» »

Zamenjava Bi-xenon luči za LED

Zamenjava Bi-xenon luči za LED

David83 ::

Pozdravljeni,

ker sem nov na tem forumu in nevem kam bi pisal, bom kar sem.

Torej imam Citroen C5 2006 Facelift z Bi-xenon adaptivnimi lučmi in me zanima če se jih da zamenjat za LED luči. Ima kdo kakšne izkušnje oz če je prešel iz Halogenk ali xenonk na LED? Menjal bi xenonke, dolge luči in meglenke da bi mel vse LED.

Zanima me katere LED luči kupit(baje so od Phillipsa najboljše?) Ter kaj vse potrebujem? Koliko sem bral po internetu, potrebuješ še neki balast za LED luči, samo pojma nimam kaj je to.

hvala in lp

dvihtelic ::

To kar boš naredil aftermarket je metanje denarja skos okno,pa še pizdarije boš imel na tehničnem. Če ni tovariško opcije potem ti bo led boljbslabo svetil,pa sedaj bojo komentarji kako pa vem pa to pa ono,ja vem sem sprobal že od xenon kita naprej pa led kit in sem zdej raje dal malo več za avto in je original....

bambam20 ::

Jaz bi rekel, da bo to predrago. Ker potrebuješ druge žaromete, balaske, avtomatske regulatorje višine snopa. itd.. Se ne splača..


Ni to tako poceni kot je vgradnja xenon kita ( 40-50€ ) v halogensko luč.

Seljak ::

Tudi xenon kit v halogenski osnovi ni enake kvalitete kot je original. Lepše že sveti ni pa enako kot v avtu,ki ima prav za xenon prirejen žaromet.

dj_uro ::

za VW oz. VAG grupo (audi ne velja) ti lahko povem tole:

če presedlaš iz H7 (halogenk) na xenon ali LED, se pozna... (čeprav ko je govora o EUREUR ni smisla)

razlike med novimi xenoni in led ni... npr. sam imam golfa 6 z bixenon led in bolje svetijo kot seat Leonove LED...
Če pa pogledam passata 3C z xenoni in novejša vozila, je pa razlika očitna!

Vse to je govora o original delih, ne pa o angel eyes ipd... angel eyes in podobni aftermarketi so samo sranje na3
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

David83 ::

Ja moj ma močne xenonke, so mi že dosti krat začeli metat dolge luči, ker so misli da mi dolge gorijo. Samo bi vseeno še rad mel močnejše, kaj pa v dolge se dajo zmontirat xenonke?

Gre pa za tole luč; https://www.mstyling.net/iskanje-po-zna...

dj_uro ::

dolge ti mečejo po navadi zato, ker so slabo naštelane luči in svetijo v nebo, ne pa na cesto...

posebej je to opazno pri avtih, ki nimajo leče..
vw-klub.si

David83 ::

dj_uro je izjavil:

dolge ti mečejo po navadi zato, ker so slabo naštelane luči in svetijo v nebo, ne pa na cesto...

posebej je to opazno pri avtih, ki nimajo leče..


ne dejansko, že par kolegov mi je reklo da te prav zaslepi ko so me kje čakali in sem se pripeljal in parkrat sem od daleč gledal avto ponoči in so res močne napram ostalim recimo halogenkam ali kakšnem fake xeonu za 40€. Luči pa same nastavljajo višino, ker so adaptivne, tudi obračajo se v smeri volana. Samo bi še mel dolge luči in meglenke ali xenon al pa LED. Kaj predlagate?

dj_uro ::

vem...ampak vseeno ne bi škodilo, če se zapelješ na uradni servis, kjer ti jih lahko naštelajo...
Vsaj pri VAG grupi jih lahko naštela vsak z testerjem ;)

Če že moraš imeti bi-xenon ali led, potem kupi boljšo različico luči, ki so jih original v tvoj model vgrajevali...

ostalo je samo metanje denarja...
vw-klub.si

David83 ::

dj_uro je izjavil:

vem...ampak vseeno ne bi škodilo, če se zapelješ na uradni servis, kjer ti jih lahko naštelajo...
Vsaj pri VAG grupi jih lahko naštela vsak z testerjem ;)

Če že moraš imeti bi-xenon ali led, potem kupi boljšo različico luči, ki so jih original v tvoj model vgrajevali...

ostalo je samo metanje denarja...


