» »

Ljubljana parkiranje bloki

Ljubljana parkiranje bloki

Unknown22 ::

Zanima me, kakšen režim parkiranja je v LJ pred bloki, gre se za stanovalce in ne obiskovalce bližnjih objektov.
Marsikje imaš npr. 10 visokih stolpnic in okoli parkirišča, ki največkrat niso lastniška.
Je standardna praksa, da parkiraš 1-2 bloka zraven, če pred tvojim ni prostora? Ali so navadno glede tega lahko težave?
Večina parkirišč nima ramp, in pred blokom je hitro zasedeno.

mojsterleo ::

Če ni rampe ali kakšnega znaka, lahko parkiraš.

Groot ::

Princip kjer parkirišča lastniško niso urejena in posledično posamezen blok ne more omejiti dostopa je zelo preprost: prvi pride prvi melje. Pa se lahko babice in razni socialni problemi, ki cele dneve štejejo avte z okna, na glavo postavijo.

BuDi79 ::

Groot je izjavil:

Pa se lahko babice in razni socialni problemi, ki cele dneve štejejo avte z okna, na glavo postavijo.
Razen, če te kdo opozori, da si prišel z lepim avtom, da boš odšel s takim ti pa ne morejo garantirat, ker je tukaj načeloma za stanovalce. -V tem primeru je izbira tvoja.

Pa za ene lokacije ti brisalcev ne sme biti škoda. Tudi kaka polita svinjarija se lahko najde na avtu.

Znancu so pred časom pred nekimi bloki blizu Tiskarne v Lj zrihtal tudi odvoz avta, pod pretvezo da je zapuščen že več tednov.

Je pa odvisno če je pred bloki "50" nelastniških parkingov ali "10". Med 50 ne boš problematičen, za 10 se pa pogosto "ve kateri je od koga".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

JanDoltar ::

Je treba pa vedeti, da je večino blokov bilo zidanih za 1 avto na stanovanje, zdaj imajo ljudje po 2 ali celo 3 avtomobile na stanovanje in so vsi pasji že en na drugega, ker je parkirišč veliko premalo, če pride še nekdo tretji, naravnost prosi težave.

Ena bolj luškanih for, ki sem jih videl je vreči na haubo pest ali dve peska in ne preveč posušen pasji drek.

Če nočeš popraskati laka, je treba nežno odstraniti kamenčke in košče dreka. Odpadejo razne metle itd.

Lastnik avtomobila si bo prigodo zlahka zapomnil in ne bo več parkiral v bližini. Seveda bo spodaj kupe kmentarjev "če ga dobim", dejstvo je pa, da ga ne boš dobil, bi se ti pa znal režati čez balkon.

Zgodovina sprememb…

JanDoltar ::

Unknown22 je izjavil:

Večina parkirišč nima ramp, in pred blokom je hitro zasedeno.

Zato pametni ljudje v Ljubljani nimajo avtomobilov oz. se večinoma z njimi ne vozijo. Ker lahko s skirojem/kolesom/lpp/avant2go/taxi/peš/rolka/nekajčudnegaelektričnega/... (in/ali kombinacija) z mnogo manj težavami urediš večino stvari, ki jih rabiš v povprečnem dnevu.

Ne bom pa trdil, da je v Ljubljani veliko pametnih ljudi, pač slovensko povprečje, eden na 1000+.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Kripto mesi ::

Hvalezni smo, da si se registriral samo za to, da si spisal bedarijo. Hvala.

JanDoltar ::

Kripto mesi je izjavil:

Hvalezni smo, da si se registriral samo za to, da si spisal bedarijo. Hvala.


To, da ti ni všeč, še ne pomeni, da je kar sem napisal bedarija in ja, če sem ga hotel dati, sem se moral registrirati, kaj ne razumeš, saj pol interneta deluje na tak način.

Vse je zelo koristen nasvet, seveda pa ga upošteva en na 1000+ ljudi, ostali so pa cele dneve živčni kdaj priti domov, kje parkirati, se cijazijo 10 kilometrov daleč po eno uro, itd.

Vključno z raznovrstno škodo, ki se zgodi na avtu. Pa ne pozabimo gajbic pozimi itd.

