» »

Vožnja ponoči - motijo luči

Vožnja ponoči - motijo luči

«
1
2

dottor ::

Nevem če je že kakšna podobna tema zato odpiram novo.

Veliko sem na cesti in zadnje čase opažam, da vedno težje vozim ponoči. Predvsem so problem luči avtomobilov, ki se vozijo meni nasproti. Pri tem, težje sledim cestišču in kar se dogaja na in ob njem, in začnem veliko in dokaj hitro mežikat. Se da to kako rešit? Bi okulist pomagal (so to kakšni začetni znaki česarkoli)?

Zaradi tega sem se začel izogibat daljšim vožnjam ponoči, kar je malo tečno.

Že vnaprej vsem hvala za pomoč.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Samson ::

Obisci okulista kakor sem ga sam zaradi istih problemov. Tudi podnevi po dalsem casu voznje sem ze pripiral oci da sem fokusiral napise, cesar se nisem niti zavedal. Na koncu je pokazalo da imam rahlo dioptrijo na dalec in cilinder. Zadeva je sedaj neverjetno boljsa.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

dottor ::

Hvala za tole. Se pravi bo treba v kratkem stopit do okulista.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Spajky ::

Preveri tudi cuker (tromesečni-glikirani hemoglobin) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

dottor ::

Cuker imam vredu, vsaj tako pravijo na krvodajalski :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

driver_x ::

Spajky je izjavil:

Preveri tudi cuker (tromesečni-glikirani hemoglobin) ...


A cuker tudi na vid vpliva?

GTX970 ::

Invictus ::

Včaih se je delalo reklamo za neka očala ki zmanjšajo to bleščanje žarometov.

ne vem kako so se obnesla in če se jih še dobi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tx-z ::

Jst mam problem predvsem s xenonskimi lučmi. Navadne niti niso toliko moteče ponoči kakor xenonske, ki kar bodejo v oči.
tx-z

energetik ::

tx-z je izjavil:

Jst mam problem predvsem s xenonskimi lučmi. Navadne niti niso toliko moteče ponoči kakor xenonske, ki kar bodejo v oči.
To je zato, ker se modra svetloba precej bolj sipa na zraku kot v očesu v primerjavi z rumenimi halogenkami.
Druga stvar so pa naknadno namontirani xenon kiti, ki niso pravilno fokusirani/nastavljeni itd.

cebelar123 ::

Zna se zgoditi da imaš cilindre.

gruntfürmich ::

zavestno se moraš fokusirat na to, da gledaš cestišče in ne žaromete.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nejcek74 ::

Meni se je podobno dogajalo zaradi starejsega avta in vetrobranskega stekla ki je bilo mikroskopsko spraskano, zaradi cesar je bilo precej vec blescanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

dottor ::

Kot sem še napisal, sem krvodajalec in do sedaj so mi vedno rekli da je vse v redu in da imam zelo bogato kri, vetrobran pa je bil menjan lani, ko si mi ob servisiranju klime pošli le-tega (in ga zamenjali na svoje stroške z originalom).

Bom pa stopil do okulista.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BorutK-73 ::

Še bolj te bo motilo ponoči če še dežuje.

dottor ::

Pač zadeva je že malo nadležna, in se nerad izogibam dolgim vožnjam ponoči. Predvsem ko gremo z društvom po Italiji na sejme in je potreben avto in voznik mi je malo tečno se vedno vozit zraven, ker "ne morem" vozit ponoči (vračamo se v zgodnjih jutranjih urah nazaj). Upam da bo okulist ugotovil čemu je tako :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Nummy ::

Sam imam enak problem. Dioptrija prinese nekaj k problemu, še posebej pripomore, da je vse še malo bolj "zmazano".
Ampak tudi brez dioptrije imaš lahko tak problem, da te motijo luči in močna fokusirana svetloba. Sam skorajda ne morem voziti ponoči, zato se res odpovem vožnji po temi, razen pač pozimi ko je tema večji del dneva in takrat ko je pač res nujno, da nekam pridem in nimam drugega načina prevoza.

