» »

tango za windowse

tango za windowse

snow ::

Pozdravljeni.

Zanima me če obstaja kakšen program kot je bil tango za dos tudi za windowse?
Program je za risanje tiskanih vezij. Potrebujem res zelo preprost program.

Hvala!
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Brane2 ::

Ne, mislim da nicesar takega ne bos dobil za Winse. Obstaja kup programov, pa so vecinoma neuporabni.

Jaz bi na tvojem mestu kje staknil CorelDraw 7 in z njim izrisal enostavnejsa vezja. Dostikrat ga dobis kot dodatno opremo ob miski za tistih 7 kSIT in je vreden vsakega tolarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

pingec ::

Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

snow ::

Ja to sem rabil!

Hvala!
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Brane2 ::


sej tango je za winse


Pa ne zastonj ali za majhnen denar...

pingec ::

ni za kej
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

roscha ::

Free eni so celo GPL:

Win + linux

Linux

Linux

Ma dovolj bo, se mi ne da vec copy/paste delat :D

Drugače jih je pa še cel kup... (use google)

Brane2 ::

Pa si ti probal katerega od teh programov ?

Jaz sem preizkusil marsikaj in ti pravim, da jih je 99% neuporabnih, preostali procent pa je v te namene slabši od navadnega CorelDrawa.

Da ne govorimo o tem, da iz mnogih sploh tiskanine ne moreš dobit v ven pravem formatu itd.

Kar se teh zadev za Linux tiče (gEDA za shematik in PCB za tiskanine):

Stvar je mogoče celo uporabna, saj sem videl nekaj končanih projektov na tem, ampak:

-program je zelo spartanski. Od uporabnika se pričakuje več kot solidno znanje Linuxa celo potem, ko je program inštaliran.

Instalacija je predpotopna, celo po Linux merilh. PCB denimo zahteva, da moraš met na sistemu imake utility, drugače se noče inštalirat.
Kje zavraga dobiš imake ? Po kar nekaj iskanja sem ugotovil, da je eden kar v okvirih mojega X11 serverja. Pobral sem tega in preizkusil srečo in je delalo.
Še vedno pa nisem spravil nič uporabnega iz programa. Ne znam denimo v gEDAi iz narisane sheme dobiti net-listo, jo odnesti v PCB in tam na podlagi tega narediti tiskanino. Mi še ni uspelo...

Tako da priporočam, da ne verjamete vsemu, kar najdete na netu. Mogoče sta edina izjema (ali vsaj redka) gEDA+PCB, a pričakuj veliko problemov.

Vsekakor več, kot če bi to narisal v Corelu. Sploh pa Corel ni tako neumen, še posebno za enostavnejše projekte. Z grupiranjem objektov si lahko narediš knjižnice elementov, stvar pozna mrežo, ima sloje itd. V osnovi mu manjka samo še DRC da bi bil primeren za najosnovnejše tiskanine.

roscha ::

Brane: V resnici nisem poizkusil ne.

Po pravici povedano me trenutno niti ne zanimajo. Pred parimi leti, ko se mi je pa še dalo
kako shemo namalat in pripadajočo ploščico pojedkat sem pa uporabljal "nacionaliziran" Protel.

Ampak vseeno fajn slišat kako gredo zadeve na GNU področju. Skoraj nikamor torej. Kot kaže le
nimajo za brezveze Protel, Orcad in podobni profi programi ceno v nebo...

reber ::

Če poznaš tango za dos, potem je najbolje ostati kar v tej smeri. Priporočam npr P-CAD2000, je zelo močan program in ne pretirano zahteven če poznaš tango.
Srugače pa se tudi v CorelDraw da dobre stvari narisat. Jaz CorelDraw uporabim za kopiranje skeniranih plošč. Torej, če imaš neko tiskano vezje, lahko tudi sestavljeno, ga poskeniraš, uvoziš sliko v CorelDraw in čez to sliko narišeš vezje, kasneje pa podlago - sliko odstraniš.

Brane2 ::

roscha:

Ja, Protel je zakon. Skoda, ker ni nikjer zastonj verzije (ce ne stejemo demoverzije).

Drugace pa glede OpenSourcea nimam kaj jokat. Ce ti kaj ni vsec, pac to spremeni, pravijo. Na zalost pa me v teh vodah se ni zadosti v hlacah...

roscha ::

Brane:
Hehe, ja poznam to GPL finto.. Do it yourself ]:( Saj sem 99% Linuxaš. (ok včasih kaka igra vseeno ne dela pod winex :\ )

Glede Protela (ki je res HUUUUD) se pa da pomagat / znajt. Veš kaj mislim >:D

Lisko ::

Sam uporabljam za vezja tale program EAGLE Layout Editor . Je omejeno brzplačen, kar pomeni da so dilce lahko velike največ 10 X 8 cm in uporabljaš lahko samo spodnji in zgornji Layer.
lp
Lisko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux je počasnejši od Windows (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
33323164 (12779) Brane2
»

RAČUNALNIK RoLAN EXTREME CORE 2 DUO E6600 2,4 GHz/2GB/320GB/DVD-RW/8800GTS 320MB???

Oddelek: Kaj kupiti
132097 (1727) opeter
»

board editor ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151637 (1330) Brane2
»

Programi za risanje TIV (DXP 2004)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122220 (2113) Brane2
»

program za risanje tiskanih vezij

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
216411 (6166) madviper

Več podobnih tem