Pozabil sem še eno možnost dodati, lastniško garažo ali parkirno mesto, samo cene kvadrata teh so že tam-tam s ceno kvadrata stanovanj, količina teh pa je omejena. In tudi tukaj se je že zgodilo, da se kakšna rampa zjutraj ni odprla (dvokomponentni epoksi, pa je potem zjutraj nejevolja, pa žaganje ramp ipd.).

V Ljubljani je premalo cest in parkirišč, za količino avtomobilov v Ljubljani + dnevni migranti. Ne more biti drugače.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Cr00k ::

V mb je vse tak super urejeno...

JanDoltar ::

Cr00k je izjavil:

V mb je vse tak super urejeno...

Kolikor kolega nori, je enako sranje, samo manj intenzivno glede prometa in bolj intenzivno glede temperamenta. Cela Slovenija ni dimenzionirana za količino avtomobilov. Ljudje pa še kar kupujejo...

Zgodovina sprememb…

TonyTony ::

JanDoltar je izjavil:

Kripto mesi je izjavil:

Hvalezni smo, da si se registriral samo za to, da si spisal bedarijo. Hvala.


To, da ti ni všeč, še ne pomeni, da je kar sem napisal bedarija in ja, če sem ga hotel dati, sem se moral registrirati, kaj ne razumeš, saj pol interneta deluje na tak način.

Vse je zelo koristen nasvet, seveda pa ga upošteva en na 1000+ ljudi, ostali so pa cele dneve živčni kdaj priti domov, kje parkirati, se cijazijo 10 kilometrov daleč po eno uro, itd.

Vključno z raznovrstno škodo, ki se zgodi na avtu. Pa ne pozabimo gajbic pozimi itd.

Pozabil sem še eno možnost dodati, lastniško garažo ali parkirno mesto, samo cene kvadrata teh so že tam-tam s ceno kvadrata stanovanj, količina teh pa je omejena. In tudi tukaj se je že zgodilo, da se kakšna rampa zjutraj ni odprla (dvokomponentni epoksi, pa je potem zjutraj nejevolja, pa žaganje ramp ipd.).

V Ljubljani je premalo cest in parkirišč, za količino avtomobilov v Ljubljani + dnevni migranti. Ne more biti drugače.


Seveda je bedarija, še bolj, da se za tak komentar registriraš.
In seveda se ga da počakat. Na mojem avtu se npr. sproži snemanje iz vseh strani ob najmanjšem stiku. Parkrat sem imel opozorilo in posnetek, kako na havbo pade mala veja. In ne, avto ni Tesla, niso oni edini, ki imajo avtomatsko snemanje ob stiku.
Tako da razen če bi nekdo zamaskiran šel sproščat frustracije na avto, bi ga definitivno našel.

Da se vrnemo na temo:
Jaz živim v enem izmed takih blokov v LJ.
Parkiramo iz vseh blokov na vseh parkiriščih v okolici in do sedaj ni bilo težav.
Edino kolega z celjskimi registrskimi je enkrat dobil listek za brisalec, da gre za privat parkirišče in naj se tu ne parkira, brez škode na avtu.
V lj je kar težava z parkingi in večinoma vsi parkiramo blok ali 2 stran.
Vsaj moje izkušnje.

JanDoltar ::

TonyTony je izjavil:


In seveda se ga da počakat. Na mojem avtu se npr. sproži snemanje iz vseh strani ob najmanjšem stiku. Parkrat sem imel opozorilo in posnetek, kako na havbo pade mala veja. In ne, avto ni Tesla, niso oni edini, ki imajo avtomatsko snemanje ob stiku.
Tako da razen če bi nekdo zamaskiran šel sproščat frustracije na avto, bi ga definitivno našel.

Te že vidim, kako boš čez pol leta jamral, da je tvoj avto posnel vse, na posnetku pa se ne vidi nič. Pač spet kekec, ki misli, da mu bo tehnologija rešila problem preveč avtomobilov, potem se pa še zlaže, da avto s snemanjem "whatever" parkira na javnih površinah.

Raje dejansko reši problem in se znebi avtomobila, ki ga v mestu ne rabiš, pa je en problem manj.

TonyTony je izjavil:

Vsaj moje izkušnje.

Upam, da te realnost kmalu strezni. The winter is cmming.

