» »

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja

«
1
2

franci0 ::

Svojega jeklenega konjička sem 2 leti zapored zavaroval pri Zavarovalnici Maribor.
Z parkingom, divjadom in stekli, me je zavarovanje stalo vedno stalo 450EUR / leto.

V 2eh letih na srečo nisem rabil nikoli nič uveljavlati, razen 3 mesece nazaj,
ko sem se nekomu v krožnem čisto malo naslonil. Škode je bilo za cca. 80-100EUR.

Ker imam itak samo 5% bonus, sma z oškodovancem kar izpolnila Euro obrazec in je bilo to to,
saj sem si mislil da 5% od 450EUR je cca 27.5EUR, kar je manj, kot če bi dal oškodovancu 100EUR na roko.

Včeraj mi je poteklo zavarovanje in so mi na ZM rekli, da mi letos ne morejo dati nobenega popusta,
ker sem imel 1 nezgodo ter tako izgubil 3 premijske razrede (torej iz +5% sem padel na -10%).
Če bi hotel zavarovati avto bi me torej stalo 750EUR namesto 450EUR, ker mi baje zaradi ne sreče ne morejo več dati nobenega drugega popusta.

Agentu sem se zahvalil za dosedanjo pomoč in rekel, da bom pač zavaroval kje drugje. Agent mi je rekel,
da po novema imajo vse zavarovalnice enoten sistem in si takšne podatke sporočajo, tako da mi naj noben
ne bi smel dati nikakršnega popusta. Prvo sem mislil, da me hoče nategnit za teh 300EUR preplačila, ampak
mi je 1 sodelavec zav. agent potrdil, da če mi da on popust da bi imel spet plačilo zavarovanja 450EUR, da bo zagotovo prišla reklamacija in bom mogo plačat razliko (300EUR), ker je že imel 1x podoben primer.

Zanima me:

1. Če sklenem zavarovanje preko spleta,kjer pridem na cca 450EUR in kar plačam, ali res lahko od mene naknadno čez par tednov, ko ugotovijo da sem imel pred kratkim prometno, od mene zahtevajo plačilo 300EUR razlike?

2. Ali je res najceneje, da avto prepišem na kakšnega svojca in plačam teh 25EUR prepisa pa starih 450EUR zavarovanja?

Ker mi je škoda za NIČ plačat 300EUR več.
moral plačat razliko zavarovanja.

TRIROG ::

Če je bilo res tako malo škode, se pozanimaj o možnosti regresiranja zavarovalnice - praktično to pomeni, da zavarovalnici plačaš vse kar so oni plačali in ni malusa.

Je pa včasih obstajala še možnost, da si vozilo odjavil iz prometa, vrnil tablice in ga ponovno prijavil ali nekaj podobnega ...

Mare2 ::

Zavarovalnici Maribor:

vsaka prijavljena škoda v preteklem zavarovalnem letu oziroma krajšem obdobju z vozilom iste vrste, ima za posledico razvrstitev za tri premijske razrede višje v naslednjem zavarovalnem letu (malus) s tem, da se pri tem upošteva največ štiri prijavljene škode v istem zavarovalnem letu oziroma obdobju,


Iz 13 PR (premijskega razreda)bonus 5% padeš za 3 PR, torej v 16 PR, v bistvu plačaš 120% premije. Tudi variabilnega popusta ne dobiš. Od kod pa si? Če si iz LJ ti bom jaz izračunal za eno drugo zavarovlnico. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

franci0 ::

Ja prej sem imel bojda "maksimalni popust 50%" in sedaj mi tega popusta bojda več ne morejo dati.
Sem iz MB, tako da vseeno hvala Mare :)

In zdaj hočejo, da jim za 10 let staro kanto 1.6 100 konjičkov plačam 750€ lol

Scorpia ::

