» »

Telemach vs. Telekom TV storitev

Telemach vs. Telekom TV storitev

jsuln ::

Pozdravljeni,

V zadnjem času sem dobil par ponudb obeh ponudnikov za storitev TV + internet (ffth). Trenutno že ves čas uporabljam samo internet pri T2, za katerega plačujem toliko, kot bi pri obeh ponudnikih plačal še za TV in hitrejši net (1gbps), tako da razmišljam o menjavi ponudnika. TV sicer gledamo res občasno oz skoraj nikoli (uporabljam t2 mobilni app + cast), ampak če dobim ceneje ali za isti denar tudi to .. Zakaj ne.

Ker nisem nikoli poskusil ali uporabljal TV storitev niti od Telemacha niti od Telekoma, me zanimajo vaše izkušnje? Kaj bi priporočili? Cena je precej podobna, pri telekomu 28eur/m za 2 leti, pri telemachu cca 32/m za 2 leti - ima pa telemach že v ceni HBO max in še par filmskih "dodatnih" opcij, ampak mi to ni nujno, ker te accounte že tako delimo s kolegi. Trenutno pa plačujem 33 oz 34 eur samo za internet.

Pa še eno vprašanje - pri telekomu vem da ni možno - lahko pri Telemachu uporabljam samo njihov Android TV app, ali mora biti nujno priklopljen tudi STB?

Hvala vnaprej za pomoč pri izbiri, pa upam, da sem temo pravilno umestil.

PunkDude ::

A1 internet 100 mbit plačujem 23 eur mesečno plus 4 eur mnesečno za IPTV, dostop do vseh možnih kanalov. Men se zdi good deal.

ginekk ::

Imam oba. Ceno ki jo podajaš za osnovni paket je za vezavo, pa še to ni za dve leti.

Telekom je sranje, v osnovni shemi za 45 EUR - NEO A - ni uporabnih programov, od 100+ je par normalnih ostalo je sranje tipi TV Ptuj in podobno. Tudi NEO appka je za doplačat.

V Telemachu imam tudi osnovno TV shemo in to potem gledam na objektu kjer imam Telekom, jasno prek "zastonj" EON appke.

jsuln ::

Hoj, hvala za info. Cena je definitivno za 2 leti, ne za eno leto. 100%. Drugače sploh ne bi razmišljal.

Telekom Neo C + 1000/100 optika net; 28eur z ddv;
Telemach Eon Premium + 1000/100 + hbo + cinestar; cca 34 z ddv za 2 leti.

TV mi je bolj kot ne za kak dnevnik pogledat, morda kak Discovery, kaj drugega niti ne rabim .. Za vse ostalo imam pretočnike, tako da mi je vseeno. Bolj kakšni so interface-i in kaj dela OK. In pa ali stvar lahko laufam na Telemachu brez STBja, torej samo direktno z Android appom na TV (pri telekom no-go).

Hvala!

PunkDude je izjavil:

A1 internet 100 mbit plačujem 23 eur mesečno plus 4 eur mnesečno za IPTV, dostop do vseh možnih kanalov. Men se zdi good deal.



Dober deal. Optika? No, ampak tukaj bi dobil za 28eur komplet TV + 1000/100. Zato kolebam. Zdaj dajem 34 eur za 500/200.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jsuln ()

ginekk ::

jsuln je izjavil:

Hoj, hvala za info. Cena je definitivno za 2 leti, ne za eno leto. 100%. Drugače sploh ne bi razmišljal.



Kje pa si dobil tako ceno, če smem vprašat? Akcija je za 12 mesecev znižane cene ob vezavi za dve leti ja. Torej eno leto plačuješ 28EUR, potem pa 58EUR za paket NEO C.

jsuln ::

V ponudbi piše, da je 28 za 2 leti možno, če še nisi bil priklopljen na Telekom optiko, kar jaz nisem. Sicer je tako kot si rekel, 28 za eno leto. Če želiš, piši privat, ti posredujem kontakt.

Če se vrnem nazaj k vprašanju - kakšne je user experience pri Telekomu vs. Telemach (izkušnja, delovanje ipd - ostalo me niti ne zanima)? Kaj to pomeni, da moraš Neo app doplačat? Imajo dva interface-a? Hvala!

ginekk ::

Ja, po defaultu dobiš modem/router, iz katerega gre ethernet kabel na NEO TV box, ta slednji pa je povezan s HDMI kablom na TV.

