» »

skupno parkirišče pred blokom

skupno parkirišče pred blokom

«
1
2

urosz ::

Pozdravljeni.

Situacija je sledeča.. dejstva:
- blok ima skupno 32 stanovanj, pri čemer je cca 25 parkirišč na voljo
- parkirišča so neodmerjena, zavedena so kot solastnina v ZK
- parkirišče je za rampo
- najino stanovanje ima v ZK vpisano solastnino na skupnih delih stavbe v etažni lastnini v višini 877/10.000

Ker je več kot pol lastnikov stanovanj starejših ki nimajo avtomobila, je zmeraj dovolj prostora za vse avte ki imajo dostop do parkirišča. S punco sva zadnja ki sva se preselila v ta blok, seveda gre nekomu v nos nekaj in ga moti da imava 2 avta.

Placa je dovolj za vse tako da v prvi vrsti je debata itak nesmiselna, ampak vseeno.. kaj pravi zakon?

Invictus ::

Dobiti moraš fifija za rampo, pol si ga daš skopirati.

Te stare steraš v 3PM in jim pokažeš, da si enakopraven solastnik.

Ampak oni dostikrat laufajo na podlagi let, ko sop že v bloku. Ne sekiraj se...

Ignore mode in parkiraj tam 5 avtov, če hočeš. Ko ti kdo zagnoji, povej, da ni nič definirano.

Lucky bastard v stanovanju in parkirišču z rampo... ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Likalnik ::

Tudi jaz sem mnenja, da se ne sekiraj preveč glede tega....če ti kdo kaj "utruja" mu povej svoje pa je stvar zaključena.

ne vem kako bi rešili recimo, če bi vseh 32 stanovanj imeli vsaj en avtomobil...parkirišč je pa za 25 vozil...takrat pa verjamem, da bi te sostanovalci težko gledali, da bi parkiral dva svoja avtomobila...

urosz ::

sekiram se ne kaj preveč, sem tudi mnenja da se zgodba zaključi po hitrem postopku kaj se mene tiče, parkirava naprej 2 avta pa konec.

vseeno pa nočem kaj butastega reči na sestanku bloka :D

btw: tudi nisva edina ki imava 2 avta

shadeX ::

Ignore mode in parkiraj tam 5 avtov, če hočeš. Ko ti kdo zagnoji, povej, da ni nič definirano.


Nč bat. Če je "nekdo" vsaj malo odštekan, bo OP dobil avte podrsane s ključem, če je mal več odštekan pa še kaj več. To je situacija katero je potrebno rešiti na miren način. Najmanj kar si želiš je delat ogenj med stanovalci.

urosz ::

pardon, eno dejstvo sem še pozabil zapisati.

parkirišče je v občinski lasti. noben si ne solasti nič kar se tiče parkirišča.

imamo zgolj daljinec za odpreti rampo.

shadeX je izjavil:

Ignore mode in parkiraj tam 5 avtov, če hočeš. Ko ti kdo zagnoji, povej, da ni nič definirano.


Nč bat. Če je "nekdo" vsaj malo odštekan, bo OP dobil avte podrsane s ključem, če je mal več odštekan pa še kaj več. To je situacija katero je potrebno rešiti na miren način. Najmanj kar si želiš je delat ogenj med stanovalci.


tega se ne bojim. avti so zavarovani, poleg tega mi je najmanjši problem prijaviti kaznivo dejanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()

uvodV?? ::

Raje razmisli kaj boste naredili čez 10 let, ko se preseli še nekaj mlakših s po dvema avtoma.

misek ::

Najprej

urosz je izjavil:


- parkirišča so neodmerjena, zavedena so kot solastnina v ZK
- parkirišče je za rampo
nato pa

urosz je izjavil:

parkirišče je v občinski lasti. noben si ne solasti nič kar se tiče parkirišča.
imamo zgolj daljinec za odpreti rampo.

Torej nisi solastnik tega parkirišča? Kako pa si sploh prišel do daljinca oz. kar dveh?

vnetidebater ::

uvodV?? je izjavil:

Raje razmisli kaj boste naredili čez 10 let, ko se preseli še nekaj mlakših s po dvema avtoma.


Vsak ki ima otroka bo pri 18 letih imel svoj avto, nekaj let kasneje bo morda domov pripeljal še kakšno punco/fanta z avtom.......