Lepo pojdi k drugi zavarovalnici obvezno zunanjemu agentu. Jih je veliko, poglej kdo ti bo dal najnizjo ceno pa potrpezljiv bodi pri iskanju.
Primer pri meni ko sem nov avto reg. sem se izboril zavarovanje s polnim kaskom za 730e. Avto v vrednosti 20k, s tem da nimam nobenega bonusa od prej. Tako da vse se da, samo pogajat se je treba, s tem da mu naredis ostalo vslugo da mu stranke pripeljes, + ostala avta pri hisi pri njemu zavaroval z zajetnim popustom.
Izogibaj se agentom, ki so zaposleni na zavarovalnici, ti imajo zvezane roke.
Ce rabis lahko ti enega priporocam pa vidis, ce ti bo dal ok ceno. Ceprav je iz lj ampak danes se vse da po tel.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

Unknown_001 ::

franci0 je izjavil:

Ja prej sem imel bojda "maksimalni popust 50%" in sedaj mi tega popusta bojda več ne morejo dati.
Sem iz MB, tako da vseeno hvala Mare :)

In zdaj hočejo, da jim za 10 let staro kanto 1.6 100 konjičkov plačam 750€ lol


Raj kup drug rabljen avto z večjo mašino pol... ali pa primerljivega pa razliko pobaši v žep.

To je mal prehudo... 300EUR je že kar lep denar.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SuperVeloce ::

tudi naslednja leta lahko pričakuješ višjo premijo. dokler si v malusu, ti verjetno nihče ne bo dal popusta
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Spajky ::

Zato pa je za manjše škode bolje drugemu plačat popravilo in še pijačo zraven, kot pa bremenit zavarovalnico, pa potem trpet še leta ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

OrkAA ::

Unknown_001 je izjavil:



Raj kup drug rabljen avto z večjo mašino pol... ali pa primerljivega pa razliko pobaši v žep.

To je mal prehudo... 300EUR je že kar lep denar.


Kaj bi pa s tem dosegel? Boniteto ima isto neglede na avto, tako da bi ga močnejši prišel še dražje.

solatko ::

Odkup škode bi moral narediti takoj, ko si izvedel za višino. Sedaj je kasno. In res so se zavarovalnice povezale, tako, da se ti zna zgodit doplačilo med letom, ni pa nujno, če je zavarovalnica zainteresirana za nove stranke in si imel v zgodovini malo nesreč.
Delo krepa človeka

bambam20 ::

zato pa je nuja ob sklenitvi zarovanja , da se doplača za Odkup prve škode.

zagotovo se da uredit pri kakšnem posredniku, da ti uredi, da začneš znova v 14 zavarovalnem razredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

franci0 ::

Ja, ce bi mi agent povedal da obstaja taksna zadeva kot je odkup 1.skode, bi ziher to doplacal, ce mam za 10let staro skatlo se divjad pa parking pa stekla.

Kaj pa ce si preko spleta zavarujem avto npr preko Wiz?

@rupsi: to, da bi zacel ponovno pri 14 razredu si samo nekje slisal ali imas izkusnje da je dejansko mozno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

Lonsarg ::

Jah nič, dokler ne prideš ven iz malusa plačaj minimalno obvezno zavarovanje in nič dodatno.

bambam20 ::

franci0 je izjavil:

Ja, ce bi mi agent povedal da obstaja taksna zadeva kot je odkup 1.skode, bi ziher to doplacal, ce mam za 10let staro skatlo se divjad pa parking pa stekla.

Kaj pa ce si preko spleta zavarujem avto npr preko Wiz?

@rupsi: to, da bi zacel ponovno pri 14 razredu si samo nekje slisal ali imas izkusnje da je dejansko mozno?



Še nisem spoznal agenta, ki bi ti to svetoval, ker jim ni v interesu, da ti zavarovalni razredi ostanejo. Plus, vsota pri doplačilu Odkupa 1.škode je smešno nizka.

WIZ je od zavarovalnice AS.


