» »

ATI Radeon 9800 pro 256 ddr2 PROBLEM!

ATI Radeon 9800 pro 256 ddr2 PROBLEM!

selicion ::

opis računalnika: intel pentium 2.6 Ghz HT
matična plošča ASUS P4P800 Deluxe
1 gb ddr ram (400 mhz) kingston
120 gb diska (wd)
grafična kartica: ati radeon 9800 pro 256 ddr2
operacijski sistem: windows xp
Problem se glasi: Namreč zadeva je taka, da dobim v AquaMarku 3 komaj 18.523 točk (bil sm na aquamark strani in sm si ogledal njihov forum da imajo ljudje mnogo več točk z dosti slabšimi grafikuljami in procesorjem(mogoče še ram in še kaj se najde). Naprimer tam sem opazil da folk joka če dobi 30.000 točk... Nasplošno sumim, da bi mi moglo lepše vse delat. Veliko se sprašujem če je kaj narobe z mojo grafično kartico... če je v okvari... to vpliva na hitrost? Če ima kdo kakšen nasvet kaj bi bilo treba narediti, da bi blo vse ok mi naj prosim pomaga.:(
Za nasvete in odgovore se že v naprej zahvaljujem!

boštjan ::

si mel prej slučajno geForca not?driverje si naložo?

Zheegec ::

Upam da imaš lepo formatirano vse skupaj. Daj še 3DMark2003 probaj. Pa downloadaj si nove driverje.
Drugače pa poglej če nimaš kakšnega hudega FSAA ali AF vklopljenega v nastavitvah za grafiko in pa daj kvaliteto na najmanj (samo za test seveda), ker vsi ostali to naredijo :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

selicion ::

ja ej kako si vedu da sm mel ge forca... sam mam zdej ati- jeve driverje. pol sm še vse formatiru in še enkrat vse naložu gonilnike za ati... problem se ne sliš tako hud, a vrjem mi na mojem mestu bi te tud ful skrbel ker pač grafikulja ni bla pocen...

Zheegec ::

Pa naloži si še driverje za plato & ostalo kar imaš, potem pa probaj tisto kar sem ti zgoraj napisal pa napiši rezultate.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

selicion ::

ja v Smartgartu mam AGP naštiman na 0. seveda mi podpira plata 8x agp in greafična 8x. ne morem naštimat agp na 8x v smartgartu (tudi v biosu ni za najdit nasploh kaj o agp-ju),(biose imam updatene) oziroma mi to sploh ne uspe naredit ker ko resitiram mi vse nazaj vrže na 0x. prej ko sm mel malo starejše gonilnike sm mel vsaj na 4x agp. a ker sm igral call of duty sm mogel dati en popravek proti zmrzevanju v call of duty in mi je potem vse kompletno vrgl na 0x. nikol mi pa ni uspel naštimat da bi mel 8x agp in na fast write on. dobr sej baje ni nč kej bolš a vseeno...:(

Zheegec ::

Daj odstrani Catalyste, daj na novo gor, potem pa AGP4x probaj. Mogoče je tukaj kakšna napaka.
Si že probal 3DMark2003?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

selicion ::

kere driverje nej naložim? enkrat sm si biose updatu. zdej ne morem nč naložit iz cd-ja od matične plošče pravi pač da noče. (this software is not supported on this chipset) vrjetno bom pač mogu to iz neta dol potegnt kej novešega...

selicion ::

ja moje točke so 5245 v 3DMark 2003.

