potem lahko zbiraš med različnimi podnapisi - jeziki. na svcd jih lahko daš 4, vendar pa ti mora dvd player to podpirati. kolikor vem, zaenkrat deluje samo s filipsi (oni so si pač zadevo zmislili), pa še to samo na najnovejših


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11927940 (7376) LexLuthor
»

VCD-podnapisi pomoč

Oddelek: Zvok in slika
61495 (1417) snoopy20
»

Podnapise v divx, alternative?

Oddelek: Zvok in slika
122488 (2339) Reny111
»

SKVCD

Oddelek: Zvok in slika
383048 (2116) Caligula
»

AVI 2 VCD

Oddelek: Zvok in slika
132019 (1810) marS

Več podobnih tem