Jeba.

urosz ::

misek je izjavil:

Najprej

urosz je izjavil:


- parkirišča so neodmerjena, zavedena so kot solastnina v ZK
- parkirišče je za rampo
nato pa

urosz je izjavil:

parkirišče je v občinski lasti. noben si ne solasti nič kar se tiče parkirišča.
imamo zgolj daljinec za odpreti rampo.

Torej nisi solastnik tega parkirišča? Kako pa si sploh prišel do daljinca oz. kar dveh?


napaka, občina je lastnik. do daljinca pridejo pa vsi ki imajo stanovanje v tem bloku, saj je občina dovolila uporabo.

uvodV?? je izjavil:

Raje razmisli kaj boste naredili čez 10 let, ko se preseli še nekaj mlakših s po dvema avtoma.


čez 10 let si želim imeti 0 ali pa max 1 avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()

vnetidebater ::

urosz je izjavil:

čez 10 let si želim imeti 0 ali pa max 1 avto.


utvara, ki jo boš težko izpeljal.


Skratka preberi natančon pravilnik uporabe tega parkirišča. Zagotovo piše koliko avtov lahko parkira tja posamezen lastnik daljinca.

To mora biti jasno opredeljeno, drugače bi lahko lastnik daljinca tja parkiral 25 vozil.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Ena varianta, da upoštevaš želje/zahteve drugih sostanovalcev, druga varianta pa da ne. Po drugi je pravilo hitrega (kdor prej parkira). Torej so parkplaci občinski, imaš daljinca (ali 2), lahko parkiraš.

V izogib prepirom in nejevolji, bi mogoče poiskal en parkplac v bližini, če je možno.

Sicer pišeš, da je parkirišč dovolj, pa da gre nekomu v nos . . . Nekaj ne štima tukaj.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

urosz ::

Valda ne štima. Našel se je nekdo ki meša drek brez razloga.

Ker parkinga je v praksi povsem dovolj, nikoli ga ne zmanjka. Bi razumel da bi ga bilo dejansko premalo.. :P

vnetidebater ::

kaj pravi pravilnik?

CrustyDOD ::

fikus_ je izjavil:

Sicer pišeš, da je parkirišč dovolj, pa da gre nekomu v nos . . . Nekaj ne štima tukaj.

Takim jest pravim blokovski šerifi.. Ker so že N let tam so si občinski parkplac (določen boks) vzeli za svojega in je štala, če parkiraš v tem boksu pa tudi če so vsi boksi naokoli prazni! To se derejo nate, listke se dobiva in dvigneni brisalci. Kljub temu, da se na sestanku to jasno in glasno pove, da se lahko parkira kjer želiš.. Dokler dejansko ne parkiraš tam.

Tako, da vrjetno je kdaj parkiral v nekem boksu, ki ga je nekdo vzel za svojega.. Just a guess :)

fikus_ ::

"Ker parkinga je v praksi povsem dovolj, nikoli ga ne zmanjka."

Torej nekdo "išče" težave?! Povej mu, da mu je dolgčas in če ti bo grozil s poškodovanjem avta, se mu zahvališ za info, ki jo boš ob takšnem dejanju delil s policijo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Invictus ::

Dostikrat se v bloku najde kak upokojeni policaj, ki še vedno misli, da je džomba... Da ima pravico karkoli urejati, kaj se njemu zdi.

take se da pa precej hitro urediti, ko mu poveš, na lep način, naj se ne dela preveč pametnega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

urosz ::

vnetidebater je izjavil:

kaj pravi pravilnik?


ampak a lahko pravilnik bloka določi na kakšen način se delijo parkirna mesta, ki sploh niso v solastništvu tega bloka?

solatko ::

urosz - Verjetno imate v pravilniku napisano, da največ eno vozilo/stanovanje. V takih primerih moraš premislit, kaj bi počel, če bi bilo polovico stanovalcev podobnih tebi. Seveda ti ne težijo taki, ki vozila sploh nimajo, temveč uvidevni, ki drugo vozilo parkirajo izven ograjenega prostora.

