» »

Office XP-podokno opravil - kam je izginil seznam nedavno odprtih datotek?!

Office XP-podokno opravil - kam je izginil seznam nedavno odprtih datotek?!

klanjsek ::

Prosim za pomoč pri odpravi tega res annoying problema.

Ko se odpre Word, Excel, itd, se mi v podoknu opravil (tisto okno skrajno desno), kjer naj bi bil seznam nedavno odprtih datotek le ta ne pokaže več...vse kar je sedaj v tem oknu je zgolj ukaz "Datoteka...", seznam odprtih datotek ki je bil včasih spodaj pa je čudežno izginil.

Ker res ne vem kako omogočito to pripravno funcijo znotraj Office XP, bi bil hvaležen za vsakršen namig.

Lepa HVALA,
rUDI.

Mercier ::

Ctrl+F1, Pogled>Podokno opravil (prosti prevod)

klanjsek ::

Saša hvala, ampak ctrl + f1 ne naredi nič.

Sicer pa imam odprto okno podopravil, ampak potem v seznamu niso zlistani nedavno odpri dokumenti (kot so npr v meniju "Datoteka").

Nikakor ne morem ugotoviti, kako je seznam teh dokumentov izginil iz okna podopravil in zakaj je ta seznam lepo viden na dnu menija "Datoteka"

jurre ::

jaz imam tudi podoben problem, zginil mi je ta meni nedavno odprtih datotek na desni strani in v meniju file, imam office 2003.
Sel sem v nastavitve, notri nasel opcijo seznam nedavno odprtih datotek in v oklepajo stevilka datotek, samo ne morem omogociti te moznosti ker je ta opcija siva (ne mores klikat), se komu sanja zakaj?

klanjsek ::

Zanimivo, kajti jaz lahko te nastavitve spreminjam (in tudi delujejo), očitno pa nimajo nikakršenga efekta na okno podopravil.

Me prav zanima kje je nastavitev, ki ureja koliko zadnje odprtih datotek prikazanih v oknu podopravil. Meni se je morala ta nastavitev očitno nekako izklopiti, čeprav ne vem kako.

Mercier ::

@klanjsek
Razumel sem, da ti je izginilo podokno opravil. :8)
Ctrl+F1 je očitno le za angleško vezijo. Pač kombinacija tipk, ki prikliče podokno opravil.

@ jurre & klanjsek

Imata ta zapis v registru, in kaj je noter?
HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office

jurre ::

ne, imam samo HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\System certificates...to se pravi manka tisti office?:\

Mercier ::

Ne, ni problem, če ni. Če bi bil office key, bi pomenilo, da je kaj nastavljeno preko policy-jev. In se bi mogoče dalo kaj naredit. Tako sem pa brez ideje.

jurre ::

hm....cudno tole, kaj bi lahko bilo, samo tok takole sliko vidim v nastavitvah:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Mercier ::

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\11.0\Excel\Options\DefFileMRU

Tu je v registru zapis, koliko odprtih datotek se ti prikaže. Poglej, kako je pri tebi.

klanjsek ::

Saša, sem prebral tvoje poste....Ugotovil sem da imam v registru HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office le office 10.0 pa še ključ 9.0, nikjer pa ni options.
Sem pregledal vse ključe pa ni nikjer kaj takšenga, kar bi se dalo spremeniti ali bi vodilo do rešitve problema.
Dejstvo je da se mi ta sezna ne pojavi niti v EXcelu, skratka v podoknu podopravil ni nikjer seznama nedavno odprtih datotek.

Poskušal sem tudi z (de)instalacijo Offica XP....enak problem :(

jurre ::

pri meni je stvar taka, seznama pa mi ne kaze v nobenem programu

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Mercier ::

@ jurre

Spremeni vrednost od 0 do 9 (število predhodno odprtih datotek). Hex ali dec, vseeno, ista številka.

@ klanjsek

Pri tebi mora zgledati ta zapis tako:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\10.0\Excel\Options\DefFileMRU (10.0 pomeni office XP, 11.0 pa 2003)

Če nimaš, lahko probaš prvo popraviti inštalacijo na navaden način - add or remove > office blabla > Change > popravi (ali nekaj podobnega)

Če ne odpravi problema, lahko probaš popraviti na trši način. Poglej tu. (setup.exe /famsu Pro.msi bi moralo IMHO zadostovati za temeljit reinstall).

jurre ::

sem popravil v registru pa nobenega ucinka....ne v excelu ne nikjer drugje...zamrzneno pa konec;((

Mercier ::

Tole je. klik

klanjsek ::

poskusil vse...ni uspeha. Jaz tega vnosa /defMRU sploh nimam, tud če instaliram še enkrat, pri čemer ne morem uporabiti switcha /famsu, ne glede na to kako specificiram...vedno nekaj jamra da ne more, ker naj pogledam v control panel (?), da je ta operacija rezervirana za že instalirane produkte, ipd.

?

klanjsek ::

update...

- poskusil še z importanjem ključa office 10.0 z računalnika kjer je lista vidna...ni efekta
- poskusil z instalacijo setup.exe /famsu... ni efekta

mislim da gre za neko nastavitev v winXP....čeprav ne vem kako in kdaj bi se stvar izključila saj je bila prej lepo vidna..oin zakaj je zgodovina nedavno odprtih dokumentov normalno vidna v menijo file/datoteka. Kaj je sploh ta task pane?