ČE TI PRAVIM DA IMAM BI-XENON, samo bi še mel dolge xenon al pa LED, ker dolge so pa navadne halogenke. Nič ni treba štelat luči, čist fajn svetijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dj_uro ()

darkolord ::

Nič ni treba štelat luči, čist fajn svetijo.

že par kolegov mi je reklo da te prav zaslepi ko so me kje čakali

so mi že dosti krat začeli metat dolge luči, ker so misli da mi dolge gorijo


Druge tvoje luči slepijo izključno zaradi tega, ker niso dobro naštelane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

David83 ::

darkolord je izjavil:

Nič ni treba štelat luči, čist fajn svetijo.

že par kolegov mi je reklo da te prav zaslepi ko so me kje čakali

so mi že dosti krat začeli metat dolge luči, ker so misli da mi dolge gorijo


Bi-xenon power ;)

RedDrake ::

David83 je izjavil:


ČE TI PRAVIM DA IMAM BI-XENON, samo bi še mel dolge xenon al pa LED, ker dolge so pa navadne halogenke. Nič ni treba štelat luči, čist fajn svetijo.


Bi-xenon ravno pomeni, da imaš samo ENO xenon žarnico, ki se uporablja tako za kratke, kot za dolge luči. Ta žarnica se dvigne ali spusti (ko vklopiš dolge luči). Ker ti dolge svetijo slabo, sklepam, da je cel sistem v treh pisanih marjeticah in ko vžgeš dolge sveti dobesedno v nebo, s kratkimi pa svetiš kot z dolgimi ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

dj_uro ::

David83 je izjavil:

dj_uro je izjavil:

vem...ampak vseeno ne bi škodilo, če se zapelješ na uradni servis, kjer ti jih lahko naštelajo...
Vsaj pri VAG grupi jih lahko naštela vsak z testerjem ;)

Če že moraš imeti bi-xenon ali led, potem kupi boljšo različico luči, ki so jih original v tvoj model vgrajevali...

ostalo je samo metanje denarja...


ČE TI PRAVIM DA IMAM BI-XENON, samo bi še mel dolge xenon al pa LED, ker dolge so pa navadne halogenke. Nič ni treba štelat luči, čist fajn svetijo.

naroben knof... sorry

bi-xenon pomeni, da imaš tako dolge kot kratke xenon...

ti bi pa rad imel dolge xenon... če imaš bixenon, jih imaš!!! JEBOBOG... to ti misliš, da ni treba štelat luči... zakaj se prepiraš z menoj, ko o tem vem več kot ti?
vw-klub.si

David83 ::

aja ne, mam xenon samo kratke, dolge so halogenke in dnevne oz pozicijske. Rad bi še mel xenon al pa LED dolge luči. Nevem ka je tak težko zastopit.

RedDrake je izjavil:

David83 je izjavil:


ČE TI PRAVIM DA IMAM BI-XENON, samo bi še mel dolge xenon al pa LED, ker dolge so pa navadne halogenke. Nič ni treba štelat luči, čist fajn svetijo.


