» »

Radeon,Geforce in slika.

Radeon,Geforce in slika.

«
1
2 3

glinik ::

No dečki, kdaj sem vam že pisal, da imajo Radeoni bolšo sliko?

CaqKa

Midva sva se že pogovarjala o tem, štima?

Lp

Caligula ::

Radeon ima OPAZNO boljso sliko.
Nvidia pa se posebno kaka jezera, oblake,.. rise ogabno umetno.

log2 ::

No jaz sem pa opazil da imajo nove NVidine gr. kartice (FX...) zelo dobro kvaliteto TV-outa (slika na TV-ju je ostra).

glinik ::

To je možno,samo tukaj se menimo za 2D sliko na monitorju.

Lp

dexter_II ::

glede kvalitete 2D desktop slike
fx nikakor ne zaostaja za radeoni, mogoce clo prekasa:\
referenca: iiyama pro 19 pa bnc kabli, ostrina fx pri 1152x852 100Hz zelo dobra, vec se ne grem:D
da ne govorimo o tem,da ima ati ocitno probleme na nekaterih frekvencah, valovanje slike

edino kar me je na zacetku motilo je, da je font, sama izrazitost/gladkost na radeonih lepsa, fx ima nekako tanjse/grobe obrise fontov (ni nic digital vibrance bil slatan:D )


tv-out je tud vredi, mogoce lepsi na radeonih, osebno mi kaj prevec ne pomeni, vazno da ni anomalij, kar tudi elektronika pa kabel data svoje (sum)

Caligula ::

TV out lepsi na radeonu. Tako na high end kot low end grafah. Preverjeno.
Pa saj v vseh testih zadnje case tudi testerji povedo, da je boljsa slika pri Radeonih.

Skratka tukaj so stvari jasne-Radeon ima v tem prednost.
Kar se mene tice pa zelo opazno.

Gemm ::

Težko reči, da ima Radeon absolutno prednost, ker GFFXe dela več različnih proizvajalcev, kateri lahko po svoji lastni izbiri dajejo gor TV-out čipe.. tako se lahko TV slika kakšnega Gainwarda razlikuje od Innota že zaradi čipa. Primerjava z ATijem (Sapphire v bistvu) ... je zato malce trhla, če kar počez primerjaš Radeona z FXom.

Kar se tiče 2D slike... bolj revšaste so bile le serije GF2 in 3, 4ke in FXi so že precej na nivoju.

Caligula ::

Jaz lahko primerjam med sledecimi karticami, ker sem imel, imam,..

Radeon 9500 PRO sapphire
9700 Sapphire-tudi brat jo ma se zdaj
9600 Sapphire
9800 SE Hercules
Nvidia Cougar video edition VIVO 64Mb Hercules
Nvidia 4200 Leadtek
Nidia 5900 LX Leadtek-to mam zdaj

V vse primerih ravno TV out pri radeonu boljsi,
kar se pa tice splosne slike v igrah,.. pa sem se sele zdj poglobil
in Radeon globoko poseka Nvidio.

Ko gledas kako cesto, jezero, oblake, dim.... je pr Nvidii to
kokr plastika iz 300 tolarjev shopa v primerjavi z radeonom.
es velika razlika. Proam spil pr bratu, grem h men in mi pol veselja pobere
k morm po plasticni cesti dirkat z volanom:O

Pa ni fora nastavitev pa driverjev.
Vse tko k mora bit.

TribesMan ::

Caligula, mensezdi da preveč posplošuješ. Zlo težko bi si upal trdit da ima ena kartica boljšo grafiko kot druga, če pa bi se že odločil za primerjavo, bi pa moral sestaviti dve popolnoma identični mašini (razen grafičnih seveda) narediti karseda podobno instalacijo, nič navijat, potem pa vzeti dva kcalitetna LCDja z DVI vhodom, da se izogneš možnosti slabe slike zaradi pretvarjanja signala, potem pa obe mašine zalaufat istočasno in opazovati razliko med eno in drugo sliko. Zraven bi seveda moral paziti, da bi bila ekrana enako in enakomerno osvetljena, pa verjetno še kaj.

Če pa ti testiraš dve grafične na različnih platformah z različnimi monitorji, v različnih pogojih, pa ni treba tle neke tople vode izumljat. Moje izkušnje so take da ubistvu, razen z kakimi "od nVidie pohekanimi" driverji ni nobene vidne razlike.

Sej ne da bi se hotu zdej tle kregat sam neumno se mi zdi, ko berem tvoje poste, kjer na veliko razlagaš da ma nVidia čist gnilo sliko proti radeonu, s tem da si videl samo dve kartice, da bi lahko posploševal bi moral najbž stestirat vsaj 10 kartic.