Pravilnik lahko določa režim parkiranja, če so se stanovalci bloka, tako dogovorili z lastnikom. Verjetno se mesečno tudi nekaj prispeva za vzdrževanje. Sicer pa je verjetno blok še v pridobivanju tega prostora, ker občina svojih parkirišč ne omejuje z rampo, lahko pa določi parkirnino in dovolilnice (proti plačilu) za stanovalce.
Delo krepa človeka

urosz ::

solatko je izjavil:

Seveda ti ne težijo taki, ki vozila sploh nimajo, temveč uvidevni, ki drugo vozilo parkirajo izven ograjenega prostora.


glih v tem je fora, da sem 99% prepričan da težki en ki avta sploh nima. ker tisti ki imajo avte, imajo vedno plac za parkirati. ga ni takega, ki pred blokom za rampo kdaj ne bi dobil parkirnega mesta.

saj bom na sestanku povprašal kdo je tisti ki se je zbunil, naj se izpostavi, če že se izpostavlja naju.

belimato ::

urosz je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

kaj pravi pravilnik?


ampak a lahko pravilnik bloka določi na kakšen način se delijo parkirna mesta, ki sploh niso v solastništvu tega bloka?


Torej piše eno vozilo na stanovanje?

urosz ::

ne piše oz. ne vem kaj piše. nisem doma. preverim.

belimato ::

urosz je izjavil:

solatko je izjavil:

Seveda ti ne težijo taki, ki vozila sploh nimajo, temveč uvidevni, ki drugo vozilo parkirajo izven ograjenega prostora.


glih v tem je fora, da sem 99% prepričan da težki en ki avta sploh nima. ker tisti ki imajo avte, imajo vedno plac za parkirati. ga ni takega, ki pred blokom za rampo kdaj ne bi dobil parkirnega mesta.

saj bom na sestanku povprašal kdo je tisti ki se je zbunil, naj se izpostavi, če že se izpostavlja naju.


Preveri zasedenost tam okoli novembra med tednom (pon, tor, sreda) ob kakšne 9ih zvečer. Tudi naše parkirišče je čez poletje in v med letom v ne-večernih urah precej prazno, in bi se lahko kdo izgovarjal, da "skoraj vedno se najde prostor". Bistvo je, da je prostor tudi takrat, ko je največ ljudi doma. In če bi se meni samo 1x to zgodilo, bi tudi imel probleme s takim ki bi parkiral več avtov, pa če tudi se "skoraj vedno" najde prostor.

urosz ::

Vedno je fraj.

solatko ::

urosz - Po navadi gre to tako, nekomu se tvoje obnašanje ne dopade in obvesti hišnega policaja, da to pač ni v redu. Potem ti teži ta, ki drugega dela nima, če prav njega nič ne moti, ker s tem ni obremenjen, rad pa soli pamet drugim.

Sem sam doživel nekaj takih primerov, ko so sosedje opazili, da jaz v takih primerih nisem tiho in kršitelje hišnega reda, pač primerno opozorim (po navadi gre za frišne stanovalce), tisti, ki bi me radi izkoristili so pač toliko hinavski, da pošljejo drugega s kurcem po koprivah mahat, če prav tega nič ne motijo.

Ljudje se pač ne morejo navadit, da na napake lepo opozorijo, kar po navadi zaleže, ko omeniš, kako bi izgledalo življenje v bloku, če bi vsi to počeli.

Razmisli kako bi bilo, če bi vsi, ki imajo avto, parkirali 2 ali celo 3+ avtomobile (stanovanja s štirimi in več podnajemniki s svojim avtomobilom).
Delo krepa človeka

Vajenc ::

urosz je izjavil:

Vedno je fraj.

Potem se ne bi nihče pritoževal? Težko boš prepričal, da se pri 32 stanovanjih in 25 parkiriščih ne dogaja, da so vsa mesta zasedena. Imamo podobno situacijo in se dogaja, da kdo, ki pride zvečer domov, nima kjer parkirati, ne pogosto, se pa. Kot novi priseljenec bodi uvideven in parkiraj na dvorišču le en avto.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

urosz ::

kot pravim, pritožuje se tisti ki avta nima. to je eno. drugo pa je da je dejstvo da je vedno fraj, ker je avtov manj kot parkplacov. to vem jaz bolj kot ti najbrž.

kot novi priseljenec pa ne rabim biti nič bolj uvideven kot drugi staroselci, ki imajo prav tako 2 avta. se strinjaš?

bobby ::

To bote se veselo imeli. Na sestanku pa izglasujete one car policy in pol bo sele hec ?
Pol grete pa tezit se na občino pa vam nabijejo letno pristojbino za en avto in pa potem se mesecno ali pa drugo letno za drug avto.
Porocaj, me zanima razplet.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

starfotr ::

Blokarji itak nimate svojih parkirnih mest, ker:

jih je treba plačat in ste škrtice ter si ga ne kupite.
ali pa je blok tako star, da enostavno nima (dovolj) parkirnih mest.