Bi-xenon ravno pomeni, da imaš samo ENO xenon žarnico, ki se uporablja tako za kratke, kot za dolge luči. Ta žarnica se dvigne ali spusti (ko vklopiš dolge luči). Ker ti dolge svetijo slabo, sklepam, da je cel sistem v treh pisanih marjeticah in ko vžgeš dolge sveti dobesedno v nebo, s kratkimi pa svetiš kot z dolgimi ...


in kdo je rekel da mi dolge slabo svetijo al pa v nebo? dobro zmotil sem se mam xenon za kratke, mel bi še pa dolge rad, da bi še dolge modro-belo svetle tak kot kratke.

dj_uro je izjavil:

David83 je izjavil:

dj_uro je izjavil:

vem...ampak vseeno ne bi škodilo, če se zapelješ na uradni servis, kjer ti jih lahko naštelajo...
Vsaj pri VAG grupi jih lahko naštela vsak z testerjem ;)

Če že moraš imeti bi-xenon ali led, potem kupi boljšo različico luči, ki so jih original v tvoj model vgrajevali...

ostalo je samo metanje denarja...


ČE TI PRAVIM DA IMAM BI-XENON, samo bi še mel dolge xenon al pa LED, ker dolge so pa navadne halogenke. Nič ni treba štelat luči, čist fajn svetijo.

naroben knof... sorry

bi-xenon pomeni, da imaš tako dolge kot kratke xenon...

ti bi pa rad imel dolge xenon... če imaš bixenon, jih imaš!!! JEBOBOG... to ti misliš, da ni treba štelat luči... zakaj se prepiraš z menoj, ko o tem vem več kot ti?


mam posebej kratke in dolge, samo ko vžgem dolge še xenon(kratke) bolj svetijo kot prej in posebej dolge, ki so halogen poleg. upam da sem razumljivo opisal hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David83 ()

dj_uro ::

no vidiš...

ti imaš parabolo, ne lečo
ti imaš xenone, ne bi xenone
ti želiš, da bi ti dolge tudi svetile belo...

1. opcija...
pogledaš, če ima tvoj model opcijo ORIGINAL bixenon ali led

2. opcija...
zamenjaš H7 žarnice s takimi, ki svetijo bolj modro oz. približek xenonu (4300K ipd)

3. opcija...
kupiš gnile aftermarket ponaredke in angeleyes in jih čez mesec dni vržeš ven

4. opcija...
pustiš tako kot je in ko kupiš nov avto, paziš, da ima vsaj bixenon ali led
vw-klub.si

David83 ::

https://www.mstyling.net/iskanje-po-zna...

Te luči imam in kolko gledam ima DS2+H7 žarnice. DS2 je xenon, če se ne motim? Kaj če kupim DS2 in jih zmontiram v dolge luči? Bi šlo tak?

bambam20 ::

dj_uro je izjavil:

dolge ti mečejo po navadi zato, ker so slabo naštelane luči in svetijo v nebo, ne pa na cesto...

posebej je to opazno pri avtih, ki nimajo leče..


Od kdaj xenon nima leče mi povej?

David83 je izjavil:

aja ne, mam xenon samo kratke, dolge so halogenke in dnevne oz pozicijske. Rad bi še mel xenon al pa LED dolge luči. Nevem ka je tak težko zastopit.



No potem maš pa samo xenom kratke in nimaš bi-xenom ( dolge in kratke). S tem da xenom kratke , če žarnice niso izstrošene, leča xenoma zamegljena svetijo odlično.

Seljak je izjavil:

Tudi xenon kit v halogenski osnovi ni enake kvalitete kot je original. Lepše že sveti ni pa enako kot v avtu,ki ima prav za xenon prirejen žaromet.


NI enako. Sveti pa zelo podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

David83 ::

https://www.mstyling.net/kategorije/Zar... al bi blo boljše kupit te in jih dat v dolge luči?

dj_uro ::

mah, volvoti ipd so imeli xenone v paraboli... ORIGINAL
vw-klub.si

bambam20 ::

RedDrake je izjavil:

[

Bi-xenon ravno pomeni, da imaš samo ENO xenon žarnico, ki se uporablja tako za kratke, kot za dolge luči. Ta žarnica se dvigne ali spusti (ko vklopiš dolge luči). Ker ti dolge svetijo slabo, sklepam, da je cel sistem v treh pisanih marjeticah in ko vžgeš dolge sveti dobesedno v nebo, s kratkimi pa svetiš kot z dolgimi ...