Meni se dogaja, da včasih kak pripelje nasproti, ki nima naštimanih žarometov pravilno in sem potem slep 2-5sekund, komajda vidim črte na cestišču. Pomaga, če se vozim po mestu, ki ima dodatno osvetljavo.
Se mi je že tudi zgodilo, da sem srečal folk, ki je imel tako zjebane luči, da me je sredi dneva oslepil s svojimi žarometi. Ne vem al je mel dolge al kake pržgane ampak je blo kot da bi mel reflektorje gor na avtu. Groza.
Druga bedna stvar je pa če se ti ponoč kater idiot na rit prilep in ti pol svet v ogledala in potem če sam pogledaš nazaj si slep za par sekund spet. In eni to počnejo povsem zanalašč!

Je pa zanimivo, mene pa ravno xenonski žarometi ne motijo in me niti ne oslepijo, ravno zaradi modre svetlobe.
Obstajajo ena očala, take rumene šipce majo notri, ne vem točno kje sem vidu oglas in če delujejo. Gugla vpraš, mogoč ve :)

Malajlo ::

Ko ti nekdo pripelje nasproti, glej desni rob.
Zaslepljujoče luči v vzvratnem ogledalu pa preprosto rešiš s premikom ogledala na nočni način (če se že ne samodejno zatemni).

Z leti gre tudi meni včasih na živce nočna vožnja. Večinoma je povezano z utrujenostjo. Če se mi začnejo pojavljati mavrični kolobarji, je pa konec. Raje odkinkam.

dottor ::

Mene predvsem bela svetloba žarometov in LED žarometi motijo največ. Sej iz službe domov voziš že skoraj na autopilot ampak vseeno moreš spremljat okolico. Je pa kot si reku ti. Za par sekund ne vidiš nič, pa bolj kot idioti ki se ti se ti zalepijo za rit so hujši tisti ki kljub prekomerni varnostni razdalji vozijo za tabo z dolgimi...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

CellarDoor ::

ne da se jim skoz preklapljat na dolge pa si naštimajo na najvišjo stopnjo, morali bi to prepovedat, od kje fora, da nasproti vozečim sijejo v oči, ravno danes je za mano vozil novejši Audi in LED svetlob mi je več okolice pred mano osvetljevala kot luči mojega avtomobila

Nummy ::

Malajlo je izjavil:

Ko ti nekdo pripelje nasproti, glej desni rob.
Zaslepljujoče luči v vzvratnem ogledalu pa preprosto rešiš s premikom ogledala na nočni način (če se že ne samodejno zatemni).

Z leti gre tudi meni včasih na živce nočna vožnja. Večinoma je povezano z utrujenostjo. Če se mi začnejo pojavljati mavrični kolobarji, je pa konec. Raje odkinkam.

Ni ni. Nimamo vsi takih ogledal v avtu... na žalost. Pa tako stvar bi potem človek potreboval na vseh ogledalih, ne samo na notranjem.

S časom se pač človek sprijazni, da mu ni usojeno ponoči voziti in se raje sam izločiš iz prometa, kot pa da bi ogrožal sebe in še druge. Včasih pa pač ne gre drugače, kot da greš na pot, najhuje je pozimi, ko je tema že malo po 16h.

fosil ::

Nummy je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Ko ti nekdo pripelje nasproti, glej desni rob.
Zaslepljujoče luči v vzvratnem ogledalu pa preprosto rešiš s premikom ogledala na nočni način (če se že ne samodejno zatemni).

Z leti gre tudi meni včasih na živce nočna vožnja. Večinoma je povezano z utrujenostjo. Če se mi začnejo pojavljati mavrični kolobarji, je pa konec. Raje odkinkam.

Ni ni. Nimamo vsi takih ogledal v avtu... na žalost. Pa tako stvar bi potem človek potreboval na vseh ogledalih, ne samo na notranjem.

Sigurno imaš. Taka ogledala (sicer ne avtomatska) imajo vsi avtomobili že celo večnost.
Oglej si spodnji rob ogledala, more bit neke vrste zatič, ki ga lahko premikaš.
Tako je!