Seveda se da uredit aboš moral poistati takšnega zastopnika , ki ti bo to uredil. Tukaj je tudi odvisno od zavarovalnice. Kakšna Grawe, Tilia ali Generali ne komplicirajo in mirno sprejmejo novo stranko.

franci0 ::

Huuuuuh, zgleda, da bo preko hi3 slo,ker ni vazno v katerem razredu si, citiram iz hi3.si FAQ-a:

Ali je pomembno v kateri premijski razred spadam?
Pri zavarovanju Hi3 ni pomembno v katerem premijskem razredu se nahajate. Vaša zavarovalna premija se izračuna na podlagi inovativnega postopka izračuna, ki je vezan izključno na kW moč motorja vašega vozila. Bonus, ki ste ga do sedaj pridobili, pa se v času, ko imate sklenjeno zavarovanje preko Hi3.si, zamrzne.
Ali je možno skleniti odkup prve škode?
Sklenitev odkupa prve škode v primeru sklenitve zavarovanja Hi3.si ni potrebno. Pri zavarovanju Hi3 ni pomembno v katerem premijskem razredu se nahajat


Izgleda pa, da se tako ne morem resit tega negativnega bonusa :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

Utk ::

Zakaj pa placujes kasko za te stare garje?

SuperVeloce ::

dvomim, da ima kasko. delni kasko za stekla se pa splaca
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

dragana ::

Kupi drug avto in ga zavaruj. Šele nato prodaj starega. Drug avto štartaš z 0 premijskim razredom (vsaj pri bonusu je tako).

dj_uro ::

kolegu soforumašu je težko dat 300 € za obstoječe zavarovanje, po vašem bi pa drug avto kupil? -kaj, a se prodajajo za 50€???
Mal premislite, kaj vse za sabo potegne nakup in prodaja starega avtomobila, no... sej niste otroci...
vw-klub.si

dragana ::

Ni rekel, da nima denarja, ampak da ga nebi toliko dal, ker se mu ne zdi smiselno. Če je prvo leto 300 več, je drugo leto 5% manj, kar znese še dodatnih 270, in tretje leto, in tako naprej do 50% popusta se nabere več kot za en rabljen avtomobil.

TOP ::

Kar se avto zavaruje se doplača,da vprimeru prometne ne zgubiš procente in je.Škoda za 80-100e taka skoraj ne obstaja,če si sam poravsal malo prasko te farbanje košta veliko več.

Aston_11 ::

ZM ima v splošnih pogojih za obvezno zavarovanje v 3. odst. 14. čl. določbo, da če zavarovanec vrne izplačano odškodnino, šteje, da škoda ni prijaviljena, to pa je potrebno narediti do naslednje obnove zavarovanja.

tikitoki ::

Spajky je izjavil:

Zato pa je za manjše škode bolje drugemu plačat popravilo in še pijačo zraven, kot pa bremenit zavarovalnico, pa potem trpet še leta ...


Super sistem zavarovanja, placas ga, vecinoma pa je boljse, da ga ne koristis:).
Tko, k zdravstvo pr nas, placujes ga, pol gres pa samoplacanisko.

Invictus ::

Raje preveri koliko je bilo realne škode.

Dostikrat se vrata ne klepajo zaradi dvojnega pleha in jih zamenjajo. To pa ni malo dela. Plus barvanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lonsarg ::

Tole zniževanje premijskih razredov bi IMO nujno moralo biti določeno z višino škode in ne z številom škodnih primerkov...

SaXsIm ::

Jp, in se sistem podre in imamo vsi 20 - 30% višje premije v osnovi.
SaXsIm

Mare2 ::

Lonsarg je izjavil:

Tole zniževanje premijskih razredov bi IMO nujno moralo biti določeno z višino škode in ne z številom škodnih primerkov...

Nekomu je bolj všeč ena, nekomu druga varianta. Dobri in previdni vozniki se po svoji krivdo zaletijo morda 1x v 15 letih.

Nekateri vozniki pač vozijo po posluhu, sploh po parkiriščih. Ko zasliši bum, zabremza.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Lonsarg ::

Ne gre za to kaj je komu všeč, ampak kaj je bolj fer. Da zavarovalnica obravnava primer z škodo 80EUR in 8000EUR enako pač ni fer.