Če pa hočeš brez te ethernet kabel povezave, torej da TV komunicira direkt z modemom/routerjem prek WI-FI, pa rabiš inštalirat NEO smartapp na TV.

No in ta NEO smartapp je 1eur/mesec dodatnega plačila. Poleg tega naj bi bila s tem slabša bolj kompresirana slika (glede na razne forumske debate)

Pri telemachu je njihov app z imenom EON zastonj in ga lahko uporabljaš tudi kjerkoli si praktično, iz drugih lokacij (ni nobenih omejitev)

Iz user vidika, UI, sta aplikaciji približno isti šmorn. Pač standarne možnosti predvajanja za nazaj. Nič posebnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

jsuln ::

ginekk je izjavil:

Ja, po defaultu dobiš modem/router, iz katerega gre ethernet kabel na NEO TV box, ta slednji pa je povezan s HDMI kablom na TV.

Če pa hočeš brez te ethernet kabel povezave, torej da TV komunicira direkt z modemom/routerjem prek WI-FI, pa rabiš inštalirat NEO smartapp na TV.

No in ta NEO smartapp je 1eur/mesec dodatnega plačila. Poleg tega naj bi bila s tem slabša bolj kompresirana slika (glede na razne forumske debate)

Pri telemachu je njihov app z imenom EON zastonj in ga lahko uporabljaš tudi kjerkoli si praktično, iz drugih lokacij (ni nobenih omejitev)

Iz user vidika, UI, sta aplikaciji približno isti šmorn. Pač standarne možnosti predvajanja za nazaj. Nič posebnega.


Hvala za razjasnitev! Za app mi pa niso povedali da je plačljiv :) so pa rekli, da ne bo deloval, če STB box ne bo priklopljen, čeprav ne vem zakaj bi temu bilo tako. Ker TV tako malo rabim in ker imam stisko s prostorom in kabli v TV omarici (in pa samo en UTP imam), bi mi skoraj zadostoval samo android app. Morda potem za teh par eur več boljša opcija Telemach, ki vse to ima.

jonatan1 ::

Edina res velika razlika je TV spored (EPG), ki je pri Telekomu precej boljši.

PunkDude ::

jsuln je izjavil:

Dober deal. Optika?

Da.

Ganon ::

Furbo ::

jonatan1 je izjavil:

Edina res velika razlika je TV spored (EPG), ki je pri Telekomu precej boljši.

Razen če si ljubitelj športa, nimajo famozno šport tv.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

KTr1sk ::

ginekk je izjavil:

Ja, po defaultu dobiš modem/router, iz katerega gre ethernet kabel na NEO TV box, ta slednji pa je povezan s HDMI kablom na TV.

Če pa hočeš brez te ethernet kabel povezave, torej da TV komunicira direkt z modemom/routerjem prek WI-FI, pa rabiš inštalirat NEO smartapp na TV.

No in ta NEO smartapp je 1eur/mesec dodatnega plačila. Poleg tega naj bi bila s tem slabša bolj kompresirana slika (glede na razne forumske debate)

Pri telemachu je njihov app z imenom EON zastonj in ga lahko uporabljaš tudi kjerkoli si praktično, iz drugih lokacij (ni nobenih omejitev)

Iz user vidika, UI, sta aplikaciji približno isti šmorn. Pač standarne možnosti predvajanja za nazaj. Nič posebnega.


Pri Telekomu je vsaka prijava v nov app 1,49€
https://www.telekom.si/tehnik/tehnologi...
in jih imaš lahko max 5 naprav Android TV.
Pri Telamachu nazadnje je bilo omejeno samo 1x app za Android Tv, ne vem ali je zdaj kaj drugače in tudi vsaka dodaten STB sprejemnik je cena je bila nekje 4€?
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1917590097 (542) MrStein
»

NEO Telekoma Slovenije (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1780411135 (2132) starfotr
»

EON SMART TV na Telekom omrežju težava

Oddelek: Omrežja in internet
66800 (2724) jaimehollis
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11948240 (18480) solatko

Več podobnih tem