Problem bo nastal čez leta, ker boš OP ti tisti siten. Ker bodo drugi, ki danes nimajo avtov imeli svoj avto. In to boš gladko rekel, da že leta parkiraš 2 avta na tem parkirišču, da oni se naj pa znajdejo.

Kaj tu naredit je uganka. Najbrž nič. Status quo je najbolje.

urosz ::

jaz z veseljem odkupim parkirno mesto, če bo na voljo.

FireSnake ::

urosz je izjavil:

Pozdravljeni.

Situacija je sledeča.. dejstva:
- blok ima skupno 32 stanovanj, pri čemer je cca 25 parkirišč na voljo
- parkirišča so neodmerjena, zavedena so kot solastnina v ZK
- parkirišče je za rampo
- najino stanovanje ima v ZK vpisano solastnino na skupnih delih stavbe v etažni lastnini v višini 877/10.000

Ker je več kot pol lastnikov stanovanj starejših ki nimajo avtomobila, je zmeraj dovolj prostora za vse avte ki imajo dostop do parkirišča. S punco sva zadnja ki sva se preselila v ta blok, seveda gre nekomu v nos nekaj in ga moti da imava 2 avta.

Placa je dovolj za vse tako da v prvi vrsti je debata itak nesmiselna, ampak vseeno.. kaj pravi zakon?


Moj kolega je imel popolnoma isto varianto s to razliko:
- da je bil on podnajemnik/študent
- je utrujal en dedek, ki je z daljincem tam skakal

Kako je kolega to rešil: povprek je za en teden parkiral avto, da je 3 parkplace zasedel (ker je bilo prostora dovolj ni nobenemu nič odžrl).
Potem je pa vse potihnilo.

Pri nas imamo lastniška parkirišča (zato si lahko postavimo nadstreške).

urosz je izjavil:

jaz z veseljem odkupim parkirno mesto, če bo na voljo.


Jaz sem pograbil in kupil 2.
Eden je pa že spadal zraven k stanovanju.
Tako, da imamo mir.

Poiskat tega, ki išče težave in mu razložit, da si lahko red dela samo v stanovanju, parkirišča so pa od vseh.
Še bolje: to naj reši upravitelj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

floyd1 ::

misek je izjavil:

Najprej

urosz je izjavil:


- parkirišča so neodmerjena, zavedena so kot solastnina v ZK
- parkirišče je za rampo
nato pa

urosz je izjavil:

parkirišče je v občinski lasti. noben si ne solasti nič kar se tiče parkirišča.
imamo zgolj daljinec za odpreti rampo.

Torej nisi solastnik tega parkirišča? Kako pa si sploh prišel do daljinca oz. kar dveh?

Nič neobičajnega. Navadno to sicer pripada bloku, le z vpisom v ZK se verjetno ni še nihče hotel ukvarjati. Kar je za solastnike zelo slabo.
Pri nas je bila podobna situacija, lastnik je bila še vedno xyz firma, pravni naslednik bog ve koga... Potem akcija, pogajanja, brezplačni prepis (naši stroški papirologije) in je bilo tudi uradno naše. V originalnih pogodbah je bilo seveda jasno navedeno, kaj je solastnina v okolici bloka.
Vem pa za primere, ko so "ohišnico" pri bloku zaradi brezbrižnosti plačevali 2x. Ob izgradnji in kasneje, ko do ugotovili, da ni vpisana in tudi v kupoprodajni pogodbi ni bila navedena. Vem tudi za primer, ko so to skupno (nevpisano) zemljišče izgubili (ga je kupil lokalni "bog" s precej vezami in seveda veliko denarja).

AndyS ::

urosz je izjavil:

jaz z veseljem odkupim parkirno mesto, če bo na voljo.