Over and out.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

dexter_II ::

a nimajo Fx-i integriranega tv-out dekoderja?

drugace glede Inno, al kak Gainward, mislim da zvenece ime ne pomeni nic, lahko pogledas na DarkCrow, kjer so testirali izhode 5200-tk in ni kakih bistvenih odstopanj.
Edino kako lepso skatlo dobis, pa recimo vecji OC, al boljse hlajenje...ni pa garantirano

Caligula> kje ti najdes cajt gledat sliko vmes, ko vozis, res pa da eni vozniki dajo dost na videz:D
ma jest ke vozim CMR3 nebi znal povedat na kateri kartici sem vozil, al kako lepo zgleda slika, mogoce bi me prej motilo kako zatikanje, res pa da peljem na cas ne pa `ogledujem` progo
v igrah dam prednost ati-ju

glede 2d slike, govorimo o kvaliteti signala na analognem monitorju, lcd ni tako obcutljiv, ker deluje lepo na 60Hz, to pa verjetno dosti kartic lepo prikaze
ko pa je treba 1280x1024x100Hz zalavfat, se pa zalomi; iz lastnih izkusenj lahko povem, da je nvidia pred leti bila sok. Zamenjal sem od Else, do Gainwarda gf2pro, pac obup, ko sosednja kista fura Matroxa pci 8mb pa je lepsa slika.
Presaltal na radeona 9500, izhod zlo dober, edino problemi na dolocenih frekvencah, sedaj spet na nvidia, in kaj naj recem sem zadovoljen s kvaliteto signala.
Tko da bi rekel, da je nvidia `ujela` ati pri kvaliteti 2d.

Ce rabis gamersko kartico, gres na ati, ce pa rabis opengl stick with nvidia:D

Caligula ::

Tribesman,

ne beres vseh mojih postov, ker bi drugace vedel, da sem namenoma primerjal zadnje case Radeona in Nvidio.

V moji masini-lepo vse tako kot je treba - se pravi AMD sistem, LCD monitor
in pa pri bratu v Pentiumu 875 cipset, analogni monitor.

Razlika je ocitna.

Imel sem 2 Nvidii 5900 LX. Prvo sem prodal, ko so rekli, da bodo meli ziher spet 9800 SE Herculesa na zalogi pa sem moral pol spet Nvidio vzeti.

Skratka kartici sta bili primerjani v identicnih okoliscinah pa tudi mislim, da n vec testa, kjer se nebi obregnili prav v to razliko.

Razlika je bila VEC KOT OCITNA. Nvidiina slika je plasticna.
PA sem probaval z razlicnimi driverji, nastavitvami, vmes lepo vse z nasty file removerjem odstranjeval,..

Radeon ima preprosto lepso sliko.
In prva stvar, ko sem rped casom Nvidio 4200 zamenjal z Radeonom 9600 PRO, ki sem jo opazil, je bila slabsa slika pri TVoutu.

Pisem kar vidim. In vidim izjemno dobro. In ti pravim, da ce primerjas bi bla Nvidia za v predal. In Nvidia spet gre od mene, cim v kakem JAE dobijo spet 9800 SE od Herculesa za tisti denar.

PA ta grafa nabija pike v testih. Sele zdaj ko sem updatal futuremark zadeve vidim kako zelo je to ocitno.

Skratka ko probavas, to vidis. Slika pa je sploh nekaj, kjer se mocno razlikujeta.
Tako, da ne govori na pamet. Nimam razloga, da bi bil za eno ali drugo firmo. Ampak Radeon je tu v ocitni prednosti.

glinik ::

Sam te 100% podpiram!Le tako naprej.Zadevo lepo stestirat,pol pa dalje govorit.Čist moj moto :D

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Caligula ::

Pa sej ni sam to, sej so nasploh ljudje prevec naspidirani glede firm. Koga briga firma. Moji prijatelji niso ne pri Radeonu ne pri Nvidii. Oboji mi hocejo nekaj prodat, se trudijo, da bi blo cimmanj konkirentov,..skratka nismo na isti strani in jaz hocem met svoje interese zafilane. Tisti, ki s mi zdi da to v nekem momentu to bolje dela, tisti je vecja faca. Majo pa vsi ene predispozicije v dolocenih obdobjih. Tko kot Intel pa AMD.

Pa sej veste kako je to-enmu se zdi, da ma vredu grafo, pol pa prides pa vids da mu vse steka,..

Mojmu kolegu je 4200 se ful fajn:D k nc ne steka sam k jz vidm tiste diapozitive v kakem hujsem spilu na neki posteni resoluciji...:(

Skratka jaz zdaj mam Nvidio a upam da ne za dolgo. Se bom pa mogoce kmalu spet selil nanjo, ko mi bodo rezultati bolj vsec. Je pa vsekakor ta 5900 LX vredna svojega denarja. Je pa recimo Radeon 9700 PRO boljsa graficna. Tudi dlje bo uporabna v spilih. Nvidia je v zahtevnih scenah preprosto presvoh in bo prej stekala.

Senitel ::

V katerih testih/igrah opažaš "plastično" sliko?

CaqKa ::

ovi to kuj tak testira.. pa tega ne a morš v 3d testirat.. za to morš met referenčno sliko pa v driverjih morš met na vsakih isto naštelano.. pa aa za fonte izkloplen.. pa dajte no nehite ga srat.
vzamite kako nemško revijo v roko pa bote vidli kak to testirajo... ne tak kot vi.. od oka..

kuglvinkl ::

3D se da stestirat. IQ v 3Dmark2001.
Your focus determines your reallity

CaqKa ::

ja.. samo 3d nima veze z kvaliteto slike, ki jo je možen izpljunit hardver...

