» »

Smučanje - karavan brez kovčka

Smučanje - karavan brez kovčka

Spacecapsule ::

Z ženo si lastiva starejši Mercedes A in novejšega Opel Mokko, imava pa enega otroka.
Ko sva hodila sama smučat, sva pač nabasala opremo v avtu in se nisva kaj veliko sekirala glede varnosti, spustiš zice in ti pač smuči zasedajo prostor na zadnjih sedežih...
Z otrokom so stvari drugače, predvsem začneš drugače gledati na varnost. Oktobra bo tamala dopolnila 4 leta in jo bova začela učiti smučati, šli bomo za kak teden do teden in pol v Avstrijo ali Italijo.

Dilema pa je sledeča: ali so karavani tipa Škoda Octavia, Peugeot 308 station wagon, Opel Astra Sports Tourer (torej cenejši tip vozil, ki jih dobiš za manj kot 35 tisoč) dovolj veliki,
da za teden smučanja naložiš kovčke in vso smučarsko opremo v prtljažnik, otrok pa pač sedi zadaj, brez da stvari ogrožajo varnost in brez da je treba spustiti del sedežev?
Ali je nujno potreben strešni kovček?

Stvar je pač taka... če karavan omogoča, da spraviš v prtljažnik opremo za 3 smučarje in kovčke brez strešne truge, bova absolutno kupila nov avto (dolžina smuči 180cm, 170cm in otroške).
Če pa tudi na karavanu rabiš "trugo", pa bova seveda obdržala Mercedesa in Opla in kupila Thule za enega izmed teh 2 avtov...

wcpapir ::

V normalne avtomobile gre par kompletov smuči. Karavani. Enoprostorci. F11 ima pripravljeno direkt za smuči, v Touranu ali Sharanu lahko odstraniš sedež...

Magic1 ::

Nov avto za učit otroka smučat v tujini:)). Hahahahahha, 40kEUR, par jurjev za smučanje, potem pa bodo cel teden na enem traku. Ni da ni. Samo da se ne boš poleti spomnil, da bi šel fancy kampirat in boš hotel še avtodom.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Utk ::

wcpapir je izjavil:

V normalne avtomobile gre par kompletov smuči. Karavani. Enoprostorci. F11 ima pripravljeno direkt za smuči, v Touranu ali Sharanu lahko odstraniš sedež...

Gre, če spustiš sedež ali če ima luknjo za smuči. 180 cm dolgega prtljažnika, niti po diagonali, nima noben.
Jaz sicer ne vem zakaj bi bil problem spustit en sedež. Smuči se poveže skupaj in na hakljce v prtljažnik in bojo tam ostale. Če se boš pa kotalil 400 metrov po bregu dol pa tudi ne bojo smuči edini problem. Jih je pa dobro malo povezat, to je res.

pegasus ::

Utk je izjavil:

180 cm dolgega prtljažnika, niti po diagonali, nima noben.
Aptera ga ima ;⁠-⁠) Vem, ker točno to najbolj rabim od avta. Vse ostalo je optional.

Spacecapsule ::

Magic1 je izjavil:

Nov avto za učit otroka smučat v tujini:)). Hahahahahha, 40kEUR, par jurjev za smučanje, potem pa bodo cel teden na enem traku. Ni da ni. Samo da se ne boš poleti spomnil, da bi šel fancy kampirat in boš hotel še avtodom.


Ne, nov avto (morebiti) zato, ker se bo smučat hodilo vsako zimo (2x tujina in vsaj parkrat Krvavec/Vogel/Mariborsko),
poleti pa se bo dalo stvari naložiti v prtljažnik, brez da se igramo tetris, letos sem rabil 2 uri in prepakiranje vsega, da je šlo vse not.

Je pa pač tako kot sem napisal. Če v karavana vse smuči in opremo dobiš brez strešnega kovčka, je to za nas dobra investicija.
Če je tudi za karavan težava nabasat 3x smučarsko opremo in vseeno rabiš strešni kovček, pa nakup novega avta res nima smisla...

