» »

leadtek 5900 LX ali Hercules 9800 se

leadtek 5900 LX ali Hercules 9800 se

milos ::

Dilema - katero grafično naj kupim.
Leadtek FX 5900 (350 LX THD) - 60ksit, ali Hercules 9800 SE All in Wonder-70ksit

Caligula ::

Za 70k se ti SE ne splaca, ker se jo dobi za manj.

Sploh, ce mi posljes mail na enduron@email.si
Drugace pa je 70k za neultra Nvidio prevec, ker se za 77k dobi Radeon 9800, ki pa se ga da naceloma navit na 9800 PRO.

Priporocam pa se, da mi mailas.

boštjan ::

če rabiš TV kartico si kupi herculesa,ker modanje v pravo 9800 je loterija.jaz bi se odločo za leadtek 5900 LX ,stane pa 58k v JAE in 55k v taipan

Caligula ::

Se vedno-neultra je bolj tako tako nalozba pa v tej rundi je ATI boljsi.
Tudi SE s 4imi cevovodi in 256 bitnim vodilom se dobro navije pa je pol ATI sploh pri vklopljenih raznih glajenjih robov,.. precej boljsi od Nvidie, k ji ponavad pol performanse zelo padejo.

Je pa ta Herculkes zakon, ker j e res nafilan z opremo.
Pa cel comp mas na daljinca pol pa je uzitek filme na TVju gledat pol pa slika je res odlicna-pa boljsa kot pri Nvidii,..

Pa Nvidia zna met glasnejse hlajenje. Mene to moti.

boštjan ::

5900 LX za 45k nova na bolhi

Caligula ::

Jaz je ne vidim. Samo ena za 50 k zacetna cenaampak ima pridrzano ceno visjo.
Pa a ni LX nekaj oskubljenega?

morphling1 ::

Nope nič oskubljen, LX je polnovredni FX5900, samo ram ima 2.8 ns (357 MHz, ) , v primejavi s 2.2 (450 MHz) ns normalnih verzij, to je še vedno bolje kot vsak R9800. Tako da ta kartica je kar se mene tiče prvi pravi GF4 Ti 4200 nadomestek.
Btw. tisto o AA in Aniso na FXkarticah nimaš prav. FX ne opravlja teh funkcij skoraj nič počasneje kot R9800, samo AA je malo slabše kvalitete, po drugi strani je pa Aniso boljše kvalitete.
Primerjave med tem LXom in 9800SE verzijo sploh ne moreš delat, ker jo nabije čisto povsod.

A350 vs. A350 LX
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

milos ::

Potem če prav razumem, je FX 5900 LX v tem cenovnem razredu najboljši nakup?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

boštjan ::

Primerjave med tem LXom in 9800SE verzijo sploh ne moreš delat, ker jo nabije čisto povsod.

to bi se jaz tudi strinjo,če gre kdo kupovat 9800SE,naj raje tole 5900 kupi,ker pri 9800SE se zna zgodit,in verjetnost je velika,da bo ostal na 9800SE za skoraj isti keš.

boštjan ::

milos,če mene vprašaš je ja.

Caligula ::

Pa si preprican, da je to taka kot jo imajo pri JAE?
Jo priporocas?

Je bila kje kaka primerjava med 9800 in to kartico?

boštjan ::

Primerjava med 9800 in tem leadtekom 5900LX. če je to ta v JAE?po opisu sodeč je,če pa je res pa ne vem,ker ne delam tam in si je nisem kupil.check it out;)

milos ::

Hvala!

Imam pa še vprašanje:

-Kako pri 5900 lahko priklopiš televizor-je namreč brez TV IN - OUT?
-Kaksteri TV tuner je za primerno ceno (cca 25ksit)najboljši?
Katera grafična je boljši nakup - ATI-9600XT, ali zgoraj omenjena FX 5900 LX?

LP
Miloš

Caligula ::

Sem vprasal kolega, ki je blizu JAEta. Ni taka Leadtek tam. Sploh pa nima takega ohisja z venti ampak je grafa gola.
Kaj vec pa zdaj ne vem.