Nummy ::

fosil je izjavil:

Nummy je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Ko ti nekdo pripelje nasproti, glej desni rob.
Zaslepljujoče luči v vzvratnem ogledalu pa preprosto rešiš s premikom ogledala na nočni način (če se že ne samodejno zatemni).

Z leti gre tudi meni včasih na živce nočna vožnja. Večinoma je povezano z utrujenostjo. Če se mi začnejo pojavljati mavrični kolobarji, je pa konec. Raje odkinkam.

Ni ni. Nimamo vsi takih ogledal v avtu... na žalost. Pa tako stvar bi potem človek potreboval na vseh ogledalih, ne samo na notranjem.

Sigurno imaš. Taka ogledala (sicer ne avtomatska) imajo vsi avtomobili že celo večnost.
Oglej si spodnji rob ogledala, more bit neke vrste zatič, ki ga lahko premikaš.

Gotta check it out tomorrow homie :)

Buggy ::

Ja nocna voznja je za dolocene res cela travma (moja zena included). Predvsem tisti z dioptrijo imajo razne tezave. Dajte se v takem primeru izogniti voznje ponoci, ker ni tak problem v nasproti/zadaj vozecih ampak predvsem pri vas...eni so pac na to toliko bolj obcutljivi, se posebej, ce niso dosti na cesti.

Sem slisal od neke prijateljice, da stvar resuje tako, da ko je dokaj blizu nasproti vozece vozilo za trenutek zapre oci...WTF... kaj je danes vse na cesti!?!

Potem je pa krivec za nesrece neprilagjena hitrost, ki jo statisticno lepo izrabljajo, da nizajo omejitve in sprejemajo se druge nezivljenske ukrepe ;((

solatko ::

Predvsem je pomemben trening pogleda, nikoli gledat direktno v nasprotivozeče luči, koncentrirat pogled na cesto, čim večkrat pomižiknit, oči ob srečanju na pol priprt, skratka izogibat se situaciji, da s polno odprtimi očmi pogledaš direktno v svetlobo. To se da trenirat tudi podnevi, ko je sončno, večkrat pogledaš proti soncu, z napol zaprtimi očmi.
Ena od napak, ki jo delate vozniki je tudi ta, da takoj, ko malo posije sonce, imate na obrazu sončna očala, malo zaradi trenda, malo zaradi preobčutljivosti oči.
Sam imam sončna očala samo kadar vozim in mi sonce sije direktno ali z leve strani, zaradi hitrih menjav sonce, drevo.

Sam najraje vozim ponoči, saj je manj prometa, edino kar me moti, so pešci na desni v temnih oblačilih in kolesarji, brez odsevnih teles, oblečeni v temno in jih ob srečanju z drugim vozilom, dejansko opaziš zelo pozno.

Sicer pa koncentracija pogleda na svoj vozni pas zelo pomaga.
Delo krepa človeka

GrimReaper ::

Sam imam sončna očala samo kadar vozim in mi sonce sije direktno ali z leve strani, zaradi hitrih menjav sonce, drevo.

Sam sem samo parkrat nosil očala, ne vem, kot en handicap se mi zdijo, enako kot vožnja s sandali.
Sonce nikol ne sije tako močno da bi motilo, tako nizko, da moraš spustit senčnik in dvignit glavo, je pa par dni na leto.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

solatko ::

Govorim na splošno, ko se sprehajaš, pogledaš proti soncu z priprtimi očmi, tako se občasnih povečanj količin svetlobe, oko navadi in pravilno reagira, neke vrste očesna telovadba.
Sicer se dobijo očala za vožnjo ponoči, ko sem jih poizkusil mi nekako ni šlo, je bilo prevč zatemnitve, ko ni bilo luči in so se oči matrale bolj, kot ob občasni osvetlitvi.
Očala so bila v rangu 300€+, brez dioptrije, baje narejene za voznike.
Delo krepa človeka

Buggy ::

Sonce nikol ne sije tako močno da bi motilo, tako nizko, da moraš spustit senčnik in dvignit glavo, je pa par dni na leto.