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

Kupi strešni kovček oziroma strešni prtljažnik
Če ne drugega lahko "snežene" smuči not/gor vržeš, ne da cel avto z zici vret zmočiš.
Enako je poleti s kopanjem ter slanimi rekvziti....


razen, če generalno dopustuješ z rentacarji ter avijoni, potem je brezpredmetno.

Utk ::

Mi smo šli tudi že 4 s karavanom in vsem not. En sedež boš pa moral podret, če nima luknje za smuči.

nejc_nejc ::

pegasus je izjavil:

Utk je izjavil:

180 cm dolgega prtljažnika, niti po diagonali, nima noben.
Aptera ga ima ;⁠-⁠) Vem, ker točno to najbolj rabim od avta. Vse ostalo je optional.


dobr, dej nehi s tem triciklom težit v temi za družinski avto:

Kalibri ::

Že prodajajo apteto ali so samo denar pobrali?

asdf_jklc ::

Kupi si avtomobil, ki ga rabiš sicer za družinsko vožnjo in ne financiraj državnega prašiča brez potrebe. Če imaš prostor za tistih nekaj obiskov kupi strešni kufer in nosilce pa problem rešen. Prihranjen denar pa investiraj v daljše počitnice in radosti z otrokom, ki ti očitno ogromno pomenijo (palec gor). Dam butast primer: odločen si, da imaš enega otroka dovolj in ti je za redno rabo avtomobil velikosti Captur dovolj. Kupiš tega, kupiš trugo za na streho in greš lagano tako na morje, kot smučat. Vlagaj denar vase, v kakovost življenja, ne pa v pleh. Samo mojih 5 centov.
Mi imamo karavana in enoprostorca, v obeh peljem smuči s podrtim enim sedežem brez problema. Ampak ker sem že v starem avtomobilu videl, da slej kot prej podrajsaš na takšen način pol avtomobila, imamo za take stvari trugo. Nisem suženj avtomobila, ampak poškodovat notranjost s smučmi, se mi zdi pa škoda.

Spacecapsule ::

asdf_jklc je izjavil:

Kupi si avtomobil, ki ga rabiš sicer za družinsko vožnjo in ne financiraj državnega prašiča brez potrebe. Če imaš prostor za tistih nekaj obiskov kupi strešni kufer in nosilce pa problem rešen. Prihranjen denar pa investiraj v daljše počitnice in radosti z otrokom, ki ti očitno ogromno pomenijo (palec gor). Dam butast primer: odločen si, da imaš enega otroka dovolj in ti je za redno rabo avtomobil velikosti Captur dovolj. Kupiš tega, kupiš trugo za na streho in greš lagano tako na morje, kot smučat. Vlagaj denar vase, v kakovost življenja, ne pa v pleh. Samo mojih 5 centov.
Mi imamo karavana in enoprostorca, v obeh peljem smuči s podrtim enim sedežem brez problema. Ampak ker sem že v starem avtomobilu videl, da slej kot prej podrajsaš na takšen način pol avtomobila, imamo za take stvari trugo. Nisem suženj avtomobila, ampak poškodovat notranjost s smučmi, se mi zdi pa škoda.


Jaz sicer razmišljam podobno kot ti oz. mi avto ni tako pomemben, pomembna pa je praktičnost in varnost.
Težava glede truge je sledeča: živimo v bloku, v 3. nadstropju brez dvigala.
Truga ni lahka in zavzame precej prostora. Montaža traja 1 uro. Realno opcija, da jo imaš samo za potovanja in smučanja odpade, ker je potem treba 4x letno to montirat in odmontirat, nosit v tretjo nadstropje, kar brez aktivacije frendov in družine odpade. Torej bi verjetno ta truga bila namontirana na avto celo leto, kar pa spet vpliva na porabo ipd. Tudi avto je potem manj praktičen, pranje ipd...
Ne vem, res ne vem. Eni kolegi pravijo, da rabim nov avto, drugi pa, naj namontiram trugo in jo pustim celo leto gor...Izgled pač ni prioriteta, samo celo leto met to gor je pa tudi nepraktično...

pegasus ::

S trugo računaj tudi na 20-30% višjo porabo goriva, tako da celo leto jo imeti gor res ni smiselno.

Utk ::

V čem točno je problem mokke? Za 3 je pa ja dovolj velika.