Z Invicstusom bosta BFF :)
Ti ga verjetno ne bi kupil, ker bi ti bil ali predrag ali pa predaleč od vhodnih vrat za tisto ceno.

Verjetno je sedajle poleti res dovolj prostora, ker ni študentov in je pol bloka na dopustu. Počakaj najprej na september potem pa na oktober.
32 stanovanj na 25 parkirišč pomeni manj kot 1 parking na stanovanje - podobno je pri nas, s tem da so cifre višje, razmerje pa slabše.
Slej ko prej boste imeli žrebanje za daljinčke, ki bodo vezani na registrsko - tako smo pri nas uredili s kolesarnico, ki je premajhna za vsa kolesa.
Do takrat boste tisti, ki mislite, da je dovoljeno vse kar ni prepovedano (ker po zakonu je ok, po fairnessu pa ne), počeli vse, kar bo šlo drugim v nos. Drugi pa bodo delali takšno ali drugačno škodo ali neprijetnosti.
Jaz sem imel podoben primer, nekaj let sem vozilo tlačil na vsa možna bolj ali manj legalna mesta, celo tempiral odhode in prihode na parkirišče, ko je bilo bolj prosto, na koncu se mi ni dalo več in sem najel garažo do katere imam 3min peš izpred vhodnih vrat - najboljša odločitev zadnjih let. Sem pa ves čas v najemu.

Vajenc ::

urosz je izjavil:

kot novi priseljenec pa ne rabim biti nič bolj uvideven kot drugi staroselci, ki imajo prav tako 2 avta. se strinjaš?

Po moje, je bonton, da si kot prišlek bolj uvideven.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

floyd1 ::

starfotr je izjavil:

Blokarji itak nimate svojih parkirnih mest, ker:

jih je treba plačat in ste škrtice ter si ga ne kupite.
ali pa je blok tako star, da enostavno nima (dovolj) parkirnih mest.

Problem bo nastal čez leta, ker boš OP ti tisti siten. Ker bodo drugi, ki danes nimajo avtov imeli svoj avto. In to boš gladko rekel, da že leta parkiraš 2 avta na tem parkirišču, da oni se naj pa znajdejo.

Kaj tu naredit je uganka. Najbrž nič. Status quo je najbolje.

Ne vem, iz česa zaključki, da je OP škrt. Sicer (več) nisem "blokar", a pri nas smo se večino takih zadev uspeli zelo kulturno zmeniti. Mogoče bolj kot kaki "bajtarji"(kar sem sedaj).

Problem "staroselci" vs "novo priseljeni" je star toliko, kot so stari bloki. Včasih tu žal ne prideš do konca.

Likalnik ::

Vajenc je izjavil:

urosz je izjavil:

kot novi priseljenec pa ne rabim biti nič bolj uvideven kot drugi staroselci, ki imajo prav tako 2 avta. se strinjaš?

Po moje, je bonton, da si kot prišlek bolj uvideven.


Ja zdej je pa najboljše, ker je prišlek...da vsem staroselcem rit liže...zakaj že? koliko časa...en teden, mesec, leto? kdaj bo označen kot staroselc?
Plačuje enako kot vsi ostali in ni važno ali je na novo ali ne...

tudi jaz sem bil eno leto nazaj prišlek...kar sem naredil sem prvo poiskal slabe točke ostalih stanovalcev....sosed ima čevlje in omaro zunaj na hodniku...načeloma me ne moti (v hišnem redu piše, da morajo biti hodniki prazni), če bo kdaj mi kaj zamoril...bo pospravil hodnik.

Drugi sostanovalec je iz enega stanovanja naredil dva ločena stanovanja...če bo kaj težil se mu bom spustil v to.

Uglavnem..ne se jim pustit j****

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Vajenc ::

Likalnik je izjavil:

Vajenc je izjavil:

urosz je izjavil:

kot novi priseljenec pa ne rabim biti nič bolj uvideven kot drugi staroselci, ki imajo prav tako 2 avta. se strinjaš?

Po moje, je bonton, da si kot prišlek bolj uvideven.


Ja zdej je pa najboljše, ker je prišlek...da vsem staroselcem rit liže...zakaj že? koliko časa...en teden, mesec, leto? kdaj bo označen kot staroselc?
Plačuje enako kot vsi ostali in ni važno ali je na novo ali ne...