A da ne sije pravis. Si pomislil da situacije niso povsod enake? Ce si doma nekje v prekmurju verjetno res, ko pa se vozis po hribckih in sonce sveti cez drevesa, ko se vozis mimo in je efekt podoben kot takrat ko utripa neonka pa bos videl kako bo motece. PA popoldansko sonce ko zahaja v kombinaciji z zlizanim asfaltom ko peljes proti zahodu je tudi super kombinacija, ko nicesar ne vidis.

Nummy ::

solatko je izjavil:

Predvsem je pomemben trening pogleda, nikoli gledat direktno v nasprotivozeče luči, koncentrirat pogled na cesto, čim večkrat pomižiknit, oči ob srečanju na pol priprt, skratka izogibat se situaciji, da s polno odprtimi očmi pogledaš direktno v svetlobo. To se da trenirat tudi podnevi, ko je sončno, večkrat pogledaš proti soncu, z napol zaprtimi očmi.
Ena od napak, ki jo delate vozniki je tudi ta, da takoj, ko malo posije sonce, imate na obrazu sončna očala, malo zaradi trenda, malo zaradi preobčutljivosti oči.
Sam imam sončna očala samo kadar vozim in mi sonce sije direktno ali z leve strani, zaradi hitrih menjav sonce, drevo.

Sam najraje vozim ponoči, saj je manj prometa, edino kar me moti, so pešci na desni v temnih oblačilih in kolesarji, brez odsevnih teles, oblečeni v temno in jih ob srečanju z drugim vozilom, dejansko opaziš zelo pozno.

Sicer pa koncentracija pogleda na svoj vozni pas zelo pomaga.

Jaz praktično nikoli nimam sončnih očal gor, razen v res hudih primerih, ko se vse blešči ali pa je sonce tako nizko nad cesto, da se cela cesta blešči.
Dioptrije imam pa -1,5.

Buggy ::

Jaz praktično nikoli nimam sončnih očal gor, razen v res hudih primerih, ko se vse blešči ali pa je sonce tako nizko nad cesto, da se cela cesta blešči.


edino pravilno....kot pa je ze solatko omenil je kar nekaj takih, ki imajo vedno nase nabita sonca ocala, tudi v megli in dezju...ponavadi v kombinaciji s hoodiji in postransko pozo v avtu. Potem pa imas situacijo, ko se srecata dva taka pacienta...konstantni soncnospeglar in spredaj bebo brez luci na riti temnem v tunelu...zna bit kar zanimivo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

m0LN4r ::

Imam čisto enak problem, ampak samo ponoči. Dioptrija 0-0, zdravje tip top.
Enostavno me luči, ki svetijo proti meni motijo. Predvsem ponoči, ker zelo dobro vidim ponoči me potem taka svetloba dobesedno zafleša.
Zadnje čase tudi opažam, da mi je bolj udobno (za oči) vozit ponoči, če ni nasprotnega prometa.

Rešitev: Dobra polarizacijska očala.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dj_uro ::

Mah meni gredo pa na živce ljudje oz. vozniki, katere prehitevam ponoči... veliko mi jih blendne, takoj ko ga prehitim... pa vem zakaj.. ker imam xenone z led in jih ponoči motijo... mislijo, da jih imam previsoko nastavljene..pa niso... časi brljivk so mimo, počasi se bo treba navadit na močnejše/boljše luči...
vw-klub.si

Unknown_001 ::

Pomanjkanje vitamina B2 mogoče ? Eden izmed znakov za to je tudi z vidom povezan - razdraženost etc.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BorutK-73 ::

GrimReaper je izjavil:

Sam imam sončna očala samo kadar vozim in mi sonce sije direktno ali z leve strani, zaradi hitrih menjav sonce, drevo.

Sam sem samo parkrat nosil očala, ne vem, kot en handicap se mi zdijo, enako kot vožnja s sandali.
Sonce nikol ne sije tako močno da bi motilo, tako nizko, da moraš spustit senčnik in dvignit glavo, je pa par dni na leto.

