» »

Policaj me je ujel z radarjem

Policaj me je ujel z radarjem

balluf ::

Danes me je na gorenski AC malo naprej od izvoza Lesce proti Jesenicam, policaj na viaduktu "streljal" z radarjem.....ebiga sem ga zagledal prepozno...bila sta pa dva.
Bila sta tam nekje kjer se začne omejitev 110(se mi zdi) jaz sem šel 130.Za tem, me naprej ni nobeden ustavljal.Kakšen je sedaj postopek, sklepam, da mi pošljejo položnico na dom,ali...
Kdo ne koliko je kazen,približno, da se psihično pripravim?

K0l1br1 ::

Najbrž ne bo nič. Nekaj ti števec laže, nekaj tolerance imajo oni.

Scorpy84 ::

Pac-Man ::

Na AC ni panike, če nisi ravno kamikaza.

Obratno v naseljih, sploh cone 30 so kriza. Pripelješ 60 in gre izpit.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

balluf ::

Ok, ne bo sile, ali kdo ve kako to policija pošilja, ker me niso ustavili?

val46 ::

Pred cca pol leta so mene na istem mestu slikali z nadvoza tam kjer se začne 110 omejitev. Dobil položnico po pošti in sicer z vsemi podatki, sliko itd. Izmerjena hitrost 151km/h, po odbitju tolerance je bila 143km/h. Dobil položnico za 160€, v osmih dneh je bilo za plačat 80€(polovička). Tebi, če si šel 130, pa če odbijemo še to njihovo toleranco bi tebi po vsej verjetnosti prišla taka kazen : nad 10 km/h do vključno 30 km/h = 80 EUR, se pravi polovička bo 40€.

IL_DIAVOLO ::

Ti si peljal 130 km/h, torej realno 5-10 km/h manj in še toleranca. Nič ne bo, lahko mirno spiš.

rok_p ::

Osebno bi prevovedal vse meritve, kjer te takoj po meritvi ne ustavijo in kaznijo.
rok

Furbo ::

balluf je izjavil:

Ok, ne bo sile, ali kdo ve kako to policija pošilja, ker me niso ustavili?

Velikonočni zajec ti prinese v pirhu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

anketar ::

:)) topical

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

hp98 ::

Pac-Man je izjavil:



Obratno v naseljih, sploh cone 30 so kriza. Pripelješ 60 in gre izpit.


To resno?

Malajlo ::

100% čez omejitev. Zakon je jasen.

kokos25 ::

hp98 je izjavil:

Pac-Man je izjavil:



Obratno v naseljih, sploh cone 30 so kriza. Pripelješ 60 in gre izpit.


To resno?


Seveda, jaz bi takega še za 5 let na hladno dal...in uničenje avtomobila na tvoje stroške...če je 30 je z razlogom (otroci, šolska pot, vrtec...strjeno naselje...)
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

kixs ::

Se posebej ob 02:23 zjutraj.

hp98 ::

Malajlo je izjavil:

100% čez omejitev. Zakon je jasen.


Kaj pa če v območju umirjenega prometa in v območju za pešce voziš 20 kmh? Isto 100% čez omejitev?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hp98 ()

Predator X ::

hp98 je izjavil:

Malajlo je izjavil:

100% čez omejitev. Zakon je jasen.


Kaj pa če v območju umirjenega prometa in v območju za pešce voziš 20 kmh? Isto 100% čez omejitev?:D


5Km/h se odbije takoj (nepremičen radar)
7Km/h se odbije takoj (premičen radar)
Velja pa tole.
PREKORAČITEV HITROSTI* = GLOBA

vključno do 5 km/h = 40 EUR
nad 5 km/h do vključno 10 km/h = 80 EUR
nad 10 km/h do vključno 20 km/h = 250 EUR + 3 kazenske točke
nad 20 km/h do vključno 30 km/h = 500 EUR + 5 kazenskih točk
nad 30 km/h do vključno 50 km/h = 1.000 EUR + 9 kazenskih točk
več kot 50 km/h = 1.200 EUR + 18 točk in odvzem vozniškega dovoljenja

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ce je 50 dovolj varno v naselju, je dovolj varno tudi v obmocju umirjenega prometa. To ni problematicno, zato tudi zelo redko vidis radar v tem obmocju. Je pa prav, da se sankcionira divjake, ki se vozijo po naselju 100 km/h in vec.

balluf ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ti si peljal 130 km/h, torej realno 5-10 km/h manj in še toleranca. Nič ne bo, lahko mirno spiš.