BoLhCa ::

Sej Leadtek ni edina firma...
Ozrite se se za kaksno drugo..
predvsem Asus...

lp

Klemenn ::

Nope nič oskubljen, LX je polnovredni FX5900, samo ram ima 2.8 ns (357 MHz, ) , v primejavi s 2.2 (450 MHz) ns normalnih verzij, to je še vedno bolje kot vsak R9800. Tako da ta kartica je kar se mene tiče prvi pravi GF4 Ti 4200 nadomestek.


sploh ne berem naslednjih komentarjev, ker se mi zdi da je to kar morphling napiše kot molitev za duhovnike ;)

pa še za nvidio sem ;)

TribesMan ::

Evo tle mate še en test na digit-lifeu, kjer je vključena večina kartic, ki jih lahko kupite (tudi 5900LX in 9800 in 9800SE) razlike v hitrostih med prvima dvema skoraj ni. Tudi 9800SE se kar dobro drži dokler ne pride do visokih ločljivosti.

No uživajte v branju in potem v nakupu.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Da ne boste pametovali v 3 dni. Danes sem eno kupil.

Kartica se dobro navija-res dobro.
Ampak!

1. Glasna je!
2.Primitivna je, ker se greje bolj kot Radeoni in to precej bolj!
3.Slika je v primerjavi z Radeonom vidno slabsa.
4.Vidi se, da Nvidia hudo zaostaja za ATIjem, ker cim mora procesor res kaj delat
zacnejo frami hudo padat-nizji kot pri 9700, ful jih pa v kratkih intervalih nabije takrat ko
se ne dogaja nic in to je svojevrstno goljufanje.
5.Grafa se za ta denar verjetno splaca sem pa razocaran nad marsicem.
6.Radeon je boljsi. Govorim o 9800 ne 9800 SE. Poserjem se na teste, v igri bi mel raje 9800. Veliko raje. Druga klasa v praksi.
7.Radeon veliko lepse rise oblake,.. medtem ko Nvidia to dost umetno dela.
8.V igrah je razlika med recmo Radeonom 9700PRO in to grafo slika pri 9700 PRO boljsa in Nvidia se malo lovi pri posamezih detajlih.
9.V Serious Samu ima v defaultu v istih situacijah do 10% manj framov.
10.Navija se pa ta grafa res dobro (meni gre GPU do 570 Mhz, RAM pa ocitno kar skoraj do 1000 ali nekaj takega)., software, ki je zraven pa je odlicen-npr za nastavitev LCD monitorja.
11.Igra Gunmetal ima bedno grafiko.
12.Kartica na marsikatero grafo ne bo pasala.
13.Iz neznanega razloga ima v defaultu GPU 300 namesto 350 ali 400 Mhz kolikor bi morala imeti.

Pa res je glasnejsa od Radeona. Opazno.

Bom povedal tako-grafa je za ta denar dobra, tisti, ki ste "na strani" nvidie ali Radeona-dajte se zresnit.
Kot da je firma vazna. Ampak v tej rundi ima ATI prednost v kvaliteti. Kvaliteta slike in izrisovanja je pri Nvidii slabsa in te kartice
zacnejo hudo popuscat, cim naletijo na kako nature sceno al pa kaj podobnega. Tuki Nvidia se zelo sepa.
Sem pa probal z novimi-bojda hitrejsimi 53.03 driverji.

O kakih scorih se ne bom govoril, ker se nisem ugotovil optimuma compa pri katerem bi bil score najvisji pa neke stvari v zvezi z Riva tunerjem moram se porihtat. V koncni fazi bi raje mel Radeona z 1000 pikami manj v 3Dmarku03 ker bi v pravih igrah kasneje res skripal. Ta se mi zdi da se sverca in si fila frame v visave v nezahtevnih momentih-kar vrze tam na 600 za kako sekundo,.. ko je pa kje kak trol's lair je pa vsa boga.