Saj vidiš', da ima 11 let star avto. V tem času tudi če xenon žanice še delujejo ne bodo več optimalno svetile. Vprašanje kakšna je leča. Po moje je zamegljena.

darkolord ::

Mnja, očitno ne šteka sploh.

David83 ::

bambam20 je izjavil:

RedDrake je izjavil:

[

Bi-xenon ravno pomeni, da imaš samo ENO xenon žarnico, ki se uporablja tako za kratke, kot za dolge luči. Ta žarnica se dvigne ali spusti (ko vklopiš dolge luči). Ker ti dolge svetijo slabo, sklepam, da je cel sistem v treh pisanih marjeticah in ko vžgeš dolge sveti dobesedno v nebo, s kratkimi pa svetiš kot z dolgimi ...



Saj vidiš', da ima 11 let star avto. V tem času tudi če xenon žanice še delujejo ne bodo več optimalno svetile. Vprašanje kakšna je leča. Po moje je zamegljena.


xenonke še vedno odlično svetijo, še vedno bolj, kot recimo od kolega clio z halogenkami pa ima kratke+dolge užgane, al pa od kolega bmw1 z kratkimi in dolgimi skupaj. Rad bi edino da bi še dolge imele tako svetlobo kot xeon, to je vse.

SeMiNeSanja ::

Ampak nikoli ne bom razumel te bumbarje, ki jim blendanje z nasprotne strani ni dovolj jasen znak, da nekaj z njihovimi lučmi ni v redu. "Meni še premalo sveti, za ostale mi je pa malo mar" je očitno njihov moto?

Kratka luč pač ne more in ne sme svetiti kot dolga. Obstaja jasen predpis, kako mora svetiti, ne pa da se ti tak bebo zalepi zadaj za rit in te s kratkimi lučni zaslepljuje v vzvratnem ogledalu. Ni mi jasno, kako sploh lahko pridejo skozi tehničnega s takimi razštelanimi žarometi. Tu bi lahko tudi policija veliko naredila, da bi take brihtneže poslala na ponovni tehnični pregled, saj moraš biti slep, da jih ne vidiš že na 1 km....

David83 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ampak nikoli ne bom razumel te bumbarje, ki jim blendanje z nasprotne strani ni dovolj jasen znak, da nekaj z njihovimi lučmi ni v redu. "Meni še premalo sveti, za ostale mi je pa malo mar" je očitno njihov moto?

Kratka luč pač ne more in ne sme svetiti kot dolga. Obstaja jasen predpis, kako mora svetiti, ne pa da se ti tak bebo zalepi zadaj za rit in te s kratkimi lučni zaslepljuje v vzvratnem ogledalu. Ni mi jasno, kako sploh lahko pridejo skozi tehničnega s takimi razštelanimi žarometi. Tu bi lahko tudi policija veliko naredila, da bi take brihtneže poslala na ponovni tehnični pregled, saj moraš biti slep, da jih ne vidiš že na 1 km....


ja kdo se te razburja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David83 ()

bambam20 ::

David83 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

RedDrake je izjavil:

[

Bi-xenon ravno pomeni, da imaš samo ENO xenon žarnico, ki se uporablja tako za kratke, kot za dolge luči. Ta žarnica se dvigne ali spusti (ko vklopiš dolge luči). Ker ti dolge svetijo slabo, sklepam, da je cel sistem v treh pisanih marjeticah in ko vžgeš dolge sveti dobesedno v nebo, s kratkimi pa svetiš kot z dolgimi ...