Na tempomatu imel naštimano 132km/h..boo, ravno takrat me je prehitevala ena bjonda na prehitevalnem, ki je ko je bila v stric zmano kar naenkrat zavrla...takrat mi je kapnilo in sem jih vgledal...je bilo že prepozno....,sta pa takoj ko sem ga vgledal nehala streljat...sta si verjetno mislila zdej ga mava tička..

Gr8t ::

LOL, pri 130 na 110 sta si kvečjem mislila, poglej ga, ta je šel res gledat na števec in bo ves paničen čakal na položnico.
Mislim kake mate eni, ne bi rekel če bi šel 180.
Bom jaz čez kaki dve leti, ko se začnem vozit po AC, pripovedoval prave prigode, hitrost se bo pomoje gibala med 140 in 180, max tudi 220 (avto gre 235) vsaj enkrat na teden.
130 sem danes večkrat presegel že na regionalki. Ko sem doma po 10min spiral avto, se je kar kadilo iz diskov, to je šlo pa res na polno. Trem sem se dobesedno usedel na trobljo, ko so mi šli vozit 50 ravno tam kjer nisem mogel prehitet, umaknit se pa tudi noben ni znal, da bi vsaj malo na zavoro pritisnil če že noče pritisnit na plin, ker bo šla poraba iz 5 na 5,5l. Ne, nič od nič, folk res ne ve kaj sploh dela v avtu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

WizzardOfOZ ::

Ti boš moral prvo bit 16 star, pa izpit za avto boš moral narediti, mami in ati, ti bosta pa avto kupila (pol enkrat, do takrat se boš pa z maminim vozil).

Pinzl ::

Gr8t je izjavil:

LOL, pri 130 na 110 sta si kvečjem mislila, poglej ga, ta je šel res gledat na števec in bo ves paničen čakal na položnico.
Mislim kake mate eni, ne bi rekel če bi šel 180.
Bom jaz čez kaki dve leti, ko se začnem vozit po AC, pripovedoval prave prigode, hitrost se bo pomoje gibala med 140 in 180, max tudi 220 (avto gre 235) vsaj enkrat na teden.
130 sem danes večkrat presegel že na regionalki. Ko sem doma po 10min spiral avto, se je kar kadilo iz diskov, to je šlo pa res na polno. Trem sem se dobesedno usedel na trobljo, ko so mi šli vozit 50 ravno tam kjer nisem mogel prehitet, umaknit se pa tudi noben ni znal, da bi vsaj malo na zavoro pritisnil če že noče pritisnit na plin, ker bo šla poraba iz 5 na 5,5l. Ne, nič od nič, folk res ne ve kaj sploh dela v avtu.



a čakaš DLC pri NFS da boš šel na avtocesto?

Daniel ::

Mene so ulovili 200 metrov za tablo za konec naselja nazaj notri v naselje na roko, mislim, da nekje 330 metrov je nameril. Jim skoraj moram čestitati za inovativnost, zakaj bi merili v naselju, če lahko meriš 200 metrov za tablo za konec naselja. Greh je pa v vsakem primeru bil moj, ker sem gledal na cesto (žal ne 250 metrov naprej) namesto na števec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Gr8t ::

Pinzl je izjavil:

a čakaš DLC pri NFS da boš šel na avtocesto?

Jaz vozim RL NFS, je boljši kot virtualni. In tako bom vozil do 70-ega leta, tako da že malo utrujate s temi 16 leti. Po vaše se živi do 16-ega, potem pa ne več ali kaj?

Utk ::

tako bom vozil do 70-ega leta

Jaz stavim da ne boš.

WizzardOfOZ ::

Gr8t je izjavil:

Pinzl je izjavil:

a čakaš DLC pri NFS da boš šel na avtocesto?

