» »

Kateri Gigabit switch in kartice ?

Kateri Gigabit switch in kartice ?

Brane2 ::

Ravno danes sem dobil ponudbo od JAEta za

-Gigabit Ethernet kartico Gigabyte 10/100/100 za cca 14 kSIT +DDV (baje je na osnovi Intel čipseta in ima vdelan RISC coprocesor)

-Gigabit Ethernet Switch AT-GS908GB (UNM.) za 160 kSIT+ DDV

Rabim par solidnih 1 Gbit kartic in soliden 8-portni 1 Gbit full duplex switch, po možnosti razširljiv

Je to v redu roba, so to O.K. cene in ali ima kdo kako boljšo idejo ?

[SkA] ::

Ubistvu sam nimam kaj dosti novega za povedat, glede na to da sva že v drugi temi veliko diskutirala. Mislim da ti bo tale Allied Telesyn služil dobro. :)
Lahko pokličeš še na FMC/Alldea in vprašaš glede cene in dobavljivosti PowerConnect 2508. Po specifikacijah sta si enaka, cena z enoletno garancijo je okoli $350. Je pa res da nima dodatnih gbit slotov za nadgradljivost. No ja, performančno sta si enaka, kar pomeni da tudi če zvežeš naslednji switch z cross-over ne boš na nič slabšem, razen porta manj. :)

Skratka, kot sem rekel, glede na ceno ATja mislim da bo kar dober buy. :)

Kar se kartic tiče pa, z gigabytovimi nimam izkušenj - ampak če ima intelov čipset potem bo verjetno kar uredu. Videl pa sem, da je ta cena skoraj enaka Intelovim referenčnim karticam (včeraj sem surfal in na eni slo štacuni videl to ceno - samo se ne spomnim na kateri).

Če te pa "indetail" zanimajo Mpps prepustnosti, pa predlagam recimo tole za prebrat:
http://groups.google.com/groups?q=what+is+Mpps+%2Bswitches&hl=en&lr=&ie=UTF-8&selm=0xaR6.14985%24F06.1550676%40typhoon.nyroc.rr.com&rnum=3

Skratka, pri polni obremenitvi osmih portov, paketki velikosti 64baytov, boš imel prepustnosti okoli 786 mbitov/s. Kar je blizu gigabita. :) Če se nisem jaz kje zaračunal - kar se hitro zgodi. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

dr.J ::

NetGear 24 in 8 portna gigabit switcha delata OK (spojena s crossover kablom),
mrežne kartice pa so Level One 32/64 bitne (dolgi PCI slot, RealTek 8169 čip) in delajo pod linuxom zelo dobro na 1 gbps full-duplex.

Dobro je, da kartice podpirajo wake-on-lan, da po potrebi mašine prižigaš/ugašaš remote.

Kar moraš pazit, je kvaliteta mrežnih kablov - da so konektorji nameščeni kot je treba in da je kabel _stestiran_ ! Sicer boš večkrat slabe volje.

Brane2 ::

Kar se switchev tiče, je videt da Dellov Powerconnect nima možnosti priklopa 10/100 Mbit naprav na svoje porte, ki so strogo 1 Gbit, medtem ko AT-908 to možnost ima.

Kaj sploh je razlika med managed in unmanaged switchem in koliko bom jaz to opazil v svojem okolju parih lokalno povezanih mašin ? :\

Brane2 ::

dr.J - kje si dobil Netgear ?

dr.J ::

Netgear so ponujali Mlacom in Select Technology. Bilo je pa marca letos.

Kar se upravljanja switchev tiče: nikoli potreboval, ker je vse samo en subnet. Če pa imaš kako bolj razgibano omrežje, potem najbrž pride prav. Pa ne bom modroval, ker o switchih nimam pojma.

WOL pa je zelo uporabna zadeva - seveda jo mora podpirati tudi mamaplata/BIOS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

[SkA] ::

Hm, še ena varjanta (poceni) je Linksys, divizija Ciscota.
Xenya jih prodaja, 8 portni gigabitni switch pride 124.000 z DDV, koliko ima prepustnosti pa ne vem, tako da razen cene nimam nič pametnega o tem povedat.

Kar se tiče managed/unmanaged gre tukaj za nadzor in upravljanje - v kakem točnem stilu to seveda izgleda je stvar vsakega proizvajalca (zadnje čase, kot verjetno lahko tudi uganeš, je večina tega preko http strežnika, vgrajenega v switche). V manjših omrežjih tega verjetno ne boš potreboval, ko pa gradiš bolj zahtevna omrežja, ti v veliko primerih slednje pride prav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gigabitni switchi - nateg?

Oddelek: Strojna oprema
223079 (2156) Sssaga
»

8-port switch z wireless

Oddelek: Kaj kupiti
81449 (1306) NeMeTko
»

Office XP-podokno opravil - kam je izginil seznam nedavno odprtih datotek?!

Oddelek: Programska oprema
292520 (2269) bili_39
»

Zamude, dolgovi in ostale dogodivščine AMDja

Oddelek: Strojna oprema
231116 (917) Zheegec
»

Ko poizkusam namestiti WinFOX 2.0 mi napise tole ?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6878 (838) Cranchi

Več podobnih tem