TribesMan ::

kuglvinkl ma prav.

Caligula zalaufaj 3DMark 2001 (mora biti registriran) in vklopi Image Quality teste, pol pa nekam uplodeaj in bomo skupinsko ocenili tvojo teorijo... Seveda morjo bit nastavitve pri obeh na deafult, ali pa na max...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

CaqKa ::

ja.. samo ta kvaliteta je odvisna od tega kak driverje naštelaš.. ne pa od tega kak dober ramdac je v kartici...
duah.
najprej se mormo zmenit torej katero kvaliteto bi radi primerjali.. ono kaj jo izpljunijo 3d driverji ali ono kaj jo izpljuni ramdac?

torej glinik katera kvaliteta torej tebe zanima? kolko te poznam ti tak neboš ločil med tem dvojim pa mi boš samo reko, da kvaliteto tistega kar vidiš na monitorju... če hočete to primerjat potem je treba en kup faktorjev izničit ki nastanejo zaradi driverjev.. da bomo imeli vsaj približno enake pogoje.

Caligula ::

Poglejte, da ne bomo prevec konplicirali-mene ne zanima kaj se da v laboratoriju, pa kaj se teoreticno da zdriverji,...Jz ko grem kupit nekaj mene boli... kaj oni lahko v vsak dan preciscenem PCju, pri nevemkakh pogojih,..

Driverji so del izdelka. Jebes avto, ki ne more delat z bencinom, ki ga imamo v Sloveniji, ce mi konkurentov nic ne kaslja, ne?

Pa tudi vsi testerji to tudi sami pravijo-da je Radeon pri tem boljsi.

Pa tudi j... grafo, ce ji moras na novo nalozit winse.. Radeonu tega ni bilo treba delat, da je dajal odlicno sliko.
Pa tudi ni to. Preprosto je Radeon boljsi.

Cim pozenes kak avtomobilski spil vidis da je cesta kot iz 300 SIT shopa v primerjavi z Radeonom. Pa mel notri 52.16 in 53.03 driverje.

Pa ja, kje na netu, ce primerjas slike v testih, ki jih ponudijo, povsod je recimo voda kot plasticna skorja,..

Pa tudi v testih ala nature je pri radeonu precej lepse..

Fantje, mene briga za teste. Kar jaz vidim s prostim ocesom mi ne bo nobena razpredelnica ovrgla. IN nekaj je subjektivnost obcutkov, nekaj pa je oblak, ki zgleda kot neka cudna lisa, nekaj pa oblak, ki je podoben tistim oblackom zunaj :D
Slika je na Radeonu bolj naravna, lepsa in nasploh se mi ne da folka prepricevat. Se najmanj pa kake fane in privrzence ene ali druge blagovne znamke.



Preprosto je za spile radeon cisto druga klasa.

glinik ::

CaqKa

Prosim,ne mi s takimi.Saj ne boš videl razlike,itak je vse enako.

Kolko pa jaz tebe poznam,ti bi samo meril.Jebeš inštrumente in razne brezvezne podatke.Kaj ne zaupaš svojim čutom,ki so ti bili dani od narave?Ko te berem,se mi zdiš da je vse ki je povezano s sliko in zvokom enako.In da so razlike samo z neko napravi izmerljive,oko in uho pa sta organa za "lepši videz ".
Še na novicah imaš temo,ki potrjuje mojo in Caligula-jevo teorijo.Tega res nisi nikoli sam opazil?Pa kaj si res tako trmast,kot ... (veš kdo)!!!Idi do kolega,ki ima dober monitor,zraven nesi Radeona in Geforca pa bo.

Res pa je nekaj,imel se Manlijevega Geforca 2 Ti.Slika je bila proti Radeonu pri resoluciji 1024 X ... malenkost slabša.Ko si pa večal resolucijo,se je tudi razlika opazno večala.Te razlike so vedno bol vidne,saj so monitorji vedno večji zato so tudi resolucije vedno večje.Tu se pol pokaže Radeon v dobri luči.

Ne vem pa kako so kaj novi Geforci,ampak dvomim da so naredli tako velik skok v 2D sliki,da bi lahko konkurirali Radeonom.(moje mnenje)

Lp :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Caligula ::

Cipset, ki ga ma 5800 npr so skritizirali, ne le, da nima nic boljse slike ampak ma nekaj se slabso, ker:
So, we see that GeForce FX doesn’t bring any positive innovations over GeForce4 as far as anisotropic filtering quality is concerned. On the contrary, by introducing the mixture of tri-linear and bi-linear filtering instead of true tri-linear filtering they tend to worsen the image quality quite tangibly.

