» »

Škoda - senzorji za dež, ogledala

Škoda - senzorji za dež, ogledala

Landscapes1 ::

Se na novih modelih škoda da trajno izklopit senzor za dež za brisalce?
Pa še to me zanima, ogledala se avtomatsko poklopijo, ko vklopiš in izklopiš avto.
Obstaja tudi gumb za poklop ogledal, da lahko recimo ogledala poklopiš med vožnjo/parkiranjem?

VelkBla ::

Navodila pravijo tako, tj. je primer Škode Octavie (https://www.skoda.si/ceniki/navodila-za...

Nastavitve
Aktiviranje/deaktiviranje samodejnega brisanja

Funkcijo samodejnega brisanja zadnjega stekla in samodejnega brisanja v dežju aktivirate in deaktivirate v infotainment sistemu na naslednji način:

V infotainment sistemu izberite meni (slika) Zunanjost.

S pomikom prsta vstran izberite zaslon z menijsko točko Brisalci.

Izberite menijsko točko Brisalci.

Aktivirajte ali deaktivirajte funkcije.

Ogledala:

Nastavitve
Samodejno zlaganje zunanjih ogledal, sočasno nastavljanje zrcalnih površin in znižanje zrcalne površine sovoznikovega ogledala pri vzvratni vožnji aktivirate ali deaktivirate na naslednji način:

V infotainment sistemu izberite meni Zunaj.

S pomikom prsta vstran izberite zaslon z menijsko točko Ogledala.

Izberite zaslon z menijsko točko Ogledala in aktivirajte ali deaktivirajte funkcijo.

Landscapes1 ::

Pa je ta nastavitev trajna ali je treba na novo vsakič ko se avto ugasne/vklopi?
Gled ogledal, se da poklopiti tudi med vožnjo oz. je ta opcija samo v info sistemu ali obstaja tudi fizičnni gumb?

VelkBla ::

Žal ne vem, to sem našel v navodilih. Smiselno bi bilo, da je to trajna nastavitev. Najboljše vprašati kakšno AH.

Kalibri ::

Landscapes1 je izjavil:

Pa je ta nastavitev trajna ali je treba na novo vsakič ko se avto ugasne/vklopi?
Gled ogledal, se da poklopiti tudi med vožnjo oz. je ta opcija samo v info sistemu ali obstaja tudi fizičnni gumb?

Imaš na gumbu za ogledalo pozicijo za preklop, ko parkiraš.

bemfa ::

OP sprašuje o poklopu ogledal, verjetno ker ima preozko garažo. Vi pa pišete o preklopu, ko spusti sovoznikovo ogledalo malo nižje, ko prestaviš v rikverc, da boljše vidiš robnik. Žal ne vem kak je s tem na Škodi.

Kalibri ::

Pri vwju, verjetno tudi pri škodi je na gumbu za ogledala tudi pozicija za preklop ogledal. Da spusti desno ogledalo pri vzvratni vožnji l, pa je funkcija v infotainmantu.

feryz ::

A ni tako, da se ogledalo pri rikvercu spusti samo, če je izbrano desno ogledalo za nastavljanje?
Če je izbrano levo, ogledala ne bo spustil.
Vsaj pri meni je tako.

delavec44 ::

Jaz sploh vedel nisem, da to obstaja :D Zgleda sem za časom.

IL_DIAVOLO ::

Verjetno hiba suv-jev. Teka "ne-dvignjeni" avti seveda ne potrebujejo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PINki ::

Ni res. Morda si ti majhen? V golfu 7 pride prav ta funkcija, če gledas robnik ali crto ob parkiranju.

mancini ::

feryz je izjavil:

A ni tako, da se ogledalo pri rikvercu spusti samo, če je izbrano desno ogledalo za nastavljanje?
Če je izbrano levo, ogledala ne bo spustil.
Vsaj pri meni je tako.


Točno tako ima VW koncern in Škoda spada v ta koš, da imas gumb obrnjen na levo ogledalo

Samodejno zapiranje in odpiranje ogledal, ko ugasnes in prizges avto, pa se nastavi v nastavitvah.
Si je potrebno pac vzeti 10 min in it malo cez menije.

PINki je izjavil:

Ni res. Morda si ti majhen? V golfu 7 pride prav ta funkcija, če gledas robnik ali crto ob parkiranju.


Meni tudi, ker ima golf precej majhna ogledala. Imam kamero pa mi pase da se spusti se ogledalo navzdol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mancini ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tesla Model Y (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29127730 (4861) bastadu
»

UI / UX v avtomobilih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16725206 (3574) PARTyZAN
»

Avtomatično zlaganje ogledal

Oddelek: Na cesti
142692 (1835) DamijanD
»

Vožnja ponoči - motijo luči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5714783 (12243) dj_uro
»

Prosimo parkirajte vzratno/vnaprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6221959 (19779) solatko

Več podobnih tem