» »

RAČUNALNIK RoLAN EXTREME CORE 2 DUO E6600 2,4 GHz/2GB/320GB/DVD-RW/8800GTS 320MB???

RAČUNALNIK RoLAN EXTREME CORE 2 DUO E6600 2,4 GHz/2GB/320GB/DVD-RW/8800GTS 320MB???

Deansan ::

Kupujem nov računalnik in me zanima če ima kdo ta računalnik oz. če je konfiguracija v redu za igranje najnovejših iger in za delo z grafično obdelavo (Photoshop, CorelDRAW...)?

http://www.rolan.si/katalog/16372/RACUN...

Računalnik bom kupil pri Rolan-u v MB, zanima me če ima kdo od vas kakšne izkušnje glede kupovanja
sestavljenih računalnikov pri Rolan-u in kakšne so te izkušnje?

kraftwerk ::

masina ni slaba, mene bl zanima zakaj za vraga moras gor tlacit Corela, :(
jst res ne stekam folka ....

Shegevara ::

corel je pa zakon

kraftwerk ::

telebajski tud, ja! :|

kraftwerk ::

drugac pa za graficno obdelavo imas graficno kartico cist predobro ... ce vec delas grafiko in manj igrce spilas ti svetujem da si vzames kake cenejso ...
skoraj identicno masino sem kupu ta teden, samo da sem dal notri 8500 graficno, ne igram igrc pac! :)

Shegevara ::

povej zakaj ti ni kul. Meni dela super.

bluefish ::

offtopic debata: corel je za določene stvari čisto OK in celo boljši kot pa primerljivi izdelki iz Adobe-a. Kljub temu pa ostajam na Photoshopu + Illustrator :)

opeter ::

offtopic debata se nadaljuje:

corel je za določene stvari čisto OK in celo boljši kot pa primerljivi izdelki iz Adobe-a. Kljub temu pa ostajam na Photoshopu + Illustrator :)


Ehrmm... za kaj je boljši od Adobovih izdelkov? Ker Korlov paket uporablja večina s.p. podjetij?
Zdaj na pamet se spomnim le nekaj točko v smislu primerjave:

1.) cena - Corel Graphic Suite (polni paket) se dobi za cca. 500 EUR. Primerljivi Adobejev paket, recimo Creative Suite 3 Design Collection stane beri-piši nekje 1300 EUR. V tem primeru dobi eno točno Corlov paket.

2.) uporabnost - Corelove sence, transparenca itn. Ja, se stirnjam, te funkcije so prekleto napredne. Kaj ne bi, ko pa je vse to Corel pridobil leta 1996-97, ko je kupilo podjetje Xara. Prve soft-vektorske sence in transparence so se pojavile v paketu CorelDRAW 7. V smislu dodatnih funkcij je Korel car. Illustrator je v tem primeru malo bolj lesen, sploh pa to, da celo v najnovejšo verzijo Illustratorja - torej 13-ko niso dodali funkcije več strani v enem dokumentu. Adobe, shame on you. No, ja, morda pa bodo razvili nekaj povsem novega iz starega Freehanda... kdo ve. Če rabiš podporo za več strani v AI-ju, moraš kupiti poseben plugin z imenom Multipage. Plus ena točka za Korla

3.) separacija barv: Corel se ne more primerjat. Ni šans. Točka za Adobe Illustrator.

4.) PDF podpora: nekje isto, čeprav AI to naredi bolje. Točka za Adobe.

5.) hitrost: Illustrator je dokaj okoren (sploh v zadnjih verzijah, ojej, kje sta verziji 8 in 9 :) ), Corel se je nekako popravil oz. laufa dokaj spodobno. Baje je novi AI CS3 malenkost hitrejši. Zaenkrat subjektivna plus točka za Corel.

6.) Podpora raznim formatom: tukaj sta programa nekje na istem, čeprav baje Corel lahko uvozi več formatov. Flash izvoz je v zadnjem AI-ju še boljše. Oba programa dobita točko.