And this worsening does show itself, although it is not that noticeable in static screenshots. When the game is running, that is, the scene is dynamic, this worsening reveals itself on those parts of the picture that do not undergo tri-linear filtering. The worsening looks like “ripples” and clear transitions between MIP-levels on distant objects. Of course, you will hardly notice it in the “Balanced” mode, but is often evident in the “Aggressive” mode.

Anyway, this is not the anisotropic filtering from ATI that works perfect at “convenient” angles, and more than acceptable at “inconvenient” angles.

tuki

Caligula ::

Pa to je sam anisotropic,.. pa to pac prvi test, ki sem ga na Googlu odprl. Mene v bistvu to ne zanima toliko. Moje ucke vidijo veliiiiko razliko zato ni treba testov poganjat. Ce bi bil pa cose call bi bli pa testi smiselni. Sam pol ze nebi blo vazno vec-ker je pa razlika ocitna.,.. :))

CaqKa ::

jah.. jaz sem vama itak v zadnjem odstavku povedal kaj mi bosta odgovorila...
vprašanje je zakaj sta mi tak odgovorila... ker sta pač obična userja.
da pride slika do tvojih oči je odvinso od grafične, od driverjev za grafično, od monitorja, od igre ki jo poganjaš ali pa nemara desktopa ki ga gledaš.
v igri lahko namreč tudi dajo drugačne texture za drug tip kartice.. dajte vse detajle na ful pa bomo pol vidli.
stvar je taka da kolkor sem zasledil rpavite da ima nvidia obupno sliko.. samo to ni napaka kartice ampak napaka driverjev... pa tistega ki je inštaliral driverje in jih nepravilno naštelal. pa itak brezveze...
ko bota mela dve identični konfiguraciji pol pokličta mene da vama kvaliteto slike v driverjih nastavim na enako... pol pa bosta vidva gledala pa rekla kak je.

aja sam imam matroxa:\

trs ::

Dejte se malo izjasnit. Caligula govori o kvaliteti renderiranja, torej ce vzames screenshot na NVidia in ga primerjas s screenshotom na Radeonu. Drugi govorite o kvaliteti same slike, ne glede na to al je 3D al 2D grafika.

Sicer pa Caligula:
http://www.firingsquad.com/hardware/ima...
Sicer je to test med Radeonom 9800Pro in FX5950 ... vendar sta kvaliteti tam tam. Omenjajo tudi da se je NVidia poboljsala kar se tice kvalitete slike, vendar ne vem ce konkretno mislijo na driverje al na hardware.

Pa se tole, kjer spet zakljucijo da je kvaliteta tam tam:
http://www.xbitlabs.com/articles/video/...

Mogoce si stestiral samo z eno igro kjer se pozna razlika med radeonom in nvidio? Lahko navedes konkretno katere igre/teste si stestiral? Pa ce lahko malo boljse definiras izraz "plasticno za 300 SIT"?

Sicer pa ... naj vsak razmisli sam.

Caligula ::

Igre,

Serious Sam,
Collin Mcrea 3
Merzedes Benz racing

Plasticno pomeni umetno, nenaravno, narisano,..

Pa tudi v benchih ce gledas. Sploh pa kaksen nature,.. pa cim je voda, je pri Nvidii kot da gre za plasticno maso...
Oblaki so umetni... skratka ce mas moznost primerjat je motece.

Pa saj ti pravim-v koncni fazi je vazno kako stvar deluje. Driverje sva z bratom prestelavala po dolgem in pocez,..
S prostim ocesom je Radeon precej bolj prijeten.

Pa nvidia guzne pri framih cim je aj zahtevnega za risat, tam ko se pa nic ne dogaja pa nabja frame do 700/s -to pocne recimo v 330 verzijah 3Dmark03 in3Dmark01 kar pomeni da goljufa, da bi score dvigala.

Skratka cim je delo se vidi da se matra precej bolj.

Pa ni vazno ce je driver. To je del izdelka. Kakorkoli se ga nastela, je slika slabsa. Meni kot uporabniku ne pomaga nic, ce je hardware enako zmogljiv. Pac eni znajo s tega vec narest. Zato jim pa priznam, da so trenutno malo spredaj. Se pa to ponavadi malo obraca s casom.

Pa na misujoci sliki razlika se ni tako ocitna kot prav v igrah. Med gibanjem.
Pa driverji so bili vedno pravilno odstranjeni in vse kar bi ostalo, odstranjeno se z nasty file removerjem..

to je to.

Dr_M ::

vazn da na ATIjih prava voda tece...pa prave oblake spusca..

Caligula: sam ucasih si pa res smesn no :) :) prov nasmejem se ob tvojih postih :D :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

glinik ::

Samo mi naj ne govori kdo,da je slika pri omenjenih karticah enaka.

Glih včeraj sem bil pri kolgu,ki ima GF4 4200.Tja sem nesel pred kratkim moj monitor (Philips 109P),ker sem ga hotel primerjat z Samsungom 959NF.Osrina slike je bila več ali manj enaka,se je pa bistveno poznala bolša luminanca Philipsa.