Saj vidiš', da ima 11 let star avto. V tem času tudi če xenon žanice še delujejo ne bodo več optimalno svetile. Vprašanje kakšna je leča. Po moje je zamegljena.


xenonke še vedno odlično svetijo, še vedno bolj, kot recimo od kolega clio z halogenkami pa ima kratke+dolge užgane, al pa od kolega bmw1 z kratkimi in dolgimi skupaj. Rad bi edino da bi še dolge imele tako svetlobo kot xeon, to je vse.


Joj. ne mi primerjat helogenke pa xenomkeč. Lepo prosim. PRi xenomu v 99% ne potrebuješ dolgih luči, ker so kratke dovolj močne. Pri tebi očitno niso.

Vsaka nadgradnja bo predraga glede na letnik vozila.

SeMiNeSanja je izjavil:

Ampak nikoli ne bom razumel te bumbarje, ki jim blendanje z nasprotne strani ni dovolj jasen znak, da nekaj z njihovimi lučmi ni v redu. "Meni še premalo sveti, za ostale mi je pa malo mar" je očitno njihov moto?

Kratka luč pač ne more in ne sme svetiti kot dolga. Obstaja jasen predpis, kako mora svetiti, ne pa da se ti tak bebo zalepi zadaj za rit in te s kratkimi lučni zaslepljuje v vzvratnem ogledalu. Ni mi jasno, kako sploh lahko pridejo skozi tehničnega s takimi razštelanimi žarometi. Tu bi lahko tudi policija veliko naredila, da bi take brihtneže poslala na ponovni tehnični pregled, saj moraš biti slep, da jih ne vidiš že na 1 km....



Ne sveti tako daleč. To je res. A ko je govora o ksenom žarnici, razsvetlji veliko večjo površino in vidljivost je 100% boljša kot pri halogenki, ki ima ožiji osvetljevalni kto, skoraj ničelno osvetlitev in vidni kot. Zato imajo avtomobili s halogenskimi žarometi še dolge luči, da se lahko izven naselja normlano pelješ.

Pri xenomu ne potrebuješ dolgi luči. Zaadi svoje izjemno močne svetilnsoti zadostujejo zgolj kratke.

Očitno ste večina "mojstri tukaj", ki v življenju si niste lastili avtomobila z xenomskimi žarometi ali pa ste si ga ,pa je bila luč iztrošena.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

David83 ::

bambam20 je izjavil:

David83 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

RedDrake je izjavil:

[

Bi-xenon ravno pomeni, da imaš samo ENO xenon žarnico, ki se uporablja tako za kratke, kot za dolge luči. Ta žarnica se dvigne ali spusti (ko vklopiš dolge luči). Ker ti dolge svetijo slabo, sklepam, da je cel sistem v treh pisanih marjeticah in ko vžgeš dolge sveti dobesedno v nebo, s kratkimi pa svetiš kot z dolgimi ...



Saj vidiš', da ima 11 let star avto. V tem času tudi če xenon žanice še delujejo ne bodo več optimalno svetile. Vprašanje kakšna je leča. Po moje je zamegljena.


xenonke še vedno odlično svetijo, še vedno bolj, kot recimo od kolega clio z halogenkami pa ima kratke+dolge užgane, al pa od kolega bmw1 z kratkimi in dolgimi skupaj. Rad bi edino da bi še dolge imele tako svetlobo kot xeon, to je vse.


Joj. ne mi primerjat helogenke pa xenomkeč. Lepo prosim. PRi xenomu v 99% ne potrebuješ dolgih luči, ker so kratke dovolj močne. Pri tebi očitno niso.

Vsaka nadgradnja bo predraga glede na letnik vozila.


Sa jih ne potrebujem, samo je pa vseeno fajn met dolge luči užgane, že zaradi varnosti če druga ne, ker se večinoma vozim ponoči in imaš vseeno večjo vidno polje kot samo z kratkimi, sploh zaradi divjadi, ker je dosti gozdov in travnikov okoli. In nevem ka je zaj narobe če bi rad da še dolge svetijo s takšno barvo kot kratke. To je edini razlog da bi imel, ker lepše zgleda, nisem reko da rabim ampak hočem.

masevc ::

bambam20 ::

David83 je izjavil:


In nevem ka je zaj narobe če bi rad da še dolge svetijo s takšno barvo kot kratke. To je edini razlog da bi imel, ker lepše zgleda, nisem reko da rabim ampak hočem.



