» »

Kazenske tocke izbris - 200km/h

Kazenske tocke izbris - 200km/h

Temo vidijo: vsi
««
6 / 6
»
»»

feryz ::

BlaY0 je izjavil:

feryz je izjavil:

Če je omejitev 110, nastaviš na 155. In je glih prav. Ne rabiš ne gps-ov, ne česa podobnega.

Če je omejitev 110, je omejitev 110. Mene ne briga kaj ti smatraš za varno.
Kje pa je kdo pisal kaj o varnosti?
Sicer pa je vsaka hitrost v prometu večja od nič nevarna in potencialni vzrok za nesrečo.
Popravek, tudi hitrost nič je v prometu lahko vzrok za prometno nesrečo. In dostikrat tudi je.

BlaY0 ::

matic492 je izjavil:

Če voziš predpisano dimenzije gum/felgn, bi moral biti obseg gume približno enak.

Jaz imam v homologaciji dve dimenziji, to pomeni, da imam lahko praktično 4 različne dimenzije gum. Ni pa jasno to zdaj nevem kakšna razlika... gre za kvečjemu 1 km/h razlike.

matic492 ::

BlaY0 je izjavil:

matic492 je izjavil:

Če voziš predpisano dimenzije gum/felgn, bi moral biti obseg gume približno enak.

Jaz imam v homologaciji dve dimenziji, to pomeni, da imam lahko praktično 4 različne dimenzije gum. Ni pa jasno to zdaj nevem kakšna razlika... gre za kvečjemu 1 km/h razlike.



Seveda, saj tudi moj avto ima homologirane felgne od 17k do 19k, ampak posledično je guma manj/bolj debela (ali visoka, ne vem kaj je pravi izraz) in je obseg še vedno isti.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

BlaY0 ::

feryz je izjavil:

Kje pa je kdo pisal kaj o varnosti?

Malo višje zgoraj TI. Da si "na varni strani" se tiče varnosti. Občutek varnosti je pa lahko glede na to a te poflešajo ali ne, lahko pa tudi ali gre dejansko za varno oziroma nevarno vožnjo. No slednjega pa jaz nikjer nisem omenil.

matic492 je izjavil:


Seveda, saj tudi moj avto ima homologirane felgne od 17k do 19k, ampak posledično je guma manj/bolj debela (ali visoka, ne vem kaj je pravi izraz) in je obseg še vedno isti.

Saj pravim, razlika sicer je, ampak je zanemarljiva (1 km/h). Za tiste ki bi želeli pa točno bodo pa morali verjetno izmerit obseg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

delavec44 ::

BlaY0 je izjavil:

delavec44 je izjavil:


Ni pa to dodatni števec. Nekateri avti to omogočajo na sredinskem ekranu. Tam tudi vneseš kakšne gume imaš.

A pa dejansko lahko vneseš obseg gume? Ali morda samo izbereš med zimsko in letno?


Kazali so da vneseš dimenzijo (na bmw). Žal pa osebno nimam takega avta, tako da ne vem podrobnosti.

Sicer je pa razlika že med novo in obrabljeno gumo.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

delavec44 je izjavil:


Kazali so da vneseš dimenzijo (na bmw).

Zanimivo.

delavec44 je izjavil:


Sicer je pa razlika že med novo in obrabljeno gumo.

Tudi point. v tem kontekstu je lahko pri 2r razlike za več kot 5 mm. Lahko tudi 1 cm ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Legon ::

matic492 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

matic492 je izjavil:

Če voziš predpisano dimenzije gum/felgn, bi moral biti obseg gume približno enak.

Jaz imam v homologaciji dve dimenziji, to pomeni, da imam lahko praktično 4 različne dimenzije gum. Ni pa jasno to zdaj nevem kakšna razlika... gre za kvečjemu 1 km/h razlike.