Zgodovina sprememb…

TonyTony ::

JanDoltar je izjavil:

TonyTony je izjavil:


In seveda se ga da počakat. Na mojem avtu se npr. sproži snemanje iz vseh strani ob najmanjšem stiku. Parkrat sem imel opozorilo in posnetek, kako na havbo pade mala veja. In ne, avto ni Tesla, niso oni edini, ki imajo avtomatsko snemanje ob stiku.
Tako da razen če bi nekdo zamaskiran šel sproščat frustracije na avto, bi ga definitivno našel.

Te že vidim, kako boš čez pol leta jamral, da je tvoj avto posnel vse, na posnetku pa se ne vidi nič. Pač spet kekec, ki misli, da mu bo tehnologija rešila problem preveč avtomobilov, potem se pa še zlaže, da avto s snemanjem "whatever" parkira na javnih površinah.

Raje dejansko reši problem in se znebi avtomobila, ki ga v mestu ne rabiš, pa je en problem manj.

TonyTony je izjavil:

Vsaj moje izkušnje.

Upam, da te realnost kmalu strezni. The winter is comming.


JanDoltar je izjavil:

TonyTony je izjavil:


In seveda se ga da počakat. Na mojem avtu se npr. sproži snemanje iz vseh strani ob najmanjšem stiku. Parkrat sem imel opozorilo in posnetek, kako na havbo pade mala veja. In ne, avto ni Tesla, niso oni edini, ki imajo avtomatsko snemanje ob stiku.
Tako da razen če bi nekdo zamaskiran šel sproščat frustracije na avto, bi ga definitivno našel.

Te že vidim, kako boš čez pol leta jamral, da je tvoj avto posnel vse, na posnetku pa se ne vidi nič. Pač spet kekec, ki misli, da mu bo tehnologija rešila problem preveč avtomobilov, potem se pa še zlaže, da avto s snemanjem "whatever" parkira na javnih površinah.

TonyTony je izjavil:

Vsaj moje izkušnje.

Upam, da te realnost kmalu strezni. The winter is comming.


Glej, vsem je jasno, da si en zafrustriranec iz malega bloka z malim parkiriščem.
Tako da ja, spokaj iz foruma pa idi drugam težit.
Živim v LJ že 20 let in še nikoli ni bilo problema s parkiranjem pred drugim blokom, ker tudi oni parkirajo pred našim.
Pri malih blokih z 10 stanovanje, v katerem živiš ti, pa verjetno drugače gledate.

Zgodovina sprememb…

JanDoltar ::

TonyTony je izjavil:


Glej, vsem je jasno, da si en zafrustriranec iz malega bloka z malim parkiriščem.
Tako da ja, spokaj iz foruma pa idi drugam težit.


Imam prostora pred hišo za dva garažirana avtomobila in če se stisnemo še 4 dodatne. Tako, da ne projiciraj preveč "kamera guy", reveži se morate pa stiskati na javnih površinah, od travnikov naprej.

Bomo videli, kako boš solze točil, ko bo redarska služba začela dejansko opravljati svoje delo, še vedno so v fazi predpriprav.

Zgodovina sprememb…

TonyTony ::

JanDoltar je izjavil:

TonyTony je izjavil:


Glej, vsem je jasno, da si en zafrustriranec iz malega bloka z malim parkiriščem.
Tako da ja, spokaj iz foruma pa idi drugam težit.


Imam prostora pred hišo za dva garažirana avtomobila in če se stisnemo še 4 dodatne. Tako, da ne projiciraj preveč "kamera guy".

Bomo videli, kako boš solze točil, ko bo redarska služba začela dejansko opravljati svoje delo, še vedno so v fazi predpriprav.


Seveda ja, zato si se šel registrirat da lahko groziš z mazanjem dreka tistim, ki parkirajo pred blokom.
Smešen si na kvadrat. Predvsem pa je tvoje pisanje prozorno.
Boš ti enkrat srečal pravi kaliber, ko boš ob 4 zjutraj mazal drek nekomu na avtu, samo ne takrat na forum, ampak raje k odvetniku.
Ti nimaš bajte, ti živiš v malem bloku z malim parkingom, ne nas met za norca.

JanDoltar ::

TonyTony je izjavil:


Živim v LJ že 20 let in še nikoli ni bilo problema s parkiranjem

Zelo očitno ne, pač nek priseljenec, ki je imel srečo. Sicer bi potrdil, kar sem napisal.