Ni pomembno kdo koliko plačuje (nekaj se plačuje po velikosti stanovanja, nekaj po število prijavljenih oseb), ampak, ko se nekam preseliš, je tam že ustaljen red na katerega se ti navadiš, ne obratno, da se morajo vsi ostali enemu gizdalinu.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

bbbbbb2015 ::

urosz je izjavil:

Pozdravljeni.

Situacija je sledeča.. dejstva:
- blok ima skupno 32 stanovanj, pri čemer je cca 25 parkirišč na voljo
- parkirišča so neodmerjena, zavedena so kot solastnina v ZK
- parkirišče je za rampo
- najino stanovanje ima v ZK vpisano solastnino na skupnih delih stavbe v etažni lastnini v višini 877/10.000

Ker je več kot pol lastnikov stanovanj starejših ki nimajo avtomobila, je zmeraj dovolj prostora za vse avte ki imajo dostop do parkirišča. S punco sva zadnja ki sva se preselila v ta blok, seveda gre nekomu v nos nekaj in ga moti da imava 2 avta.

Placa je dovolj za vse tako da v prvi vrsti je debata itak nesmiselna, ampak vseeno.. kaj pravi zakon?


Zakon pravi takole...
Za vaše področje velja občinski plan o zazidavi (zazidalni načrt) - ali drug prostorski akt (npr. prostorski akt lahko sprejme tudi država). Najti je potrebno gradbeno dovoljenje za stavbo, ki je bila zgrajena na podlagi zazidalnega načrta. V zazidalnem načrtu piše, koliko parkirnih prostorov je potrebno zagotoviti na m2. Ponavadi je to 1 parkirno mesto na stanovanje, oz. če imate 32 stanovanj in samo 25 parkirnih prostorov, potem je nekje moralo pisati, npr. na 30m2 bivalnega prostora mora biti zagotovljeno eno parkirno mesto.

Če zemljišče NI vaše, potem, tehnično gledano, sploh ne bi smeli imeti postavljene rampe. Občine to ponavadi tolerirajo in dajo soglasje za postavitev rampe.

Nekega "pravila", koliko parkirnih mest lahko kdo ima, ni. Razen, da vam občina mora "zagotoviti" toliko parkirnih mest, koliko je bilo predvideno v gradbenem načrtu.

Kje so parkirna mesta, mora pisati v "lokacijskem načrtu" za dano stavbo in je del gradbene dokumentacije. Dokumentacina se hrani na upravni enoti in če izkažeš pravni interes, lahko to greš gledat, koliko parkplacev bi vam morala občina zagotoviti.

Ponavadi pa se te vrste vprašanje rešuje v "Pogodbi o medsebojnih odnosih", ki bi jo praviloma morala imeti vsaka večetažna stavba v upravljanju. Tam pišejo take stvari, kdo sme uporabljati kak vhod, kdaj lahko potekajo dela v bloku, ipd. Tam tudi piše recimo da trosobno stanovanje je upravičeno do dveh parkirnih mest, ostali pa do enega, na primer.

Pojavi se problem, da imate parkirinih mest manj, kot je stanovanj. Še po gradbeni zakonodaji iz 1988 je tudi garsonjera morala imeti parkirno mesto. Tako da ne vem, kako ste "zlezli" samo na 25 parkirnih mest.

Je pa stvar taka, da boš težko prišel skozi, da imaš ti dva avta, marsikdo pa - nobenega. Najbolj bi pomagalo, da bi imeli 32 parplacev in greš k nekomu, pa se dogovoriš, da boš ti parkiral na njegovem mestu.

Upravniki tipično nimajo interesa to zelo razvozlavati, ker se po definiciji nekomu zamerijo. Za praskanjem in poškodbami avtov pa ponavadi stoji fovšija bolj kot štetje parplacev.

ginekk ::

Likalnik je izjavil:



Drugi sostanovalec je iz enega stanovanja naredil dva ločena stanovanja...če bo kaj težil se mu bom spustil v to.

Uglavnem..ne se jim pustit j****


Haha, pravilno. Samo tule pazi, ker če pride inšpektor pol lahko nabije odločbo za cel objekt, če bi slučajno sprememba potrebovala gradbeno. In potem se slikate vsi.

