» »

Dolga luč za skuter ; ne vem kaj naj dam, in kaj kupit ; napetost 12V

Dolga luč za skuter ; ne vem kaj naj dam, in kaj kupit ; napetost 12V

Klemenn ::

Torej, ker imam skuter, ki nima dolge luči, sem se odločil le to namontirati sam.

Pisal sem že na par trgovin, pa ne vem no..očitno še nismo dovolj dolgo v dobi interneta, saj ni niti enega odgovora (e-mail je prišel na cilj).

Zanima me predvsem, a ve kdo za kako miniaturno luč, ki bi imela snop usmerjen NAPREJ. veste kak zgleda dolga luč pač.. lepo bi bilo če bi blo to v kaki škatlci al pa kej tazga..

pač žarnica, pa da sveti naprej..ni važno kolko..no nekje 5m najmanj (za dolgo luč pač ;) )

zanima me, če se da to kako narediti z diodami, oz če obstaja kaka dioda, ki bi svetila naprej, in katera dioda bi prišla prav, če bi hotel kratko luč nadomestiti z diodami (pač bi ojačal še kratko luč, če se že igram)?

:)

Gandalfar ::

Pisal sem že na par trgovin, pa ne vem no..očitno še nismo dovolj dolgo v dobi interneta, saj ni niti enega odgovora (e-mail je prišel na cilj).


Klicat oz. kar fizicno it pogledat si probal? Vsaj v eno?

Klemenn ::

v eno sem šel..pa mi je nek mladi reku, da se tega ne dobi nix sploh...

po telefonu pa ne mislim klicat ker je predolgo za pojasnit ;) :)

Azrael ::

Mogoče bom s temle postom čisto brcnil v temo...

Ali mogoče obstaja dvonitna (bilux) žarnica (dolga in kratka luč) za obstoječ žaromet na skuterju ? Potem bi moral samo zamenjati žarnico in podstavek s priključki, za stikalo pa se boš moral znajti sam, če že obstoječe nima položaja za dolgo luč. Izgelda skuterja s tem nebi nič spremenil, izgled ostane isti, samo ena funkcija več.

Poglej kateri tip žarnice je v skuterju in potem uporabi Google, pa težiti po trgovinah za ustrezno žarnico, podstavek in morebitno stikalo.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

matias ::

Lahko poskusiš tudi tukaj, če želiš ultra visoko svetilne LEDice ... do 750.000 Cd! Se jo da namontirat kamorkoli, pa še v Slovenijo ti pošljejo...
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

Klemenn ::

Azrael:

kake univerzalne žarnice za moj skuter ni...sem že gledal..pa se ne dobi...dobi se sicer močnejša...20w namesto 15 pa mi potem sežge plastiko :/

matias: in kolk daleč to sveti? :\

matias ::

hmm kaj pa vem... :D js nisem vzel tiste 10° ampak 110° xenon belo, 180.000 mCd za v sobo :)
(zgoraj sem se pa zmotil - 750.000 mCd, ne pa Cd :8) )
mogoče bo pa res najbolje, da daš notri kombinirano žarnico...

ps: js mam na skuterju isti problem - runner DD, ki nima dolge luči ;(
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matias ()

fAtso ::

Jest sm mel isti problem, imel sem Gillera runner scoterja :)

Sam sm cist mogu predelat luč da je delal. Naredil sem pa tako.

Nekak mi je ratal notr stlačit avtomobilsko žarnico H4 ki sem jo priklopil direkt na akumulator, namreč prej so bile luči priključene na alternator, kar je po mojem mnenju totalno mem. Svetlo je noro dobr pa močno, samo potem je ratal problem!!! Namreč alternator na motorju je zelo švoh. okoli 50W ali pa še toliko ne. tako da ni šans za tako močno žarnico. Če boš dajal močnejše žarnice boš imel vedno prazen akumulator. tako da sem ugotovil da se ne splača, ker je prešvoh alternator na teh skuterjih.

Drugače se pa dobi stikalo recimo za mojga se je dobil od močnejšega se pravi 125 ccm k ma pa dolge in kratke luče, je bil pa fletn se je dal še blendat :)

preveri kako močan imaš alternator šele potem se spravi dajat močnejše žarnice notri.

Moram pa priznat da so pri skuterju luči za en kurc.

Klemenn ::

hm ja no...vem samo da speedfighti imajo luči take, da se jih niti avto ne bi branu :D


jah, kombinirana žarnica ne pride v poštev....ker se TAKIH ŽARNIC ZA MOJ SKUTER NE DOBI, dobi se le malo močnejše 20w namesto 15) ampak mi le te skurijo plastiko, svetijo pa malenkost mal bolj


zato pride edina rešitev ta, da bi naštimal kake diode al pa kako luč dubu, sm je pa treba gledat da ma vse skupi saj približno usmerjen snop, oz se da nastavt, ker kratka luč mi ne pomaga baš veliko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378114035 (50007) polkar
»

Zamenjava Bi-xenon luči za LED

Oddelek: Na cesti
4813637 (12775) David83
»

Crkavanje zarnic

Oddelek: Na cesti
153278 (2771) dxx
»

Obvezne rezervne luči v avtomobilu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11831194 (28680) roli
»

Vezava Luči [Suzuki GSX-R600]

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
304265 (3844) BluPhenix

Več podobnih tem