In včeraj si je ded kupil nove zvočnike CREATIVE Inspire 7.1 7700,se razume da sem jih moral slišat ! :D Nato pa sem zagledal sliko na monitorju ;( .Kaki pocn od slike!!!Najbol sem to opazil pri pisavi,saj je ta ... (črke so bol debele in nedefinirane-in to opazno).

Če se pa kdo najde,ki te razlike ne opazi,potem sta pa samo dve možnosti.Ali je ta oseba slepa,ali razlike sploh noče opazit!!! (slepi pa menda niste)

Lp

Caligula ::

DR M.

Pa a ti dojemas bistvo graficne kartice?

Na takih elementih se vidi razlika med dobro in slabo.
Sploh ti ne mislim razlagat teh stvari, ce ti niso jasne.

Verjetno ti tudi igras igre pri diapozitivih pa se ti zdi, da je vse tekoce. To je dobro :D
Ceneje skozi prides, ce ti te stvari ne pomenijo nic.

Jaz mam tako sreco pri zvoku, da mi je bolj vseeno in je brat tisti, ki rabi oh in sploh od zvoka.

Samo pol nima smisla, da razpravljas o tem. Jaz tudi nikoli ne postam v temah o zvoku, ker vem, da to enim ful pomeni, da majo to ful dobro, ker celo slisijo razliko. Jaz slisim bolj tako tako, vidim pa izjemno dobro.

Skratka nima smisla, da razpravljas o tem pol. Ce ti je vseeno pa zate samo dobro, ker se ti ni treba ukvarjat z menjavo grafe rzaradi recimo kvaliete slike.

CaqKa ::

glinik: seveda sta prej na mašini izklopla glajenje robov fontov?
itak da sta.. sej pa sta mahera da to sploh lahko testirata :>

glinik ::

CaqKa,CaqKa vedno imaš nekaj za "popravit".:D

Isti si kot tvoj oče,vedno boš našel nek argument (racionalen ali iracionalen).:D

Se vidi,da te ni poštar delo :D :D

Lp

trs ::

Caligula ... lahko postas kake screenshote? S tvojih besed zveni precej subjektivno. Lepo bi bilo ce bi lahko kam postal slike, pa bi lahko vsak pokomentiral ... Ali pa se najboljse... lahko se naredi blind test ;)

glinik ::

Idealno bi res bilo,da bi slikal od zelo blizu.Tako bi se razlika morala videt-predvidevam.

Lp

Dr_M ::

Sploh ti ne mislim razlagat teh stvari, ce ti niso jasne.

men so ble te stvari jasne, ko si ti se u plenice sr*l :)

sam mam ti4200 in mam tok potweakan, da ma usak spil usak 100fps konstantno, ce je mn sploh ne morem spilat.
vem da veckrat v temo brcas ja, ni ti treba tega dokazovat vec :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Caligula:

Men neki ni jasno, ti na veliko trdiš da ma radeon boljšo sliko, hkrati pa zavračaš vsake možnosti da bi postal kake screenshote, ker praviš da v screen shotih ni razlike ampak samo v akciji... Če ma boljšo sliko bo mel boljšo tako na screen shotih kot v akciji...

Pa v vsakem primeru te grafične so tak zmogljive da so sposobne ven metat čez 50FPS skoraj v vseh ločljivostih, tako da razlike v igralnosti zradi zatikanja ne bo...

Ti dej screenshote gor z radeona pa z FXa pol bomo pa primerjali.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Men se ne da vec. Nvidia ma lepso sliko.

Ja, Nvidii nic ne steka. daj ji kak nature sceen. 30% manj framov kot Radeon.

Zmagali ste.

Dr. M, 420 nima 9x pa verjetno niti ne ves kak zgleda oblak zunaj vec.
Ce nisi primerjal ne govori.

Pa primerjajte si sami. Meni se ne da vec. Ne mislim folka prepricevat.


Nvidia ma boljso sliko in Radeon se skrije. Zmagali ste. bog vam pomagaj.

Caligula ::

Dr M ti pa lahko das en primer ko sem brcal v temo.

Pa pejdi online testerjem pisat da brcajo v temo, ko pravijo da ma Radeon boljso sliko.

Meni pa napisi en tisti primer ko brcam v temo pa argumentiraj.
Jaz se spomnim samo tvojih brc v temo.

LP

kuglvinkl ::

Caliguja, spet se ti ne da. tko kot se ti ni dalo najti linkov, ki potrdli tvojo tezo, da več rama upočasni sistem. >:D

Kaj je zdej to? Ajde, dej razkur se, pa vrž slike gor! Resno mislm.
Your focus determines your reallity

TribesMan ::

Caligula, zdi se mi da ti preveč verjameš v to kar napišejo na internetu. Če je bla "goljufiva" ena verzija driverjev, to še ne pomeni da imajo vse grafične kar po defaultu slabšo sliko...

Pa dej prilimaj kako sliko da vidimo razliko, če je...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Kuglvinkl, ti si med onimi, ki so takrat s tistim brisanjem hudo zamocili in to ves.

KAr pa se tice upocasnitve pa sem dal link, da dejansko ga upocasni, ker na Nforce 2 platah in tudi marsikaterih iz tega obdobja, vec ramov pomeni pocasnejse timinge. Tam je vse pisalo.