A ha... zaradi barve. No, potem pa kupi LED žarnice ,ki imajo vložek enak tvojim halogenkam :). Potem pa tko povej.

Tako imam jaz, ko imam namesto klasičnih H4 pozicijskih , LED H4 žarnice. :)

David83 ::

torej če imam H7 halogenke, kakšne led žarnice bi rabil?

https://www.mstyling.net/kategorije/Zar...

drugače sem pa gledal te H7 od philipsa z belo barvo.

Invictus ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ni mi jasno, kako sploh lahko pridejo skozi tehničnega s takimi razštelanimi žarometi. Tu bi lahko tudi policija veliko naredila, da bi take brihtneže poslala na ponovni tehnični pregled, saj moraš biti slep, da jih ne vidiš že na 1 km....

Plačaš 20 EUR mehaniku da ti pelje avto na tehnični pregled. Kaj noben ni imel starega avta?

Drugače pa na tehničnem kar težijo za luči. Če je tisti mehanik še dobre volje, ti jih kar sam nastavi. Se je tudi že naredilo. Me pa zaradi crknjene parkirne ni spustil, pa sem mu je kar tam zamenjal. Oba srečna :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

Uff, s tem xenonom in led je samo "sranje". Sovražim avtomobile, ki mi dobesedno prežarčijo zenico s premočno usmerjeno preveč belo/modro svetlobo! Grrrr!!! Mar bi šli vsi na H11, ki jih ni mogoče obrnit kontra kot H7. Tako pa imamo zdaj škilave tovornjake, kombije in osebna vozila, ki imajo eno H7 v redu, druga pa blešči v zrak, strupene xenonke in še bolj strupene ledice. Bruh!!! ;(

bambam20 ::

David83 je izjavil:

torej če imam H7 halogenke, kakšne led žarnice bi rabil?

https://www.mstyling.net/kategorije/Zar...

drugače sem pa gledal te H7 od philipsa z belo barvo.



Na.

https://www.mstyling.net/led-izdelki/le...

LED žarnice s H7 podnožjem.

Han je izjavil:

Uff, s tem xenonom in led je samo "sranje". Sovražim avtomobile, ki mi dobesedno prežarčijo zenico s premočno usmerjeno preveč belo/modro svetlobo! Grrrr!!! Mar bi šli vsi na H11, ki jih ni mogoče obrnit kontra kot H7. Tako pa imamo zdaj škilave tovornjake, kombije in osebna vozila, ki imajo eno H7 v redu, druga pa blešči v zrak, strupene xenonke in še bolj strupene ledice. Bruh!!! ;(



Ti moraš vedet,da serijsko oz. tovaniško vgrajen xenon ne slepi.

Slepijo močnejše halogenske žarnice in xenon, LED vgradni kompleti;)

AMpak ne. Eni boste pač vse metali v isti koš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Han ::

Tako je, vse od xenona in leda je isto sranje. :P Mi pripelje nasproti BMW za 100k+ eur in skoraj oslepim...

bambam20 ::

Han je izjavil:

Tako je, vse od xenona in leda je isto sranje. :P Mi pripelje nasproti BMW za 100k+ eur in skoraj oslepim...


Ti morš bit pa izjemno visoke rasti, da te tako moti.

Zelo redko srečaš na naših cestah serijo 6 :).

krucymucy ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ampak nikoli ne bom razumel te bumbarje, ki jim blendanje z nasprotne strani ni dovolj jasen znak, da nekaj z njihovimi lučmi ni v redu. "Meni še premalo sveti, za ostale mi je pa malo mar" je očitno njihov moto?