Jaz vozim RL NFS, je boljši kot virtualni. In tako bom vozil do 70-ega leta, tako da že malo utrujate s temi 16 leti. Po vaše se živi do 16-ega, potem pa ne več ali kaj?


Ne, samo ti še nisi 16, da bi lahko taprav avto vozil.

zmaugy ::

Gr8t je izjavil:

LOL, pri 130 na 110 sta si kvečjem mislila, poglej ga, ta je šel res gledat na števec in bo ves paničen čakal na položnico.
Mislim kake mate eni, ne bi rekel če bi šel 180.
Bom jaz čez kaki dve leti, ko se začnem vozit po AC, pripovedoval prave prigode, hitrost se bo pomoje gibala med 140 in 180, max tudi 220 (avto gre 235) vsaj enkrat na teden.
130 sem danes večkrat presegel že na regionalki. Ko sem doma po 10min spiral avto, se je kar kadilo iz diskov, to je šlo pa res na polno. Trem sem se dobesedno usedel na trobljo, ko so mi šli vozit 50 ravno tam kjer nisem mogel prehitet, umaknit se pa tudi noben ni znal, da bi vsaj malo na zavoro pritisnil če že noče pritisnit na plin, ker bo šla poraba iz 5 na 5,5l. Ne, nič od nič, folk res ne ve kaj sploh dela v avtu.


Ampak res, zakaj boš moral čakati še dve leti, da se boš lahko začel voziti po avtocesti?

krucymucy ::

Gr8t je izjavil:


130 sem danes večkrat presegel že na regionalki. Ko sem doma po 10min spiral avto, se je kar kadilo iz diskov,

Dober voznik lahko polozi prst na zavorni kolut po voznji.

Gr8t ::

zmaugy je izjavil:

Ampak res, zakaj boš moral čakati še dve leti, da se boš lahko začel voziti po avtocesti?

Mogoče zato, ker se firma takrat seli? Najbrž da se bom vozil kar zaradi lepšega po AC, naše niso štiripasovne, da bi se lahko vozil iz užitka kot tukaj:

Bi pa jaz enako vozil na taki cesti, oz. tudi po naši se mislim tako, saj z odstavnim pasom vred imaš 3 pasove in se greš komot lahko tako vožnjo. Najbrž da bom ostal zadaj če bo en zablokiral prehitevalni pas, kar mislite si, lepo gasa po odstavnem.
Na regionalki sem večini že pokazal kako se rečem streže, zdaj je čas da pokažem še tistim na AC.

Vožnja po naših AC je pa bolj tlaka kot užitek, ne vem kdo bi se šel vozit gor če mu to ni največji mus.
Razen upokojenci, ti imajo časa vrh glave in jih srečaš povsod. Recimo enkrat s Cliom RS sem zanalašč zmanjšal na 60-70 (mislim, ne zanalašč, štopal sem 80-180 z rolling start), mislite da me je kdo prehitel? In to sredi AC kjer je levi pas prost! Stari fotr je nekaj kazal mamci za volanom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Pac-Man ::

kokos25 je izjavil:

Seveda, jaz bi takega še za 5 let na hladno dal...in uničenje avtomobila na tvoje stroške...če je 30 je z razlogom (otroci, šolska pot, vrtec...strjeno naselje...)

Ne vem pod katero skalo živiš, ampak zadnjih par let cone 30 rastejo kot gobe po dežju.
Ne samo to, prepovedi in omejitve naj bi bile označene z okroglimi znaki, tule pa malo rdeče obkroženo 30ko vržejo na kvadratno tablo za obvestila. Pogosto na isti steber z drugimi znaki, ki so večji ali bolj vpadljivi.
Dodaj še ostalo urbano pohištvo (oglasne table itd. itn.) in kar naenkrat ni tako nemogoče kakšne zgrešiti, računica pa ti pokaže, da je skozi (nepoznana) naselja bolje voziti bližje 40 kot 50.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Gr8t ::

Pri nas je tabla 30 samo mimo blokov kjer dejansko ni dovolj preglednosti da bi vozil 40. Na tej ravni široki cesti na prvi sliki je pa to čisto podjebavanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

krho ::

Komu na čast pri prvi sliki rabiš tablo 30.. še pločnik je ločen od cestišča s zelenico in drevoredom! Tle je bla ena tečna oseba oz. en veljak, ki je dosegel postavitev table.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Mare2 ::

krho je izjavil:

Komu na čast pri prvi sliki rabiš tablo 30.. še pločnik je ločen od cestišča s zelenico in drevoredom! Tle je bla ena tečna oseba oz. en veljak, ki je dosegel postavitev table.