7.) podpora raznim OS-om: Corel je trenutno na voljo le za Win platformo (nekoč: Win, Mac, Linux). Adobe dobi eno točko (ker podpira dve platformi).

Kateri program je boljši? Odločite se sami, čeprav je za tiste, ki uporabljajo Ps, definitivno bolj domač Adobejev Illustrator. Korlov paket uporabljajo predvsem razni izdelovalci lamel itn. takšnih in drugačnih napisov, ker baje korlov paket zelo dobro podpirajo raznorazne rezalnike folij in drugih materialov. Za uporabo v tiskarnah... hja, kaj pa vem. Do zdaj nisem imel preveč pozitivnih izkušenj. Zlato Slo-Tech nagrado trenutno ne bom podelil, ker bom počakal na CorelDRAW GS 14, ki bo baje kmalu izšel. Pravtako Adobe pripravlja neko osvežitev programa Freehand (baje). Pravtako še nisem imel priložnosti testirat novi AI 13 (CS3).

offtopic debata se je zaključila.

Kot je kraftwerk napisal: jaz definitivno ne bi kupil GeForce 8800 GTS. Za Photoshop ni nič bolj uporaben, kot kak ATI Radeon X1150 ali X1300 oz. GeForce 7300GS oz GT. Raje bi si kupil kako cenejšo kartico z dvema DVI-jema. Definitivno stran vržen denar. Za igranje si kupi neko konzolo.

Trenutni optimum za Adobe Photoshop, CorelDRAW, Illustrator:

- CPU: E6420
- RAM: 2-3 GB
- HDD: 300 GB
- grafična: vseeno, samo naj ima dva DVI priključka

Najbolj važen je ekran. Kak z veliko površino in z S-IPS panelom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

offtopic:
Kot sem napisal, sem pristaš Adobe/Macromedia izdelkov. Vendar pa sem pri Corelu našel nekaj funkcij, ki jih Illustrator recimo ne ponuja. Sicer se raje ne bom smešil, ker ne poznam vseh stvari dobro.

Bug ::

ellow

@ Deansan

Ce ti finance dopuscajo, da nabavis to masino jo nabavi... malo se pozanimaj kak plata je notri (znamka, nadgradnje, pa ce te bo mogoce navdusilo navijanje :) ). Vbistvu se pozanimaj za vse vgrajene komponente... fajn je vedet kaj mas notri in tocno kaj vsa ta krama zmore :D

Za programe, ki si jih omenjal, da jih bos uporabljal ti bo masina fajn delala. S tem, da ce te programe polno uporabljas lahko razmislis o 4 GB-RAM. Za grafiko pa kak hoces, sicer pa zakaj nebi mel te grafe, kaj pa ce bos hotel zaspilat kak spil... Potem ce mas velki monitor bos vsaj lahko uzival v dobrih vizualnih efektih...

offtopic: skoda, da se debatirate o takih zadevah... Tako Photoshop kot Corel sta vrhunska programa. Upam trditi, da sta oba z razlogom na trziscu, ker ne spadata tocno v isto podrocje uporabe...
S Corelom se nisem bas nikoli ubadal, ne zato ker mi nebi bil dober (niti nimam takih izkusenj s tem paketom, da bi lahko pljuval po njem) ampak ker sem uporabnik Photoshopa od njegove 4.0 verzije in sem se nanj navadil. Niti slucajno pa nebom rekel, da sem profi v njem. Se zdaj ne vem marsikaj, ker je Photoshop tako obsiren... Vi, ki se tolko hvalite (pac ok da delate z njim - lepo je rect, da "obvladas" Photoshop), me zanima kolko globoko poznate Photoshop. Nocem zaj zacet kake hude debate... Evo, jaz delam z njim dolgo in priznam, da se zdaj ne vem vsega. Verjetno tudi ne bom, zato ker niti ne rabim. Zdaj pa mi lahko nekdo rece, uporabljaj PaintShop ce ti je Photoshop prevec. Ne, ni prevec, PaintShop pa nima vsega kar rabim...Tak da...
Poznam kolega, ki pa je totalno v Corelu (uporablja ga za profesionalno delo v firmi in kot mali otrok vedno komaj caka na novejse verzije in upa, da bo se vec novosti izboljsav) in mu Photoshop ne ustreza. Pa tudi sam prizna, da ne pozna cisto vseh "fint" v Corelu al brez njega ne more delati produktivno...