Spacecapsule ::

Utk je izjavil:

V čem točno je problem mokke? Za 3 je pa ja dovolj velika.


Ja, za 3 je dovolj velika, če ne greš smučat ali za 2 tedna na morje...

Utk ::

Ma daj no...

Spacecapsule ::

Utk je izjavil:

Ma daj no...


V prtljažnik moke gre ravno otroški voziček, pa en kovček. Ostalo smo dali pod sprednji sedež pa je žena sedela ozadaj z otrokom...
Za smučanje pa je še toliko težje, če bi hotli spravit v avto vse...

Spacecapsule ::

Kakorkoli, vprašanje je, ali se nov avto splača.
Če prav razumem zapise tukaj, se v karavana dejansko da spravit kovčke in smuči za 3 osebe brez strešnega prtljažnika, pa da maš otroka na zadnjem sedežu?
To bi bil game changer...

feryz ::

Mi smo hodili nekaj časa na morje s polotom. 14 dni, apartma, en mulc 5 let, drugi 1 leto. Tudi otroški voziček smo vzeli s sabo. Brez truge.
Ko sem potem kupil opel vectro karavan, je bila za enak poseg, še bolj nabasana kot polo. In to brez otroškega vozička.

Utk ::

Kakorkoli, vprašanje je, ali se nov avto splača.

Splača se ne, ker ga ne boš prodal s profitom.

Spacecapsule je izjavil:


Če prav razumem zapise tukaj, se v karavana dejansko da spravit kovčke in smuči za 3 osebe brez strešnega prtljažnika, pa da maš otroka na zadnjem sedežu?
To bi bil game changer...

Ja, če podreš en sedež, ali pa ima luknjo.
Ampak, potem izračunaj, če bo to dovolj za 4, če mokka ni za 3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Legon ::

Spacecapsule je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Kupi si avtomobil, ki ga rabiš sicer za družinsko vožnjo in ne financiraj državnega prašiča brez potrebe. Če imaš prostor za tistih nekaj obiskov kupi strešni kufer in nosilce pa problem rešen. Prihranjen denar pa investiraj v daljše počitnice in radosti z otrokom, ki ti očitno ogromno pomenijo (palec gor). Dam butast primer: odločen si, da imaš enega otroka dovolj in ti je za redno rabo avtomobil velikosti Captur dovolj. Kupiš tega, kupiš trugo za na streho in greš lagano tako na morje, kot smučat. Vlagaj denar vase, v kakovost življenja, ne pa v pleh. Samo mojih 5 centov.
Mi imamo karavana in enoprostorca, v obeh peljem smuči s podrtim enim sedežem brez problema. Ampak ker sem že v starem avtomobilu videl, da slej kot prej podrajsaš na takšen način pol avtomobila, imamo za take stvari trugo. Nisem suženj avtomobila, ampak poškodovat notranjost s smučmi, se mi zdi pa škoda.


Jaz sicer razmišljam podobno kot ti oz. mi avto ni tako pomemben, pomembna pa je praktičnost in varnost.
Težava glede truge je sledeča: živimo v bloku, v 3. nadstropju brez dvigala.
Truga ni lahka in zavzame precej prostora. Montaža traja 1 uro. Realno opcija, da jo imaš samo za potovanja in smučanja odpade, ker je potem treba 4x letno to montirat in odmontirat, nosit v tretjo nadstropje, kar brez aktivacije frendov in družine odpade. Torej bi verjetno ta truga bila namontirana na avto celo leto, kar pa spet vpliva na porabo ipd. Tudi avto je potem manj praktičen, pranje ipd...
Ne vem, res ne vem. Eni kolegi pravijo, da rabim nov avto, drugi pa, naj namontiram trugo in jo pustim celo leto gor...Izgled pač ni prioriteta, samo celo leto met to gor je pa tudi nepraktično...


Kaj je pa narobe s klasičnimi strešnimi nosilci za smuči? Razumem, da je truga bolj univerzalna in vse, samo je temu primerno bolj štorasta, sploh če jo nimaš kam dat.