Meni blendajo ze pol leta, odkar sem avto iz salona odpeljal.
Hoces reci da so mi prodali nov avto s slabo nastavitvijo?

KTr1sk ::

Pred leti mi je na stari H Lantri prenisko/previsoko svetilo na tehničnem pregledu in sem lepo rekel, saj to lahko vi naštelate pa bo vredu...in ko sem to rekel, ga je razjezilo (pa nisem takšen da rad zajebavam), komaj me je spustil naprej...no od tistega časa naprej tud nisem hotel več na tistega tehničnega :).
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

bambam20 ::

krucymucy je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Ampak nikoli ne bom razumel te bumbarje, ki jim blendanje z nasprotne strani ni dovolj jasen znak, da nekaj z njihovimi lučmi ni v redu. "Meni še premalo sveti, za ostale mi je pa malo mar" je očitno njihov moto?


Meni blendajo ze pol leta, odkar sem avto iz salona odpeljal.
Hoces reci da so mi prodali nov avto s slabo nastavitvijo?


Očitno previsoko sveti in slepi. Sploh,če imaš višje vozilo.
Naj na tehničnem, pogleda kdo , ki je usposobljen.

KTr1sk je izjavil:

Pred leti mi je na stari H Lantri prenisko/previsoko svetilo na tehničnem pregledu in sem lepo rekel, saj to lahko vi naštelate pa bo vredu...in ko sem to rekel, ga je razjezilo (pa nisem takšen da rad zajebavam), komaj me je spustil naprej...no od tistega časa naprej tud nisem hotel več na tistega tehničnega :).



človek pač "dela". Eni pa tudi v službi delamo dejansko. To je razlika med "delati" ind delati.

Če bi se plača gledačla na efektivno dleo , potem bi vsaj 30% SLovencev domov nosilo 30% nižje plače, kot jih v resnici dobijo, ker ne delajo efektivnih 7 ur in pol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

SeMiNeSanja ::

krucymucy je izjavil:


Meni blendajo ze pol leta, odkar sem avto iz salona odpeljal.
Hoces reci da so mi prodali nov avto s slabo nastavitvijo?

Kot da je to nekaj nemogočega?

Brat je odpeljal nov avto iz salona, pa mu je med potjo domov padla mašina dol...

krucymucy ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Kot da je to nekaj nemogočega?

Brat je odpeljal nov avto iz salona, pa mu je med potjo domov padla mašina dol...


Ja, ker avto je pregledan veckrat preden se preda koncnemu kupcu.

Kar masina mu je padla dol. Daj prosim nehaj dramatizirat.

krucymucy ::

bambam20 je izjavil:


Očitno previsoko sveti in slepi. Sploh,če imaš višje vozilo.
Naj na tehničnem, pogleda kdo , ki je usposobljen.


Na tehnicnem ni nihce usposobljen, ce ne bi delal kaj drugega.

Na tehnicnega bo sel avto prvic ko bo pri naslednjem lastniku, cez tri leta in pol.

Malajlo ::

Xenoni se sami nastavljajo, res. Ampak se nastavlja glede na obremenitev na zadnji osi. Če je mehansko previsoko nastavljen, bo svetil previsoko. Vedno. In niso nič posebnega primeri, ko originalni xenoni svetijo previsoko. Ali pa samo ena luč (in ne zaradi asimetričnega snopa).
Dolge luči so boljše navadne halogenke zaradi barve svetlobe. Srno prej opaziš kot s hladno xenon.
Kratke xenon svetijo tistih 30 m, potem mora biti pa tema naprej. Če ni, fukni avto pod prešo, ker slepiš nasproti vozeče. 28 m je ena sekunda pri 100 km/h.

SeMiNeSanja ::

krucymucy je izjavil:


Ja, ker avto je pregledan veckrat preden se preda koncnemu kupcu.

Kar masina mu je padla dol. Daj prosim nehaj dramatizirat.