Ne samo fer, tudi slaba poslovna praksa za zavarovalnico, ker je njen poslovni cilj čimbolj natančno oceniti tveganje zavarovanca. Če oceniš nekoga, ki naredi 80EUR škode enako kot drugega, ki naredi za 8000EUR si zelo slabo ocenil. Dober izračun faktorja tveganja zavarovalnice bi bil v stilu "povzročena škoda v zadnjih 10 letih" deljeno z zneskom vplačila. Za tiste, ki so zavarovani manj kot 10 let je seveda izračun drugačen, ker še nimajo dovolj točnega podatka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

facepalm ::

Jaz sem zavaroval avto preko zene.
Jaz sem lastnik vozila, ona pa je nosilka police.
Problem solved:)

680x0 ::

franci0 je izjavil:

1. Če sklenem zavarovanje preko spleta,kjer pridem na cca 450EUR in kar plačam, ali res lahko od mene naknadno čez par tednov, ko ugotovijo da sem imel pred kratkim prometno, od mene zahtevajo plačilo 300EUR razlike?


Za konkreten primer ne vem, drži pa, da ti zavarovalnica lahko naknadno pošlje poračun. Meni se je to zgodilo, ko mi je agent ponudil dodaten popust za zavarovanje treh vozil, nato pa sem čez 3 tedne iz zavarovalnice prejel dopis, da do popusta nisem upravičen, ker velja le v paketu z zavarovanjem nepremičnine, ter položnico za doplačilo razlike. Agent se je seveda potem opravičeval in krivil zavarovalnico, ampak položnica je ostala + še cel kup komplikacij ker bi moral vozila odjavit in spet prijavi, če bi hotel zamenjat zavarovalnico. Sem pa tako zavarovalnico kot agenta potem ob naslednjem podaljšanju zamenjal.

Looooooka ::

Drugič odkupi škodo pa ne bo nobenega problema. Če si zihr, da je tako nizek znesek popravila je to edina rešitev.

Mare2 ::

Lonsarg je izjavil:

Ne gre za to kaj je komu všeč, ampak kaj je bolj fer. Da zavarovalnica obravnava primer z škodo 80EUR in 8000EUR enako pač ni fer.


Dotična OP-ova zavarovalnica škodni rezulta ureja z variabilnim popustom. OP je imel kar velik variabilni popust, dokler ni povzročil škode. Bonus pri AO imajo večina zavarovalnic urejeno podobno, zato je tudi prehod med zavarovalnicami mogoč.

Sicer je pa tistih 80 EUR napisal kar na pamet. Znesek je sigurno drug.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Utk ::

Clovek ima 2 leti avto, sklepam iz bonusa, in ze skoda. Res cudez da ni vec popusta. Nekateri po 30 let nimajo nic.

Unknown_001 ::

TOP je izjavil:

Kar se avto zavaruje se doplača,da vprimeru prometne ne zgubiš procente in je.Škoda za 80-100e taka skoraj ne obstaja,če si sam poravsal malo prasko te farbanje košta veliko več.


počena luč?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jalovec09 ::

Ob en nesreči izgubiš -15%
Pojdi na G24. Meni bi pri Triglau prišlo 170 evrov, pri G24 dal 95, samo AO, če maš kasko pol ne G24

Včasih moraš mal preračunat al dat 100 evrov onemu ali pa izpolneš poročilo.

Zgodovina sprememb…

joze67 ::

Lonsarg je izjavil:

Ne gre za to kaj je komu všeč, ampak kaj je bolj fer. Da zavarovalnica obravnava primer z škodo 80EUR in 8000EUR enako pač ni fer.


Nasprotno. Zavaruje se nesreča, torej nenačrtovan in neljub dogodek. Torej po definiciji ne moreš (pretirano) vplivati na velikost škodnega dogodka. Kje je sedaj pravičnost, da oba v enakih okoliščionah narediva enako napako, s tem da jaz podrsam Cliota, ti pa BMW X5 in povzročiš bistveno višji strošek?

