» »

Rent a car - nesreca/poskodba - prem. razred

Rent a car - nesreca/poskodba - prem. razred

River0123 ::

Torej hipotetico, si v Italiji z rent-a-car-om.
Pride do nescrece, sklenil si full kasko z rent a car in si pokrit, ne rabi te skrbet glede stroskov.
Ostaja pa vprasanje, ce ti to zbije premijski razred?. Recimo da imas v slo zavarovanje brez kaska, ali rent a car uveljavi svoj kasko brez da to vpliva na tvoj premijski razred? Kolikor razumem, je zavarovanje vezano samo na tvoj avto in to ne bi smelo vplivat?

starfotr ::

Kaj ima najeti avto veze s privat avtom?

River0123 ::

Pojma nimam, zato sprasujem, ali je vezano na tvoje zavarovanje/premijske razrede/ ali je to pac loceno in nima vpliva.

darkolord ::

Ločeno. Rentacar hiša ima zavarovanje in premija se spreminja njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Nikonja ::

Pazi samo ker večina rent-a carov ima še odbitno franšizo razen če si pacijent plačal uber najdražji paket brez franšize... v tem slučaju razen če namerno razbiješ avto se nimaš kaj sekirat.

Jure14 ::

Tretjina cene je najem avta, 2/3 pa zavarovanje avta.
Tako je vsaj pri meni zadnje čase.
Rezerviram preko neta (običajno so to razni posredniki), plačam najem preko neta, zavarovanje pa vedno na okencu, pri ponudniku.
Polni kasko, brez rezervacije na kreditni.
Ker se mi na dopustu (in po dopustu) res ne da ukvarjat z raznimi slikami poškodb od kamenčkov.

ginekk ::

Vprašanje je tipa: v lokal zraven bloka kamor hodim na kavo so vlomil zlikovci in odnesli dnevni izkupiček. Ali bom zaradi tega imel večjo premijo pri zavarovanju svojega stanovanja.

Aljaz198899 ::

Jaz sem letos ob menjavi zavarovalnice moral oznacit izjavo, ce je bila v zadnjih 12 mesecih uveljavljana kaksna skoda iz obveznega ao ali iz kasko oz ce je bil kak skodni dogodek.

Glede na odgovore v tej temi, ce imam jaz npr. nesreco z prijateljevim avtom, potem samo on izgubi premijske razrede? Sem mislil da avtomaticno pade tudi tebi razred ce imas nescreo z tujim avtom ali renta carom...v koncni fazi si ti kriv, cetudi se ne uveljavlja iz tvoje police...

Legon ::

Pri nas je naceloma zavarovanje vezano na vozilo. Torej skoda povzrocena z drugim vozilom bremeni zavarovalno polico drugega vozila in ne tvojo.

V izjavinoznacujes zgolj in le dogodke vezane na zavarovalno polico konkretnega avtomobila, ne glede na to kdo je vozil.

Izven nase drzavice pa seveda imas tudi sisteme kjer je zavarovanje vezano na posameznika in ne na vozilo, ampak to je stvar druge teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

delavec44 ::

Vsaj pri Generaliju je tako, da če imaš zavarovani 2 vozili in imaš škodo na enem, ti vzamejo popust za brezškodno dogajanje na obeh policah. PR seveda zgubiš le na eni.

Torej na izjavi brezškodnega dogajanja jih zanima za vsa tvoja zavarovana vozila. Tudi če menjaš avto, pa si imel škodo na starem. Res pa ne gledajo kdo je dejansko povzročil škodo, le zavarovalca.

Zgodovina sprememb…

Aljaz198899 ::

delavec44 je izjavil:

Vsaj pri Generaliju je tako, da če imaš zavarovani 2 vozili in imaš škodo na enem, ti vzamejo popust za brezškodno dogajanje na obeh policah. PR seveda zgubiš le na eni.

Torej na izjavi brezškodnega dogajanja jih zanima za vsa tvoja zavarovana vozila. Tudi če menjaš avto, pa si imel škodo na starem. Res pa ne gledajo kdo je dejansko povzročil škodo, le zavarovalca.


Torej ce je nesreca z rent-a-car, kot sprasuje oseba ki je temo odprla, pri njih to ne vpliva na premijo?

Ker v svojem sistemu vidijo vse zahtevke. Jaz sem pred leti imel nesreco 1 mesec pred obnovo zavarovalne police in ceprav primer se ni bil zakljucen, mi je ko sem sel obnavljat na salterju rekla da so to trije razredi nizje. Res pa sem sklepal na salterju na amzs in ne pri agentu, ki ima verjetno vec znanja in opcij.

c3p0 ::

Ne vpliva na premijo. Plačaš pa "excess", to pa moraš pogledat na rentacar pogodbo, koliko znaša. Načeloma, cenejši kot je rental, višji je ta exces, ker nisi plačal super duper platinum insurance paketa, kjer je excess 0 EUR.

Gre pa ponavadi od tam 500 EUR do par 1000 EUR.

weselko ::

River0123 je izjavil:

Pojma nimam, zato sprasujem, ali je vezano na tvoje zavarovanje/premijske razrede/ ali je to pac loceno in nima vpliva.

Nah, vezano je na točno specifično polico. Če imaš 2 avta zavarovana, imaš 2 različna bonusa.

Rentacar-ju ne gre premija nič gor. To so poslovna zavarovanja, ta riziko je že vključen v premijo, to se čist drugače obračunava.

fikus_ ::

Na zav. polici je naveden sklenitelj zavarovanja in vozilo, za katero velja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

River0123 ::

A ni tako da se bonus/malus prenasa med avti? Po tej logiki bi kahko poskodba rent-a-car vplivala na tvojo polico...

delavec44 ::

Ne. Med tvojimi avti se lahko prenaša. Ali pa na potomce.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Na cesti
906228871 (2026) kixs
»

Registracija avtomobila, bivanje v tujini

Oddelek: Loža
384887 (3862) user4683
»

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8018901 (15716) dj_uro
»

Nesreča - kuponček

Oddelek: Na cesti
409418 (8290) GrimReaper
»

Avtomobilsko zavarovanje- par idej in vprašanj (kje je najceneje, ga je možno opravit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13521230 (16659) ivanuscha

Več podobnih tem