Tebi pa blendajo samo zato, ker imaš tako lep nov avto? Bodi resen!

krucymucy ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Tebi pa blendajo samo zato, ker imaš tako lep nov avto? Bodi resen!


Sklepam da zato, ker niso navajeni na VAG LED :D
Se bodo naucili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

bambam20 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

krucymucy je izjavil:


Meni blendajo ze pol leta, odkar sem avto iz salona odpeljal.
Hoces reci da so mi prodali nov avto s slabo nastavitvijo?

Kot da je to nekaj nemogočega?

Brat je odpeljal nov avto iz salona, pa mu je med potjo domov padla mašina dol...



Ne govori neumnosti. Lepo te prosim.

David83 ::

Han je izjavil:

Tako je, vse od xenona in leda je isto sranje. :P Mi pripelje nasproti BMW za 100k+ eur in skoraj oslepim...


Nerabi bit za 100k+ pa te že oslepi. 5ka če ma malo boljšo opremo da ima orginal angel eyes in xeon ne vidiš več nič ponoči ko pride nasproti sploh da še ma dolge vžgane al pa kaki audi z LED lučmi isto :))

krucymucy je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:


Tebi pa blendajo samo zato, ker imaš tako lep nov avto? Bodi resen!


Sklepam da zato, ker niso navajeni na VAG LED :D
Se bodo naucili.


jezus kristus ja...VW pa njihove LED luči, predvsem novi passati, ko prav modro šajna. Najbolj nadležne luči kaj obstajajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David83 ()

mat xxl ::

Ja sosedov mulček, iz premožne družine je imel Golfa z žarometi brez leč in zadnjič je ves nesrečen skakal okoli avta , pa ga vprašam, kaj ga tare, pa je rekel nekako pras..... Plavi nimajo kaj delati . Potem sem ga pa vljudno vprašal, kje je problem, mi je pa razložil, da je dal aftermarket xenon, jasno brez pranja ampak on je dal one hude žarnice za lečaste žaromete in ne one za žaromete brez leč, ker potem bolj seka .... in ja nasproti vozeča patrulja je obrnila in šla za njim, so preverjali on je trdil da je to kao že kupil tak avto, so ga peljali na izredni tehnični, kjer so ugotovili NO GO. Nato so mu policaji odvzeli prometno, napisali kazen 860 ali ena taka cifra eur če plača v 8 dneh je polovička, na koncu mu je pa policaj še rekel, da marsikaj zamižijo na eno oko, samo one, ki pa namerno tlačijo v nelečaste žaromete ksenon za lečaste in tako slepijo vse naokrog, da onim pa čez prste ne gledajo pa četudi imajo celo pranje urejeno. Po pravilih bi moral pa še homologirati ....

Ja sem ga malo potolažil, mislil sem si pa svoje .

bambam20 ::

mat xxl je izjavil:

Potem sem ga pa vljudno vprašal, kje je problem, mi je pa razložil, da je dal aftermarket xenon, jasno brez pranja ampak on je dal one hude žarnice za lečaste žaromete in ne one za žaromete brez leč, ker potem bolj seka ....

na koncu mu je pa policaj še rekel, da marsikaj zamižijo na eno oko, samo one, ki pa namerno tlačijo v nelečaste žaromete ksenon za lečaste in tako slepijo vse naokrog, da onim pa čez prste ne gledajo pa četudi imajo celo pranje urejeno. Po pravilih bi moral pa še homologirati ....

Ja sem ga malo potolažil, mislil sem si pa svoje .



No evo. pač je treba se izučit ta trd način.

David83 ::

Ma se zgodi je*i ga:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slepljenje LED svetil v prometu (AMZS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8310653 (7646) blackbfm
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378113953 (49925) polkar
»

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713269 (10427) dxx
»

Katere H1 žarnice za xenon efekt?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101398 (1168) lovro535v2
»

Bele žarnice na avtomobilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7015996 (14366) Olórin

Več podobnih tem