» »

Gigabyte ali abit ali asus

Gigabyte ali abit ali asus

johnyboy ::

Zanima me, kera plata je najboljša:
gigabyte 7N400Pro2 socket A Nforce 2 ULTRA ,FSB 400, DDR333/400, 8xAGP, 5xPCI, ATA 133 , 2x SATA, 4xPATA,1G LAN,SB zvočna,FIREWIRE 1394, ATX, USB 2.0

abit NF7-S AMD SCK A NFORCE2 3*DDR400 S/C5.1 ETH DMA133+SERIELL ATA 8*AGP USB2.0

asus A7N8X/Deluxe/GD NForce2-ST,Socket-A,5xPCI,AGP 8X,6xUSB 2.0,SB,3xDDR Dual c.,2x LAN 10/100,IEEE1394,SATA,RAID,Intervideo

Prijatelj me je opozoril, da naj bom pozoren na to, da ima plata 2 kanalni pomnilnik oz. da ima oznako ultra in obvezno 400. Ker sem glede računalnikov precejšen laik, bi Vas prosil, če mi nekdo razloži zakaj se gre. Od zgoraj omenjenih plat je samo prva taka, da ustreza temu pogoju. Zelo bi bil hvaležen za več informacij.

hvala

boštjan ::

vse te plate podpirajo dual chanel in majo ultra400 chipset.Najhitrejša od teh je gigabytka(pa ne za dosti),ki pa ma eno majhno pomankljivost,nima lukenj okoli socketa,tako ne boš mogel privijačit coolera in poslovi se od vodnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Caligula ::

Ker si laik je se dobro, da ni kakih lukenj, ker bi lahko tlacil gor kaj kar bi skodovalo compu na koncu.
Kupi tisto izmed treh, ki je cenejsa in ima tisto kar potrebujes-ker so malo razlike v opremljenosti po posameznih verzijah.

Lahko tudi pogledas malo po spletnih trgovcih, ce ma kdo kako od teh v akciji.

Nekih velikih razlik spet ni med njimi. Za navijat pa je naceloma Gigabyte najhitrejsa.

DjTonic ::

Izbiraj med Gigabyte ter Abit. To pa za to, ker se daj ful dobro overclockati. Ja bi vzel Abit NF7-S ker gre v večini zelo dobro navijat, je pa za dobrega jurija cenejša od Gigabytke. Če ma kdo omenjeno gigabytko naj pove kak se navija,...;)

turbolenca ::

Jaz pa predlagam Asusa A7N8X-deluxe r2.0. Kvalitetna plata, ali po domače zlata sredina. Navija se malo manj kot abit-ka, vendar je pa definitivno bolj kvalitetna.

CPU 2500@2174 MHz pri 1.65V(default) (200+10.5)!!!

Sydk ::

Tudi jaz sem za Asus A7N8X-deluxe r2.0

CPU 2400+@2005 Mhz pri 1.75V (200 x 11) !!!:))

Sydk ::

Pardon CPU 2400+@2205 Mhz je pravilno:)) , plata je res pojem kvalitete in prenese marsikaj

Caligula ::

No ja, o kvaliteti je malo mimo govorit, ker se ni nihce dokazal, da je ena bolj kvalitetna od druge. Asusa odsvetujem, ker je starejsa in vsaj kar sem zasledil stopica za Abitom in Gigabytko, ki je tudi najnovejsa in ima tako tudi najbolj popravkljene buge,..

Asusa odsvetujem tudi zaradi politike firme, ki zeli umetno svoje izdelke postaviti v visji razred z visjimi cenami. Skratka radi bi bili upscale ampak to samo z marketinskimi prijemi.

Vzami najcenejso med tremi, ki se ima tiste prikljucke, ki jih potrebujes. Ce mislis recimo kdaj met digitalno videokamero moras tako obvezno met firewire gor.

boštjan ::

vse te plate koštajo med 30k in 33k,tako da tu ne bo nič profitiral. Moraš pa vedet da ma ASUS skoraj največji delež med prodanimi platami na trgu.,pa tu da je V2.0 tudi very ok. kot sem rekel,če misliš davat gor vodno al pa cooler,ki se privijači,pol gigabytka nije za tebe.

slawc ::

se popolnoma stringam s Caligulo.

Malce offtopic:
(*** SPOILER ALERT ***)
MHO: ne kupuj nekaj kar ne potrebujes (razno razni bomboncki, luknje za vodno hlajenje etc.) in premislujes v smislu: kaj pa ce vseeno kupim, mogoce bom pa kdaj nucal, se posebej ce je drazje.Vprasanje: kaj od trenutno vgrajenega v moj racunalnik bom lahko uporabil cez eno leto? Odgovor: nic. Sklep: ne splaca se kupit dragih plat.
LP, Slawc

johnyboy ::

Zdej se še najbolj ogrevam za abitko, je najcenejša in mislim da dovolj u redu, strinjam se s Slawcem da ne smeš razmišljati preveč vnaprej. Ali ima abit nf7s gor firewire?

boštjan ::

ima ja

Grimlord ::

Kupi Abitko, ker jo mam sam in sem znjo zadovoljen, FULL. In ti boš tudi.. pa še navija se peklensko dobro na njej >:D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Zheegec ::

Hehe, tip laik vi pa o navijanju >:D
Vzemi Epox 8rda+ na Ultra400 (recimo Mlacom), ki ima MCP-T, gor pa sound, LAN, Firewire.
Za 23K je to super plata, razlike v performansah so majhne glede na Abit.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

turbolenca ::

tukaj si poglej, kako kaže matičnim na nforce2 400 Ultra čipsetih:
http://www.digit-life.com/articles2/rou...

ali pa: nforse2 čipset
http://www.digit-life.com/articles2/rou...

ASUS še vedno zmaguje!!!!:D :D :D :D

Keyser Soze ::

OK, upam da ne bom smetil preveč ampak ravno zato, da ne odpiram še ene tem o gigabyteu. Kaj menite o GA-7VT600?
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plata za 15k sit

Oddelek: Kaj kupiti
341625 (1267) minirac
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332878 (2149) c3R4R
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930347 (16942) Jaffa
»

Matična plošča za AMD!

Oddelek: Kaj kupiti
371516 (933) Fury
»

razlika med ASUS A7N8X in A7N8X-X

Oddelek: Strojna oprema
101078 (956) log2

Več podobnih tem