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

opeter ::

Bug, a ti zdaj primerjaš Adobejev Photoshop s Corel DRAW-om? Napaka. Corelov Draw program se lahko primerja samo in izključno z Adobe Illustratorjem, Macromedia/Adobe Freehand, Deneba/ACD Canvas, Xara Xtreme, Microsoft Expression Designer. Čeprav si upam trditi, da so zadnji trije programi naprednješi v kar nekaj pogledih (vsaj kar se tiče miksanja bitne in vektorske grafike), kot prvi trije velikani. AI in CD sta namreč vektorska programa.

S Photoshopom se lahko zgolj primerja npr. Corel Photo Paint, ali pa če si že omenil nekoč Jasc, danes Corelov Paint Shop Pro...
Ne moreš primerjat jabolka in hruške.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bug ::

ellow

No ok, ne poznam Corel-a... Saj ok, zaj natancneje vem...

tnx za info...

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

kraftwerk ::

offtopic:
kar se tice Corela, sem z njem zaklucil pri verziji 3 al pa 4. Glavni problem corela je ker obljublja marsikaj, to tudi pokaze on screen, ko je treba pa to potem cez RIP masino spravit na osvetljevalko/printer or WE se pa zgodba konca! Precej resnih studijev je ze razmisljalo o napisih na vratih da ni vstopa za .cdr fajlom ravno zaradi tega! to je bilo malo zgodovine ...
pa se sedanjost ... sem lansko leto naredil iz InDesigna nekaj pdfjev, jih nesel v neko tiskarno kjer delajo montazo, sem bil in nisem bil presenecen ko sem vidu da bo stric zmontiral kar v Corelu, ja seveda, PDFjev pa mu ni uspelo not uvozit ... smo se potem jeb***, in kar najbolj boli, sprejemali kompromise da smo zadevo spravili v Corel.
V sluzbi mam rezervno masino kjer mam en Corel gor, mislm da 10, samo za extra nujne primere, na delovno masino Corela ne dam gor za noben dnar ...
Mogoce ze res da Corel super podpira vse tiste rezalnike itd, naj se ga uporablja zato, za resno delo ga odsvetujem, poleg tega mi tudi zgleda tak "igracarski" ...

opeter ::

kraftwerk, jaz sem na Mac-u ;)

Samo sem želel prikazati neke svetle točke, ki jih Corelov Draw definitivno ima. Mislim, vsaj tiste neke funkcije, ki so jih pokradli iz Xare.
Je pa res, da se še dandanes lahko zgodi, da te bo osvetljevalni studio oz. tiskarna bentila, če boš odnesel/poslal dokument z vektorskimi sencami, saj še vedno no vse 100%-no. No ja, Postscript 3 opisni jezik je to že nekako rešil.

Sicer pa je še vedno bolj varnejše uporabljati TIFF ali ruge bitne datoteke v ozadju, kot senco... sploh pa neke izredno komplicirane vektorske grafike je pametno pretvoriti v bitno sliko večje ločljivosti. Tiskarji ti bodo hvaležni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adobe photoshop in Roland pc60 printer

Oddelek: Programska oprema
61453 (1360) janko771
»

Photoshop - tiskarna!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
153861 (3562) lonz
»

graf oblikovanje-kaj sploh?

Oddelek: Programska oprema
162040 (1758) tratto
»

Microsoft z Acrylicom, beta 1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
253869 (2779) Ziga Dolhar
»

Photoshop -> Corel?

Oddelek: Programska oprema
182327 (2097) ali3n

Več podobnih tem