TonyTony je izjavil:

JanDoltar je izjavil:

TonyTony je izjavil:


Glej, vsem je jasno, da si en zafrustriranec iz malega bloka z malim parkiriščem.
Tako da ja, spokaj iz foruma pa idi drugam težit.


Imam prostora pred hišo za dva garažirana avtomobila in če se stisnemo še 4 dodatne. Tako, da ne projiciraj preveč "kamera guy".

Bomo videli, kako boš solze točil, ko bo redarska služba začela dejansko opravljati svoje delo, še vedno so v fazi predpriprav.


Seveda ja, zato si se šel registrirat da lahko groziš z mazanjem dreka tistim, ki parkirajo pred blokom.
Smešen si na kvadrat. Predvsem pa je tvoje pisanje prozorno.
Boš ti enkrat srečal pravi kaliber, ko boš ob 4 zjutraj mazal drek nekomu na avtu, samo ne takrat na forum, ampak raje k odvetniku.
Ti nimaš bajte, ti živiš v malem bloku z malim parkingom, ne nas met za norca.


Saj ti pravim, da ne projiciraj, jaz sem povedal tako kot je (ker se redno režim revežem, ki se zvečer plazijo kilometer stran, da najdejo parkirišče), ti si se pa že 2x zlagal.

Pa tega se ne maže, si nor, imaš potem nekaj umazano, pa še avto lahko komu popraskaš (ideja je, da sam ne narediš škode), zagrabiš z lopatko iz peskovnika in odvržeš 20 metrov daleč.

Zgodovina sprememb…

TonyTony ::

JanDoltar je izjavil:

TonyTony je izjavil:


Živim v LJ že 20 let in še nikoli ni bilo problema s parkiranjem

Zelo očitno ne, pač nek priseljenec, ki je imel srečo. Sicer bi potrdil, kar sem napisal.


O čem bluziš? Živim v 14 nadstropnem bloku, zraven pa še par podobnih stolpnic.
Vsi pač parkiramo v bližini. Nikoli še nihče iz našega bloka ne bi imel težav s tem.
To je praksa.
Vem pa, da je v malih blokih težava, da tudi kdo poškoduje avto. Tako da izhajaš iz svoje izkušnje iz 3 nadstropnega bloka z 10 parkingi.
V večjih stolpnicah niti ne poznaš vseh avtov vseh 90 stanovanj oz. vseh 180 avtomobilov vseh stanovalcev.

JanDoltar ::

TonyTony je izjavil:

JanDoltar je izjavil:

TonyTony je izjavil:


Živim v LJ že 20 let in še nikoli ni bilo problema s parkiranjem

Zelo očitno ne, pač nek priseljenec, ki je imel srečo. Sicer bi potrdil, kar sem napisal.


O čem bluziš? Živim v 14 nadstropnem bloku, zraven pa še par podobnih stolpnic.
Vsi pač parkiramo v bližini. Nikoli še nihče iz našega bloka ne bi imel težav s tem.
To je praksa.
Vem pa, da je v malih blokih težava, da tudi kdo poškoduje avto. Tako da izhajaš iz svoje izkušnje iz 3 nadstropnega bloka z 10 parkingi.
V večjih stolpnicah niti ne poznaš vseh avtov vseh 90 stanovanj oz. vseh 180 avtomobilov vseh stanovalcev.


Mhm, Fužine, Štepanc ali Savsko naselje (tule se kar konča, več 14 nadstropnih stolpnic v Ljubljani ni) in vse 3 lokacije imajo hude probleme s parkiranjem pa še obdane so z majhnimi bloki o katerih govoriš, tako, da se ne čudim, da imaš izkušnje. Skratka revež, ki se tule nekaj dela pava.

Amapk, kot sem rekel, samo vsak 1000+ je dovolj inteligenten, da se z avtomobilom po Ljubljani ne vozi. In odlično dokazuješ dejstvo.

Zgodovina sprememb…

TonyTony ::

JanDoltar je izjavil:

TonyTony je izjavil:

JanDoltar je izjavil:

TonyTony je izjavil:


Živim v LJ že 20 let in še nikoli ni bilo problema s parkiranjem

Zelo očitno ne, pač nek priseljenec, ki je imel srečo. Sicer bi potrdil, kar sem napisal.