Seveda, saj tudi moj avto ima homologirane felgne od 17k do 19k, ampak posledično je guma manj/bolj debela (ali visoka, ne vem kaj je pravi izraz) in je obseg še vedno isti.


Ne, ni isti, ravno to ti poskušamo povedat. Je približno enak, ni pa isti. Tako kot ni isti na novi in izrabljeni gumi. In višja kot je hitrost bolj to pride do izraza. Ampak ja, še vedno se pogovarjamo o majhnih razlikah, ampak števec mora to upoštevat.

feryz ::

BlaY0 je izjavil:

feryz je izjavil:

Kje pa je kdo pisal kaj o varnosti?

Malo višje zgoraj TI. Da si "na varni strani" se tiče varnosti. Občutek varnosti je pa lahko glede na to a te poflešajo ali ne, lahko pa tudi ali gre dejansko za varno oziroma nevarno vožnjo. No slednjega pa jaz nikjer nisem omenil.
Nope, imaš težave z bralnim razumevanjem. Pa še celo zelo lepo piše za katero "varnost" gre.
Za tisto, o kateri tema govori.

c23po ::

feryz je izjavil:

...Sicer pa je vsaka hitrost v prometu večja od nič nevarna in potencialni vzrok za nesrečo.
Popravek, tudi hitrost nič je v prometu lahko vzrok za prometno nesrečo. In dostikrat tudi je.

Popravek poravka: Vsaka hitrost je pravzaprav razlika hitrosti med udeleženci in/oz. statičnimi objekti (Einstein, mar ne?). Zato med vožnjo sproti računamo razmerje med verjetnosti trka in povzročene škode.
Vse ostalo je namensko posploševanje.

Popravek: ne razmerje, produkt.
Računalniki nimajo spominov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c23po ()

BlaY0 ::

feryz je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

feryz je izjavil:

Kje pa je kdo pisal kaj o varnosti?

Malo višje zgoraj TI. Da si "na varni strani" se tiče varnosti. Občutek varnosti je pa lahko glede na to a te poflešajo ali ne, lahko pa tudi ali gre dejansko za varno oziroma nevarno vožnjo. No slednjega pa jaz nikjer nisem omenil.
Nope, imaš težave z bralnim razumevanjem. Pa še celo zelo lepo piše za katero "varnost" gre.
Za tisto, o kateri tema govori.

O tej tudi jaz govorim. Ampak TI imaš zgleda težave z bralnim razumevanjem in tega pač ne dojameš.

c23po ::

BlaY0 je izjavil:

c23po je izjavil:


Ve kdo, kako pogosto GPS na telefonu izračuna novo pozicijo?

GPS sprejemnik nič ne računa, on samo sprejema koordinate. Kako oziroma na koliko sprejetih koordinat se pa potem izračuna hitrost je pa odvisno od GPS softvera. Pri nekaterih se da to nastavit.

Se opravičujem za nenatančnost v izražanju. V preambuli bi moral napisati, da pod GPS na telefonu razumem tako strojno, kot programsko opremo, ki na zaslonu izpisuje podatke o hitrosti.
Imaš kakšen podatek o frekvenci izračunov? Magari razpon nastavitev pri nekaterih?

BlaY0 je izjavil:

c23po je izjavil:


Vendar me ta opevana natančnost GPS črviči. Torej: je bolj natančen od avtomobilskega števca na armaturki, ali pa gre za mit?

Če si na odprtem in imaš ravno cesto po kateri pičiš 100 km/h potem je zadeva precej natančna. Ko pa voziš po ovinkasti cesti po možnosti še gor in dol potem pa izpuščanje določenih koordinat ter interpolacija prispeva k manjši natančnosti kar se hitrosti tiče.

Ravna cesta: ali res? Če GPS naredi 5 m napake pri vsaki meritvi bo njegova pot statistično gledano "žaga" okoli daljice. Ta bo nekoliko daljša od dejansko prevožene poti, zato bo prikaz hitrosti napačen.
Računalniki nimajo spominov.