Je pa dober nakup.
Pa saj se nisem vsega sporbal-ko bo cas.

Pavle ::

Hvala za obsirno porocilo o splosnem feeling-u. Vem priblizno, kako je s stvarjo; ce hoces compatibility, kupis Radeon-a, ce pa speed pa GeForce-a ;(, pa se to ni vec tako... ;(( Zdaj ima oboje Radeon, samo problem je, ker so tako dragi. :'( Samo ce dobis 5900-takorekoc-ULTRA za tako ceno, se kar splaca. :\
Jaz bi rekel, da JE to nova Ti4200. ;)

Zanima me samo se, ce ima "BOOMBOX" cooler gor al je kartica gola z nekim default ventilatorjem?
A RAM-i grejo tko visok? Tud ce so "samo" 2,8 ns (714MHz)? 8-O

morphling1 ::

Ma sploh ni res. Gonilnike ima Nvidia še vedno bolj stabilne in večina zadev bo laufala brez težav (saj ne rečem, da na Atiju ne, samo sigurno so bolj občitljivi, preverjeno in stestirano). Na Leadteku LX je Boombox, ki je sicer malo glasen samo to je stvar male predelave.
Caligula ne vem od kje si potegnil svoje zaključke, ampak razlika v 2D kvaliteti slike sigurno ni vidna, v 3D še manj, sploh če je akcija.
V SS je Nvidia vedno hitrejša in to kar lepo, gpu dela na 300 MHz v 2D, v 3D preklopi na višjo frekvenco.
Aja te smem vprašat kdaj si uspel vse te kombinacije gonilnikov kartic in iger sprobat ? Za dobro analizo si moraš vzet malo več časa.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Caligula ::

Morphling,

kartico sem sele dobil. Ne kritiziram je, ker bi mel kake favorite v glavi. Brata je tudi zanimalo, ker on pa malo favorizira ATIja in si je kartico vrgel se v svoj comp-Asus pac tista tanajboljsa 875 plata ki se jo dobi, 2.6 procesor kjer drugace brni 9700.

Ob istih nastavitvah pa lepo porihtanih receh kar se driverjev tice so razlike v detajlih zelo vidne. Pa jaz sem sam mislil, da takih stvari s prostim ocesom ne vidis ampak je ocitno.

Pa tudi sam, ko laufam kak test-ker me je brat opozoril zakaj ne mara Nvidie-sm malo pozoren na te stvari in se v testih vidi-resno-cim ma procesor kaj velik za delat to hudoo pade. Pri Radeonu ne.

Pa res je grdo preglasna. Ati je neslisen.

Ko sem probal z 52.16 driverjem so scori se malo padli pa bom ko bo cas se malo testiral.
Drugace za ta denar to je veliko kartice samo ni vse tako kot bi moralo biti. Si bom pa takointako vzel vec casa.

Je pa to za igricarja boljsi nakup verjetno kot 9800 SE, ki bi ostal na 4 pipelinih. V 3Dmarku03 bi bila razlika med obema navitima kakih 2000 pok. To je ze precej. Samo pravim tudi, da si ta Nvidia sopa v testih frame takrat ko ni nobenega dela-kar strela v visave, cim pa ma resno delo pa bolj bogo to vse skupaj.

Pa ne vem-a se da hitrost ventilatorjev stelat? V tistem winfoxu se da glede temperatur nekaj, pri ventilatorju pa ni videt, da bi se dal kak slider odklenit.

Trentutno je stvar najglasnejsa stvar v mojem compu. Brat je sploh popizdil, ker mu ni jasno zakaj bi kdo to sploh prenasal v svojem compu. Njemu navit pentium s stock coolerjem laufa neslisno. Pa gnije v serious samu po ure in ure gor kadar ma cas.

Bom pa se pa jaz malo bolj poglobil v to. Da bi mi bilo nakupa zal ni, pa navsezadnje grem lahko v trgovino pa recem, da bi menjal za 9800 SE od Herculesa-ce sploh se kdaj dobijo...