....to je res za ponoret....človek bi popizdil ob takšnih banalnih problemih, ki pa vsekakor nimajo banalne rešitve...fak :((

Mercier ::

En način bi še bil, da uporabiš Office Removal Wizard iz office 2003 ORK-ja. Pa probaš poinštalirat ponovno. klik

Potem lahko še uporabiš Windows Installer Cleanup Utility iz windows support tools. (prvič, če je kaj po uninstallu še ostalo, za vsak slučaj, drugič, če prvi ponovni install ne bo uspešen :)

IMHO tole ni nastavitev windosov, ampak pokvarjen office, ker tisto v registru mora tam bit, kolikor raumem. Šur, lahko se motim.

PS
Ne pozabit na backup, če boš razkopaval. (outlook.pst, personal.xls...)

klanjsek ::

Hvala.. bom poskusil še z Windows Installer Cleanup

Me pa zanima kako to da se zadeva ni popravila, če sem ob uninstalu vse zbrisal iz registra, pol pa še importal ključ iz drugega Pc kjer stvar deluje? Ključ (ta DefFileMRU je bil not...vrednost 4)

Po moje je office nemogoče popolnoma odštalat...in pol lahko počneš vse živo pa nič ne bo prepisalo tega sranja.

klanjsek ::

update..

naredil complete removal, ročno poiskal vse vnose povezane z office....tema.
Seznam se ne pojavi ob ponovni instalaciji....ne vem kaj mi še preostane.

Takšne bede pa še ne...grrrumph.

klanjsek ::

...ugotovil sem da mi ta funkcija deluje pod drugim userjem, pa četudi sem na novo inštaliral office. Kako hudiča je to možno? Tam je tudi ikona "zgodovina" dostopna, če pa se logiram z mojim userjem pa je siva (greyed)? V zgodovini so namreč zapisani nedavno odprti fajli, meni pa jih tja noče pisati. Ima kdo idejo ali je mogoče zgodvino kako izključiti/vključiti v officu?

Mercier ::

Zgodovina?

klanjsek ::

...ko sprožiš ukaz odpri (v file) ali več dokumentov... (v task pane-u) se odpre pogovorno okno , kjer so na levi strani zlistane ikone: Zgodovina,Moji Dokumneti; Namizje;Priljubljene, itd... Ta prva, tj. zgodovina (history, recently used files ali nekaj takega v ang Officu) je obarvana sivo...kako jo omogočim oziroma kaj jo onemogoča?

Finta je da je tudi posledično tudi dir v "C:\Documents and Settings\Rudi\Application Data\Microsoft\Office\Nedavno" prazen....office tja ne zapiše mojih odprtih datotek, pa čeprav je opcija za prikaz vklopljena in je ta lista vidna v "datoteka...."

Mercier ::

gpedit.msc

user conf. > adm. templates > win. components > win. explorer > common open file dialog

Predvsem tale policy:
Hide the dropdown list of recent files

Cela stvar celo onemogoči seznam nedavno odprtih datotek v podoknu opravil. :D

Si mel prav. Nastavitev v windowsih je cel problem. Ampak, po drugi strani, kdaj bi drugače imel priliko tolikokrat inštalirat in odstranjevat office? >:D

klanjsek ::

Saša hvala za tvojo pomoč...na žalost pa tud ta zadeva ne pomaga.

Mislim, da je problem ta, da noče office zapisovat oziroma delat *.lnk fajlov v mapi .../nedavno oziroma recent. Če se npr logiram kot visitor, mi za vsak odprt fajl naredi bližnjico v tej mapi, ki jo potem prebere task pane. No ko se logiram s svojim userjem pa se to ne zgodi. Očitno pa ta stvar dela v winsih...tukaj mi lepo kaže vse nedavno odprte dokumente in je tudi ikona "Zgodovina, recently opened files" normalno uporabna (v explorerju). Tako da mislim da sere office oziroma nekaj v registru, čeprav je noro da sem prenesel registerske vnose, kot jih office uporablja za visitorja, pa ni blo efekta, pa čeprav tam stvar dela....kot pravim - tole je noro, noro in svaka čast tistemu ki razvozla tale vozel.

LP, Rudi

Mercier ::

klanjsek ::

:D :D se strinjam...

tud js sem se sprijazno da pač ne bom mel tega seznama...|O

Hvala ti še enkrat za čas in trud,
LP Rudi

bili_39 ::

Si uporabljal kakšen tweak programček?
Tweak UI, Xsetup ipd?

bili_39 ::

Tukaj bi verjetno bil odgovor za jurreta : tukaj

bili_39 ::

Striček Google daje podobne odgovore z različnih strani: tukaj
A vsi kažejo na igranje s tweak in podobnimi programčki.
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

outlook 2016

Oddelek: Operacijski sistemi
212104 (668) PH03N1X
»

Office 2003 in 2007 na isti masini

Oddelek: Programska oprema
91369 (1318) Boky
»

Word - ne odpre doc fajla

Oddelek: Pomoč in nasveti
81748 (1553) Fave
»

Outlook v orodni vrstici

Oddelek: Programska oprema
142336 (2101) alesrosina
»

Outlook Express-priponke (attachments)

Oddelek: Programska oprema
91642 (1513) Baja

Več podobnih tem