O čem bluziš? Živim v 14 nadstropnem bloku, zraven pa še par podobnih stolpnic.
Vsi pač parkiramo v bližini. Nikoli še nihče iz našega bloka ne bi imel težav s tem.
To je praksa.
Vem pa, da je v malih blokih težava, da tudi kdo poškoduje avto. Tako da izhajaš iz svoje izkušnje iz 3 nadstropnega bloka z 10 parkingi.
V večjih stolpnicah niti ne poznaš vseh avtov vseh 90 stanovanj oz. vseh 180 avtomobilov vseh stanovalcev.


Mhm, Fužine, Štepanc ali Savsko naselje (tule se kar konča, več 14 nadstropnih stolpnic v Ljubljani ni) in vse 3 lokacije imajo hude probleme s parkiranjem pa še obdane so z majhnimi bloki o katerih govoriš, tako, da se ne čudim, da imaš izkušnje. Skratka revež, ki se tule nekaj dela pava.

Amapk, kot sem rekel, samo vsak 1000+ je dovolj inteligenten, da se z avtomobilom po Ljubljani ne vozi. In odlično dokazuješ dejstvo.


Da ni problema s parkiranjem pomeni, da stanovalci 5 blokov v bližini parkiramo, kjer je prosto.
In nihče iz bloka še ni problem, da bi mu zato nekdo polomil brisalce.
Tako da ga bluziš na polno.
Smem vprašat, kaj je sploh namen tega trolanje?
Pač ja, si proti avtom, moti te, če kdo parkira na tvoj prostor pred blokom, ker moraš dat bicikel v klet.
Ok...

JanDoltar ::

TonyTony, ne bluzi, zivis v socialnih blokih iz SFRJ, s premajhnim številom parkarišč, tako, da nekje lažeš. Ljudje ne marajo delati vandalizmov na nivoju lomljenja brisalcev, ker nekaj uničijo, zato pa dajem predloge, kjer ni nič uničeno. Edina stvar, ki mene tangira so vaši izpuhi, ker ste preneumni, da bi dojeli, da onesnažujete zrak sebi in drugim. Ampak pač, tistih 999.

----

Še en malo bolj zamuden nasvet, kot pesek s pasjim drekom (glej zgoraj), odšraufaš pokrovček ventila na gumi in vanj zarineš eno nekuhano zrno zelene leče (ki jo je Boh ustvaril ravno za ta namen), do koder gre. Če vas dobi lastnik, ne bo mogel nič dokazat, škode niste naredili in če se preveč repenči pokličite policijo.

Prilega se v nulo, ker je enakega premera, zaradi izbočenosti pa čisto narahlo pritiska na ventil. 2-3 dnevi in gume so prazne, najlepše pa je, da tega lastnik ne opazi (lepo se zlije s pokrovčkom), napolni gume in čez 2-3 dni spet ponavlja vajo.

500g leče je okrog 4 eure, v DMu jo imajo, zadostuje pa za nekaj let.

----

Še ena, ki bi na kakšnem avtu še znala delovati, frnikulo frcneš v auspuh, če pride do lonca ali v, tako ali tako navrtan katalizator, bo lastnik mislil, da se vozi po ukrajinski fronti. Za odstranitev terja ogromno dela napram 2 sekundnemu frcu.

Zgodovina sprememb…

JanDoltar ::

----

Kot mulci smo pozimi nanesli nekaj veder vode na izvoz iz nižjeležečih garaž. Zvečer. Do jutra lepo pomrzne, garantiran smeh zjutraj, sploh, ko lastniki avtomobilov začnejo en drugemu pametovati.

Se bom probal spomnit še kakšne.

Miki N ::

OP, to veš, da so se zaradi parkplacov v LJ že streljali?

To niso heci.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

skupno parkirišče pred blokom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112952 (9195) Timurlenk

Lepljenje listkov po avtih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
676619 (4787)          
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14425466 (21387) Saul Goodman
»

Ko te nekdo zaparkira (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13125845 (22330) ginekk
»

parkiranje - gajbice na parkirnem prostoru

Oddelek: Loža
274906 (3596) _sem_

Več podobnih tem