Lonsarg je izjavil:

Ne samo fer, tudi slaba poslovna praksa za zavarovalnico, ker je njen poslovni cilj čimbolj natančno oceniti tveganje zavarovanca. Če oceniš nekoga, ki naredi 80EUR škode enako kot drugega, ki naredi za 8000EUR si zelo slabo ocenil. Dober izračun faktorja tveganja zavarovalnice bi bil v stilu "povzročena škoda v zadnjih 10 letih" deljeno z zneskom vplačila. Za tiste, ki so zavarovani manj kot 10 let je seveda izračun drugačen, ker še nimajo dovolj točnega podatka.

Mimogrede, tak model ni vreden papirja, na katerem je napisan. Ops, bitov, s katerimi je shranjen. Ker, kot sem omenil, je višina škode slučajna spremenljivka, neodvisna od zavarovanca. Se pa zdi pravičen tistim, ki v zadnjih 10 letih nimamo škode (torej PR4 ali manj). Kar pa ne pomeni, da je pravičen. Ali vsaj zanesljiv.

Utk ::

Sej tak sistem delno tudi je. Vsak agent pogleda tvojo zgodovino, kolk si vplačal in kolk škode naredu, in ti gleda na to dal "komercialni popust". Samo da OP ima 5% bonusa, torej nima zgodovine, ali je pa slaba, (predvsem) zato je izgubil ta popust. Ne pa zaradi škode za 100 evrov.

biorudi ::

joze67 je izjavil:

Ker, kot sem omenil, je višina škode slučajna spremenljivka, neodvisna od zavarovanca.


Drži. Zato mi ni jasno, zakaj zavarovalnice računajo premije za obvezno zavarovanje od kW mojega avta. Saj ne zavarujem svojega avta, ampak tistega, v katerega se bom (mogoče) zagonil.

gumby ::

joze67 je izjavil:

Ker, kot sem omenil, je višina škode slučajna spremenljivka, neodvisna od zavarovanca.

Po tej logiki bi morali čisto vsi plačati enako premijo, neodvisno od vozila.
my brain hurts

SuperVeloce ::

biorudi je izjavil:

joze67 je izjavil:

Ker, kot sem omenil, je višina škode slučajna spremenljivka, neodvisna od zavarovanca.


Drži. Zato mi ni jasno, zakaj zavarovalnice računajo premije za obvezno zavarovanje od kW mojega avta. Saj ne zavarujem svojega avta, ampak tistega, v katerega se bom (mogoče) zagonil.

Ubistvu vedno zavaruješ svoje vozilo, tudi z obveznim :)).
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

In to bi bilo edino prav. Zavarovati svoje. Tisti, ki pa ne bi imel zavarovano, pa naj trpi skodo.

Tako, da obvezno, kasko in podobno... Vse je en nateg. Zakaj moram jaz imeti zavarovano hiso za primer, ce se kdo zaleti vanjo, zakaj tega ne krije obvezno zavarovanje? Smo imeli ze primer. Ali pa je veja od drvesa padla na nas avto in niso hoteli kriti, ker krijejo samo za druga vozila, ne za lastnega.
Tomi

biorudi ::

No, tega pa nisem vedel. Kako pa to zgleda, če pride do nesreče in sem jaz povzročitelj? Do zdaj je zavarovalnica plačala samo popravilo drugega vozila, svojega pa sem sam.

Da, edino logično bi bilo, da bi obvezno vsi plačevali enako. Oziroma, da višina premije sploh nebi bila odvisna od vozila povzročitelja.

Magic1 ::

Sej obvezno ne plačuješ glede na vrednost svojega avtomobila, temveč glede na moč avtomobila. Večja moč, večji rizik, večja premija.
Magic

Mare2 ::

biorudi je izjavil:


Da, edino logično bi bilo, da bi obvezno vsi plačevali enako. Oziroma, da višina premije sploh nebi bila odvisna od vozila povzročitelja.


Obvezno zavarovanje se po defaultu imenuje Zavarovanje avtomoblske odgovornosti. To je trenutno.

Pošlji svoj predlog na Ministrstvo za promet, zagotovo bodo spremenili zakonodajo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

paraboŁa ::

Še pred dobrim letom ali dvema je bilo tako, da si lahko šel na drugo zavarovalnico in začel znova, pač si plačal polno premijo brez popustov, ne pa recimo 120% če si naredil škodo. Naj bi bile povezane samo nekatere izmed zavarovalnic, ne vem pa kako je danes.