GupeM ::

Spacecapsule je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Kupi si avtomobil, ki ga rabiš sicer za družinsko vožnjo in ne financiraj državnega prašiča brez potrebe. Če imaš prostor za tistih nekaj obiskov kupi strešni kufer in nosilce pa problem rešen. Prihranjen denar pa investiraj v daljše počitnice in radosti z otrokom, ki ti očitno ogromno pomenijo (palec gor). Dam butast primer: odločen si, da imaš enega otroka dovolj in ti je za redno rabo avtomobil velikosti Captur dovolj. Kupiš tega, kupiš trugo za na streho in greš lagano tako na morje, kot smučat. Vlagaj denar vase, v kakovost življenja, ne pa v pleh. Samo mojih 5 centov.
Mi imamo karavana in enoprostorca, v obeh peljem smuči s podrtim enim sedežem brez problema. Ampak ker sem že v starem avtomobilu videl, da slej kot prej podrajsaš na takšen način pol avtomobila, imamo za take stvari trugo. Nisem suženj avtomobila, ampak poškodovat notranjost s smučmi, se mi zdi pa škoda.


Jaz sicer razmišljam podobno kot ti oz. mi avto ni tako pomemben, pomembna pa je praktičnost in varnost.
Težava glede truge je sledeča: živimo v bloku, v 3. nadstropju brez dvigala.
Truga ni lahka in zavzame precej prostora. Montaža traja 1 uro. Realno opcija, da jo imaš samo za potovanja in smučanja odpade, ker je potem treba 4x letno to montirat in odmontirat, nosit v tretjo nadstropje, kar brez aktivacije frendov in družine odpade. Torej bi verjetno ta truga bila namontirana na avto celo leto, kar pa spet vpliva na porabo ipd. Tudi avto je potem manj praktičen, pranje ipd...
Ne vem, res ne vem. Eni kolegi pravijo, da rabim nov avto, drugi pa, naj namontiram trugo in jo pustim celo leto gor...Izgled pač ni prioriteta, samo celo leto met to gor je pa tudi nepraktično...

Daj nehaj, no. Montaža strešnih nosilcev + truge traja 15-20 minut, ne eno uro. Demontaža še nekaj minut manj.

Poleg tega so truge precej lahke. Pod 10 kg. Lažje kot smuči in 4 letna hčerka. Je pa nerodna za nosit, to je pa res.

Druga opcija je pa seveda da daš smuči v vrečo za smuči (da z robniki ne poškoduješ notranjosti ali prerežeš sedežev), zvežeš skupaj, podreš en zic in jih daš v prtljažnik. Seveda jih potem še z gurtno privežeš na tiste obročke, ki so namenjeni privezovanju tovora.

Karavani in enoprostorci pa nimajo po diagonali 180 cm dolgih prtljažnikov. Vsaj velika, velika večina ne. Mogoče se kakšen najde.

Sicer pa Ford Ranger/F-150/Raptor ali kakšna Toyota Hilux :D

matobeli ::

Več opcij:
1. najameš trugo (v bloku res nima smisla da jo imaš)
2. najameš cel avto, recimo trafica.

3. odjebeš voziček, kupiš vrečo/torbo za smuči in pancarje in greš z mokko.

nejc_nejc ::

matobeli je izjavil:


....
3. odjebeš voziček, kupiš vrečo/torbo za smuči in pancarje in greš z mokko.

DA,
absolutno za 4 leta haloo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

Utk ::

Dobro, menda ne bojo šli smučat z vozičkom. To je dal za primer.

matobeli ::

Pa kovček je tudi dal za primer.

Sam to je ista traparija kot da bi rekel, v kombi gre en hladilnik pa en kolo, pol je pa bolj ali manj poven.

JanK ::

Ce so problem smuci:
- Kupis avto z luknjo za smuci. Takega imamo mi, za 3 osebe z vso prtljago za v apartma (se pravi tudi hrana) gre brez tezav.
- Namesto da razmisljas o trugi, vzames samo preproste nosilce za smuci (ali pa kar samo stange) in pripnes gor smuci. Ali pa vzames magnetne nosilce.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Daliborg ::

Spacecapsule je izjavil:

Kakorkoli, vprašanje je, ali se nov avto splača.
Če prav razumem zapise tukaj, se v karavana dejansko da spravit kovčke in smuči za 3 osebe brez strešnega prtljažnika, pa da maš otroka na zadnjem sedežu?
To bi bil game changer...