Saj tudi tam, kjer je omejitev 80 (kjerkoli) bi lahhko peljal več, brez kake nevarnosti. Včasih so znaki tako "na ziher". Pa da lahko ujamejo kakega naivneža na radar. :)

Voznik mora v vsakem primeru hitrost prilagoditi razmeram na cesti, tudi če ni znakov.

Pac-Man ::

krho je izjavil:

Komu na čast pri prvi sliki rabiš tablo 30.. še pločnik je ločen od cestišča s zelenico in drevoredom! Tle je bla ena tečna oseba oz. en veljak, ki je dosegel postavitev table.


Čestitam :)

Murgle.

https://www.zurnal24.si/slovenija/cona-...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

MasterTade ::

kokos25 je izjavil:

hp98 je izjavil:

Pac-Man je izjavil:



Obratno v naseljih, sploh cone 30 so kriza. Pripelješ 60 in gre izpit.


To resno?


Seveda, jaz bi takega še za 5 let na hladno dal...in uničenje avtomobila na tvoje stroške...če je 30 je z razlogom (otroci, šolska pot, vrtec...strjeno naselje...)


Pretiravate. Ponekod je 30 čez vas in je 200m recimo prazno na obe strani ceste, in se da tam vozit tud 70. Vem ker sem živel tam
Mors omnia aequat

Pac-Man ::

Lahko se pogovarjamo o posameznih primerih, ampak sama omejitev me niti ne moti toliko.

Večja težava je, da imaš na začetku in koncu cone bolj težko opazno tablo in pač upaš, da je ne zgrešiš oz. se temu prilagodiš. Morda je to namen?

Če bi bil res interes za upočasnjevanje prometa, bi jih morali narediti bolj opazne, to je v bistvu glavna informacija na tisti točki, bolj malo me briga za ležeče policaje in prepoved parkiranja. Ne bi škodilo, če bi celotno območje označili npr. z rumeno črto ob robu.

Tako pa vse skupaj deluje nekoliko inkasantsko.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pac-Man ::

Pac-Man je izjavil:

Večja težava je, da imaš na začetku in koncu cone bolj težko opazno tablo in pač upaš, da je ne zgrešiš oz. se temu prilagodiš. Morda je to namen?


Ameriški tejk.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

jype ::

Pa saj ni prepovedano okoli hodit z radarjem?

BlaY0 ::

Kaj pa če ga je nekomu ukradel, ta pa je to prijavil? Lahko tudi, da so ga nekomu drugemu ukradli in je to prijavil, zdaj je pa pač sumljiv vsak ki naokoli hodi z radarjem...

kixs je izjavil:

Se posebej ob 02:23 zjutraj.

Imam rešitev zate... predstavljaš si da je 2:23 popoldne in pač voziš 30 namesto 60. Saj če čez dan špilaš GTA, to še ne pomeni, da moraš početje iz špila ponoči prenesti v resnično življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

Pac-Man je izjavil:


Če bi bil res interes za upočasnjevanje prometa, bi jih morali narediti bolj opazne, to je v bistvu glavna informacija na tisti točki...

Tu kjer živim so to rešili na relativno preprost način. Ukinili so vse "glavne" ceste in populili vse znake "nimaš prednosti". Povsod velja lepo desno pravilo in vsi se vozijo 20, ker pač še vedno večina ne ve kdo ima prednost, avta pa nihče ne bi rad stolkel...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zakaj ni hitrost novih avtomobilov omejena Na 130km/h (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23834991 (29188) dzinks63
»

Prehitra vožnja - kazen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5717230 (15272) scipascapa
»

Radar in toleranca

Oddelek: Na cesti
4528143 (25972) St235

Klub Počasni voznik (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48677162 (69862) Gandalfar

Več podobnih tem