Vajenc ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Pojavi se problem, da imate parkirinih mest manj, kot je stanovanj. Še po gradbeni zakonodaji iz 1988 je tudi garsonjera morala imeti parkirno mesto. Tako da ne vem, kako ste "zlezli" samo na 25 parkirnih mest.

Predvidevam, da imajo podobno tezavo kot mi in sicer, da je stavba stara 100 let, iz casov, ko se ni predvidevalo parkirisc, ampak bolj klopca pa stojalo za tepihe klofat. Celo cel kup socialisticnih naselij je bilo zgrajeno pred 1988 in imajo zato tam lastniki tezavo parkirati en avto, kaj sele dva in vec.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

bbbbbb2015 ::

Vajenc je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Pojavi se problem, da imate parkirinih mest manj, kot je stanovanj. Še po gradbeni zakonodaji iz 1988 je tudi garsonjera morala imeti parkirno mesto. Tako da ne vem, kako ste "zlezli" samo na 25 parkirnih mest.

Predvidevam, da imajo podobno tezavo kot mi in sicer, da je stavba stara 100 let, iz casov, ko se ni predvidevalo parkirisc, ampak bolj klopca pa stojalo za tepihe klofat. Celo cel kup socialisticnih naselij je bilo zgrajeno pred 1988 in imajo zato tam lastniki tezavo parkirati en avto, kaj sele dva in vec.


Ne pretiravaj. V Jugoslaviji se je najbolj razvijalo in gradilo okrog 1975 do 1980, pogojno do 1988. Takrat je bil na razpolago cement, oz. armirani beton, kar je bila takrat novotarija. Ravno pred mesecem sem gledal lokacijsko dokumentacijo, za stavbo, zgrajeno 1978. Lepo ima navedeno, kje so parkirišča, ter tudi potrebne kvadrature.

Pred letom 1972 se praktično ni gradilo iz armiranega betona. Vsaj v Ljubljani so to bloki, ki so potresno nevarni. Če bo Lj kotlino streslo, se bodo ti bloki podrli kot hiške iz kart.

Drugače pa se je predvidevalo kar precej parkirnih prostorov, celo več, kot po današnjih standardih. V današnjih standardih (iz leta cca. 2002) piše eno parkirno mesto na 30m2 poslovnih površin, 1 parkirno mesto na stanovanje (opomba: sem pa videl prostorske načrte, ki ne predvidevajo parkirnih prostorov za garsonjere).

Za stavbo iz 1978 je pisalo eno parkirno mesto na 20m2, 2 parkirnmi mesti za dvo in več-sobno stanovanje, oz. najmanj eno parkirno mesto za ostala stanovanja, ter seveda atomsko zaklonišče, kot se šika.

V LJ je morda 20 stavb, večetažnih, ki so grajene iz opeke in so visoke za današnje pojme, v MB morda 10, pa še to so tri-etažne vile, kar morda ni merilo, v MS pa ena sama - bivši železničarski dom, štiri etaže, opeka. Vse ostalo pa je kar solidno za današnje razmere.

Morda se motim in so kraji, ki niso doživeli socialističnega napredka. Ugotavljam pa, v retrospektivi, da so bile gradnje tam nekje od 1978 pa do konca tistega booma grajene nenormalno kvalitetno. Za današnje čase imajo seveda slabo izolacijo, ter elektrifikacijo podstandardno, samo kar se tiče temeljenja in tega - to pa je bilo top šit.

Pred tremi leti so gradili večetažno (3 etažno) stavbo tako, da so skopali 60cm globoko, dali betonsko opeko na tla, dobesedno, nasuli debele rečne krogle, ter naredili temeljenje, jaz bi rekel iz perja.
Potem pa seveda betonsko opeko v višino, s štirimi nosilnimi stebri. Ter seveda namesto proper armirane plošče so dali tisti en material, za katerega ne vem, kako se reče, kot bi bila slama z betonom oblita.

Kdor je to kupil, je bedak.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

ginekk je izjavil:

Likalnik je izjavil:



Drugi sostanovalec je iz enega stanovanja naredil dva ločena stanovanja...če bo kaj težil se mu bom spustil v to.