Samo saj bomo se videli kako bo.

Bo treba se marsikaj probat. Neke stvari so dobre druge pac ne.

Kdaj sem imel cas? Navijat sem zacel pri zgornji meji, ker sem sel takoj na vrednosti, ki so jih uspeli met pri Chip.de
Pa po defaultu,.. pa itk sem vrgel takoj kakih 6 ur vanjo.

gamer ::

to je bl tko če maš 80k uzameš radeona 9800, če maš pa 60k pa uzameš 5900lx, kaj zdej komu ni jasn? radeona9800se se pa ne splača pod nobenim pogojem vzet, ker ni nobene garancije da se da odklent dodatne 4 cevovode, brez artefaktov, in potem imaš kartico ki je nekje na rangu 9600pro če ne še kaj slabša

boštjan ::

če maš 80k,pocukaš babico za rokav in prosiš,če ti posodi 5k,ti pa si 9800pro kupiš od herculesa v JAE.

morphling1 ::

Jaz mislim da ima vsak svoj okus, kaj se mu zdi dobra slika :D
Glede glasnosti (ja je glasna, to je dejstvo) pa nisem mislil zmanjševanja vrtljajev obstoječih ventov, ampak enostavno odstranitev boomboxa in pritrditev enega 80mm tihega venta direktno na rebra. Kartica ima super narejen bakren hladilnik, samo tista vleka iz enega na drug konec kartice ne dela najbolje in bi bil prej opisan način bolj učinkovit, samo malo placa pod kartico je treba sprostiti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

men so NV kartice mal sumljive...imel sem radeona 8500le na posoji pa mi je dal v 3DMark2k1 samo 6k pik(vse na default), ti4200 pa nekje 13k, pa mi je radeon veliiiko lepše delal v igrah...veliko bolj tekoče:\

milos ::

Hercules 9800 All in W.naj bi bla 256 bitna, tko da bom verjetno kar to vzel - 70ksit.
Samo, kako pa naj bom siguren da je res 256 bitna - se premalo spoznam- naj trgovcu zaupam?

lp
Miloš

Klemenn ::

naj trgovcu zaupam?

pozanimaj se :\

TribesMan ::

Kokr jest vem je Hercules res samo 256bitna verzija. Jest bi mu zaupal.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

fantje,a je res tako težko odklikat na proizvajalčevo stran in si prebrat tretjo alinejo->128MB DDR RAM and 256 bit-DDR memory interface. zdaj me že pošteno skrbi,da nekateri info. od produktov pobirate iz cenikov:\

Caligula ::

Milos, potem je ta Nvidia boljsa izbira. 70k je za tistega Radeona prevec, ker je komaj kaj hitrejsi pd 9600 PRO. Se dobro navija ampak dejansko je tam vabljivo, da se potencialno da odklenit na 9800 PRO. Ti pa lahko recem, da so v stacunah sploh pa med zadnjimi primerki skor ziiher samo se take, ki se ne dajo odklent. Ze prodajalci sami stestirajo pa sebi pa kolegom pol to zdilajo.

Za 61k se ravno se splaca pa se to zaradi vsega kar je zraven. Ce bi bil lahkjo ziher, da bo delal kot 9800 PRO pol bi blo tud 70k malo, tako pa je to prevec. V Bofu je 67k. Pocakaj se malo, ce bo v JAE spet kaka posiljka za 61k, drugace pa je Nvidia hitrejsa.

Meni gre nekako do 5900 pik v 3Dmarku pri istih nastavitvah compa, kjer mi je ta Radeon na 4 cevovodih dal 4250 pik (racunalnika nimam cisto do konca navitega, da bolj ziher vem, a kaj stekne zaradi grafe pri bencih).

Skratka ta Nvidia je tega denarja vredna. Tisti Hercules je vreden tistih 61.000 SIT, 70.000 SIT pa ne.

Jaz sem Nvidio kritiziral bolj v primerjavi z 9700 ali 9800 ali 9800 PRO.

