» »

Golf - 1 otrok in potovanja

Golf - 1 otrok in potovanja

1
2
»

DamijanD ::

kingsix - tudi jaz sem v Ladi spal :-)

denabiker ::

kingsix je izjavil:

...
Kolega prešel iz Passata na Tiguana.. Uh SUV to pa ja..Ugotovil kak nateg je to....


Kolegica je imela prej Sharana, dala noter staro za novo, vzela novega Tiguana, ker ji je bil ful všeč in ji je sedaj ful žal zaradi izgube prostora. Je lep, lepo se vozi, ampak placa pa ni dovolj za družino.

donvito ::

kingsix je izjavil:

Ja ravno včeraj sma z mojo imela debato kako je to bilo včasih...
Jaz sem si kot otrok dan prej pripravil pojšter, neke igrače.. Ko smo sli sem šel vzadaj in sem 3/4 poti ležal/spal na zadnji klopi v naši Ladi. No, ja sedeži so pa bili usnjeni.

Sedaj pa sma ravno hotela tamali odstranit tega jahača ker je 139cm (zakonsko 140), pas ji medtem gre preko ramena in ne vratu - kot mora.. In so bili vsi "ogorčeni" in nevem kaj.

Reče se povšter. >:D

Horas ::

donvito je izjavil:

kingsix je izjavil:

Ja ravno včeraj sma z mojo imela debato kako je to bilo včasih...
Jaz sem si kot otrok dan prej pripravil pojšter, neke igrače.. Ko smo sli sem šel vzadaj in sem 3/4 poti ležal/spal na zadnji klopi v naši Ladi. No, ja sedeži so pa bili usnjeni.

Sedaj pa sma ravno hotela tamali odstranit tega jahača ker je 139cm (zakonsko 140), pas ji medtem gre preko ramena in ne vratu - kot mora.. In so bili vsi "ogorčeni" in nevem kaj.

Reče se povšter. >:D


vbistvu je zakonsko 150cm ali 35kg.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

WizzardOfOZ ::

Matej575757 je izjavil:

Kaj pomeni družina, ki ne komplicira?
Udobje parkrat na leto riskirat je najmanjši problemi.
Bolj me zanima, če je fizično izvedljivo, ker met kufre na zadnjem zicu poleg otroka iz vidika varnosti ravno dobra opcija...


V prtljažnik gredo vsaj trije kufri, ti bi pa še 2 dal na zadnje sedeže zraven otroka? A se selite?

Če maš familjo, ki ne komplicira, daš na streho trugo, za vsakega pa namesto kovčka en ruzak in to daš v trugo, zadaj pa imaš potem vse frej. Sej ne rabi žena na potovanju dveh kovčkov s sabo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Jure14 ::

Pri prvem otroku je šlo v avto vse, skupaj z vozičkom v prtljažnik.
Pri drugem otroku je bilo na tehtnici al 25000€ za enosprostorca al pa 200€ za trugo. Truga je zmagala.

kingsix ::

Horas je izjavil:

donvito je izjavil:

kingsix je izjavil:

Ja ravno včeraj sma z mojo imela debato kako je to bilo včasih...
Jaz sem si kot otrok dan prej pripravil pojšter, neke igrače.. Ko smo sli sem šel vzadaj in sem 3/4 poti ležal/spal na zadnji klopi v naši Ladi. No, ja sedeži so pa bili usnjeni.

Sedaj pa sma ravno hotela tamali odstranit tega jahača ker je 139cm (zakonsko 140), pas ji medtem gre preko ramena in ne vratu - kot mora.. In so bili vsi "ogorčeni" in nevem kaj.

Reče se povšter. >:D


vbistvu je zakonsko 150cm ali 35kg.


Povsod piše 140..
Skladno z veljavno zakonodajo mora otrok uporabljati sedež jahač vsaj toliko časa, da doseže 140 cm višine, kar je okrog 10. leta starosti, lahko pa tudi dlje.

WizzardOfOZ ::

Včasih je bilo najmanj 12 let, vendar so to potem umaknili in se omejili na kilažo in velikost.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kixs ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Včasih je bilo najmanj 12 let, vendar so to potem umaknili in se omejili na kilažo in velikost.


O cem ti to? Jahacu ali da lahko sedi spredaj na sovoznikovem sedezu?

WizzardOfOZ ::

Da lahko spredaj sedi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Lonsarg ::

Nobenega locevanja ni spredaj/zadaj, komot imas otroka spredaj vedno, seveda z ustreznim sedezem, enaka pravila kot zadaj. Edino v primeru da gre za jajcek moras pazit da zracno blazino izklopis.

Je pa ponavadi problem da vecina avtomobilom nima isofixa spredaj in je edina moznost za spredaj da imas otroski sedez ki ni isofix in namesto tega uporablja pripenjanje z pasom, kar je kar tezko dobiti, vecina so v trgovinah isofix sedezi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

twom ::

Ko sem bil jaz otrok, smo šli cela družina (dva odrasla in dva otroka) za 10 dni na morje z Yugotom. Brez strešnega kovčka in z zložljivo mizo in štirimi stoli v prtljažniku.

Je pa res da so bili to drugi časi. Danes se kupi večji enoprostorec že ko ženska zanosi...

Magic1 ::

Kje pa dobiš enoprostorca? Tega nimajo več v ponudbi. Vzameš lahko le SUVja, ki ima malo placa, ali pa stane 50kEUR. Še karavane bi najraje iz ponudb vrgli...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup družinskega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20710402 (2378) miha98
»

Družinski avto...Nuja ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14712094 (7250) iso2000
»

Izposoja avtomobila za dopust ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
649390 (4559) feryz
»

Nakup RABLJENEGA karavana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12814861 (9052) sm1x
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25748960 (31619) GR2

Več podobnih tem