Uglavnem..ne se jim pustit j****


Haha, pravilno. Samo tule pazi, ker če pride inšpektor pol lahko nabije odločbo za cel objekt, če bi slučajno sprememba potrebovala gradbeno. In potem se slikate vsi.


a ni tako, da, če pride inšpektor in če ni gradbenega (oziroma spremembe...kar itak da ni za to dodatno stanovanje...tudi v načrtu ga ni) se potem mora spremeniti nazaj v prvotno stanje?
Si predstavljaš, da zagori...pridejo gasilci kateri gledajo načrt stavbe....v stavbi pa čisto drugače razporejena stanovanja.
Tega sranja se dogaja veliko....folk je videl lahek zaslužek in svoje 100m2 veliko stanovanje je pregradil in dobil dve stanovanji po 50m2...zato, da lahko drugega oddaja turistom.

Fora je, da na koncu takega stanovanja še prodati ne moreš...če gre preko banke in kredita....če gre samo na keš potem se da.

vem za blok na Bledu...v katerem so uradno 4-ri stanovanja....v realnosti jih je 7

Machete ::

Kako se pa obiske rešujete v blokih? Recimo rd otroka, pride 5 gostov vsak s svojim avtom.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Likalnik ::

Težko...pri nas ima vsak svoj parking (lastni), nekateri z večjim stanovanjem imajo dva...in, če pridejo obiski ima možnost parkirati samo pred glavnim vhodom na talni označbi X (samo eno parkirno mesto za cel blok) cca 15 stanovanj...za ta parking smo zmenjeni, da lahko parkirajo obiskovalci bloka oziroma obiski...po načinu kdor prej pride in če je prosto lahko parkira.

Vsi ostali parkingi so pa zasedeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

GupeM ::

Machete je izjavil:

Kako se pa obiske rešujete v blokih? Recimo rd otroka, pride 5 gostov vsak s svojim avtom.

Sicer nisem v bloku, ampak rd lahko organiziraš drugje. Poleti na kakšnem piknikplacu, pozimi pa v raznih bowlingih, trampolin parkih, otroških igralnicah, ...

Machete ::

GupeM je izjavil:

Machete je izjavil:

Kako se pa obiske rešujete v blokih? Recimo rd otroka, pride 5 gostov vsak s svojim avtom.

Sicer nisem v bloku, ampak rd lahko organiziraš drugje. Poleti na kakšnem piknikplacu, pozimi pa v raznih bowlingih, trampolin parkih, otroških igralnicah, ...

Ma nemoj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Likalnik ::

GupeM je izjavil:

Machete je izjavil:

Kako se pa obiske rešujete v blokih? Recimo rd otroka, pride 5 gostov vsak s svojim avtom.

Sicer nisem v bloku, ampak rd lahko organiziraš drugje. Poleti na kakšnem piknikplacu, pozimi pa v raznih bowlingih, trampolin parkih, otroških igralnicah, ...


Posebej v zadnjih dveh letih je bilo veliko možnosti, da si si rezerviral kakšen bowling oziroma otroške igralnice.
glede na trenutno stanje...bodo pa te rezervacije možne tudi drugo leto

GupeM ::

Ne, ampak tudi nisi smel imeti obiskov. Odkar so obiski dovoljeni, je pa tudi vreme za piknike bolj ali manj primerno.

Poznam pa tudi cel kup primerov, ko so pač praznovanje prestavili na kasnejši čas, tako da so lahko praznovali zunaj.

solatko ::

bbbbbb2015 - Od leta 1965 morajo biti vse novo zgrajene stavbe protipotresne.
Delo krepa človeka

vnetidebater ::

urosz je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

kaj pravi pravilnik?


ampak a lahko pravilnik bloka določi na kakšen način se delijo parkirna mesta, ki sploh niso v solastništvu tega bloka?


ne izmikaj se.

Napiši kaj ti piše v pravilniku. Potem bo jasno ali ima prav sosed ali ti.

Glede na to kako se izmotavaš mislim da vam v pravilniku piše da lahko parkiraš največ 1 avto na stanovanje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Lepljenje listkov po avtih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
675802 (3970)          
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14422788 (18709) Saul Goodman

Parkiranje tujih vozil na zasebnem parkirišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13638175 (33825) Gandalfar
»

Parkirni avtomati - Bežigrad (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15633852 (28418) solatko
»

Porajsan avto

Oddelek: Loža
173522 (2677) T-h-o-r

Več podobnih tem