Pozimi te nič ne moti ko je vse belo in sonce sije pa še nižje je kot poleti?
Jaz vozim skoraj vedno z sončnimi očali.

Zgodovina sprememb…

Nummy ::

fosil je izjavil:

Nummy je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Ko ti nekdo pripelje nasproti, glej desni rob.
Zaslepljujoče luči v vzvratnem ogledalu pa preprosto rešiš s premikom ogledala na nočni način (če se že ne samodejno zatemni).

Z leti gre tudi meni včasih na živce nočna vožnja. Večinoma je povezano z utrujenostjo. Če se mi začnejo pojavljati mavrični kolobarji, je pa konec. Raje odkinkam.

Ni ni. Nimamo vsi takih ogledal v avtu... na žalost. Pa tako stvar bi potem človek potreboval na vseh ogledalih, ne samo na notranjem.

Sigurno imaš. Taka ogledala (sicer ne avtomatska) imajo vsi avtomobili že celo večnost.
Oglej si spodnji rob ogledala, more bit neke vrste zatič, ki ga lahko premikaš.


Prečekiru celo ogledalo, imam samo en "zatič", ki mi fiksira da se ogledalo ne premika, če ga premaknem potem začne ogledalo opletati okol ko razmajana stara baba. Nikjer ni night mode.

energetik ::

Pa to je imel že Yugo, pa še avti pred njim.

Olórin ::

Nummy je izjavil:

fosil je izjavil:

Nummy je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Ko ti nekdo pripelje nasproti, glej desni rob.
Zaslepljujoče luči v vzvratnem ogledalu pa preprosto rešiš s premikom ogledala na nočni način (če se že ne samodejno zatemni).

Z leti gre tudi meni včasih na živce nočna vožnja. Večinoma je povezano z utrujenostjo. Če se mi začnejo pojavljati mavrični kolobarji, je pa konec. Raje odkinkam.

Ni ni. Nimamo vsi takih ogledal v avtu... na žalost. Pa tako stvar bi potem človek potreboval na vseh ogledalih, ne samo na notranjem.

Sigurno imaš. Taka ogledala (sicer ne avtomatska) imajo vsi avtomobili že celo večnost.
Oglej si spodnji rob ogledala, more bit neke vrste zatič, ki ga lahko premikaš.


Prečekiru celo ogledalo, imam samo en "zatič", ki mi fiksira da se ogledalo ne premika, če ga premaknem potem začne ogledalo opletati okol ko razmajana stara baba. Nikjer ni night mode.


kakšno čudo od avta pa imaš?!? aixam al kaj?

m0LN4r je izjavil:

Imam čisto enak problem, ampak samo ponoči. Dioptrija 0-0, zdravje tip top.
Enostavno me luči, ki svetijo proti meni motijo. Predvsem ponoči, ker zelo dobro vidim ponoči me potem taka svetloba dobesedno zafleša.
Zadnje čase tudi opažam, da mi je bolj udobno (za oči) vozit ponoči, če ni nasprotnega prometa.

Rešitev: Dobra polarizacijska očala.


100% očisti vetrobransko steklo. Če problem ostane preveri, če nimaš stekla spraskanega z mikropraskami. Problem je da se obrabljeno vetrobransko steklo spremeni v nekakšno razpršilo in ponoči potem vsak svetloba začne bleščati, saj se od desetidosč mikropraskic odbija tebi v oči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

kuglvinkl ::

Samson je izjavil:

Obisci okulista kakor sem ga sam zaradi istih problemov. Tudi podnevi po dalsem casu voznje sem ze pripiral oci da sem fokusiral napise, cesar se nisem niti zavedal. Na koncu je pokazalo da imam rahlo dioptrijo na dalec in cilinder. Zadeva je sedaj neverjetno boljsa.