So ble pa se druge stvari-neki s pagefilom,.. k se mi pa ni dalo iskat..Pol ko ste mi nepremisljeno brisali-tako kot recimo danes temo o DVD R modanju, ker Bostjan in Tribesman nista dobro prebrala nekatterih stvari,... se mi pa ni dalo vec ukvarjat. Se zdej ne morem verjet kako zeleno sta se Bostjan in Tribesman pokakala glede tistega od DVD Rjih.

Jao Jao.

Skratka

ko j... teste!!!

Ko gledam vidim razliko. Veliko. To je treba videt v zivo.

Ko se mi bo dalo bom limal, ce sploh.

Ne da se men zdej folka metat s FTPja, pa vseh Overnetov pa Kaz ozklapljat,..da nastelam na novo comp za teste delat.
Men se ne da zdej se enkrat kr z bratove kiste-da ne omenja, da mu gre to na k.. vlect ven radeona in pol v njegovo kisto tlacit se Nvidio, ki komaj pride na plato,.. na silo,..

Skratka to ni tok simpl, kokr si rpedstavljate. Moj brat ni lih take sorte, da mu lahk jz po kisti brskam.

Pa razumte, da men se ne da prepricevat, ce mi folk ne verjame. Prou, lazem. Jaz vem, ker sem videl in gledam.

Pa sej je na netui dostkrat primerjava slik-sem zadnjic enkrat videl je blo ravno nekaj vode ob strani,.. skratka te stvari so se pri screenshotih vidne, sam sele v akciji je pa razlika drasticna.

Pa jaz ne govorim o starih driverjih. Govorim o 52.16 in 53.03

Pa dost o tem. Se mi ne da. to mroa folk videt pa screenshot ni nic. Mogoce, ce bom sel kaj testirat ze pol bom.

kuglvinkl ::

Prav nič nisem zamočil. :)

In ne, linka nisi dal, v nasprotju z nami.

Ajde, screenshote na dan. Če ne ti verjamo ravno toliko kot nič. |O

Aja, ni problema, ti dej sc svoja sistema, mi bomo našl pa enga z FXom. Deal? Da ne spravmo ravno tvojga brata čist ob živce.

med nama, meni je popolnoma vseeno, kdo ima boljšo sliko, samo ne vem, če ti štekaš, da kdo bo "zmagal" v tem trenutku sploh ni point. Point je, da žačneš ti za svojimi izjavami stat, ker mi bo počas presedlo.
Your focus determines your reallity

Senitel ::

2D slika:
Pri Radeonih si lahko ziher, da bo slika vredu medtem ko je pri GeForce-ih to odvisno od proizvajalcev kako kvalitetne komponente uporabijo (imam referenčega GeForce 3 in referenčnega Radeona 9700 PRO in lahko garantiram, da pri 1280x1024 100Hz ni nobene vidne razlike). Kar se barv tiče: Če ima ena kartica na enem monitorju "boljše" barve kot druga kartica na drugem monitorju je to povsem brez pomena (ker monitorji naj bi imeli 2.2 gamo, vendar je monitorjev z tako gamo verjetno bolj malo).

3D slika:
Če za trenutek pozabimo na anisotropično filtriranje in anti-aliasing, potem so vse kartice, ki pridejo čez WHQL testiranje identične (za WHQL se testira tudi izris kartice pri določenih parametrih in se primerja z izrisom, ki ga izdela software). Aniso in AA zadeve zakomplicirajo, ker ni več "ene pravilne poti". Če oblaki na GeForce-u FX v 3D Mark 2003 v Mother Nature sceni niso taki kot na Radeon-u, potem je verjetno driverji goljufajo in to ne pomeni, da bodo sedaj vsi oblaki v vseh igrah taki (ker, če se že goljufa se goljufa v enem testu; ne moreš v splošnem ugotovit kdaj bo igra izrisovala oblake). Tudi argument, da je nekaj "plastično" ni ravno znanstven...

Caligula ::

Kuglwinkl, beri tam vse poste, ki so bili zaklenjeni.

Kar vzami si cas, ce noces, da ti zacne kdo presedat.
Tam beti. Tam nekje vmes je bil link do Tom's hardware...

Jaz za svojimi izjavami vedno stojim, ne pricakujem, da vedno drugi, se manj pa se mi jih da v nedogled prepricevat.

Komu pa kaj preseda,.. to je problem tistega, ki mu preseda.

Jaz pravim, da jaz vidim, da ima Radeon boljso sliko.
Ti pravis, da ne vidis ce ima ali ne. To kaj tebi preseda ali ne ne sodi v to temo ampak v kak tvoj zaseben pogovor s tvojimi prijatelji.
To, da tvoj post ne spada sem, si povedal sam s tem, ko si rekel, da to kaj ma boljso sliko, ni poit. to je point te teme, ali pa je jaz ne razumem.