Isotropic ::

če nisi lih iz kakšnega kočevja al kje tam, lahko ne zavaruješ avta proti divjadi za začetek, da bo vsaj malo nižja premija

Assass1n ::

Odkup škode, pozanimaj se pri svoji zavarovalnici. Plačaš toliko kot so plačali njemu pa je, včasih se je dalo.
Problem nastane edino kar se tebi zdi 80€ škode je na koncu stalo 10x toliko, ker ličarji ne šparajo pri računih prek zavarovalnice.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Invictus ::

Assass1n je izjavil:

Odkup škode, pozanimaj se pri svoji zavarovalnici. Plačaš toliko kot so plačali njemu pa je, včasih se je dalo.
Problem nastane edino kar se tebi zdi 80€ škode je na koncu stalo 10x toliko, ker ličarji ne šparajo pri računih prek zavarovalnice.

Ličarji delajo za precej nizko urno postavko, kadar je nalog s strani zavarovalnice. So jih zavarovalnice stisnile.

Nekaj ličarjev na Gorenjskem se je temu uprlo, pa so sami hitro propadli, ker niso več dobivali škodnih primerov.

Nič kaj ne nabijajo cen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joze67 ::

...:TOMI:... je izjavil:

In to bi bilo edino prav. Zavarovati svoje. Tisti, ki pa ne bi imel zavarovano, pa naj trpi skodo.

Če si se kdaj spraševal, kaj pomeni AO - to ni Avtomobilsko Obvezno, ampak Avtomobilska Odgovornost. Zavaruješ posledice svojih dejanj proti drugim (in torej v njihovo korist). Ko se ti bo domačn na jugovzhodu Slovenije (ali v hribih zahodno od Ljubljane) z domačo registracijo in ustreznim AO zaletel, boš vedel, zakaj je tako.

joze67 ::

gumby je izjavil:


Po tej logiki bi morali čisto vsi plačati enako premijo, neodvisno od vozila.

Ne. Zavarovalnica lahko še vedno ocenjuje tako verjetnost, da boš udeležen v dogodek, kot potencialno škodo.

Na primer. S staistično obdelavo zbranih podatkov pridejo do sklepa, da mladi fantje povzročijo nesorazmerno več prometnih nesreč, kot splošna populacija. In ustrezno povečajo zavarovalnino. (In morda ne smejo samo za fante, pa potem povečajo za vse mlade voznike.)

Ali pa ugotovijo, da avtomobili, ki vozijo večinoma po mestu (torej manjši in z do 8.000 km/leto) v povprečju povzročijo nižjo škodo od splošnega povprečja. Seveda se tudi v mstu lahko zgodi miljonska škoda, ampak ker so hitrosti (in s tem energija) nižje, je v povprečju škoda manjša. In potem takim avtomobilom ponudijo nižjo premijo.

Delitev na kW pa izhaja iz časov, ko je bilo zbiranja podatkov in obdelave bistveno manj. Ima tudi (ali predvsem) socialno komponento oziroma so hoteli od premožnejših izvleči več (po teoriji, da ljudi, ki si lahko privoščijo 100KM motor, dodaten € bistveno manj boli od onih, ki vozijo običajne 45KM avtomobile). Edina racionalna razlaga bi bila, da se z močnejšimi avti voziš hitreje in je zato (potencialna) škoda večja. Koliko pa je to bilo in koliko je še podprto s stvarnimi podatki, pa je veliko vprašanje.

Kdor pa hoče ocenjevati zavarovalniške parametre na individualni ravni in na nivoju individualnih podatkov, verjetno ne razume osnov zavarovalništva.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212459 (1493) kixs
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841539 (7605) Mateja88
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012547 (7723) BCSman
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821443 (15535) čuhalev
»

Nesreča - kuponček

Oddelek: Na cesti
409014 (7886) GrimReaper

Več podobnih tem