Natančno enako pri meni. Ponoči in ko je bil dež, mi je bila muka vozit. S špegli to ni več problem.
Your focus determines your reallity

BorutK-73 ::

Nummy je izjavil:

Prečekiru celo ogledalo, imam samo en "zatič", ki mi fiksira da se ogledalo ne premika, če ga premaknem potem začne ogledalo opletati okol ko razmajana stara baba. Nikjer ni night mode.

Na spodnji strani na sredini za ogledalom mora biti ročka ki gre dol ali gor. Mogoče imaš pa kakšen nov model ki ima to avtomatsko. Letnik?
In ja, to je imel že Yugo.

Nummy ::

BorutK-73 je izjavil:

Nummy je izjavil:

Prečekiru celo ogledalo, imam samo en "zatič", ki mi fiksira da se ogledalo ne premika, če ga premaknem potem začne ogledalo opletati okol ko razmajana stara baba. Nikjer ni night mode.

Na spodnji strani na sredini za ogledalom mora biti ročka ki gre dol ali gor. Mogoče imaš pa kakšen nov model ki ima to avtomatsko. Letnik?
In ja, to je imel že Yugo.

Letnik? 2007.

BorutK-73 ::

To bi moral imeti, edino če ni original ogledalo.

Buggy ::

sunshades na zadnjih steklih + samozatemnitvevo ogledalo...zaradmene lahko nebivedu z ligttubom uzad sveti pa me ne gane :))

dottor ::

Sej niso problemu toliko uni zadaj ampak tisti ki ti vozijo nasproti.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Nummy ::

BorutK-73 je izjavil:

To bi moral imeti, edino če ni original ogledalo.

Mislim, da je kar original. Kot sem reko, zadaj je en zatiček ven, samo če ga premaknem potem ogledalo maha naokol. Tist je da fiksiraš pozicijo. Drugega da bi kaj zatemnilo pa ni.

Arctander ::

Da nimaš samozatemnilno ogledalo, ki pa je kaput? Kateri avto?

perci ::

Torej dejansko obstajajo ljudje z izpitom, ki ne vedo, čemu služi tista ročka na ogledalu. Minus točka za naše avtošole.

BorutK-73 ::

Tako izgleda zatič/ročka na sredini pod pritrdilno roko:

Zgodovina sprememb…

Nummy ::

Arctander je izjavil:

Da nimaš samozatemnilno ogledalo, ki pa je kaput? Kateri avto?

Hyundai Accent 2007.

BorutK-73 je izjavil:

Tako izgleda zatič/ročka na sredini pod pritrdilno roko:

Na malo drugačen način je tudi pri meni en "zatič", ampak kot rečeno, če ga premaknem začne ogledalo mahati naokoli in je zato, da fiksiraš ogledalo. Nič ne zatemni ne ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

BorutK-73 ::

Potem imaš nekaj zlomljeno v ogledalu in ne premakne ogledala v nočni način. Ogledalo se za nočni način za par stopinj nagne nazaj.

Ti pa priporočam da preletiš navodila od avta če kje kaj piše o tem.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Dobro poglej ogledalo, ta "zatemnitev" dela tako, da je "pravo" ogledalo res pravo, "nočno" pa zgolj steklo.
Pred ogledalom je torej steklo, nista pa vzporedna ampak malce nagnjena, v prerezu nekako kot |\. Ko premakneš ročico, se celo ogledalo dvigne za ta kot, tako da s pravim ogledalom gledaš strop, z odsevom od navadnega stekla pa skozi zadnjo šipo. In ker ponoči strop ni osvetljen, vidiš takorekoč samo luči zadajvozečega.
Ker vse od časov starih fičkotov (ki še tega niso imeli) nisem videl ogledala ki ne bi imelo ročne zatemnitve narejene na ta način, bi tudi jaz rekel da je ogledalo polomljeno...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je tako nalimana vinjeta veljavna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9820116 (6906) Netrunner
»

Slepljenje LED svetil v prometu (AMZS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8310503 (7496) blackbfm
»

Računalniki bržčas ne povzročajo kratkovidnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7227544 (22232) lopov
»

Vidljivost ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7928721 (27023) Engineer_

Več podobnih tem