Tisti Hercules bi bil dejansko vreden se precej manj, ce nebi mel vse tiste opreme zraven in ce nebi blo potenciala za ga spravt na 9800.

Pa se tako-ti, ce bos kupil Nvidio ne bos opazil razlike v kvaliteti slike, ker ne bos mel v glavi primerjave. Ce gres pa gledat oz mas moznost dveh enako hitrih in enako dragih kartic pol pa vzames raje Radeona.

Tebi se skratka Radeon bolj od Nvidie splaca, ce vzames Radeona za 61.000 SIT in tud to zato,k er mas itak namen kupit tuner.

Skratka za 70.000 je no no:D
Za 60.000 SIt pa je zate idealka.

milos ::

Kupil 9800se OIW-256.
Karica softmodana in dela bp.:)

Morphling1, še enkrat HVALA za pomoč pri izbiri in "odlepanju"!! Tako prijaznega in uslužnega človeka enostavno ni!
Ne vem če lahko delam reklamo za določeno firmo, vendar glede osebja je BOF zakon! Tudi dekleta pri "kasi" so super.

Sedaj kupim še ostalo mašinerijo, potem pa nekaj časa ne bom več spal (škoda časa za spanje):))

Caligula ::

Cestitam! Ce se je softmorždal, je to odlicen nakup.

Aja, pike z 5900:

Na navitem AMD z clockom 2300 in driverji 53.03:
3Dmark03: 6200
3Dmark01:16100
Aquamark:44500

zile ::

milos: to reč direktorju ;) , da bo mal več fedra padl :D .

milos ::

Zile - zmenen. Pošlji mi njegov email.

BoLhCa ::

Caligula: kaj je bla grafa kaj navita? pa na kaksnem fsb-ju si to laufal in pa kaksne timinge in clock ram-a si mel?

lp

Caligula ::

Navita do konca kokr je se slo pa se to za 2001 ne vem ce bi slo tolk ce nebi lih vzgal zjutri compa ker se prasica greje..

Timingi 2.5,2,3,5
FSB 208 - za 2001, ker je drugac vn metal, na 2003 pa 210.
To je tudi clock RAMa.

Ram laufa na 2.5 volta, procesor na 1.85V.
Ce pa dam na 200*11 pa rabi samo 1.75V.

Bi pa mel raje 9800 SE z 8 cevovodi. VELIIIIIKO raje.
In bom to tudi naredil. Tale kartica ni zame.
Radeon doti boljse dela pa to ni nek subjektiven obcutek. o univerzalnih kriterijih je tam slika, izrisovanje,.. bolj realisticn in kvalitetno pa ta driver ziher nekaj goljufa z 52.16 driverjem pa racunaj kakih 300-500 pik manj..

Pa kartica se matra tam kjer ma velik dela in tam jo radeon 9700 in 9800 hudo prekasata.
Pa nasploh v igrah je Radeon boljsi. Celo vidno in opazno.

Da ne omenjam da se Radeon niti priblizno tok ne greje in ne dere.

vudy ::

Jaz sem si v sredo kupil Herculesa 9800SE za pr. 56.000 jurjev.( v Avstriji) Menim, da je to trenutno najboljši nakup glede na ceno in kaj je vse vključeno v paket. Nisem pa še probal softmodat, ker še čakam na novo kišto. Je pa 100% 256-bitna, ker druge verzije (128-bitne) ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično do nekje 60kSIT?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
985537 (3669) Dr_M
»

Katero grafično kartico kupiti za malo denarja - veliko muzike? :)

Oddelek: Kaj kupiti
431980 (1311) Fury

Se pripogneš, ATI te pa nategne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
714789 (3234) Caligula
»

FX5900XT zakaj tako poceni?

Oddelek: Strojna oprema
251616 (1314) ferdo
»

Katero grafično do 70.000sit?

Oddelek: Kaj kupiti
261184 (933) _spirit_

Več podobnih tem