Moj predlog je da vzameš nekaj ala peugeot rifter XL ali kaj podobnega...še veliko več krame boš hotel kdaj pa kdaj vzeti s seboj. Pa tudi ko bodo starejši boš imel dovolj svoje robe da se ti bo tak avto splačal. Midva sva kupila karavana in je dostikrat premalo prostora.
LP.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

tony1 ::

"Truga ni lahka in zavzame precej prostora. Montaža traja 1 uro."

Probaj naštudirati tako verzijo truge, ki se natakne na kljuko. Na morju sem videl takšno Teslo, izgledalo je zanimivo.

IL_DIAVOLO ::

Naceloma gredo v navadnega karavana stvari dolge do 1.75m, potem pa je ze malo na knap :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

DamijanD ::

Če prevzameš, da imaš prečke že na avtu. Trugo položiš na prečke, pri vsakih kleščah našponaš in to je to - par minutk dela.

Matko ::

večji avto - več krame ;)
smučke v vrečko in ne bodo avta prav nič poškodovale, obvezno zvezati!
če avto nima luknje za smuči, podereš sedež - 1/3 zadnje klopi

Zimonem ::

Ma za pamža misliš kupit smučke in jih vlečt vsakdan okrog? Drugo leto pa Jovo na novo?

hunter01 ::

Kovček, če vzameš polovičnega, npr kak Thule XT Sport, lahko sam nosiš v klet ali po stopnicah, ker avto nima strešnih sani je mogoče malo več dela z montažo palic, ampak če vzameš Thule bi tudi moralo biti OK, sploh če ima kateri izmed avtomobilov nastavke za strešne nosilce.

Drugače je pa tako ... če ste športno aktivna družina, radi dopustujete poleti in pozimi z lastnim avtom, vam bosta oba avtomobila vedno predstavljala prostorsko "stisko". Sej se da ... ampak mi karavana napolnimo za poletni dopust cel prtljažnik + poln strešni kovček + bicikli na kljuki. Enako za smučanje, če smo več kot 2 v avtomobilu, dam vedno kovček na streho (pa bi lahko ali porušil 1/3 sedežev ali čez luknjo v naslonjaču rinil). Tudi po smučanju je bolj enostavno, ni potrebno paziti na to, da so smučke suhe, pa pancerji od snega. Vržeš vse skupaj na streho in se ukvarjaš s tem ko prideš domov.

Obstaja pa še tretja opcija, če te skrbi predvsem za smuči - to so magnetni nosilci za na streho - ne vem pa kako se obnesejo v praksi.

JanK ::

hunter01 je izjavil:

Obstaja pa še tretja opcija, če te skrbi predvsem za smuči - to so magnetni nosilci za na streho - ne vem pa kako se obnesejo v praksi.


Nasi prijatelji so jih leta uporabljali. Delujejo dobro, tudi po avtocesti se mirno peljes z njimi.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Andrej0212 ::

Jebeš nosilce in strešne kufre in nove karavane za 35 jurjev.
Nabavi 16 let staro zvoženo Octavio:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Če lahko en bosanac not spravi 11 imigrantov, boš pa ti menda ja spravo noter ženo, otroka pa 3 pare smuči, ne se hecat. :)

ThinkPad ::

Z enim malim otrokom je avto še ok, če pa misliš imeti 2 ali 3 otroke, še malo počakaš in kupiš kombi. Vse za smučanje, morje, kolesarjenje vržeš not in ni problema vrsto let. Ko otroci zrastejo, gredo s punco/fantom sami po Evropi, posteljo in dve kolesi še vedno spraviš not in kombi teraš, dokler ne gredo na svoje. Zdaj se mi še z nosilcem za kolesa zadaj na avtu ne da ubadati, ker je kombi toliko bolj komot. Je pa najbrž res, da v bloku nimaš toliko krame, da bi nujno rabil kombi.