Kar ti verjames je pa tvoja stvar.
Moje pisanje bo komu, ki je v dilemi mogoce pomagalo. Mogoce pa tudi ne.
Je pa to vse kar me zanima. Vcasih dobim obcutek, da ti ni jasno, da so nekaj osebna mnenja, nekaj rezultati testov-teh je na netu malo morje in bi rekel da z zakljucki zelo podobnimi mojim.

Nekateri se pac ne strinjajo.
Jaz sem probal in sedaj zase vem. Sem delil z drugimi, tisti, ki se ne strinjajo pa se ne strinjajo.

Mogoce bo kak screenshot ta teden, ce bo cas.

LP

kuglvinkl ::

Jaz pravim, da jaz vidim, da ima Radeon boljso sliko.
Ti pravis, da ne vidis ce ima ali ne.


Ja, in zdej sem v dilemi. In ne vidm nobeneg razloga, da naj ti verjamem. Ker kakšnega posebnega ugleda na forumu nimaš, še posebej zaradi fiaska s temo o RAMi. NO ja, tut tam smo na dolgo in široko opisovali situacije zakaj rabmo link. Daleč so leto, ko je kdo komu zaupal brez date.

Se pravi, moje intervencije sploh ne bi bilo, če bi ti dal link do uglede in spoštovane strani, recimo beyond3d, 3dcenter, digit-life, anand, xbit, ... (ni pa to THG, ki je kredibilen ravno toliko kot HOCP) ali pa prilepil sc tvoje karte. Štekaš?

Zdej pa še o mojem presedanju.

Komu pa kaj preseda,.. to je problem tistega, ki mu preseda.

To kaj tebi preseda ali ne ne sodi v to temo ampak v kak tvoj zaseben pogovor s tvojimi prijatelji.



Zadeva ni ravno takšna. Če začne meni kaj presedat, se pravi, je v nasprotju s pravili, potem ukrepam. Brišem recimo.

...

In zdej, namesto, da bi dal sc od Radeona, IQ 3Dmark2001 (če gremo najprej na 3D) boš verjetno (sklepam iz zgodovinske izkušnje) še naprej trdil, kolk ma Radeon boljšo sliko.
Povem ti pa, če ne bo argumentov zakaj ma Radeon boljšo sliko (med nama, tud jaz imam Radeona), ti bom brisal.
Your focus determines your reallity

CaqKa ::

senitel to za glinika nima veze... on ma svoje oke in svoje uhe.. in njegove uhe pa oke znajo merit take zadeve ki jih še najboljši osciloskopi ne zmerijo :)
brezveze jim je teorijo polagat na srce... pa brezveze je folko nakladat da je eno 3d drugo pa 2d... pa da je 3d večino odvisen od same igre ter od driverjev...
brezveze :)
tele subjektivne debate mi že grejo počasi nekam... eh.
res.. glinik tebe bo treba dat na en blind test zvočniških kablov...
tebe pa caligulo pa na en blind test slik iz računalnika... me zanima če bosta sprva sploh zaznala razliko med 75hz in 85hz...>:D

Caligula ::

Torej Caka,

sej NI VAZNO, ce je stvar driverjev!

Radeon hardware + Radeon driver = Radeon
Nvidia hardware + Radeon driver = Nvidia

Izdelek. Ce komplet izdelek vzames, ker meni ne rata samemu narest super driverja ampak sem odvisen od Nvidie, je tvoja opomba brez smisla.

Kuglwinkl-ti si spet tok zabluziu, da se sprasujem kako to da so dali tebe za moderatorja.

Pri RAMih ni bilo fiasca. Ti si zelel vsiliti svoja pravila. Ces da bo folk pisal kot bi ti zelel, pa linkal tako kot bi ti zelel.

Eni nismo moderatorja in ko iscemo podatke zase si ne delamo zaznamkov kje je bil kak test, kje je bil citat... ampak gledamo zase in pol ko nanese prilika to tudi delimo z ostalimi.

Dejstvo je, da rac laufa pocasneje, ce mas Nforce plato in vec rama, ker mora met zafilanih vec slotov in mora met zato pocasnejse timinge in ljudje so ponosno govorili o pohitritvah sistemov z dodatnim RAMom,.. pa ti si si hotel stvar po svoje tam razlagati-cesar si kot moderator sploh nebi smel privosciti.

Pa ponavadi se vecina folka v temi kot je ta, oglasi z recimo z "glas za Nvidio",...

Jaz pa sem sel opisovat postopek, ker sem se s tem zafrkaval en teden.
Ne da se mi pa zdaj se dodatno, ker bi ti nekaj rad.
Tisto linkanje je tvoj standard. Ne forumov. Pol bi moral cel forum tako funkcionirat.

In ne, ti ne mores kar zaklepat kakor se ti zdi. To bi lahko pcoel, ce bi slo za tvojo privat stran. To pa je forum, ki ima povrh vsega se oglasevalce.Da ne omenjam, da jih kakih 50% dobro dobro poznam pa to niti ni vazno. Ta forum ni tvoja igracka. Jaz sem podal svoje mnenje.
Ti pa svojega. Jaz tebi ne brisem nic.Kaj sele da bi ti postavljal neka posebna merila. KAj a linkal ti biom kako boljsa slika se meni zdi? Bravo.