Zheegec ::

5200 niti ni tako slabo, samo po mojem še vedno premalo za tega Radeončka :D
Poglej na Intel in Asus strani za 865PE driverje, mora biti kaj novega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tt2 ::

z kolikšno resolucijo si pognal 3dmark03

selicion ::

ja pol sm šel na asus stran in si potegnil dol Intel Chipset...ga potem zagnal in ga resitiru in se mi je avtomatsko nastavilo na 8x agp in na fast write. Ok, stvar se je zboljšala (v točkah največ)
-3d mark 2003: 5635 točk.
-AquaMark 3:
GFX 5, 538
CPU 8, 116
frame.sec 41.29 fps Skupno točk za AquaMark 3: 41.294

ok točke so se mal uštimale to je vse kul sam še zmer so zatikljaji ko se obračam v igri...Naprimer v colin Mcrae ko zavije v levo al desno se mi čudno zatika. zdej ne vem kaj bi to lahko bilo...vglavnem vem da se mi tega ne bi smelo dogajat ker ko sm mel ge force 4 ti 4200 64mb se mi pri zavijanju to ni dogajal. Nasplošno v vsaki igri se mi to dogaja. (tudi če vklopim Vertical Sync)...Če kaj kdo ve kakšna bi lahko bila še rešitev mi naj prosim pomaga.

selicion ::

aja resolucija je bila 1024x768 32

VASkO ::

kaksni programi ti laufajo v ozadju, ko igras?
kaksen ICQ, DUmeter ali podobno lahko povzroca trzanje v spilih.
si spucal in defragmentiral disk?

JustVi ::

Si nastavil timinge v biosu za RAMe na najkrajše še stabilne čase?

selicion ::

v ozadju mi ne lavfajo nobeni programi. zdej mogoče je lahko da je kaj narobe z driverji ali pa je enostavno kaj poškodovana moja kartica...grem še pogledat za timinge ramov.

The B ::

Kaj pa ce vklopis v sync? Vcasih ce dela grafa vec slik kot je osvezevanje monitorja zacne mal trgat sliko ker so dolocene slikce lih takrat ko na monitorju ni nic. Ok mal cudn sm tole povedu ampak za probat je. B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

JustVi ::

Drugače je pale grafa trenutno kr mal podhranjena.

tam en 4GHz CPU bi zanjo pasal.

The B ::

Pa ne znam brat! Nism dobr prebral, sori! B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

selicion ::

kaj pa da bi formatiru disk? bi bilo potem kej bolše?sicer nimam skor nč gor sam vseeno;)?

boštjan ::

ja če si mel prej geforca,pa si dal not kar radeona,pol bi mogoče to znalo bit ja.tako da formatiraj če še nisi.

JustVi ::

Min. možnosti

selicion ::

formatirano sam se ni nč spremenilo..:( ja pravjo da tud vertical sync pomaga če ga vklopiš... sam nč ne pomaga. šteka samo ko se premikaš iz leve v desno oziroma obratno. (v igrah)

selicion ::

pol sm pa še probal razne efekte v 3d nastavitvah...pa nč ne pomaga tko da zdej pa nč ne vem več kaj naj naredim... najraj bi jo zamenu za nvidio pa tud če je počasnejša sam da lavfa v špilih dobr.;(

selicion ::

ej JustVi za tiste timinge v biosu...kaj pa to sploh je? a res to pomaga?

JustVi ::

Nisem označil opozorila.

V Biosu te plošče imaš čuda za nastavlat v AI-Overclock.

Čim nižji timingi, se pozna cca. 10%


Aquamarkov imaš čist premal.. Iz tega sistema bi jest dobu min 35.000

Probaj z npr. Sandro prečekirat sistem in iz primerjalnih rez. dobiti to veliko odstopanje.


P.S.

Upam da si problem že rešil.

JustVi ::

Bi reku, da so kar gonilniki....stalni problem grafike..še vedno za odtenek bolj pri ATI-ju kot nVidii

mal jih menjaj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mam probleme z 8800gts 320mb

Oddelek: Pomoč in nasveti
231155 (900) j3rn3jk
»

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
74347218 (20720) AtaStrumf
»

AquaMark 3 results (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33315936 (10863) DjTonic
»

Razočaran na računalnikom! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533440 (2586) kajzer
»

problemi z 3d mark 2001SE

Oddelek: Navijanje
481557 (1220) boštjan

Več podobnih tem