Excalibur ::

Odvisno kako aktivna družina ste nasplošno. Jaz sem v podobni situaiciji in ne vem kaj nabavit. Imam avto srednjega velikostnega razreda in se mi zdi Škoda Octavia ipd srednja žalost. Kak superb / kodiaq ali pa kar kombi je tisto kar pride v poštev če veliko vozite naokrog. Mi smo sicer bolj pohodniki / kolesarji in se celo leto jezim, ker to robo nakladat je sam problem, če vsak vikend nekam laziš. Pozimi pa ko vzamemo sanke ipd je tudi takoj premalo prostora.

Poglej za kak manjši kombi ali pa celo kaj kot je Berlingo / Rifter / Touran.

vuki ::

Ko računsko preveriš vse opcije je Rent a Ski še najboljša opcija.

Bellzmet ::

V Škodo gre notri toliko prtljage kakor pri tebi skupaj v Mercedesa in Opla (brez heca).

Miki N ::

Samo res, folk včasih fol kar pozabi, da se da smučke rentat v bistvu za - gledano celotno - poceni. Kdaj so že to razni Italjani in Francozi pogruntali. Še jaz pri nas včasih. Pa še tam dobiš ponavadi dosti nove, vzdrževane dile, jasno razen če nisi spet neki supermen, ki ima najboljše doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

paradajzos ::

Legon je izjavil:

Spacecapsule je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Kupi si avtomobil, ki ga rabiš sicer za družinsko vožnjo in ne financiraj državnega prašiča brez potrebe. Če imaš prostor za tistih nekaj obiskov kupi strešni kufer in nosilce pa problem rešen. Prihranjen denar pa investiraj v daljše počitnice in radosti z otrokom, ki ti očitno ogromno pomenijo (palec gor). Dam butast primer: odločen si, da imaš enega otroka dovolj in ti je za redno rabo avtomobil velikosti Captur dovolj. Kupiš tega, kupiš trugo za na streho in greš lagano tako na morje, kot smučat. Vlagaj denar vase, v kakovost življenja, ne pa v pleh. Samo mojih 5 centov.
Mi imamo karavana in enoprostorca, v obeh peljem smuči s podrtim enim sedežem brez problema. Ampak ker sem že v starem avtomobilu videl, da slej kot prej podrajsaš na takšen način pol avtomobila, imamo za take stvari trugo. Nisem suženj avtomobila, ampak poškodovat notranjost s smučmi, se mi zdi pa škoda.

Jaz sicer razmišljam podobno kot ti oz. mi avto ni tako pomemben, pomembna pa je praktičnost in varnost.
Težava glede truge je sledeča: živimo v bloku, v 3. nadstropju brez dvigala.
Truga ni lahka in zavzame precej prostora. Montaža traja 1 uro. Realno opcija, da jo imaš samo za potovanja in smučanja odpade, ker je potem treba 4x letno to montirat in odmontirat, nosit v tretjo nadstropje, kar brez aktivacije frendov in družine odpade. Torej bi verjetno ta truga bila namontirana na avto celo leto, kar pa spet vpliva na porabo ipd. Tudi avto je potem manj praktičen, pranje ipd...
Ne vem, res ne vem. Eni kolegi pravijo, da rabim nov avto, drugi pa, naj namontiram trugo in jo pustim celo leto gor...Izgled pač ni prioriteta, samo celo leto met to gor je pa tudi nepraktično...


Kaj je pa narobe s klasičnimi strešnimi nosilci za smuči? Razumem, da je truga bolj univerzalna in vse, samo je temu primerno bolj štorasta, sploh če jo nimaš kam dat.

Tole. Strešne nosilce za smuči spraviš gor v 10 minutah in jih potem daš spomladi dol. V kleti jih porineš v kot da počakajo do naslednje zime.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Golf - 1 otrok in potovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
622389 (443) Magic1
»

Vsak drugi prodani avtomobil že športni terenec (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
25112443 (3508) mertseger
»

Družinski avto...Nuja ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14712082 (7238) iso2000
»

Strešni nosilci čez celo sezono na avtu

Oddelek: Na cesti
304114 (1796) mikhaair
»

Nosilec za kolo...strešni ali na kljuko?

Oddelek: Na cesti
175531 (1794) Highlag

Več podobnih tem