IgorCardanof ::

Ne bi rekel da ti GPS eno sekundo javi +5m napake, drugo moment pa -5m napake. Tako da bi rekel, da so gps izracuni hitrosti kar tocni.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

c23po ::

Jaz bi (zaenkrat*) pa rekel, da tvoj "kar točno" lahko pri hitrosti 130 km/h v najslabšem primeru nanese skoraj 28%.

(*) Zaenkrat, ker trenutno debata, razen "rekla-kazala", ne kaže argumentov za opevano natančnost GPS na telefonu.
Računalniki nimajo spominov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c23po ()

Blinder ::

IgorCardanof je izjavil:

Hitro vprasanje, pa da nimamo nove teme. Prejsni teden je kolega dobil kazen za prehitro voznjo v coni 30. Na listu je pisalo, da je prekoracil 37km/h za 8km/h, torej je vozil 45.

Ali to dejansko pomeni, ce dodas se napako stevca 3-4km, da v coni 30 lahko vozis do 50 na stevcu in bos se zmeraj na najnizji kazni 40 eur?


stevec pri 40 kaže še vedno točno . Pol pri višjih hitrostih začne lagat.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

fikus_ ::

V tehnicni smernici za motorna vozila je doloceno, pri kateri hitrosti koliko lahko kaže merilnik hitrosti.
Ni prepuščeno proizvajalcem.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

IgorCardanof ::

Blinder je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Hitro vprasanje, pa da nimamo nove teme. Prejsni teden je kolega dobil kazen za prehitro voznjo v coni 30. Na listu je pisalo, da je prekoracil 37km/h za 8km/h, torej je vozil 45.

Ali to dejansko pomeni, ce dodas se napako stevca 3-4km, da v coni 30 lahko vozis do 50 na stevcu in bos se zmeraj na najnizji kazni 40 eur?


stevec pri 40 kaže še vedno točno . Pol pri višjih hitrostih začne lagat.


No ni ane. Ker primerjam hitrost, ki mi jo kaze dashcam in hitrost na stevcu in dashcam konstantno kaze manj. Tudi pri zelo nizkih hitrostih.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

m0LN4r ::

Uporablja kdo Sygic oz. PREMIUM+ Sygic?

Kako je kaj pokritost z radarji pri nas, tam okoli Ljubljane radiusu 100km?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

delavec44 ::

Evo, bodo kmalu na AC takojšnje meritve, ko boste prehiteli radar na voznem pasu. Provida bo šla zgleda v pokoj.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...

Zgodovina sprememb…

c23po ::

delavec44 je izjavil:

Evo, bodo kmalu na AC takojšnje meritve, ko boste prehiteli radar na voznem pasu. Provida bo šla zgleda v pokoj.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...

Pri meni zmaga tole mnenje nakjučnega mimoidočega med komentarji pri isti novici na rtvslo.si
forbicianid
# 7. 8. 2024, 15:43
Lahko bi napisali, da se preizkuša novo napravo za pobirati denar prehitrim voznikom. Ravno zaradi pobiranja denarja se išče pijane in prehitre voznike, varnost na cesti politikom ni pomembna. pravzaprav je obratno, nesreče prinašajo denar.

Samo korak je do:
"Mi pravzaprav vozimo pijani prehitro samo zato, da nas lahko potem pokasirajo. Smo pravzaprav človekoljubi!"
Računalniki nimajo spominov.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Policaj me je ujel z radarjem

Oddelek: Na cesti
385464 (3596) BlaY0
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16334734 (32486) Heavy

Zakaj ni hitrost novih avtomobilov omejena Na 130km/h (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23837687 (31884) dzinks63
»

Prehitra vožnja - kazen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5717918 (15960) scipascapa

Klub Počasni voznik (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48680655 (73355) Gandalfar

Več podobnih tem