Ko bos pa vsakemu piskal kje so linki,... pol pa lahko brises vse. Ko bi kdo podal mnenje, da recimo DVD R- format bo izginil zahtevaj linke, drugace brises. Ce kdo rece, da Mu liteon bolje pece kot Plextor-linki?!? Dokazi?
Pa kdo tebe sili da meni kaj verjames. Saj ne pisem zate. Folk pa si lahko misli kar hoce.
Pa ne verjemi. Saj nisem pisal zate. Pisal sem za koga, ki bi ga zanimalo kake izkusnje je imel kak uporabnik.
Odgovarjal sem Glinku in se parim. Zate me pa res ne zanima kaj verjames kaj pa ne. Pac ne verjames.

Zame je te teme konec. Dober moderator pa je tisti za katerega sploh ne ves da obstaja. Kaj sele da nekaj svoje standarde na javnem forumu vsiljuje.

Linkaj sam in imej po tvojem mnenju kredibilnost. Zame je v momentu, ko si enkrat delil forumovce na vase in ostale izgubil popolnoma.
Bistvo forumov je, da ni ne nasih ne vasih.

Skratka vsak naj se sam odloci cemu verjame. Povej mi, zakaj bi imjel ti kredibilnost, ce samo nekaj linkas pa nobenih lastnih izkusenj nimas? Pa a si ze kje videl zrelega moderatorja, da bi polemiziral o kredibilnosti forumovcev? Ali se opredeljeval kot se ti?
Malo poglej pri somoderatorjih kako te stvari gredo.

LP

CaqKa ::

že že caligula.. samo jaz še zdaj nevem o kateri sliki se vi pogovarjate... že celo temo mešate 2d in 3d, ki pa sta odvisni od popolnoma različnih faktorjev.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

1. tako kot sem predivdeval, ušivega sc ni (in ga ne bo od tebe).

2. Spletni forum zgleda, da napačno razumeš. Kdo kaj sme, kaj je moderator itd itd.. Tisto linkanje je tvoj standard. Ne, standard te strani, ki se ga držijo vsi, samo ti ne.Oz. ostale pač štejemo za kljukce.

S tem si se strinjal ob prijavi. Al ne bereš teh smeti (I Agree, next next :)).
Your focus determines your reallity

Caligula ::

Res? Vsi linkajo?

Daj poglej ta forum in vse druge. Pa a ko folk govori v svojih izkusnjah ti linka v svoje mozgane?
Kar se tice testov o kvaliteti si med novicami na SLOTECHU pred par dnevi preberi clanek o testu in primerjavi in je tam link do strani, kjer delijo moje mnenje.

Caka,

nisi prebral prejsnjih postov v tej temi?

Sem napisal tocno v katerih igrah in kaj je drugacnega.
Nasploh kvaliteta izrisa ozadja, ceste, gibanja vsega tega, voda in podobne stvari izgledajo hudo nenaravno,..
ina pa se za TV out, da je razlika. Mas pa po tem forumu malo morje postov, ki so omenjali, da ima Nvidia slabso TV out sliko,..

Kuglwinkl, najdi pri novicah iz prejsnjega tedna in pojdi na tisti stran,...

Pa tudi tu v tej temi sem ze linkal na eno stran in celo citiral.
Lahko ti tudi prevedem, ce nisi dobro razumel kaj pise.

Glede moderatorstva pa po mojem mnenju stvari, ki jih pises ne dovolijo, da bi si razvil kredibilnost.
Ze to, da se je takrat pri RAMih govorilo o vasih in ostalih forumasih nekaj pove.

Najdi lepo tisto novico, preberi se enkrat celo temo o ramih in to natancno,..
Pa tudi nasploh, ti lahko recimo spodbujas folk k linkanju. Ne mores pa ga zahtevat.

Ne da se vsem loga delat kje pa kdaj so kaj brali. Jaz berem zase ne za druge. Ce pa je nanese pa kaj dlim z drugimi.

LP

kuglvinkl ::

OK, da končava. Ko bom jaz zahteval link, ga boš dal, ampak to je običajno pozno, ker ga že pej zahtevajo ostali forumaši. Če ga ne boš dal, ti bom brisal post, ker nabijanja ne prebavljamo. In link se da tam, kjer je to potrebno (ne povsod), torej tam, kjer zadeve niso povsem jasne in ne izhajajo iz notoričnih dejstev.

Zdej, če je tvoj slog razmišljanja in pisanja zelo kategoričen, hja, boš moral stikat za linki.
Your focus determines your reallity
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nvidia vs AMD,Gtx 470/570 vs 6970/50HD+Novice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
36381539 (75854) bluefish
»

Radeon 3870 VS GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1288034 (7121) JamesBond
»

Pogled na NV40 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39218472 (10640) MrX

Se pripogneš, ATI te pa nategne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
714835 (3280) Caligula
»

leadtek 5900 LX ali Hercules 9800 se

Oddelek: Kaj kupiti
361806 (1295) vudy

Več podobnih tem